2014 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Minik bebeklerimizin cinsiyetleri ;

• Ankete Katılan
    431
bu arada 2. yi istiyorum çok. sanırım haziran ayında başlatıcam ikinciyi de. allah dağına göre kar verir ikisini birlikte büyütüp çıkarırım aradan. sonra kariyer yapacağım. şimdi 2 yıllık ücretsiz doğum izni kullanıyorum. ikinciye de böyle izinler alacağım ama sonra tam gaz çalışıp para biriktieceğim. hiç hamile olan var mı aranızda?
bu arada 2. yi istiyorum çok. sanırım haziran ayında başlatıcam ikinciyi de. allah dağına göre kar verir ikisini birlikte büyütüp çıkarırım aradan. sonra kariyer yapacağım. şimdi 2 yıllık ücretsiz doğum izni kullanıyorum. ikinciye de böyle izinler alacağım ama sonra tam gaz çalışıp para biriktieceğim. hiç hamile olan var mı aranızda?
Canim peki gece uyanmamasi icin ne yaptin emmek istemedimi gece bizimkide gece uysniyo birkac kere bende kişi atlatalim daha sonra biraktircam onun icin bilgilere ihtiyacim var :) . Ikinci cocukda iyi olur zaten nerdeyse iki yaşina yaklaşiyo , benimde kafam karişik eşimle istiyoruz ama benim hamilelikde 9ay mide bulantisi ve kusma oldugu icin cesaret edemiyorum bakalim işte

Canim peki gece uyanmamasi icin ne yaptin emmek istemedimi gece bizimkide gece uysniyo birkac kere bende kişi atlatalim daha sonra biraktircam onun icin bilgilere ihtiyacim var :) . Ikinci cocukda iyi olur zaten nerdeyse iki yaşina yaklaşiyo , benimde kafam karişik eşimle istiyoruz ama benim hamilelikde 9ay mide bulantisi ve kusma oldugu icin cesaret edemiyorum bakalim işte
canım gece uyanmaları emzirmenin azalmasıyla birlikte azaldı. gece uyandığında hemen kucağıma alıyorum iyica bağartıp sinirlendirirsem uykusu açılıyor. hık mık derken biraz su veriyorum. su içince memeyi aramıyor. ya da bazen süt veriyorum bildiğimiz devam sütlerinden. bir iki yudum alıyor. sonra uykuya geri dönüyor yatağına koyuyorum. tabi buna itiraz etti kolay alışmadı. bi kaç hafta çektik. meme istedi illa. tutturunca meme meme diye biraz emzirip hemen çektim. 5-6 saniye emzirip arkasına suyunu verdim. böyle böyle alıştı. çok zor olmuştu çünkü geceleri 45 dk uyuyordu en uzun uykusunu. gündüz uykusuzluktan gözlerim yanardı. şimdi geceleri biraz daha iyiyiz. 6 saate çıkıyor uykusu kesintisiz.

1yasindan Sonra Boyle oluyolar galiba bizimki de Cok duskun memeye meme ile uyuyordu onu degistirdik bir Hafta olacak. Kesmeyi Ben de dusunuyorum bakalim ☺️ 2. Daha uzun bir sure dusunmuyorum Ben ama Hayirlisi Belli olmuyor pek ☺️

Bizimkide memeyle uyuyo gecen gün bi denemek icin görümceme biraktim uyutsun diye bende eşimle aksam disari ciktim malesef uyumamis aglamiş bir sürü kizimda sorun olmadi kendi birakti ama bu bayagi düşkün fazla sütüm de olmuyo artik ama emzik yerine kullaniyo . Aranizda iki cocuklu olup ücüncüyü düşünen varmi benim kafam cok karisik yaş 34 bir tane daha olsunmu diye düsünüyorum ama cesaret edemiyorum ilk cocugumda bir tane yeter demistim cünkü kizimin bebekligi cok yorucu gecmisti o yüzden 5sene kardes yapmadik :) yani deneyimine göre degisiyo ikinciyi yapip yapmamak yada yaşina göre :KK66:

Selam kızlar evet bebekler ve iş hayatı çok vaktimizi alıyor. Ben de hala emziriyorım ve emerek uyuyor. Kendiliğinden bırakmasını bekleyeceğim eğer 2,5 yaşımdan sonra bırakmazsa o zaman keserim belki

Slmlar 2014 anneleri haamis yok galba :KK66: bende kesinlikle dusunmuorum cocugun fazlaligindan degilde cok gaz cektik sarilik cabasi allahim ogunleri hatrlaamak istemiorum acillerde sbahladigimiz gunler aman allahimmm lagmanlar kan aldirmalar. Normal bi bbek olsaydi kesinlikle gozum korkmazdi ama cok yiprandik esimle . buyumus diyolar ama bide bana sorun nasl buyudu diye diorum :KK66: bogazi inanlmaz acik bi oglum var . 12 disimiz cikti bi kopek disleri kaldi 4tane bu aralar baslafi agrilari. Disler inanlmaz zor cikyor bende oglumla cikariorm benm agrilarda cabasi.zor ewlat buyutmek buyuk sorumluluk buyuk fedakarlik. Allahm bize bagslasin onlari en degrrlilerimiz . iyi kotu buyuyor halime sukrediorum cok buyuk sorunlari olan anneler var allah yardimclari olsun dayanma gucu versin . bi tek anne ve mama diyor tontisim :KK66:
Benim kızım da anne, mama ve dede diyor. Dedeyi çok kullanıyor basen otomatiğe bağlıyor dedededede diye sanırım çabalıyor ama derdini vücut diliyle anlatıyor.
Genelde 2 yaşına yakın konuşuyorlarmış ama ben bazı bebekleri görüyorum konuşuyorlar baya baya
Herşeyi anlıyor herşeyin ismini ve anlamını ne işe yaradığını biliyor ve isteyince getiriyor.
Konuşmamakta direniyor ama ;-) ağzını küçücük yapıp kapatıyor :-)

merhaba arkdaşlar dün bebişimin kalp atışını duyduk şükürler olsun. doktor herşey olması gerektiği gibi dedi ... vajinal progestan kullanıyodum günde iki kere bire düşürdü. sonra eve geldim bana kesenin şekli tuhaf geldi int. baktım kesenin yuvarlak yada ona yakın olması gerekirmiş aksi halde düşük yada normal olmayan bebek olabilirmiş yazıyodu benim ki muz şeklinde çok korkuyorum hiç sevinemedim dün gece hiç uyuyamadım int. bakıyorum benim keseye benzeyen hiç kese göremedim herkes tebrik için arıyo açmıyorum telefonları dokunsan ağlıycam benim bebeğim biraz geç oldu iki sene bekledim onu aşılama oldum olmadı kendiliğinden oldu diye sevinirken şimdide bunlara üzülüyorum. nolur birşey söyleyin arkadaşlar sizin keseleriniz nasıldı varmı benimkine benzeyen resmini koyuyorum nolur bi fikir verin

Eki Görüntüle 968285
Merhaba durumunu okudum baya zaman geçmiş ama bende aynı şeyleri yaşıyorum kese muz şeklinde kalp atışıni duydum ama stres yapıyorum yine.bebeğin sağlıklı bi şekilde doğmuştur inşallah.

kimler burdaaa :anneadayı: bebisler cok mesgul ediyor belli cok sessiz topik. 2. ye hamile olan var mi sutten kesmeyi dusunen kesen?
Hamiş yok daha herhalde canm :) ben daha düşünmüyorum oğlumu çok zor buyuttum . ben 1 yasında kestim çok ısırıodu doymuodu kızıodu . vermedim oda öle emeyim demedi zaten :) boğazı çok acık ne veren yiyo balık et tavuk çorba yemek lavaş salata herşey yiyo sut kuru fasulye nohut portakal gaz yapıo hala gazla ugrasıoz dişler tamamlandı 18 aylık tam tam afacan her yeri karştırıo :) allahım uzun ömürler versin go beebeklermze

Herkesin bebişleri ıyidir inşallah. Oğlumu ilgiden mahrum bırakmamak ve ortada perişan olmasını istemediğimi için 2ciye daha var yaşımda genç zaten daha . oğlum kreş yaşına gelsin calışıcam birikimden sonra anca 2ci. Allah verirse tabi. Hem ew sahibi de olucaz o ara inşallah. Allahım hepimizin yolunu hayrlı acık eylesin

Kızlar nerelerdesiniz :)
Kimse pek yok bende arada stress atmak için buraya giriyorum konuşalim dertleşelim diye ama hiç kimse yok . Evet iyi yapiyosun canim biraz büyüt bebegini öyle eger acelen yoksa yaşinda gençse . Bende kizimda acele etmedim 5 yasina girince kardes düsünmeye başladik

Merhaba hanimlar, ben Pelin. Haziran annelerindenim. Kızımın diş buğdayı sebebiyle ona kıyafet hazirlarken bu işten zevk aldığımı farkettim ve bu işi yapmaya karar verdim. ne mi yapiyorum? tütü tasarliyorum, keceden badi ve bandana yapiyorum. keçeden hediyelik süs gibi seyler de yapmayi düşünüyorum.
kızım için yaptigim tütü seti:
https://www.instagram.com/p/BCsjWQiIUKk/
sipariş alıyorum, mesajla ulasabilirsiniz :)

Kimse pek yok bende arada stress atmak için buraya giriyorum konuşalim dertleşelim diye ama hiç kimse yok . Evet iyi yapiyosun canim biraz büyüt bebegini öyle eger acelen yoksa yaşinda gençse . Bende kizimda acele etmedim 5 yasina girince kardes düsünmeye başladik
Ben varım canm :):)

Aynen canım gencim daha 24üm .bide venm oğlan çok problemliydi aynı şeyleri yaşamaktansa korkuyorum tabi.. sen yaptınmı 5 yasndann snra .

X