2014 Nisan Anneleri

MINIK BEBEKLERIMIZIN CINSIYETLERI ?

• KIZ

OY: 250 45,4%
  • ERKEK

OY: 283 51,4%
  • IKIZ ERKEK-ERKEK

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-KIZ

OY: 4 0,7%
  • IKIZ KIZ-ERKEK

OY: 10 1,8%

• Ankete Katılan
    551
BiraZ birkac saat once annen geldi ege geldiginden beri zirilzil agliyo yatiyoorum ama nasil annem tutturdu sen abartiyosun kendi isini kemdin yapcan ben egede sana cok baltim bu normal yolla olan bebek ,o kadar,abartmaya gerek yok kendini yormadan yapican islerini diyo diyorumki dr yatis verdi,suan kanama,var anlayana ask olsun,gercekten annem eve gidicem diyo babam burda diyo egeyi birakcam diyo dedim git ya durma inan olmasa daha cok dinlenicem oturdum agliyorum bana hala kahve yapmadin ev sahibi yapmadiki diyo kuzenim geldi yanima ons diyo
amaaan boşver canım kimseyi çağırma yat evin işleri kalsın. herkes kolayca hamşle kalıyor doğuruyor bu yüzden kimseye anlatamıyorsun senin sıkıntı çektiğini. inanmıyorlar sadece sen mi hamilesin diyorlar ama işte annenin bile her hamileliği farklı oluyor. allah sana da en kısa zamanda şifa versin inşallah kanaman kesilir en kısa zamanda

kızlar ikili test hangi haftada yapılıyordu ? c.tesi kontrolum var .uzun sürüyormu birtek kan mı alıyorlar

11-13 hafta arasında yapılıyor. Ultrason ve kan tahlili birlikte değerlendiriliyor. Ultrason 10 dk sürer, tahlil sonuçlarını da aynı gün alırsın.

kızlar kalp atış hızını söyledi mi size dr.
snowyy kız bebeklerin daha hızlı atarmış 140 üzeri .öyle de cinsiyet belirleme yontemi varmış merak ettim tutacak mı acaba..

Hayır sormadım hiç kalp atışını, doğrudan bacak arasından bakıp söyledi canım.

Oglumu kapinin onune indiriyorum biraz otirucam sanirim bisey olmaz annemde evine gitti

merhaba kızlar aranıza yeni katıldım ben de inşallah nisan annesi olacağım. Benim size sorum olacaktı 3 saat önce durduk yere burnum kanadı normalde hiç kanamaz ardından çarpıntım başladı eczaneye gittim tansiyonumun gayet normal olduğunu nabzımın yüksek attığını söyledi(98) doktorumu aradım gebelikte normal değil ya guatr ya da kalbinde ritim bozukluğu var bende guatırımın olmadığını söyledim kardiylologtan randevu al sonra yanıma gel dedi ama şimdi kendimi iyi hissediyorum çarpıntım öğlenki kadar yok. Sizce de normal değil mi?

3 gün önce benimde şiddetli burun kanamam oldu gece.bende senin gibi korktum.üstelik evde yalnızdım ama 15 dk sonra dindi.internetten araştırdım hamilelikten dolayı kan basıncı arttığından burundaki kılcal damarların çatlayıp burnun kanamadı normalmiş.korkmana gerek yok yani.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

$annekarninda.JPG

Cinsiyetler yavas yavas belli oluyor bende cok merak ediyorum:KK16: p.tesi ucundan azicik belli olur inşallah:KK1:

benim doktor 19. haftada söylüyormuş benim eşimde çatlayacak adeta cinsiyetini bi öğrenseydik diye başımın etini yiyor. daha ben 1 buçuk ay bekliycem cinsiyet için

arkadaslar daha once buraya iki defa yazdim tekrar yaziyorum..

turkiyedeki drlar niye bunu soylemiyor bilmiyorum, kesin bilmiyorlar, bilseler endiselendirmezler..

yabanci sitelerden gebelik haftaniza bakip gorebilirsiniz..

durum soyledir eger sen 10 haftalik gebeysen bebegin 8 haftaliktir. 14 haftaliksan bebek 12 haftaliktir. surekli iki hafta geridir, buda dollenme payidir.

eger 8 haftalik gebeyseniz drunuz aaa bebek 6 haftalik derse korkmayin hatta sevinin sagliksiniz cunku :))) olmasi gereken bu.

doğrusunuz, ben 2 hafta geriden geldiğini düşünüyordum usg hesabına göre son adet tarihimle uyumlu değildi. içim rahat etsin diye devlet hastanesine gittim gayet bilinen bir hastane Zeynep Kamil hastanesi, doktor'a özellikle bu hafta durumunu sordum, bana heşeyin normal olduğunu şuanda gelişimiyle ilgili bir problem görülmediğini söyledi. kan değerim, kesenin ölçüleri de normal olması gerektiği gibi bebeğin ölçüsü haftasıyla uyumluymuş şuan 8 haftanın içindeyim mesela :emir_bebek: bana gebelik geriden geliyor diye birşey de söylemedi :KK55:

Oglenden beri gelmiyodu gene gelmis ne kirmizi ne kahve pembemsi tiruncu akinti gibi geliyo peceteye ama ped koyuyorum zaten geldigini agriyla hissediyorum Allahim yarabbim gecsin bugunler bugunde dus olmadim almadim yani korkudan yarin yikanirim rahatlarim insallah esimde iki gun daha oglen gidip gece 12 gelcek lg k+ lo lg

benim de öyleydi 2 3 hafta evvel sanki kalbim yerinden fırlayacak gibiydi bazı gebelerde olurmuş. Ben kalp krizi geçiriyorum zannetmiştim

çarpıntı falan yok, ya da günlük hayatta beni etkileyen bişey yok lakin ben kendimi didiklemeyi pek severim geçen elim şöyle bi şah damarıma gitti baktım nabzım hızlı, halbuki oturuyorum normalde tempolu bi iş yaparken atabilecek hızda atıyodu, eşimde doğaldır neticede iki canlısın vücudunda daha fazla kan var dedi

Oglenden beri gelmiyodu gene gelmis ne kirmizi ne kahve pembemsi tiruncu akinti gibi geliyo peceteye ama ped koyuyorum zaten geldigini agriyla hissediyorum Allahim yarabbim gecsin bugunler bugunde dus olmadim almadim yani korkudan yarin yikanirim rahatlarim insallah esimde iki gun daha oglen gidip gece 12 gelcek lg k+ lo lg

Allahın izniyle geçecek Cute, senden yana hiç kötü hissim yok nedense, biraz zorlu bi süreç olabilir ama sonu güzel olacak içini ferah tut

oglenden beri gelmiyodu gene gelmis ne kirmizi ne kahve pembemsi tiruncu akinti gibi geliyo peceteye ama ped koyuyorum zaten geldigini agriyla hissediyorum allahim yarabbim gecsin bugunler bugunde dus olmadim almadim yani korkudan yarin yikanirim rahatlarim insallah esimde iki gun daha oglen gidip gece 12 gelcek lg k+ lo lg
bi şey olmaz inşallah canım bol bol oku dua et. Bi arkadaşın da 5 aya kadar geldi az az her gün dua etti kuran okudu. Doktor ilk aylar düşer demiş ama allahın izniyle tosunu var şimdi 18 aylık

Selam. Ben de bugün ikili testi yaptırdım. Sonuçlar çok güzel çıktı. Benim bebeğim de 11 hafta 6 günlük olması gerekirken, 12 hafta 4 günlük çıktı ultrasona göre. Doktor gelişimi çok güzel dedi. Sorun yoktur senin bebeğinde de. Ha bu arada cinsiyetini öğrendik, kızımız olacakmış :21::emir_bebek::nazar:

Daha önce mevzusu gemişti. Nemlendirici olarak doktorum Seba-med'in olgun ciltler için olan losyonunu ve pregnacare kremi önerdi.

Gözün aydın canım. Topiğin de ilk prensesi ne güzel. Ben çok özeniyorum kız bebeklere. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın :)

dikkat ettimde sanki benim kalbim daha hızlı atıyo, bu da mı artan kan basıncından acaba :26:

Benim de nabzım başından beri yüksek canım. Bazen 100un üzerine çıkıyor. Hamilelikte normal galiba

Gözün aydın canım. Topiğin de ilk prensesi ne güzel. Ben çok özeniyorum kız bebeklere. İnşallah sağlıkla kucağına alırsın :)

Benim de nabzım başından beri yüksek canım. Bazen 100un üzerine çıkıyor. Hamilelikte normal galiba

son dönemlere doğru çarpıntı falan iyice artıyomuş kafeini sıfırlamak lazım gerçi ben çayı kahveyi bıraktım ama dahada dikkat etmek gerekicek Allahın izniyle sağ salim doğuralım inşallah hepimiz :nazar:

Kanamasi olanlatin nitelihi nasil adet kani gibimi benimki turuncu akinti sulu gibi mesaji yazana kadar bi daha oldu annem gordu durmaz bu bebek hic uzme kendini dedi eger cogalirsa hadtaneue gidicez korkuyorum tek basimayken duser diye :emir_bebek:

Cute kanama olunca kipkirmizi geliyo canim bildign adet kani gibi..digerlerinden korkma kendin cok k strese sokma uzme
Uzuntu streste tetikler kanamayi.
Dinlen uzan bolca igneni ilacini al.bisey olmayacak inşallah.

X