2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Canım poğaça yapmayı düşünüyorsan

3. Kabartmatozu
2 bardak yoğurt
1 bardak sıvı yağ
Alabildiği kadar un
1 tatlı kaşığı Tuz
Yumurta sarısı üstü için.
Malzemelerin hepsinİ bir kapto yoğur hamur kulak memesi haline gelecek sonra bekletmeden ceviz büklüğümkadar parçalara aıyrıp top haline getipöbirazda bastır elinle üstüne yağlı kağıt serilmiş tepsiye diz yumurta sarısınıda üstüne sür ver fırına.
Parçalar büyük olmayacak birdeçok güzel kızarması gerekiyoe.
Yumurtanin beyazini kullaniyormuyuz bide yapip buzluga atsam olur mu tadi degisir mi

Ek gıdaya geç dedi doktor ek gıdaya geçenler ne veriyorsunuz ne kadar veriyorsunuz . doktor yoğurt meyve puresi yağsız tuzsuz Salça siz çorba dedi. Bugün elma puresi denedim yemedi çıkardı suda içiremiyorum istemiyor yaaa. Doktora sormayı unuttum devam sütü ya da mama vereyim mi ??
Bi kitapta okudum oglen beslenirken memeden cekin ve bir cay kasigi yogurt verin sonra emmeye devam edin yada ne tattiracaksanuz bi kac hafta boyle sonra bi cay kasigi iki oluxak bi kac hafta sonra uc sonra ogle sabah ek gida biz daha gecmedik gecince boyle yapnayi dusunuyorum

Kizlar utum bitti ne nankor is makinede camasir var gene utu cikicak yemek pasta borek planliyorum onceden yapip koyucam ektim gelince panik olnuycam en az iki gunluk yemek yapmayi plankiyorum pasta borekte yapicam

Sizinki 100 gr düşmüş biZim manyak hemşire 450 gr düştü manyak allahtan ben kilosunu takip ediyorum

Kizlar en saglikli olan bezsiz ciplak tartmak.. soymaya mi useniyorlar kışın hava soguktu simdi guzel..
evet çıplak tartmaları lazım
Bi dr umuz vardı yar.doç. Sadece sedyeye koyuyorsun kıyafetlerini kendi çıkarıyor bezine kadar çırılçıplak tartıyor gerçek kilosunu öğreniyorsun sonra kendi giydiriyor
soyup giydirirken çocuğun gelişimini de test ediyormuş eski hastalarından duymuştum
otur yarım saat soru sor çok rahat
kendide Bi dolu soru soruyor bebeğin her şeyini öğrenmek istiyor

ama mesafe olarak bana biraz uzak
ve malum yar.doç sadece boy kilo için her ay o kadar para vermek istemiyorum
acil durumlarda gidiyorum

kilo içinde banyodan sonra kucakta çıplak tartıyoruz babasıyla

Ek gıdaya geç dedi doktor ek gıdaya geçenler ne veriyorsunuz ne kadar veriyorsunuz . doktor yoğurt meyve puresi yağsız tuzsuz Salça siz çorba dedi. Bugün elma puresi denedim yemedi çıkardı suda içiremiyorum istemiyor yaaa. Doktora sormayı unuttum devam sütü ya da mama vereyim mi ??
Canim dr bize şöyle dedi, corbalari 1 fincanla baslayip arttiracaksin. Mesela patates, kabak, havuc birazda irmik at suda ekleyip pişir sonra da zeytinyağı ekle, rondodan degil tel süzgeçten geçirip yedir, 3 gün böyle.

Birde yoğurt çorbası yap dedi, pirinci suda hasla, yogurdunu ekle, zeytinyağı ekle, tel süzgeçten geçirip ver dedi, yine 3 gün tabiki.

Yogurduda 1 kahve fincanı ile başla dedi.

Meyveleride mesela ben once 1 tane kayısıyı cam rendede rendeleyip yediriyorum, 3 gün boyunca sonra 2ye cikardim. Kabızlık sorunumuz var, bağırsaklarını da yumuşattı.

Elmayı da aynı şekilde.

Genel olarak bu kurala gore tuz ve seker asla vermiyoruz canım.

Bebek sütü veriyorsan ona devam edeceksin, corba, meyva ve yogurt sadece günde 1 kere verilecekmiş şimdilik, alışana kadar. sonra hepsini günde birer kere 3 öğün olarak vericekmisiz, diger ogunler anne sutu yada devam sutu, yada her ikiside. Normalde nasil besliyorsan yani.
Doktorumuz bana bu şekilde anlattı canım.
Umarim faydalı olur anlattıklarım.

Son düzenleme:
Canım bence ütüleri yatak odana tok mesela ya da dolaba orayı da kilitle..
Eltin sana madalya almayacağına göre hiç kendini onun için yorma Bebeğini de ihmal etme..

Kabak ya da Havuç salatası Dr oerker kek hazır su Böreği bir de Muhallebili pasta oldu da bitti maşallah :)
Eltimin be zaman gelecegi belli degil sehir disindan annesine gelicek gelmisken bize ugrarmi yoksa kalir mi bilmiyorum

aynen canım bizde olamadık bir türlü dun kıyafetlerle 6960 100 gr düştü dr 6860 :KK43:
Hadi az kalmış sizin canım bizim daha 300 gr var valla elimden geleni yapıyorum eskisi kadar takmıyorum sağlıklı olsun da bi ara hiç birşey yemiyodu o zaman çok moralim bozuluyodu

Bi kitapta okudum oglen beslenirken memeden cekin ve bir cay kasigi yogurt verin sonra emmeye devam edin yada ne tattiracaksanuz bi kac hafta boyle sonra bi cay kasigi iki oluxak bi kac hafta sonra uc sonra ogle sabah ek gida biz daha gecmedik gecince boyle yapnayi dusunuyorum
Teşekkür ederim mutlaka denicem :KK39:

Canim dr bize şöyle dedi, corbalari 1 fincanla baslayip arttiracaksin. Mesela patates, kabak, havuc birazda irmik at suda ekleyip pişir sonra da zeytinyağı ekle, rondodan degil tel süzgeçten geçirip yedir, 3 gün böyle.

Birde yoğurt çorbası yap dedi, pirinci suda hasla, yogurdunu ekle, zeytinyağı ekle, tel süzgeçten geçirip ver dedi, yine 3 gün tabiki.

Meyveleride mesela ben once 1 tane kayısıyı cam rendede rendeleyip yediriyorum, 3 gün boyunca sonra 2ye cikardim. Kabızlık sorunumuz var, bağırsaklarını da yumuşattı.

Elmayı da aynı şekilde.

Bebek sütü veriyorsan ona devam edeceksin, corba, meyva ve yogurt sadece günde 1 kere verilecekmiş şimdilik, alışana kadar. sonra hepsini günde birer kere 3 öğün olarak vericekmisiz, diger ogunler anne sutu yada devam sutu, yada her ikiside. Normalde nasil besliyorsan yani.
Çok teşekkür ederim ayrıntılı bir şekilde cevaplamissin emeğine sağlık faydali oldu tabi söylediklerini uygulayacagim

evet çıplak tartmaları lazım
Bi dr umuz vardı yar.doç. Sadece sedyeye koyuyorsun kıyafetlerini kendi çıkarıyor bezine kadar çırılçıplak tartıyor gerçek kilosunu öğreniyorsun sonra kendi giydiriyor
soyup giydirirken çocuğun gelişimini de test ediyormuş eski hastalarından duymuştum
otur yarım saat soru sor çok rahat
kendide Bi dolu soru soruyor bebeğin her şeyini öğrenmek istiyor

ama mesafe olarak bana biraz uzak
ve malum yar.doç sadece boy kilo için her ay o kadar para vermek istemiyorum
acil durumlarda gidiyorum

kilo içinde banyodan sonra kucakta çıplak tartıyoruz babasıyla
Bizim kontrolde dr. dediklerini yapıyor cnm ama artik dr.u beklemeden esim soyuyor, ben de o ara sorularimi soruyorum..Zaten o ara benim cadi basiyor cigligi acele giydirip paldir küldur çıkıyoruz..
kilo icin ben tartinin cok faydasini gördüm, ilk aylarda gereksiz yere mama verdigimi gördüm çünkü gözümde hic büyümüyordu kizim hala da öyle hissediyorum. .

Elmayı da aynı şekilde.

cnm bizim doktor da hemen hemen aynı seyleri söyledi sadece 1 fincana kadar verebilirsin dedi, 1 tatli kasigi ile basla demisti. .
bugun kabak verdim suzgecten gecirince biraz koyu geldi gozume anne sutu ile seyrelttim biraz .yine de korkuyorum bogazina takilmaz di mi..

Bizim kontrolde dr. dediklerini yapıyor cnm ama artik dr.u beklemeden esim soyuyor, ben de o ara sorularimi soruyorum..Zaten o ara benim cadi basiyor cigligi acele giydirip paldir küldur çıkıyoruz..
kilo icin ben tartinin cok faydasini gördüm, ilk aylarda gereksiz yere mama verdigimi gördüm çünkü gözümde hic büyümüyordu kizim hala da öyle hissediyorum. .

cnm bizim doktor da hemen hemen aynı seyleri söyledi sadece 1 fincana kadar verebilirsin dedi, 1 tatli kasigi ile basla demisti. .
bugun kabak verdim suzgecten gecirince biraz koyu geldi gozume anne sutu ile seyrelttim biraz .yine de korkuyorum bogazina takilmaz di mi..
Süzgeçten gecirince yutmaları kolaylaşıyor canım merak etme, hem seyreltmissin zaten bişey olmaz inşallah. Birde ben corba icirirken yada meyve verirken yanimda biberonda suda bulunduruyorum, bogazina takilirsa hemen veriyorum.

Selam annelerrr siz bana gore baya bir tecrubeli anneler oluyorsunuz kizima giyim alisverisi yaptim. Listemi eklesem eksiklermi yazabilir misiniz? 3-6 ay uzun kollu ust almam lazim 5-6 tane bunun disinda fikirlerinizi bekliyorum. Bende ona gore kendi grubumda da paylasip arkadaslarimayardimci olmus olurum sayenizde.

Eklentiler

• 20150608_164236.jpg
    20150608_164236.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 39
Selam annelerrr siz bana gore baya bir tecrubeli anneler oluyorsunuz kizima giyim alisverisi yaptim. Listemi eklesem eksiklermi yazabilir misiniz? 3-6 ay uzun kollu ust almam lazim 5-6 tane bunun disinda fikirlerinizi bekliyorum. Bende ona gore kendi grubumda da paylasip arkadaslarimayardimci olmus olurum sayenizde.
Canım hayırlı olsun bebişini sağlıcakla kucağına alırsın inşallah..
Canım 3 4 tane Ayaklı zıbın takımı al en çok onlar lazım oluyor 2 3 takımda ayaksız alabıl büyüyorlar bebişler atlet kilot yazmamıişsın ben hem atlet kilot giydiriyom hemde zıbın rğer alacaksan 3,4. Takımda atlet kilot al

Birde canım ayrıyeten şapka eldiven al bazı tskımlarin şapkaları küçük oluyor..

bebeğin hayırlı olsun,,,
0-3 aylık aldıkların yeterli bence,,,
3-6 aylık aldıklarında yeterli ama bence 4 tane uzun kollu üst yeterli olmayabilir çünkü çok kusuyorlar ilk başlarda,,,8 tane tek alt alıcağına, 4-5 tane pijama veya eşofman takımı almanı öneririm,,,,
3-6 aylık kıyafetleri 1 aylıkken giydirmeye başlıyorsun,,,
kapşonlu bir üst veya eşofman takımı almanı öneririm ,, kapşonlu üstler çok rahat oluyor,,,
sen bilirsin ama 9-12 aylıkları almak için heniz erken,,,, tabii çok güzel bir şey görürsen al koy,,
birde kesinlikle pazen bir battaniye olsun veya 2 tane olsun çok rahat oluyor,,
zaten görüceksin kızın 4-5 aylıkken birde bakmışsın bir dolap kıyafeti var :))) ,,,
birde çorap alırken lastik kısmının rahat olmasına dikkat et,, 2-3 tanede havlu çorabın olsun,,,

X