2015 Şubat Anneleri

yasemin sna bisoiru sorucam bu kadar zamandir kaka yapmasina ansil sabredebiliyorsn
3 gunudr benimki ilk gunlere dondu, krestekilere sorup geri bez takicam dayanacak takatim kalmadi

ben atlayayım konuya geçen bdv de bir mesajını gördüm de orada konuyu bölmeyeyim dedim
çişte sorun yok ama kaka mevzusundan ben de dertliyim ya gelince söylüyor bez bağlıyorum yapıyor, temizliyorum hemen. kaçırma değil; ama onu bezden başka yere yapma olayını kabullenemiyor... çişe de böyle başlamıştık, bunu da büyüyünce bırakacakmış öyle diyor

ben atlayayım konuya geçen bdv de bir mesajını gördüm de orada konuyu bölmeyeyim dedim
çişte sorun yok ama kaka mevzusundan ben de dertliyim ya gelince söylüyor bez bağlıyorum yapıyor, temizliyorum hemen. kaçırma değil; ama onu bezden başka yere yapma olayını kabullenemiyor... çişe de böyle başlamıştık, bunu da büyüyünce bırakacakmış öyle diyor
yani biliyor kakasi oldugunu gel bez baglami diyor :))) o da abska bi alemmis
bugun ilk gun ogreniyormus gibi SIK SIK çise goturdum o hiç demedi çis diye
kaka yida yapmadi ben çok sordum yok dedi :KK43:
yarina Allah kerim gunde iki defa yapardi sabah aksam yapmadi :KK43:(

kres in mudurune sordum birakma bezi dedi bazen olurmus çocuklardaoyle ama duzelirmis ..

yani biliyor kakasi oldugunu gel bez baglami diyor :))) o da abska bi alemmis
bugun ilk gun ogreniyormus gibi SIK SIK çise goturdum o hiç demedi çis diye
kaka yida yapmadi ben çok sordum yok dedi :KK43:
yarina Allah kerim gunde iki defa yapardi sabah aksam yapmadi :KK43:(

kres in mudurune sordum birakma bezi dedi bazen olurmus çocuklardaoyle ama duzelirmis ..

aynen öyle oluyor canım ya ilginç biraz:))

bir sorun yaşadıysa şu sıralar etkilemiş olabilir o da, kreşte falan bir şey mi yaşadı acaba hani kaçırdı alay ettiler gibi

aynen öyle oluyor canım ya ilginç biraz:))

bir sorun yaşadıysa şu sıralar etkilemiş olabilir o da, kreşte falan bir şey mi yaşadı acaba hani kaçırdı alay ettiler gibi
yok canim bizm kres oyle bildgin kres deil :) haftada 2 saatden iki yarimgun gidiyor,enbuyukleri benim oglan otekiler bebe ve ve benimki frbilmiyor onlarin ne dedigini de anlamiyor, onlardakonusamior zaten :)))

krestekilerde dedi biseymi degisti hayatindadiye ama olmadi degisiklikher zamanki gibi hersey ..

yok canim bizm kres oyle bildgin kres deil :) haftada 2 saatden iki yarimgun gidiyor,enbuyukleri benim oglan otekiler bebe ve ve benimki frbilmiyor onlarin ne dedigini de anlamiyor, onlardakonusamior zaten :)))

krestekilerde dedi biseymi degisti hayatindadiye ama olmadi degisiklikher zamanki gibi hersey ..

anladımm...
o zaman oradaki çocuklar bezlidir:)
illa bir sebebe bağlayacağım

Selam kızlar mert hareketlenmeye başladığıdan beri hep başına bişeyler getiriyor bugün yürüteçten düştü yani yürüteci halıya takıldı ve devrildi nasıl içli içli ağladı tahmin edebilirsiniz dudağı patladı kanadı burnu kanadı ve üst dişetleri çok şiş duruyordu diş çıkarmak üzereydi o şiş olan ön dişeti patlamış dişin ucu görünüyor tabi dişeti de kanadı sonra da morardı çok üzülüyorum elimde olmasa da içim yanıyor ya zaten diş çıkarma dönemi mahfediyor bebekleri bir de bu geldi başına yavrumun :KK43:

Selam kızlar mert hareketlenmeye başladığıdan beri hep başına bişeyler getiriyor bugün yürüteçten düştü yani yürüteci halıya takıldı ve devrildi nasıl içli içli ağladı tahmin edebilirsiniz dudağı patladı kanadı burnu kanadı ve üst dişetleri çok şiş duruyordu diş çıkarmak üzereydi o şiş olan ön dişeti patlamış dişin ucu görünüyor tabi dişeti de kanadı sonra da morardı çok üzülüyorum elimde olmasa da içim yanıyor ya zaten diş çıkarma dönemi mahfediyor bebekleri bir de bu geldi başına yavrumun :KK43:
cok geçmis olsun canimm,Allah bterinden korusun
uzulme duse kalka buyyecek abisi gibi :)

benimki neleretti kizlar size yazmdaim demi,kuçuk plasqtik sandlayeler varya sen kafayi onun koltuk altina sok,iki dk lavaboya gitmistim sadece
bi geldi anne çika çika diye çikmiyor nasil sokduysa,mantiken girdigi ghibi çikmasi lazimamayok
neyse
esim i aradim isteyim napaym dedi oda ayri mesele adam beni kanser edecek bigun bunuda ayzarim buraya

itafiye çagirdim ,geldiler 15 dk ugrastilar kesmek için uç dort cesit makas getirdiler ,kimildasa girtlagina dayaniyor sanadalyenin bi kolu neyse çikardilar sonunda,aninda basladik tabi oraya buraya kosturmaya ,a rkasindan bide ambulns gondermsiler prosedur herhalde :) eve kaç kisi geldi girdi çikdi velet bos durmuyorki
kizimdan kalma lazimkigikirmislar hangisi becerdiyse tam 8senelikdi hatirasi avrdi dermisim :))
çeyizimden kalma esyalar neler nelerr kirip dokdugu,1 yil oldu tasinali çizgisiz duvar, yirtiksiz duvar kagdi yok

haydut bildiginiz,10 aylik yuruyunce aktif oluyolarmis hep duyardim ama hiç bu kadarini tahmin etmeistim :))

çok geçmiş olsun :KK43:

BRBM BRBM gecmis olsun Allah Beterinden korusun bizim ufaklikta 3-4 gündür yürüyor dakka basi düsüyor zaten abisinden Hergün dayak yiyor garibim Biraz büyüsün Oda ona vursun diye bekliyorum sabahtan basliyorum Alabama kadar Oglum o Senin kardesin arkadaain Bak cok üzülüyor agliyor Bizde mutsuz oluyoruz yok anlamiyor kiziyorum bagiriyorum tutup kolumdan cekiyorum kolu kopacak ondan korkuyorum ne yapacam bilmiyorum Biz kaka cis olayini cok kisa sürede hallettik Hatta büyük tuvalete aparatla yapiyor cisini de kücük bir kavanoz ayarldim ona yapiyor Cünkü lazimlikta üstü yerler cis oluyordu gece bezi de biraktik Su Ama kadar Hic kacirmadi 3-4 gündür disarda Siz Nasil ypiyorsunuz cogu zaman tuttu cisini falan bir kerede Yanima aldim kavanozu ona Yapti Bizde okul aeiyoruz insllah iyi bir yer buluruz Yoksa Bütün kis Evde malamat olacaz

BRBM BRBM gecmis olsun Allah Beterinden korusun bizim ufaklikta 3-4 gündür yürüyor dakka basi düsüyor zaten abisinden Hergün dayak yiyor garibim Biraz büyüsün Oda ona vursun diye bekliyorum sabahtan basliyorum Alabama kadar Oglum o Senin kardesin arkadaain Bak cok üzülüyor agliyor Bizde mutsuz oluyoruz yok anlamiyor kiziyorum bagiriyorum tutup kolumdan cekiyorum kolu kopacak ondan korkuyorum ne yapacam bilmiyorum Biz kaka cis olayini cok kisa sürede hallettik Hatta büyük tuvalete aparatla yapiyor cisini de kücük bir kavanoz ayarldim ona yapiyor Cünkü lazimlikta üstü yerler cis oluyordu gece bezi de biraktik Su Ama kadar Hic kacirmadi 3-4 gündür disarda Siz Nasil ypiyorsunuz cogu zaman tuttu cisini falan bir kerede Yanima aldim kavanozu ona Yapti Bizde okul aeiyoruz insllah iyi bir yer buluruz Yoksa Bütün kis Evde malamat olacaz

zor zamanlar ama sonrasında birlikte oynayacakları günleri hayal etmekten başka çare yok sanırım:KK51:

portatif lazımlıklardan aldım ben dışarısı için poşet takılıp lazımlık olarak kullanılabiliyor veya ayak kısımları açılıp klozet aparatı olarak kullanılabiliyor. çantada duruyor hep, baya rahatlık oldu memnunum çok..

Upuzun bir aradan sonra selam herkese. Ortalıkta kimsecikler yok. Bebelerimizle beraber dertleri de büyüyor :). Zaman anlamadan hızla akıp gidiyor ve hiçbir şeye yetişilmiyor sanki. Buraların cıvıl cıvıl olduğu günleri özlüyorum. Çok güzel, çok değerli insanlar tanıdım burada. Sık sık olmasa da reelde görüşmeye devam ediyoruz bir kaç kişi, telefonla da keza. Litchi Litchi sayesinde whatsApp grubu parçalandı epey bir zaman önce :)). Benim kuzum 34 aylık oldu ama hala bezli :)). 19. ayında söylemeye başlamıştı ara ara, herkes kolay alışır falan diyordu ama ısrarla wc'yi de lazımlığı da reddediyor. Tuvalet burada diyerek poposuna vuruyor :)).ben wc den çıkarken bana anne korktun mu diye soruyor. 2-3 defa ağlayarak yaptı, sanki korku filmi izliyor gibiydi dehşet içinde, çişine bir bakışı vardı içler acısı :)). Artık anne ben kakamı yapıyorum, anne ben çişimi yapıyorum diye söyleyerek koltuğun yanına oturarak işini hallediyor :). MaRaL_ MaRaL_ gibi Kadir Tuğcu takipçisiyim ve 4 yaşına kadar zorlanmaması gerektiğini, tuvalet eğitiminin kedi-köpek yavrularına verildiğini söylüyor, genlerinde kodlanan zamanda kendiliğinden hallolacağını söylüyor, ben de bekliyorum :))). Malum babasından uzakta, görüşüyorlar ara sıra Skype ile. Ben sabahçıyım, en geç 2'de evde oluyorum, bol bol vakit geçiriyoruz, onun dışında hala annem bakıyor sağ olsun. Yeme olayı da eskisi gibi değil, sinir ediyor çoğu zaman beni bu konuda ama onda da zorlamıyorum, rahat anne :). Allah'ım bu günlerimizi aratmasın, idare ediyoruz öyle böyle. Hepinizi öpüyorum kuzularınızla beraber. Hep iyi olun, çok iyi olun inşaallah. dadera dadera sen Kocaeli'ndeydin değil mi? Beklerim :).

Upuzun bir aradan sonra selam herkese. Ortalıkta kimsecikler yok. Bebelerimizle beraber dertleri de büyüyor :). Zaman anlamadan hızla akıp gidiyor ve hiçbir şeye yetişilmiyor sanki. Buraların cıvıl cıvıl olduğu günleri özlüyorum. Çok güzel, çok değerli insanlar tanıdım burada. Sık sık olmasa da reelde görüşmeye devam ediyoruz bir kaç kişi, telefonla da keza. Litchi Litchi sayesinde whatsApp grubu parçalandı epey bir zaman önce :)). Benim kuzum 34 aylık oldu ama hala bezli :)). 19. ayında söylemeye başlamıştı ara ara, herkes kolay alışır falan diyordu ama ısrarla wc'yi de lazımlığı da reddediyor. Tuvalet burada diyerek poposuna vuruyor :)).ben wc den çıkarken bana anne korktun mu diye soruyor. 2-3 defa ağlayarak yaptı, sanki korku filmi izliyor gibiydi dehşet içinde, çişine bir bakışı vardı içler acısı :)). Artık anne ben kakamı yapıyorum, anne ben çişimi yapıyorum diye söyleyerek koltuğun yanına oturarak işini hallediyor :). MaRaL_ MaRaL_ gibi Kadir Tuğcu takipçisiyim ve 4 yaşına kadar zorlanmaması gerektiğini, tuvalet eğitiminin kedi-köpek yavrularına verildiğini söylüyor, genlerinde kodlanan zamanda kendiliğinden hallolacağını söylüyor, ben de bekliyorum :))). Malum babasından uzakta, görüşüyorlar ara sıra Skype ile. Ben sabahçıyım, en geç 2'de evde oluyorum, bol bol vakit geçiriyoruz, onun dışında hala annem bakıyor sağ olsun. Yeme olayı da eskisi gibi değil, sinir ediyor çoğu zaman beni bu konuda ama onda da zorlamıyorum, rahat anne :). Allah'ım bu günlerimizi aratmasın, idare ediyoruz öyle böyle. Hepinizi öpüyorum kuzularınızla beraber. Hep iyi olun, çok iyi olun inşaallah. dadera dadera sen Kocaeli'ndeydin değil mi? Beklerim :).
hosgeldin canim
ben takip eidyorum da noluyor bez olayinda tam bi kaus içindeyiz

once burakdik sonra altina yapmaya absladi
kadir bey geri bez tak dedi, ondan baska hiç bi çocuk uzmani onermior pedagoglar fln .. ceza odul yok diyoalr
taksam olmuyor takmasam olmuyor kafese sIKISTIM sanki ve çikamiyorum
keske beze donebilsem :KK43: ama bazen soyluyor da ..

ablasindan kusma geçti iki saattir ne yese kusuyor, buyuk ihtimalle atesi de çikacak ablada avrdi
sonrada buyuk oglum baslar ,Allah beterinden korusun ne deyim bilmiyorum
aç simdi uyyacak ama nasil bilmiyorum, bisey evrmedim çikariyor çunku
off
bi uyyabilse sabaha kdr midesi dinlenirrdi ama nasil olcak o is bilmiyorum

Subat annesiyim bende sizi takip ediyordum.
Kızım hic soz dinlemiyor hani hepsini dinlesin degilde 10 söylediğimin 1 ini bile yapmiyor.
Hep basinin dikine. Ağlayarak yaptirmaya calismalar..krize girmeler..
Kres bile kabul etmedi . Sinifin duzenini bozmus.
Bezi biraktik.
Istah sıfır. Boyu uzun ama kilo 14.5- 15 arasinda geziniyor.
Sebze gram yok oyle et yer.
Makarna pilav. Cok sağlıksız. Cok zor bir cocuk. Tahammül sinirlarimi cok zorluyor:KK43:

10 aylik kardesi var cok seviyor ama oyuncaklarini paylaşamıyor. Kendi küçülmüş esyalarini bebeğin ustunde gorunce feryat figan ağlıyor o benim montum falan diye;/

Sizde durumlar nasil?

Subat annesiyim bende sizi takip ediyordum.
Kızım hic soz dinlemiyor hani hepsini dinlesin degilde 10 söylediğimin 1 ini bile yapmiyor.
Hep basinin dikine. Ağlayarak yaptirmaya calismalar..krize girmeler..
Kres bile kabul etmedi . Sinifin duzenini bozmus.
Bezi biraktik.
Istah sıfır. Boyu uzun ama kilo 14.5- 15 arasinda geziniyor.
Sebze gram yok oyle et yer.
Makarna pilav. Cok sağlıksız. Cok zor bir cocuk. Tahammül sinirlarimi cok zorluyor:KK43:

10 aylik kardesi var cok seviyor ama oyuncaklarini paylaşamıyor. Kendi küçülmüş esyalarini bebeğin ustunde gorunce feryat figan ağlıyor o benim montum falan diye;/

Sizde durumlar nasil?
KILOsu suoermis msallah
ben uç çocukda anladimki yeme uyku vs ugrasmiyacaksin

ama su aglama isi beni yasladirdi erken goçup gidecem bu dunyadan o krizler yuzunden

dunden beri hasta kusuyor aglamiyor dermani yok gulsemmi aglasammiii

KILOsu suoermis msallah
ben uç çocukda anladimki yeme uyku vs ugrasmiyacaksin

ama su aglama isi beni yasladirdi erken goçup gidecem bu dunyadan o krizler yuzunden

dunden beri hasta kusuyor aglamiyor dermani yok gulsemmi aglasammiii
Super mi :) cita gibi geliyor bana kucuk gosteriyor :/ :)
Bende coktum valla. Cok geçmiş olsun

Super mi :) cita gibi geliyor bana kucuk gosteriyor :/ :)
Bende coktum valla. Cok geçmiş olsun
e ne var bunlarin yaisnda 15 kg daha ne olsun dunku bebek :)
benim buyuk oglum 10 kg ydu bu aylarda , sen zayif çocuk gormemisn :)
yasa gore pers,ntiline bakcaksin, çocugun boyu uzunsa çita gibi durabilir dogru

buyukler gibi dusun boyu 1.80 olan biriyle 1.60 olan insan ayni kiloda olsa goruntu nasil olur
ikside 80 kg olsa
biri direk gibi olur biri azcik obeze kaçar :)
çocuklarda oyle, boyu 100 cM vardir en az deilmi?

ben kosma deyince inadina ayaklarini yere vurarak yuruyen çocuk koltugun ustunde yatiyor kipirdamiyor
sabah acikmis yazik biseyler yedi 5 dk sonra çikardi geri
o deilde ekmek yedi elinden alamadim, ekmek eydikden sonra kusmak çok kotu, bi ekresinde bogazima resmen takilmisti benim igrenç bisey

ama çikmadi o , insalalh sindirmistir simdiye iki uç saat oldu
gece abisini benim yataga aldim ben onun odasinda yattim ssat absi oksurup kusmaya basladi su istiyor geri kuusyor, serbeti sevmiyor
yarina baya duzelir ama mahvoldu çocugum yasik :KK43:(
bari atesi çiksaydi daha çabuk iyilesirdi
daha sirada buyuk oglum var offff

ben kosma deyince inadina ayaklarini yere vurarak yuruyen çocuk koltugun ustunde yatiyor kipirdamiyor
sabah acikmis yazik biseyler yedi 5 dk sonra çikardi geri
o deilde ekmek yedi elinden alamadim, ekmek eydikden sonra kusmak çok kotu, bi ekresinde bogazima resmen takilmisti benim igrenç bisey

ama çikmadi o , insalalh sindirmistir simdiye iki uç saat oldu
gece abisini benim yataga aldim ben onun odasinda yattim ssat absi oksurup kusmaya basladi su istiyor geri kuusyor, serbeti sevmiyor
yarina baya duzelir ama mahvoldu çocugum yasik :KK43:(
bari atesi çiksaydi daha çabuk iyilesirdi
daha sirada buyuk oglum var offff

geçmiş olsun... mide üşütmesi mi mikrobik bir şey mi acaba? nane-limon icebilirse iyi gelir yabi 1 kere cıkarttırır belki ama sonrası iyi yatıştırıyor mideyi

X