2015 Şubat Anneleri

Upuzun bir aradan sonra selam herkese. Ortalıkta kimsecikler yok. Bebelerimizle beraber dertleri de büyüyor :). Zaman anlamadan hızla akıp gidiyor ve hiçbir şeye yetişilmiyor sanki. Buraların cıvıl cıvıl olduğu günleri özlüyorum. Çok güzel, çok değerli insanlar tanıdım burada. Sık sık olmasa da reelde görüşmeye devam ediyoruz bir kaç kişi, telefonla da keza. @Litchi sayesinde whatsApp grubu parçalandı epey bir zaman önce :)). Benim kuzum 34 aylık oldu ama hala bezli :)). 19. ayında söylemeye başlamıştı ara ara, herkes kolay alışır falan diyordu ama ısrarla wc'yi de lazımlığı da reddediyor. Tuvalet burada diyerek poposuna vuruyor :)).ben wc den çıkarken bana anne korktun mu diye soruyor. 2-3 defa ağlayarak yaptı, sanki korku filmi izliyor gibiydi dehşet içinde, çişine bir bakışı vardı içler acısı :)). Artık anne ben kakamı yapıyorum, anne ben çişimi yapıyorum diye söyleyerek koltuğun yanına oturarak işini hallediyor :). MaRaL_ MaRaL_ gibi Kadir Tuğcu takipçisiyim ve 4 yaşına kadar zorlanmaması gerektiğini, tuvalet eğitiminin kedi-köpek yavrularına verildiğini söylüyor, genlerinde kodlanan zamanda kendiliğinden hallolacağını söylüyor, ben de bekliyorum :))). Malum babasından uzakta, görüşüyorlar ara sıra Skype ile. Ben sabahçıyım, en geç 2'de evde oluyorum, bol bol vakit geçiriyoruz, onun dışında hala annem bakıyor sağ olsun. Yeme olayı da eskisi gibi değil, sinir ediyor çoğu zaman beni bu konuda ama onda da zorlamıyorum, rahat anne :). Allah'ım bu günlerimizi aratmasın, idare ediyoruz öyle böyle. Hepinizi öpüyorum kuzularınızla beraber. Hep iyi olun, çok iyi olun inşaallah. dadera dadera sen Kocaeli'ndeydin değil mi? Beklerim :).

bi an adını yazdım da sildim seslenme şeklinde :KK66:

benimki de öyleydi ya, sonra o ilk yaptığı lazımlığı kaldırdım; bezi çıkardım, çiş-kaka geldiğinde söyle bezi bağlayayım dedim, birkaç ay öyle geçirdik. sonra birlikte gittik yeni lazımlık, bir de şu tuvalet kitabı var ya kapağı klozet kapağı gibi olan. önce kıyafetleriyle oturdu arada, sonra bir gün kendiliğinden gitti yaptı öyle de başlamış oldu.

1 senedir çiş yaparken haber veren çocuk bezi bırakamayacak sanmıştım ama zamanı varmış demek ki. bu arada kakayı bazen beze yapmak istiyor hâlâ.

e ne var bunlarin yaisnda 15 kg daha ne olsun dunku bebek :)
benim buyuk oglum 10 kg ydu bu aylarda , sen zayif çocuk gormemisn :)
yasa gore pers,ntiline bakcaksin, çocugun boyu uzunsa çita gibi durabilir dogru

buyukler gibi dusun boyu 1.80 olan biriyle 1.60 olan insan ayni kiloda olsa goruntu nasil olur
ikside 80 kg olsa
biri direk gibi olur biri azcik obeze kaçar :)
çocuklarda oyle, boyu 100 cM vardir en az deilmi?
Saglik ocagindan geldik 98cm 15.5 kilo ustuyle.
Persentile baktim iyiymis hakikaten. Ama sağlıksız. Sebze falan hic yok kahvalti etmez sacma sapan bir düzeni var.

Persentile baktim iyiymis hakikaten. Ama sağlıksız. Sebze falan hic yok kahvalti etmez sacma sapan bir düzeni var.
abur cubur bebe biskuvisi yle durmuyorsa bi sorun yokdur

bizde oyleyiz gelismde,100 cm ve 16 kg civari iki asagi bes yukari tam bilmiyorum aylardir dr a gitmedik
bizde avur cubur yok denecek kdr azn bebe biskuvsi hç yok eve sokmadim,muhallebi vs yapmam
ekmek nadir yer çorbaya dograrsam
pnun disnda yumurta peynir meyva et zebse tukettirmeye çaliisiyorum her gun
sizde et varsa geriisni bosver , yanlis beslenme olsa boy uzamazdi benc eyani uzarda bu kdr olmazdi,buyuk ihtimalle et ver sut agrlikli besliyorsun gelsim yerinde oldugunda gore no problem :)

Sağlıksız mı
Benim kızım 90 ancaktır kilosu da 12,6 ama sağlıklı.
Kardeştendir bütün huysuzluğu yemek konusunda hiç gitme üstüne

Sağlıksız mı
Benim kızım 90 ancaktır kilosu da 12,6 ama sağlıklı.
Kardeştendir bütün huysuzluğu yemek konusunda hiç gitme üstüne
Yani beslenme sistemi sağlıksız.
Ispanak yemez
Kabak yemegi patates yemegi vs hicbirsey yemez. Oyle et ister kofte ister.
Corba yaparim icmez.
Cok iyi gunundeyse sadece tarhana.
Abur cubur olarak çikolata var.duramiyor yemeden.
Bide kuruyemis cok yer. Fındık fistik badem ne bulursa.
Yani sağlıksız derken sağlıkli beslenmiyor bakımında.
Kahvalti yok mesela yumurta ölse yemez peynir agzina surmez. Omlet krep cart curt hayatta. Bi salatalik yer bide findik ezmeli ekmek oldu bitti:/

ev yogurdu kasar peyniri,yagli sut (gunluk veriyorum ) guzel yariyor
Sut icmiyor mesela ne yaptiysam icmedi.
Yogurt yiyor Allahtan..
Hala sutlu cici bebe yiyor mesela onu yemeden uyumuyor. Bebek mamasi gibi.
Kardeş kıskançlığı da basladi cok seviyor ama esyalarini paylasamiyor :/
Az yas arayla cocuk büyütmek cok zormus:KK43:

Yani beslenme sistemi sağlıksız.
Ispanak yemez
Kabak yemegi patates yemegi vs hicbirsey yemez. Oyle et ister kofte ister.
Corba yaparim icmez.
Cok iyi gunundeyse sadece tarhana.
Abur cubur olarak çikolata var.duramiyor yemeden.
Bide kuruyemis cok yer. Fındık fistik badem ne bulursa.
Yani sağlıksız derken sağlıkli beslenmiyor bakımında.
Kahvalti yok mesela yumurta ölse yemez peynir agzina surmez. Omlet krep cart curt hayatta. Bi salatalik yer bide findik ezmeli ekmek oldu bitti:/
Aynısı benimki de. Yumurta ağzına sürmüşlüğü belki iki belki üç defa. 6 aylıkken fln onlar da. Süt içmez ancak muzlu fln olacak. Kuruyemiş yiyor ama kuruyemiş çok faydalı hele kavrulmamışı. Krep yemez kuru şeyleri seviyor pankek belki. Peynir de aynı bebekken bile yutmadı tükürdü sadece kaşar yiyor. Yani herkesin bir zevki var napalım sağlıklı olsunlar da.
Et yoğurt ve kuruyemiş düzenli yiyince yeter bence.

Aynısı benimki de. Yumurta ağzına sürmüşlüğü belki iki belki üç defa. 6 aylıkken fln onlar da. Süt içmez ancak muzlu fln olacak. Kuruyemiş yiyor ama kuruyemiş çok faydalı hele kavrulmamışı. Krep yemez kuru şeyleri seviyor pankek belki. Peynir de aynı bebekken bile yutmadı tükürdü sadece kaşar yiyor. Yani herkesin bir zevki var napalım sağlıklı olsunlar da.
Et yoğurt ve kuruyemiş düzenli yiyince yeter bence.
Biraz içim rahatladi çoğu çocuk böyle heralde. Büyüdükçe düzelir inşallah.

Cevuzu findigi benimkide sever yer, gun içinde aklima gelirse iki uç ceviz veriyorum yiyor
findigim bitii TR den egttirdigim buradakide guzel deil sevmedi onu yemior

bende 20 kg ceviz alip koydum istedigi kdr yesin :) kabuklu tabiii :)

Biraz içim rahatladi çoğu çocuk böyle heralde. Büyüdükçe düzelir inşallah.
Beratta öyle sırf karbonhidrat besleniyor sizinki en azından kuruyemiş ve et yiyor biz de oda yok bi tavuk etini yiyor et olarak sebze yoğurt filan asla yemez sadece pilav patates tavuk makarna ve meyvelerden sadece muz akşamları da yatmadan önce bir biberon süt içiyor hep böyleydi bebekliğinden beri hala da böyle eskiden çıldırıyordum elimden bişey gelmeyince kabullendim boyu kilosu yerinde ve sağlıklı Allaha şükür bununla avunuyorum sadece
İşin kötüsü mertte öyle hiç sebze yemiyor abisinin yediklerini zevkle yiyor onun yemediği hiçbişeyi o da yemiyor işim çok zor ama zorlayamıyorum mertte daha rahatım istediğini yediriyorum ben de istemediğini yemiyor zorlamıyorum beratta zorladım da ne oldu sonuç ortada :KK43:

Beratta öyle sırf karbonhidrat besleniyor sizinki en azından kuruyemiş ve et yiyor biz de oda yok bi tavuk etini yiyor et olarak sebze yoğurt filan asla yemez sadece pilav patates tavuk makarna ve meyvelerden sadece muz akşamları da yatmadan önce bir biberon süt içiyor hep böyleydi bebekliğinden beri hala da böyle eskiden çıldırıyordum elimden bişey gelmeyince kabullendim boyu kilosu yerinde ve sağlıklı Allaha şükür bununla avunuyorum sadece
İşin kötüsü mertte öyle hiç sebze yemiyor abisinin yediklerini zevkle yiyor onun yemediği hiçbişeyi o da yemiyor işim çok zor ama zorlayamıyorum mertte daha rahatım istediğini yediriyorum ben de istemediğini yemiyor zorlamıyorum beratta zorladım da ne oldu sonuç ortada :KK43:
Benim ikinci daha iştahlı oldu ablasinin tam tersi :/ ikinci küçükken zorla alissin:)

Benım büyük oğlanda sebzelerı çiğ yiyor küçüklüğünden Beri öyle deneyın taze fasulye Brüksel lahanası brokolı lahana havuç bıber aklıma gelenler birtek süte bayılmıyor öyle lıkır lıkır içmez bı tek sıkayetım süt Onu da yoğurt peynırle tamamlıyoruz küçüğün iştahı da ıyı Allah’a şükür ama ikisi de minyon büyük 15 kg küçük 9 kg boyları büyük anca 1 metre var Yok küçük ortalamanın altındaydı

Upuzun bir aradan sonra selam herkese. Ortalıkta kimsecikler yok. Bebelerimizle beraber dertleri de büyüyor :). Zaman anlamadan hızla akıp gidiyor ve hiçbir şeye yetişilmiyor sanki. Buraların cıvıl cıvıl olduğu günleri özlüyorum. Çok güzel, çok değerli insanlar tanıdım burada. Sık sık olmasa da reelde görüşmeye devam ediyoruz bir kaç kişi, telefonla da keza. @Litchi sayesinde whatsApp grubu parçalandı epey bir zaman önce :)). Benim kuzum 34 aylık oldu ama hala bezli :)). 19. ayında söylemeye başlamıştı ara ara, herkes kolay alışır falan diyordu ama ısrarla wc'yi de lazımlığı da reddediyor. Tuvalet burada diyerek poposuna vuruyor :)).ben wc den çıkarken bana anne korktun mu diye soruyor. 2-3 defa ağlayarak yaptı, sanki korku filmi izliyor gibiydi dehşet içinde, çişine bir bakışı vardı içler acısı :)). Artık anne ben kakamı yapıyorum, anne ben çişimi yapıyorum diye söyleyerek koltuğun yanına oturarak işini hallediyor :). MaRaL_ MaRaL_ gibi Kadir Tuğcu takipçisiyim ve 4 yaşına kadar zorlanmaması gerektiğini, tuvalet eğitiminin kedi-köpek yavrularına verildiğini söylüyor, genlerinde kodlanan zamanda kendiliğinden hallolacağını söylüyor, ben de bekliyorum :))). Malum babasından uzakta, görüşüyorlar ara sıra Skype ile. Ben sabahçıyım, en geç 2'de evde oluyorum, bol bol vakit geçiriyoruz, onun dışında hala annem bakıyor sağ olsun. Yeme olayı da eskisi gibi değil, sinir ediyor çoğu zaman beni bu konuda ama onda da zorlamıyorum, rahat anne :). Allah'ım bu günlerimizi aratmasın, idare ediyoruz öyle böyle. Hepinizi öpüyorum kuzularınızla beraber. Hep iyi olun, çok iyi olun inşaallah. dadera dadera sen Kocaeli'ndeydin değil mi? Beklerim :).
Evet canim kocaelideyim ben de beklerim. Bi gorusme ayarlayabiliriz aslinda.

Kızlar ne yapıyorsunuz iyimisiniz bu Arada bir tavsiye sulunyemeklerinize etimek atıp yedirin bizde faydası oldu bir deneyin

Merhaba kızlar 5aylık bebeğime bakıcıya başlatılacak, bakacak kişi 21yaşında eşimin bir akrabası, dikkat etmesi gereken şeyleri baltan konuşmak en iyisi, sizce neleri konuşmalıyım, nelere dikkat etmeliyim gözlemlersen? Aranızda bebeğine bakıcıya baktıran var mu? Tam gün ve yarım gün için ne kadar ücret ödüyorsunuz? Evde ne gibi işler bekliyorsunuz ?

Merhabalar, biraz aşağı yukarı okudum sorunlar aynı diyelim.. 3 yaşını bitirdik şükür boyu uzun kilosu 16, öyle lop lop yiyen bi çocuk değil en büyük sıkıntım bu :KK43:( çok hareketli gece gündüz hiç durmuyor.. hayırlısı ile 3. Olsun istiyorum ama kıyamıyorum oğluşuma en azindan 2 sene okul derdi olmaz 5. Yaşında gonderirim diye düşünüyorum... eşim karşı zaten istemiyor kendisi ama bende bir daha olsun zaman geçmeden diyorum yaş 30 oldu artık :))) inşallah hayırlısı olur :))

Merhabalar, biraz aşağı yukarı okudum sorunlar aynı diyelim.. 3 yaşını bitirdik şükür boyu uzun kilosu 16, öyle lop lop yiyen bi çocuk değil en büyük sıkıntım bu :KK43:( çok hareketli gece gündüz hiç durmuyor.. hayırlısı ile 3. Olsun istiyorum ama kıyamıyorum oğluşuma en azindan 2 sene okul derdi olmaz 5. Yaşında gonderirim diye düşünüyorum... eşim karşı zaten istemiyor kendisi ama bende bir daha olsun zaman geçmeden diyorum yaş 30 oldu artık :))) inşallah hayırlısı olur :))
Merhaba bende ilerleyen zamanlarda belki 3. Düşüneceğim ama şuan kesinlikle hayır beni dümdüz ediyorlar vallahi sinir hastası oldum bizimkinde kısa boylu gerçi anası babası kısa kilosu 15,5 falan herşey yiyor ama miktar olarak az yiyor gerçekten yaş aralığı kısa olunca ikisine de yeterince ilgi veremiyorsun bölünüyor elimden geleni yapıyorum artık olduğu kadar yaş 30 oldu dedin ya sana şuan uçmak istedim ben 38 yaşımda doğururum artık yaş 35 oldu bizde

X