2016 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    306
İkiliyi yaptırmamıştım bu hafta üçlü yaptıracağım hayırlısı ense kalınlığı normaldi 13. Haftada 1.3 mm

canim ikili uclu sonrasi surekli dusunecegine kan testi yaptir istersen. en azindan 2 -3 hafta icinde net birbilgi alabilirsin. diger turlu hep ihtimaller ihtimaller.. saglikla gelsin kuzucuklar insallah

Kızlar Cumartesi gecesi uyurken suyun geldi ve sabah doktora gittiğimizde gördükki hiç su kalmamış. Doktor hemen müdahale edip sonlandırabiliriz veya çok çok zayıf ihtimal olsa da biraz bekleyip takip edebiliriz dedi. Kalbi hala attığı için tabiki hemen müdahele ettiremedik. Şimdi evde yatıyorum ama Okuduklarımdan yola çıkarsak bu durumun geri dönüşü olmamış gibi duruyor.
Can'ım çok üzüldüm insallah hayırlı sonuçlar alırsın bebeğin kalbi atıyor buna da sukur :KK43:

Kızlar Cumartesi gecesi uyurken suyun geldi ve sabah doktora gittiğimizde gördükki hiç su kalmamış. Doktor hemen müdahale edip sonlandırabiliriz veya çok çok zayıf ihtimal olsa da biraz bekleyip takip edebiliriz dedi. Kalbi hala attığı için tabiki hemen müdahele ettiremedik. Şimdi evde yatıyorum ama Okuduklarımdan yola çıkarsak bu durumun geri dönüşü olmamış gibi duruyor.

Çok üzüldüm canım, inşallah tutunur bebişin sana
14. Haftaya kadar gelince böyle durumlarda söylenecek sözlerde kifayetsiz kalıyor...

Geçmiş olsun canım. Ne diyeceğimi bilemedim. İnşallah bir çare bulunur.

Çok üzüldüm canım, inşallah tutunur bebişin sana
14. Haftaya kadar gelince böyle durumlarda söylenecek sözlerde kifayetsiz kalıyor...
Ben de 14. Haftadaydim evsannn 15 te imiş nedense bu birkaç hafta bu erken membran rüptürü olayında çok tehlikeli oluyor...

Canım ben ve evsan arkadaşımızın geçen hamileliginde yaşanan durum olmuş ne diyeceğimi bilemiyorum.

canim sen ve evsannn evsannn durumu biliyor diye sormak istiyorum. hic doktorunuza sordunuz mu acaba boyle gecmeyen tekrarlayan enfeksiyon durumlarinda suyun gelmesini engellemek icin bi tedbir alinabiliyor mu?

rahimdeki suyun gelmesine olan neden olan yapisal yipranma oluyor herhalde ki serklaj vs gibi bir uygulamaya gidilmiyor sanirim.

canim sen ve evsannn evsannn durumu biliyor diye sormak istiyorum. hic doktorunuza sordunuz mu acaba boyle gecmeyen tekrarlayan enfeksiyon durumlarinda suyun gelmesini engellemek icin bi tedbir alinabiliyor mu?

rahimdeki suyun gelmesine olan neden olan yapisal yipranma oluyor herhalde ki serklaj vs gibi bir uygulamaya gidilmiyor sanirim.
Gitmediğim doktor kalmadı suanda 3 ayrı doktora gidiyorum bundan önce gittiklerimi saymıyorum bile. Emr de en cok süphelenilen enfeksiyon ve rahim ağzı yetmezliği oluyor. Enfeksiyonda alınacak önlem sık kontrol ama benim su sızmasında( benimki birden tamamen boşalmadı cok cok az gelmişti) kan,idrar ve vajinal testlerde enfeksiyon görülmüyordu ve bilindiği kadarıyla gittiğimde rahimde açılma ya da kısalık yoktu. Yani maalesef nedeni bilinmiyor. Rahim agzı yetmezliği teshisi konmadıgından serklaj da anlamsız. Yapılacak tek sey herseyin yolunda gitmesi için dua etmek. Ben tam 15+0 da kaybetmiştim suan ona gelmeme 3 gün var ve sürekli tuvaletteyim ıslaklık var mı diye. Yani çözüm olmayınca rahatlık da olmuyor maalesef. Ama mysterious'un zaten tespit edilen enfeksiyon varmıs ondan olması cok olası. Aslında ilk başlarda değerlerinin yükselmemesi biyokimyasal riskin yüksek çıkması nedeniyle ben acaba sağlıksız bir bebek mi diye de düşünüyorum. Eğer öyleyse daha hazin senaryolar da olabilirdi biraz da tevekkül etmek gerekiyor.

@myssteriouss canım çok üzüldüm durumuna inşallah mucizen gerçekleşir diye dua ettim mesajını okur okumaz rabbimin dediği olur inşallah bir çaresi bulunur karın ağrın oluyouydu benimde infeksiyon çıktı akintimda çok fazla doğrusu çok önemsemedim tekrardan gidip tahlil yapmadım iki gündür de karın ağrım var enfeksiyonla alakalımı bilemem ama korktum senin durumunu okuduktan sonra rabbime emanet yavrularimiz en kısa zamanda tekrar tahlil yapacam inşallah önemli bir durum yoktur

Evet doğru ancak şöyle bir durum daha var bu su gelmesi olayı sadece enfeksiyondan kaynaklanmıyor.ışte esas konu da bu noktada başlıyor... rahim agzi yetmezligi gibi durumlarda bu erken kese acilmasina sebebiyet verebiliyor. Ya da cinsellik sonrasi yasanan bir orgazm da rahim kasilmalarini baslatip dogumu tetikleyebiliyor ve 3 5 gün sonra bile kayıp yaşanabiliyor. oyle mesela ilk cocugunda bu sikintiyi yasamayip ikinci hamileliklerde de ortaya cikabiliyor. Yani sıkı takip şart. Mesela bana hicbir teshis konamadi henüz... o nedenle sanki hepsi varmış gibi yaşıyorum.

Ben de 14. Haftadaydim evsannn 15 te imiş nedense bu birkaç hafta bu erken membran rüptürü olayında çok tehlikeli oluyor...
Canım benim 15.haftaya 3 günüm var cok zorlanıyorum bugünlerde psikolojik olarak. Bir de tuvalete girio cıktıktan sonra ıslaklık oluyor üşüttüm mü yoksa baska sey mi sürekli onun endişesindeyim. Doktorum da dedi genelde aynı zamanlarda tekrarlar su 15.haftayı atlat rahatlayacaksın diye.

Gitmediğim doktor kalmadı suanda 3 ayrı doktora gidiyorum bundan önce gittiklerimi saymıyorum bile. Emr de en cok süphelenilen enfeksiyon ve rahim ağzı yetmezliği oluyor. Enfeksiyonda alınacak önlem sık kontrol ama benim su sızmasında( benimki birden tamamen boşalmadı cok cok az gelmişti) kan,idrar ve vajinal testlerde enfeksiyon görülmüyordu ve bilindiği kadarıyla gittiğimde rahimde açılma ya da kısalık yoktu. Yani maalesef nedeni bilinmiyor. Rahim agzı yetmezliği teshisi konmadıgından serklaj da anlamsız. Yapılacak tek sey herseyin yolunda gitmesi için dua etmek. Ben tam 15+0 da kaybetmiştim suan ona gelmeme 3 gün var ve sürekli tuvaletteyim ıslaklık var mı diye. Yani çözüm olmayınca rahatlık da olmuyor maalesef. Ama mysterious'un zaten tespit edilen enfeksiyon varmıs ondan olması cok olası. Aslında ilk başlarda değerlerinin yükselmemesi biyokimyasal riskin yüksek çıkması nedeniyle ben acaba sağlıksız bir bebek mi diye de düşünüyorum. Eğer öyleyse daha hazin senaryolar da olabilirdi biraz da tevekkül etmek gerekiyor.
Eczanede pedler varmış alıp kullansak mi acaba? Duymuş muydun?

@myssteriouss bir sonraki gebelik süresi yaptığın doğumla ve rahminin durumuyla alakalı oluyor doktorun zaten sana söyler simdi onları düşünme bence. Ama tabsiyem olabildiğince nedeni tespit etmeye calıs. Belki bebek de sağlıksız olabilir bu gebelik cok kompleks net kuralları sonucları olan bsy değil. Allah yardımcın olsun.

Canım benim 15.haftaya 3 günüm var cok zorlanıyorum bugünlerde psikolojik olarak. Bir de tuvalete girio cıktıktan sonra ıslaklık oluyor üşüttüm mü yoksa baska sey mi sürekli onun endişesindeyim. Doktorum da dedi genelde aynı zamanlarda tekrarlar su 15.haftayı atlat rahatlayacaksın diye.
Canim ya benden de dün yumurtlama akıntısı gibi bişey geldi acaba rahim ağzındaki tıpa mi diye süphelendim... paranoyak olduk iyice

Eczanede pedler varmış alıp kullansak mi acaba? Duymuş muydun?
Canım pedlerden bulamadım ama turnusol kağıdı aldım ama şöyle bsy var ph testi tamamen güvenilir değil. Bazı doktorlar geçerliliğinin olmadıgını söylüyor. Bir uzmanlık tezi de okumustum orası yüksek evet ama kesin değilmiş. Kendi doktoruma dedim turnusolla baksam mı diye psikopata bağlarsın bence yapma dedi:) ama ıslaklık da var onceki gün arda beye dedim oralı olmadı pek. Nasıl çözüm bulsak bilemedim.

Canim ya benden de dün yumurtlama akıntısı gibi bişey geldi acaba rahim ağzındaki tıpa mi diye süphelendim... paranoyak olduk iyice
Canım yok ya o bende sürekli geliyor akıntılarım cok fazla o su değil diye kafama bile takmıyorum perinatolog dedi akıntı enfeksiyon düşündürtmedikçe endişelenme(rengi kokusu acıısndan) baya da fazla geliyordu hatta ondan korkma. Zaten oyle olsa agrı sancın olması lazım dogum yapıosun demek o sonucta

Canım yok ya o bende sürekli geliyor akıntılarım cok fazla o su değil diye kafama bile takmıyorum perinatolog dedi akıntı enfeksiyon düşündürtmedikçe endişelenme(rengi kokusu acıısndan) baya da fazla geliyordu hatta ondan korkma. Zaten oyle olsa agrı sancın olması lazım dogum yapıosun demek o sonucta
mukoza gibiydi ondan huylandim...Ya iste ondan sonra da bir gaz sancisi geldi.... psikolojik olarak şu bir ayi atlatsak biraz daha rahatlayacagiz sanirım hakkimizda hayirlisi...

X