2016 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    306
Merhaba arkadaşlar aranızda ultrasonda kalpte beyaz leke veya parlaklık görülen var mı bir de nazal kemik uzunluğunda sınırda olan var mı bu konularda bilginiz veya duyduğunuz bişiler varsa paylaşırmısınız bunlar çok önemli mi acaba down sendromu bulgularından olabilir deniyor ama kesin değil ben yine kaygılarda tavan yaptım
Cnm bir test var anne kaninda cocugun kromozomlarina bakiyorlar ve yuzde yuz sonucla saglikli olup olmadigi cikiyor yaptirmani tavsiye ederim.

Kızlar Cumartesi gecesi uyurken suyun geldi ve sabah doktora gittiğimizde gördükki hiç su kalmamış. Doktor hemen müdahale edip sonlandırabiliriz veya çok çok zayıf ihtimal olsa da biraz bekleyip takip edebiliriz dedi. Kalbi hala attığı için tabiki hemen müdahele ettiremedik. Şimdi evde yatıyorum ama Okuduklarımdan yola çıkarsak bu durumun geri dönüşü olmamış gibi duruyor.

Kızlar Cumartesi gecesi uyurken suyun geldi ve sabah doktora gittiğimizde gördükki hiç su kalmamış. Doktor hemen müdahale edip sonlandırabiliriz veya çok çok zayıf ihtimal olsa da biraz bekleyip takip edebiliriz dedi. Kalbi hala attığı için tabiki hemen müdahele ettiremedik. Şimdi evde yatıyorum ama Okuduklarımdan yola çıkarsak bu durumun geri dönüşü olmamış gibi duruyor.

Su kalmamış mı neden gelmiş su Bi sebebi var mı Allahım durdurma o kalbi :KK43:

gecmis olsun canim insan uzuluyor ama hayirlisi olsun hakkinda.bol su ic canim

Canım ya çok üzüldüm inan şok oldum nasıl neden :KK43:
Allahım inşallah bir mucize olur ya......

Cok üzgünüm... Okuyunca ağladım. Benzer şeyleri yaşamıştım su sızmıştı tek fark doktor başka seceneğim yokmuscasına hemen bebeği aldırmıştı. Suyu bitmemişti bile henüz. Arda lembete gitmeni tavsiye ederim elinden geleni yapıyor bebek için. Su takviyesi edilebiliyor diye biliyorum. Hemen ara istersen. Kime gittin doktor? Perinatologa git.

gecmis olsun canim insan uzuluyor ama hayirlisi olsun hakkinda.bol su ic canim
Sağol, içiyorum canım.

Canım ya çok üzüldüm inan şok oldum nasıl neden :KK43:
Allahım inşallah bir mucize olur ya......
Kesin sebep yok maalesef. Mucize olursa diye ben de hemen aldırmadım.

Cok üzgünüm... Okuyunca ağladım. Benzer şeyleri yaşamıştım su sızmıştı tek fark doktor başka seceneğim yokmuscasına hemen bebeği aldırmıştı. Suyu bitmemişti bile henüz. Arda lembete gitmeni tavsiye ederim elinden geleni yapıyor bebek için. Su takviyesi edilebiliyor diye biliyorum. Hemen ara istersen. Kime gittin doktor? Perinatologa git.

Sızıntı olsa daha kolaymış ama benim bildiğin boşaldı tatlım. Dün bi perinatologla da konuştum bu haftalarda kesenin kendini tamir etme olasılığı küçük de olsa varmış. Su takviyesi deneysel olarak yapılıyormuş ama uygulamada pek başarılı olmamış. Sen kaybından ne kadar süre sonra hamile kaldın canım?

Ya bende çok korkuyorum hiç bitip tükenmeyen bi enfeksiyon war bendede.
Ya sen çok şu içerden bide..
Canım ne yap ne et enfeksiyona bi çare bul. Günde 2-3 lt su bile yetmedi anlaşılan.

Homely_angel Homely_angel enfeksiyon için bakıldı mı crp falan? Sen tahlil yaptırmıstın daha yeni enfeksiyon var mı diye öyle hatırlıyorum.
Bakıldı canım şu an kan değerlerim normal, iki günde bir bakılacak. Idrar yolları enf antibiyotikler geçmişti ama vajinal başka bi bakteri gelişmişti.

Kent hastanesinde senden daha ileri bir gebelik haftasında aynı şeyi yaşayan birini okumuştum. Bi araştır bak. Kadın sağlıkla kucağına alınca yavrusunu açıklama yapmıştı beni hiç bir doktor kabul etmedi diye 3 haftada bir su takviyesi yapılmış kadında sürekli kaçak varmış ve suyu neredeyse kalmamış. Özel kent hastanesinde link bakıyorum sen de bak bulursam yollarım.
Allah esirger inşallah nasibi varsa doğar gelir kucağına Allah sana güç versin hayırlı yazılar yazsın Homely_angel Homely_angel

Homely_angel Homely_angel fitil kullanıyorum şimdi bol suda içiyorum gunde 2 kez çamaşır degisiyorum ama yinede war :KK43:
Allah dan hayırlısı inşallah rabbim yar ve yardımcınız olur en kısa zamanda atlatıp gecirirsiniz inşallah..

Kizlar suyu az olanlar icin havuc suyu arttirirmis die duymustum. Bi arastirin bakalim ins dogruysa deneyin bi

canim simdi okudum :KK43: cok cok uzuldum. hemen aldirmamakla cok iyi etmissin. arkadaslar da soylemisler su ic bol bol. takviyenin sana maliyeti cok degilse deneysel duzeyde kalmis da olsa denenebilir bence. bilmiyorum seni daha mi cok yipratir ama... hay allah inan ne diyecegimi bilmiyorum elim ayagim titriyor yazarken. rabbim saglikliysa sana bagislasin minik kuzunu; degilse cok bekletmeden tez zamanda en hayirli en saglikli evladi nasib etsin canim. dua ediyorum ikiniz icin de..

Onu da düşünüyorum ama ya sonuç kötü çıkarsa ben ne yaparım allahım esirgesin
Canım elbette karar sen ve babasına ait şöyle etik böyle değil diyemem. Benim bir tanıdığım ikili testinde 1 bölu 250 çıktı riski bu bahsettiğim testi yaptirmislar yani doktora soyledigi ilk sey ben bu sekilde bir cocugun yukunu kaldiracak maddi manevi guce sahip degilim bu nedenle kesin sonucu olan bir test varsa yaptırmaliyim demis sonuç temiz çıktı. Bebek de sağlıkla doğdu umarım sizin bebeginizinde aynı şekilde olur.

X