2018 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    331
Kizlar merhaba bn dun gece saat 02:45 te dogum yaptm.Normal dogum oldu.Cok sukur bnde bebegimde iyiyiz.Dikisim var agriyor.saat gece 12 gibi sancilarim basladi 2 3 dakika da bir geliyordu. Saat 1 kadar durdm evde dayanilacak gibi degikdi 2 de hastaneye geldik.6 cm acilmam vardi Nstde de sancilarim 150 180 arasi cikiyordu.Sukur dogurdm 45 dakikada❤❤zordu ama degdi :)

Merhamaa hanimlar.Eski msjlarimizi okudum ve ilk dogum msjmi gordm cok duygulandm.Rabbim nasip etti ikinci bebegimide kucagima alm Beratim abi oldu.💙Onuda 8 ekimde dogurdm Gunleri ayni😂Siz nadilsnz Masallah hamile anne adaylarimzda var Hayirli saglikli dogumlar onlarada ❤❤❤❤

Mirket yayınlarının dil terapisine yönelik kutu oyunları var tavsiye ederim. Ben 3 oyunuda aldım bu dönem kekeleme gibi bir sorunu olmuştu her akşam 2 saat oynayarak onuda aştık. Bizimki net konuşuyor ama her cocugun gelişimi farklı bir sorunu yoktur bence

Baktım şimdi; nesi var, neyle gibi oyunlar var bunlar mı bahsettiğiniz? Çocuk gelişim uzmanına gittik, o da sıkıntı olmadığını söyledi bol bol konuşun sohbet edin dedi ve asla tv açmayın. Zaten çok açmıyorduk, h.sonları bazen açıyoruz artık. Bir iki kelime daha ekledi anlaşılan geç konuşacak bizim ki.

Baktım şimdi; nesi var, neyle gibi oyunlar var bunlar mı bahsettiğiniz? Çocuk gelişim uzmanına gittik, o da sıkıntı olmadığını söyledi bol bol konuşun sohbet edin dedi ve asla tv açmayın. Zaten çok açmıyorduk, h.sonları bazen açıyoruz artık. Bir iki kelime daha ekledi anlaşılan geç konuşacak bizim ki.
Evet karşılıklı oyun şeklinde oynayınca büyük ilerleme kaydediliyor. Tv den uzaklaştırıyor. Ben babasını da dahil ediyorum rahat 2 saat kopmadan devam ediyor bizimki. Neyle olanda mesela nesneleri ortaya açıp eylem kartlarını elime alıyorum önce bir eylem kartı açıyorum soru soruyorum sence bu kız ne yapıyor diye -saçını tarıyor diyor neyle diyorum -tarakla peki bana tarağı bulabilirmisin diyorum nesne kartlarına bakıp bularak birleştiriyor. İlk asamada ben kendim çal kendim oyna yapıyordum ama çok faydası oldu. Uzun süredir oynamıyorduk köye gitmistik 1 ay kadar dönünce boşluğa düştü burda çocuklarla görüştürmüyorum köy kadar rahat bir ortami yok kekeleme başladı direkt sete geri döndüm 2 hafta gibi bir sürede düzeldi.

Tv mevzusu çağın vebası ama bana pek mümkün görünmüyor tamamen kesmek. Bir kere aynı frekansta insanlar lazım aile büyükleri ve babası mesela. Ben vermedim babası telefon veriyor sonu hep tartışmayla bitiyor. Ben tv açmıyorum ama 1.5 yıl bakan annem açtı birşey dersem tavrı bakıcı bul oluyordu. Bakıcıya ben güvenemedim yani alıştı kısaca. 7 aydır ücretsizdeyim elimden geldiğince azalttım diyebilirim ama ise dönünce yine aynısı olacak eminim. Bu arada doğum yapan ve hamile kalan arkadaşları tebrik ederim. Ben 2.cocugu istemiyorum bir tanesiyle fazla fazla tükendim. 28 ayinin içinde bizimki emzirmeden kesemedim sadece uyku gecisleri kaldı. İse baslamama az kaldı gündüz uykusunu ben olmadan nasıl yapar bilmiyorum ama emzirme mevzusu günde 1 e düşmüş olacak umarım zamanla bırakır

Tv mevzusu çağın vebası ama bana pek mümkün görünmüyor tamamen kesmek. Bir kere aynı frekansta insanlar lazım aile büyükleri ve babası mesela. Ben vermedim babası telefon veriyor sonu hep tartışmayla bitiyor. Ben tv açmıyorum ama 1.5 yıl bakan annem açtı birşey dersem tavrı bakıcı bul oluyordu. Bakıcıya ben güvenemedim yani alıştı kısaca. 7 aydır ücretsizdeyim elimden geldiğince azalttım diyebilirim ama ise dönünce yine aynısı olacak eminim. Bu arada doğum yapan ve hamile kalan arkadaşları tebrik ederim. Ben 2.cocugu istemiyorum bir tanesiyle fazla fazla tükendim. 28 ayinin içinde bizimki emzirmeden kesemedim sadece uyku gecisleri kaldı. İse baslamama az kaldı gündüz uykusunu ben olmadan nasıl yapar bilmiyorum ama emzirme mevzusu günde 1 e düşmüş olacak umarım zamanla bırakır

Bizde de öyle babası 15 dk ancak oyalar sonra tv açar hemen, ben hamile halimle tv açmıyorum kolaylık olsun diye. Zorlansamda ilgileniyorum. çok kavga ediyoruz ama ettiğimizle kalıyoruz. K.validem bakıyor benimde, k.peder emekli evde ne kadar açmayın desem de açıyorlar, evde sıkılıyorlar biliyorum. Napalım artık, elimizden geleni yapıyoruz içim rahat.
26. ay da kendiliğnden bıraktı benim ki. Sadece gece uykuya geçerken emmeye başladı gece hiç uyanmıyordu, sabahta işe gidiyordum bütün gün ememiyordu yani. Sonra kitap okuyarak uyutmaya başladım emmeden uykuya geçti ve bıraktı çok şükür. Yoksa hem hamile olmak hem emzirmek çok yorucu oldu.

Merhamaa hanimlar.Eski msjlarimizi okudum ve ilk dogum msjmi gordm cok duygulandm.Rabbim nasip etti ikinci bebegimide kucagima alm Beratim abi oldu.💙Onuda 8 ekimde dogurdm Gunleri ayni😂Siz nadilsnz Masallah hamile anne adaylarimzda var Hayirli saglikli dogumlar onlarada ❤❤❤❤
Kızlar hepinizde merhaba. 👋Hamile arkadaşlar inşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza.  canım senin de gözün aydın ❤️

X