2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
yok canım kimseye aldırma ama tabi aç kalınca bebek huzursuz olur. Huzursuz ise açlıktan olabilir tabi ama insanların lafına pek takılma. Ağzı olan konuşuyor yok zayıf yok aç diye. Benim bebeğim ilk 2 ayı o millettin yüzünden sürekli emzirirdim meme hiç ağzından düşmezdi en sonunda dr. gittik kolik bu bebek sürekli emzirdikçe sürekli gaz yüzünden iyice huzursuzlanmış dedi görümcem kaynanam onu bunu dinlemez oldum saatli emzirmeye başladım o ağlayan bebek gitti. Aç kalmasın gerisi boş. Benim bebek de zayıf görünüyor ama dr. normal diyor. olması gereken gibi kiloda iyi değil çünkü.
Benim kuzenimin bebeği babaanne anne ayrı ayrı beslediler zavallı cocuk 8. ayda diyete başladı kilosu okadar çoktuki yürüyemedi zamanında. Halada kilolu bebek bir sürü kontrollere gidiyor. Sağlıklı olsun yeter.
Haklısın canım zaten biz zayıf doğduk ondan da yani dediğin gibi ilk iki ay memeyi hiç ağzından bende çıkarmadım çok şükür kilo alımı o zaman iyiydi benim memeyi çıkarmamam yaramisti aynı günlerde doğum yapan bir arkadaşım var burda onun kızı maşallah yani kilosu falan benimkinin iki katı onu görüyorlar benim kini görüyorlar başlıyorlar bak çocuk nasıl olmuş bilmem ne diyorum herkesin bebeği kendine beni ilgilendirmez Dr sadece bu ay kilo alımı az dedi zaten daha önce hep iyiydi

Son düzenleme:
ben bide sepet besik almistim nerdeyse sigmayacak besige.keyfinede cok duskunuz yaylana yaylana yatmak istiyo.1 ay sonraya degismem gerekecek sanirim.sizin oglanin kilosu nasil peki
Maşallah sizinkine ☺ 4 aylıkken 8 kiloydu yarın sağlık ocağına gideceğiz bakalım kaç olmuş. Ancak bizimki 4 kilo doğdu o yüzden belki fazla gelebilir

Kizlar sut pompasi kullanan ve memnun kalan varmi.ben cok fazla sagmiyorum.disari cikarken 60 ml kadar sagip yanima aliyordum emzirmek problem oluyor diye.lansinoh un manuel olanini almistim en basta.toplamda 20 30 sagim ancak yapmisimdir.son steril ettigimde herzamanki gibi hic pompalamaz oldu.hatta ilk kullandim gelmeyince sut cok panik oldum kesilmis diye.elimle sikinca gordum birazda rahatladim anca.simdi elektrikli tek memelik olanlardanmi alsam diyorum.bide ek gidaya az kaldi ihtiyacim olurmu bilemedimde.tavsiye edeceginiz bi marka model varsa cok sevinirim.

Kizlar sut pompasi kullanan ve memnun kalan varmi.ben cok fazla sagmiyorum.disari cikarken 60 ml kadar sagip yanima aliyordum emzirmek problem oluyor diye.lansinoh un manuel olanini almistim en basta.toplamda 20 30 sagim ancak yapmisimdir.son steril ettigimde herzamanki gibi hic pompalamaz oldu.hatta ilk kullandim gelmeyince sut cok panik oldum kesilmis diye.elimle sikinca gordum birazda rahatladim anca.simdi elektrikli tek memelik olanlardanmi alsam diyorum.bide ek gidaya az kaldi ihtiyacim olurmu bilemedimde.tavsiye edeceginiz bi marka model varsa cok sevinirim.
Lansinoh cift kullaniorum. Cok memnunum. Avent tek kullanan arkadasim var o da cok memnun. Ne alirsan al baby & plus alma ucuz die. Kmse memnun diil iade de almiolar

Ben Avent tek memelik kullandım cok memnundum. Ama dediğin gibi ek gıdaya başlayınca cok ihtiyacın olur mu bilemiyorum cok pahalı bişey almak istemezsen ben Chicco nun manuel pompasını da kullandım cok memnundum. Öyle cok yorucu değil süre olarakda elektrikli ile hemen hemen aynı sağma işlemini yapıyordu. Sütün varsa manuelide düşünebilirsin.

Haklısın canım zaten biz zayıf doğduk ondan da yani dediğin gibi ilk iki ay memeyi hiç ağzından bende çıkarmadım çok şükür kilo alımı o zaman iyiydi benim memeyi çıkarmamam yaramisti aynı günlerde doğum yapan bir arkadaşım var burda onun kızı maşallah yani kilosu falan benimkinin iki katı onu görüyorlar benim kini görüyorlar başlıyorlar bak çocuk nasıl olmuş bilmem ne diyorum herkesin bebeği kendine beni ilgilendirmez Dr sadece bu ay kilo alımı az dedi zaten daha önce hep iyiydi
allah sıhat versin gerisi önemli değil. 4 aydan sonra arada kilo alımı yavaşladığını söylemişti bizim dr. da. Benimde bebeğim zayıf ama celimsiz değil eşimde 1,82 boyunda adam 70 kg yani. adamcağız kılo almak için uğraşır durur. babasına çekmiş işte. çünkü yiyor aç duramıyor bebeğim.

Ise başlayacaksan ihtiyacın olur çünkü sağım yapmak zorunda kalırsın göğüslerin dolacagi için. Ben de elektrikli medala ve avent var ikisindende memnunum. Ama is yeri için çift pompalı olsa daha pratik tabi. Birde 60 cc yetiyor mu

Avent yada kraft baktim karar veremedim.manuel almasam diyorum cevremdede 3 4 manuel pompayi kullanip en sonunda elektrikli alan arkadaslarim var.benim bebegin yogunbakimda kalmisti ilk dogdugunda o sirada buzlukda baya sutum birikmisti.iki biberonla cikiyorum gezmeye bi taze sıkılmis bide buzlukdan cikmis 60 ml yetiyor oyuzden.maksat sut krizi geldiginde hemen olaya mudahale edebilmek

Avent yada kraft baktim karar veremedim.manuel almasam diyorum cevremdede 3 4 manuel pompayi kullanip en sonunda elektrikli alan arkadaslarim var.benim bebegin yogunbakimda kalmisti ilk dogdugunda o sirada buzlukda baya sutum birikmisti.iki biberonla cikiyorum gezmeye bi taze sıkılmis bide buzlukdan cikmis 60 ml yetiyor oyuzden.maksat sut krizi geldiginde hemen olaya mudahale edebilmek
Anladım çift sütle çıkıyorsan tabi yeter. Bizim kıza açken idareten 70 cc vermiştim devamı olmadığını görünce çığlık çığlığa krize girmişti :) evdeysen manuel idare eder ama iş durumu varsa kesinlikle zaman kazanımı için elektrikli pompa şart oluyor :)

Anladım çift sütle çıkıyorsan tabi yeter. Bizim kıza açken idareten 70 cc vermiştim devamı olmadığını görünce çığlık çığlığa krize girmişti :) evdeysen manuel idare eder ama iş durumu varsa kesinlikle zaman kazanımı için elektrikli pompa şart oluyor :)
Kiyamam kuzuya gozumde canlandi birden.biberonu bos bos cekip sinirlenmesi :)) calismiyorum ama sureklide manul alip cope aticakmisim gibi hissettim.bikere elektrikli alip uzunsure kullanmak en iyisi olucak gibi.

Kiyamam kuzuya gozumde canlandi birden.biberonu bos bos cekip sinirlenmesi :)) calismiyorum ama sureklide manul alip cope aticakmisim gibi hissettim.bikere elektrikli alip uzunsure kullanmak en iyisi olucak gibi.
Aynen hem sütlerini daha çok sağma sansin olur ek gıdaya geçince çorbasına mamasına katarsın vitamini artar yediği öğünün. :)

Sağolun demeye bile dilim varmıyor. Oğlum daha 4 aylik. Korunduğumuz halde bu nasıl oldu hala inanamıyorum :KK43:

Üstelik sezeryan oldum. Yavrum nasıl bakılır ben hep yatarak gecirmistim hamileliğimi. Allahin verdiği canı almak bana düşmez ama cok zor durumdayım.
Hayırlısı olsun canım sıkma canını vardır bunda da bir hayır beraber büyürler inşAllah bu gebelik sağlıklı ve rahat gecer

Mamajoo elektrikli kullanıyorum çok memnunum, 10’a kadar çekim kademesi var tavsiye ederim. Kesinlikle manuel alma bence

Canım bende başta çok ciddiye almadım pompa ışini arada boşaltırim diye manuel aldım 10 kez felan kullandim.wonra bı arkadaşa gittim kızım uzun uyudu göğsün sertleşti arkadaşımın avent pompasının göğsüme gelen yerini kaynatıp o gün onunla şagdim.gercekten manuel e göre çok farketti aslında sütüm varmış ben az diye ha bire arttırmaya çalışıyormuşum.hemen o gün avent elektrikli pompa aldım her gece sagiyorum şimdi.cok memnunum tavsiye ederim.

Avent cogunlukda sanirim.bende aventin bugune kadar aldigim hicbi urununden muzdarip olmadim.yarin bu pompa isini neticelendiricektim.cogunluga uyarak tek meme avent alicam insallah.hepinize tesekkurler ....

X