2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
canım yenidoğanlar yada bebekler için adanada br profesöre gitti bizim arkadaş epey başarılı oldu diye biliyorum sen ne yaptın ben epeydir giremiyordum bebekten

Kızlar merhaba bebeğim 5 aylık oldu ama ayak tırnaklarinda sanki batma var gibi ne yapabilirim sizce?

Bizimkide oyle 3 haftadir falan ayak basparmagi yeni yeni cikmaya basladi.daha once oda hic yoktu.dr sormustum ayak tirnaklari yok diye :) bebeklerin yuzde 90 i oyle dogarmis zamanla duzelir normal bi surec demisti.bende ozamandan beri tirnaklarini baskiliycak sıkı corap ayakkabi vs kullanmiyorum en rahat ve bol corap kullaniyorum.

Son düzenleme:
canım yenidoğanlar yada bebekler için adanada br profesöre gitti bizim arkadaş epey başarılı oldu diye biliyorum sen ne yaptın ben epeydir giremiyordum bebekten
Gittik canım bizde doktora belli bir yaştan önce müdahelesi tehlikeli imiş o yüzden beklemedeyiz takip ediliyor bakalım ne olacak

Günaydın kızlar.. bişzm oğlam 4 aylık ama bıngıldağı kapanmış geçen ayda kapanmak üzereydi. Netten araştırdım biraz bu kadar erken kapanmazmış içimi korku sardı sizin aranızda da erken kapanan oldu mu

Ek gıdaya başlamış anneler sizlere sorum var bana yardim edin lütfen :)

Kızım henüz 5.5 aylık kilosu düşük olduğu için doktorumuz artık ek gıdaya başlayabilirsiniz dedi. Size bir kaç sorum var .

1. Sebzeleri buharda pişirmeyi düşünüyorum. Yani içinde su olmayacak haliyle hazirladigim şey çorba değil püre gibi olacak. Bunu sulandırmak gerekir mi

2. Buharla hasladiktan sonra çatalla mı ezmeliyim yoksa henüz 5.5 aylık olduğumuz için en azindan 7. Aya kadar blendrdan mı geçirmeliyim.

Bana yardim eder misiniz :)

Merhaba kızlar günaydın ek gıdaya baslamış olanlar yad da yakında baslıyacak arkafaşlar mama sandalyesi aldınız mı acaba tercihleriniz nelerdir. Bizim mutfakta madamız yok orda yemiyoruz yemeklerimizi. Acaba bu yuzden büyük mama sand. Yerine sandalyeye takılan mama sandalyeleri var kücük onlardsnm alsam diye düşünüyorum kararsız kaldım valla

canım benim buharla cok sağlıklı olur. Sulandırma konusu tamamen bebeğin ile alakalı. benim bebeğim püre olarak daha cok seviyor. Sulu olduğunda öncelikle emme hareketinden dolayı su kısım hep ağızdan taşıyor. Püre olarak vermek daha kolay ve benim bebeğimde öyle seviyor zaten. Sende denersin ona göre eklersin.
Blenderı bizim doktor önermedi. Meyveleri Çatalla veya Cam Rende kullan, sebzeleri süsgeç ile ez dedi.
Neden blender kullanmayalım dediğimde sebzenin moleküler yapısını parçaladığı için önermiyorum demişti.

Birinci soruna daha tecrubeli anneler cevap verse iyi olur
2. Soruna gelince ek gidada blender kesinlikle onerilmiyo.

yerde yiyosaniz eger bumbo yada muadili bisey alabilirsin. Yerde kullanilan mama sandalyesi tarzi biseyler yani

yerde yiyosaniz eger bumbo yada muadili bisey alabilirsin. Yerde kullanilan mama sandalyesi tarzi biseyler yani

Teşekkür ederim arkadaşlar blendr yapmayacağım.tel suzgec veya kaşıkla ezip vereceğim. Küçük mu daha diye endişelendim ama baştan alışsın.

Yok yerde ye yemiyorux oturma odasında yükselebilen masalar varta ondan kullanıuoryz diğer odada yemek masası var ama orası biraz kğcğk diye orayı kullanmıyoruz çok cnm

Yok yerde ye yemiyorux oturma odasında yükselebilen masalar varta ondan kullanıuoryz diğer odada yemek masası var ama orası biraz kğcğk diye orayı kullanmıyoruz çok cnm
Ikea antilop gibi kolay sokulup takilan bisey alirsan sandalyeye takilandan daha kullanisli olur o zaman

Genetikmiş korkma benimde erkenden kapanmış kızımımda öyle oldu baş çevresi düzenli büyüdüğü mğddetçe bir sıkıntı yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…