2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Böyle alay edilecegimi bilsem emin olun hiç yazmadım. Gayet iyi niyetle yazmıştım aktiviteleri paylaşır bebegimizle eğlenceli zamanlar geciririz diye düşünmüştüm. Demekki burda böyle şeyler yazmamak gerekiyormuş çünkü bi anda alay malzemesi olabiliyomussunuz. Her bebek kendine özeldir hepsi aynı zamanda aynı şeyleri yapacak diye birşey yok. Dedigim gibi benim amacım sadece bebegimle oynayacağım faydali oyunlar öğrenmek ve paylaşmakti. Neyse yazmadım farzedin. Herkese iyi bayramlar...

Kafam allak bullak olfu süt ürünlerini sütlü tatlı peynir yedim hiç bi sorun olmadı.ama bi gün yumurta yedim felç oldu çocuk 1 2 saat sonra ama glutensiz un ile kek yaptım sorun olmadı bi alerjik bebek annesi sadece zeytın ve patatesle beslebmiş 5 ay sonuc bebek patates ve zeytinrde alerji gelişrmiş çok yoğun katı diyetler bebeği çok hassaslaştırıyor demiş doktoru gece rüyalarıma giriyor bu diyet mevzuu bende şöyle bir yol izlemeye karar verdim elimden geldiğince buğday fıstık sıfıra yakın direkt yumurta sıfır kekte falan yumurta yiycem arada az peynirdoğduğundan beri ilk kez kaka sayısı azaldı günde 7_ 8 den düştü.1 e

Canım alerji demek kafa karışıklığı demek valla aynı durumdayız. Yumurtadan emin gibiyim ben de ve bizim doktorumuz çok katı diyetten ziyade arada kaçamak yapmaya başla dedi ama bir kaçamak resmen bir haftayı öldürüyor bilemedim.

Bu arada geçen yıl “seneye bebeklerimizle birlikteyiz” demiştik bayramda, çok şükür yavrularımız yanımızda ❤️ Herkese iyi bayramlar

Hepimiz beraber hamilelik yaşadık kalp atışını tekmelerini suyunu kilosunu plesantasını kordonunu cinsiyetini ilk kıyafetlerini her şeyi paylaşıp durduk çok şükür sağlıkla huzurla geldiler bu sefer sütünü kakasını gazını uykusunu ağlamasıni gulmesini konuştuk her şey geçiyor zaman hızlı akıyor bebislerimizde bizde büyüyoruz nice mutlu güzel hayırlı bayramlar olsun inşAllah

Böyle alay edilecegimi bilsem emin olun hiç yazmadım. Gayet iyi niyetle yazmıştım aktiviteleri paylaşır bebegimizle eğlenceli zamanlar geciririz diye düşünmüştüm. Demekki burda böyle şeyler yazmamak gerekiyormuş çünkü bi anda alay malzemesi olabiliyomussunuz. Her bebek kendine özeldir hepsi aynı zamanda aynı şeyleri yapacak diye birşey yok. Dedigim gibi benim amacım sadece bebegimle oynayacağım faydali oyunlar öğrenmek ve paylaşmakti. Neyse yazmadım farzedin. Herkese iyi bayramlar...
Canım neden alınıyorsun ki burası sosyal bir platform herkes kafasına göre takılıyor her bebek ayni değil ki benim kız 5 ayı bitti dönmeye başladı ek gıdaya geçtik yavaştan eli ağzında beni görünce ağlıyor kucak istiyor bol bol konuşmak istiyor abisini görünce kahkahalar atıyor babasına da sarılmak istiyor çok taraflı oynuyor anliyacagin :KK70: mutlu huzurlu bayramlar olsun

Kızlar iyi bayramlar. bayramda memlekete gitmemizle beraber kızım ve benim için yorumlar başladı. çok zayıf sütün mü az yaramıyor mu.bunları söyleyen de kayınvalidem ve görümcem. Dün tuttırdular yoğurt verelim diye kaşla göz arası verdiler.sütüm normalde iyiydi bu sözleri duydukça azaldı sanki. kızım tam beş aylık ve 7.100 gr. Hiç kafaya takmadığım bu konuyu takmaya başladım. sizce ek gıdaya erken mi başlamalıyım.fikir verir misiniz.:KK43:

Kızlar iyi bayramlar. bayramda memlekete gitmemizle beraber kızım ve benim için yorumlar başladı. çok zayıf sütün mü az yaramıyor mu.bunları söyleyen de kayınvalidem ve görümcem. Dün tuttırdular yoğurt verelim diye kaşla göz arası verdiler.sütüm normalde iyiydi bu sözleri duydukça azaldı sanki. kızım tam beş aylık ve 7.100 gr. Hiç kafaya takmadığım bu konuyu takmaya başladım. sizce ek gıdaya erken mi başlamalıyım.fikir verir misiniz.:KK43:
Bu konuda fikir verecek olan sadece “çocuk doktorunuz” olmalı bence. Takılmayın kilosuna. Üstelik ortalamada bir kilosu var. Kaldı ki zayıf olsa ne olur? Gelişimi iyi olduktan sonra çok da önemli değil sıkmayın canınızı.

Screenshot_2018-06-16-20-53-10-1.png

:) kilosu ortalamanin bile üzerinde derdim ben olsam :)

Ayy cnm yapma Allahaşkına ya yani tamamen kafana taktiğin için sütun etkileniyor değer mi. Kilosu da çok iyi. Bak benim kızın 5.5 aylık daha yeni 6 kilo oldu. Ek gıdaya başlayalı 3 gun oldu. Ki kızımın kilosu 6.5 üstü olsaydı doktorumuz 6. Ayı beklerdi. Yani senin kızın 10 kiloda olsa 'Bu çocuk aç ' diyecekler. Lütfen dikkat et birşeyler yedirmelerine müsaade etme. Gözün üzerinde olsun. Ek gıdaya geçişte her yemeğin bir sırası var. Doktorunu dinle gerisine aaa öyle mı doğru bak olabilir diyip geç ama yapma dediğini

Bu konuda fikir verecek olan sadece “çocuk doktorunuz” olmalı bence. Takılmayın kilosuna. Üstelik ortalamada bir kilosu var. Kaldı ki zayıf olsa ne olur? Gelişimi iyi olduktan sonra çok da önemli değil sıkmayın canınızı.

Canım teşekkür ederim.ben de bu konuda öyle düşünüyorum ama sürekli zayıf sözünü duymak canımı sıkıyor. sanki ben bakamamışım gibi davranıyorlar. kıyaslama yapıyorlar. ama çok haklısın önemli olan gelişimi.

Ayy cnm yapma Allahaşkına ya yani tamamen kafana taktiğin için sütun etkileniyor değer mi. Kilosu da çok iyi. Bak benim kızın 5.5 aylık daha yeni 6 kilo oldu. Ek gıdaya başlayalı 3 gun oldu. Ki kızımın kilosu 6.5 üstü olsaydı doktorumuz 6. Ayı beklerdi. Yani senin kızın 10 kiloda olsa 'Bu çocuk aç ' diyecekler. Lütfen dikkat et birşeyler yedirmelerine müsaade etme. Gözün üzerinde olsun. Ek gıdaya geçişte her yemeğin bir sırası var. Doktorunu dinle gerisine aaa öyle mı doğru bak olabilir diyip geç ama yapma dediğini
Canım benim kusura bakma ben öyle benim bebeğim şu kadar kilo aldı şöyle böyle deyip kıyas yapmak istemedim. bu konuda sürekli ortalama değerlere bakıyorum ki doktor normal diyor. Üç gündür ne çektiğimi anlatamam. bebeğimi yere yatırmıyorlar hiç. hareket edip kilo verirmiş. Hep kucakta. hava sıcak sürekli üşür deyip duruyorlar. işin kötüsü biz burda iki ay daha kalcaz. sanki bebeğimin bakımının kontrolü tamamen benden çıkmış gibi herkes bir şey söylüyor. sonuna kadar haklısın.önemli olan kilo değil. Sağlıklı olması gelişiminin normal olması. inşallah bu böyle devam etmez

Canım ek gıda olarak ne veriyosun. Ben elma suyuyla başlamıştım. Bugün azıcık reçel yedi :p alıp kaçasım var bebeğimi ya.

X