2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar yürüteç hakkında ne düşünüyorsunuz? Kullanicakmisiniz?
vallahi zararlarından bahsediyordu dr. çok aşırı olmadığı sürece kullanabilirsiniz dedi bizim dr. biz faydası var deyince biz. 5 aylıkken aldık kullanıyoruz. Kullanacağımda çok faydasını gördük heleki yanlızken güvende bir tek onda duruyor. Bizimki çok hereketli iki dakkika boş bırakmaya gelmiyor. Hem ayaklarını güçlendiriyor.

evet canım 8 ay doldu bu hafta. Anneyi çok erken söyledi bizimki ondan sonra uzun bir süre birdaha kelime öğrenmedi.
Vallahi işe döndüğüm zamanlardı peşimden bi anni anni diye ağlaması vardı sabahları içim parçalanıyordu.
O anlamsız çığlıklar bizde de var.İnşallah muhtemelen de ilk Kelimesi Anne olacaktır.

bu bizimkinin videosu 3,5 aylık

Allah bagislasin canim çok tatlı evladın. Ay şu iş mevzusunu hiç konuşmayalım bende 20 gün sonra başlayacağım düşündükçe gözlerim doluyor bir de arkamda ağlarsa bende ağlaya ağlaya giderim

Allah bagislasin canim çok tatlı evladın. Ay şu iş mevzusunu hiç konuşmayalım bende 20 gün sonra başlayacağım düşündükçe gözlerim doluyor bir de arkamda ağlarsa bende ağlaya ağlaya giderim
sağol canım Allah hepimizin yavrularını bağışlasın bize. İş zor ben cok erken başladım işe. Öyle çok zor bırakıyor insan. Anlıyorlar kaç aylık olursa olsun. Bizimkide şu sıra pzartesi sendromu yaşiyor. Hafta sonu evde oluyoruz PAzartesi Anneanne ile bayağı sorun yaşıyorlar çok huysuzluk yapıyor.

sağol canım Allah hepimizin yavrularını bağışlasın bize. İş zor ben cok erken başladım işe. Öyle çok zor bırakıyor insan. Anlıyorlar kaç aylık olursa olsun. Bizimkide şu sıra pzartesi sendromu yaşiyor. Hafta sonu evde oluyoruz PAzartesi Anneanne ile bayağı sorun yaşıyorlar çok huysuzluk yapıyor.
Hatırlıyorum cnm çok erken döndün sen işe ne diyim Allah kolaylık versin. Ben is yeriyle anlaştım haftanın 3 günü çalışacağım. 6 ay böyle devam ettireceğiz. Sonra tam zamanliya devam. Bebeğine kim bakıyor senin ?

Hatırlıyorum cnm çok erken döndün sen işe ne diyim Allah kolaylık versin. Ben is yeriyle anlaştım haftanın 3 günü çalışacağım. 6 ay böyle devam ettireceğiz. Sonra tam zamanliya devam. Bebeğine kim bakıyor senin ?
senin iyiymiş bende tam zamanlı başladım ama geç geliyorum erken çıkıyorum arada gitmiyorum idare ediyorum ama işim maalesef çalışmamı gerektiriyor.çok uzak kalamıyorum.
Benim annem bakıyor Allahtan yakın sabah ben çıkmadan geliyor. Birlikte kahvaltıyı felan veriyoruz bizimki çizgi filme dalınca ben kaçıyorum. İnanmasın belki şuan hava sıcak salonun camı açık ben bahçeye iniyorum Deniz Alinin sesi geliyor Anne Anne diye...3. katta oturuyoruz. Düşün yani.

senin iyiymiş bende tam zamanlı başladım ama geç geliyorum erken çıkıyorum arada gitmiyorum idare ediyorum ama işim maalesef çalışmamı gerektiriyor.çok uzak kalamıyorum.
Benim annem bakıyor Allahtan yakın sabah ben çıkmadan geliyor. Birlikte kahvaltıyı felan veriyoruz bizimki çizgi filme dalınca ben kaçıyorum. İnanmasın belki şuan hava sıcak salonun camı açık ben bahçeye iniyorum Deniz Alinin sesi geliyor Anne Anne diye...3. katta oturuyoruz. Düşün yani.
Canım bildigim kadarıyla evden ise gitmeden önce bebekle vedalaşıp ise gittiğini ama akşam geleceğini söylemek gerekiyormus ama çok agliyor diyorsun sen yine bebeğin için iyisini bilirsin :) napalim yine onlar için çalışıyoruz artık boyle avutucaz kendimizi sağlık versin Allah.

Maşallah çok tatlı bir bebek Allah bağıslasın ama bu sesleri her bebek çıkarıyor. Bence anne ya da başka bişey demiş sayılmaz. Yani bilinçli olarak seslenmek için çıkardığında konuşmuş olur. Yoksa benim oğlum aylardır anne ve dede diyor ama bu agulamak gibi bişey

Maşallah çok tatlı bir bebek Allah bağıslasın ama bu sesleri her bebek çıkarıyor. Bence anne ya da başka bişey demiş sayılmaz. Yani bilinçli olarak seslenmek için çıkardığında konuşmuş olur. Yoksa benim oğlum aylardır anne ve dede diyor ama bu agulamak gibi bişey
Benim kızım baba diyor ama o da bilinçsiz baa baa bee bii bubaa şeklinde
Gerçekten dese kızardım mesela :)

Peki alerji durumunda ne yapmak lazım dr mı gideyim İstanbul’da iyi bir de var mı gittiğimiz
sabunsuz ılık su ıle yıkıyorum genelde kremı var onu suruyorum gecmez ıse doktora gıdıyorz msj ıle foto ıle bılgılendırıyorum doktoru yonlendırıyor bızı
yenı denedıgımız yıyeceklerı uc gun kuralı ıle olculu verıyoruz mesela dıkkat de etmek gerekıyor cok cok

Kızlar merhaba,

Oğlumun ağzında pamukçuk oldu, doktor spray verdi ama yanak kısımlar hala fena. Bilgisi olan var mı bu konuda?
bızde 20 gun kadar once olduk karbanootlı su ıle temızlememı ıstedı doktor baktım olmadı mıkostatın surup verdı onu kullandık bır hafta sımdı hafıf kızarıklık var oldukca doktorumuz kabonatlı su ıle temız mendıl ıle temızle dedı oyle yapıyoruz
ılk pamukcuk oldugunda suruba basladıgımızda doktor bıberonu emzıgını at kullanma sakın dedı yenılerını al gunluk kaynat karbonatlı su dedı
uc tane emzık aldım haftalık attım hep
bırde gogusunden tekrar bebege gecer dedı karbonatlı su ıle goguslerınıde sıl sureklı dedı boyle devam edıyoruz bakalım sımdılık

Sağol canım Hepizin bebişlerine Maşallah.
Canım burada zaten anne demiyor ki :) şarkıya eşlik etmeye çalışan anlamsız sesler çıkarıyor.ben 3,5 aylık videosunu ekledim sadece. O zamanlar anneyi normal zamanda demiyordu zaten birinin kucağında ise veya onu almamı istediğimde Anni diyerek bana atılıyordu.

Canım bildigim kadarıyla evden ise gitmeden önce bebekle vedalaşıp ise gittiğini ama akşam geleceğini söylemek gerekiyormus ama çok agliyor diyorsun sen yine bebeğin için iyisini bilirsin :) napalim yine onlar için çalışıyoruz artık boyle avutucaz kendimizi sağlık versin Allah.
Onu ilk zamanlarda yapıyorduk hiç umrunda olmuyordu. çıkmışım gelmişim gitmişim. Ama zamanla ben onun yanına giyinip gidince gideğimi anlayıp kucağımdan inmiyordu. Bizde herşey normal zamandaki gibi davranıp kaybolmaya başladım. Artık özellikle pazartesileri zor oluyor haftanın içine doğru biraz daha sakin oluyor.

Şöyle ilk anne dedi zaten 3,5 aylıktan beri onu diyordu. Sonra Yenge öğrendi. Bu ay bayağı atak yaptı anneanne diyor, aba , abi, çıkarılan sesleri taklit ediyor. yanlız şu sıra fark ettim ki biz konuşurken bize eşlik etme çabası var ama bunu yaprken baş parmağını ağzına sokup yapıyor. benzer sesleri çıkartıyor öyle. ama eli ağzında değilse hiç benzetemiyor. normal bebek sesleri.
Ben şok maşallah bebişiniz hızlıymış bizimki 6buçuk aylık dedde var sadece emeklemiyo da

X