2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Evet canım işte ondan çok endişeleniyorum kocaman çocuk olup okula gittiğinde ağzında dış yok nasıl görünecek artı yemeği nasıl yiyecek yavrum , kanda neye baktirayim canım ? kemiksel bir sorunu yok kemikleri iri babası gibi
Kalsiyum magnezyum bakarlar bence sen biran önce bir diş hekimine ve iyi bir çocuk dr görüşme yapmalısın bu çocuk nasıl beslenecek dişi şimdiden gitmiş bile ay çok üzüldüm bence hemen pazartesi götür canım

Öncesinde sarı gibi lekeler olmaya başladı hani sanki bir kaç gün dişlerini fırçalamayan yetişkin dişleri gibi bezle silmeye çalışınca da azıcık gidiyordu leke ama.dis köklerine doğru tam gitmiyordu orayı temizlesem diş eti kanıyordu köklerine zarar veririm diye sadece su iciriyordum ilk cocugumda da 2 yaştan sonra fırçalamaya baslâmistik hatta kendisi fircaliyordu diye aynı şekil devam ediyorduk ama nasıl desem çürük yoktu hiç kahve rengi olmadı dişler sadece dişin üst minesi alçı dökülür gibi döküldü nasıl desem üst minesi dökülüyordu içi kalıyordu sonra onlar da dökülmeye başladı minik minik ovalandigi için ne zaman kopmus belli olmuyordu bu akşam da elmayı soyup verdim baya da yumuşakti ama on disi yarım kalmıştı geri yarısı da koptu hatta diş eti de kanadı ağladı yavrum çok üzüldüm ha bir de sadece üst çene dişlerinde var alt dişleri sağlam şimdilik ilk defa böyle bir şey görüyorum kimsede ne duydum ne gördüm

Kökü ne oldu dişin onlarında çekilmesi gerekir o zaman dimi ? Tüh ya diş hekimi ne diyor bu duruma ?

Kizlar uzun zamandir giremedim napiosunuz bebisler nasil grupta neler var onemli gelismeler varmi hepinizi ozlemisim valla ♥️♥️

Cnm benimki de aynııı.

Bende mamadan kesmek istiyorum ama mümkün olmayacak galiba.

Hemşireler ve buradaki tecrübeli anneler diyor ya, bebek sadece doymak için meme istemez, güven duygusu için anneyi emer diye. E o zaman neden mamadan sonra uyuyorlar? Mama içip karnı doysa bile anne kokusu istemesi gerekmezmiydi? Ben o yüzden aç olduğu için emmek istediğini düşünmeye başladım:KK43: rezene, ısırgan çayı içiyorum, birazcık etki etti sanki ama hala doymuyor:KK43:(
Selam
Mamayı nasıl bıraktılar acaba? Benim sütüm cidden az. Mama ağırlıklıydık. Günde 8 den 4 e indirdik ama yine de fazla tabi. 10 gündür çabalıyorum. Başarabilecek miyim korkuyorum. Doktor kontrolünde 1 ay sonra 700 gram aldıysa böyle devam edicem mutlu şekilde. Gelişimi geri kalırsa die endişeleniyorum. Anne sütü aah ahh :KK43: bezine, hareketlerine bakmakla da olmuyo. Kesin cevap boy-kilo gelişimi verecek. Olmazsa mecbur mama ağırlıklı devam edicez, Takdir ALlahtan :KK43:

K
Selam
Mamayı nasıl bıraktılar acaba? Benim sütüm cidden az. Mama ağırlıklıydık. Günde 8 den 4 e indirdik ama yine de fazla tabi. 10 gündür çabalıyorum. Başarabilecek miyim korkuyorum. Doktor kontrolünde 1 ay sonra 700 gram aldıysa böyle devam edicem mutlu şekilde. Gelişimi geri kalırsa die endişeleniyorum. Anne sütü aah ahh :KK43: bezine, hareketlerine bakmakla da olmuyo. Kesin cevap boy-kilo gelişimi verecek. Olmazsa mecbur mama ağırlıklı devam edicez, Takdir ALlahtan :KK43:
Ac kilo cnm bebis bnmkide anne sutunu 6 ay aldi sonra reddetti cok cabaladim 3 ay zorladim olmadi mama verdim simdi mamayi biraktik sut icioruz

Selam
Canım senin bebeğin çok küçük daha bizimkiler büyüdü çok şükür sen 2019 kasim ve ya Aralık anneleri grubuna yaz onlar seninle aynı durumdalardir , ama eğer sütün az ise mecburen mama vereceksin o da bebek gıdası sonuçta insanlar mamaya karşı çok önyargılı onlara bakma sen bebeğin aç kalmasın eğer sütünü cogalta bilirsen yap ama o zamana kadar mama ve az da olsa anne sütü devam et az bile olsa ver anne sütünü 1 damla bile olsa nasılsa az diye pes edip bırakma canım öyle böyle buyuyo hepsi Allah'ın izniyle kendine hiç bir şeyi dert etme bebeginle vakit gecir tadını çıkar bu günlerin, saglicakla buyutesin inşallah 😘♥️

Canım senin bebeğin çok küçük daha bizimkiler büyüdü çok şükür sen 2019 kasim ve ya Aralık anneleri grubuna yaz onlar seninle aynı durumdalardir , ama eğer sütün az ise mecburen mama vereceksin o da bebek gıdası sonuçta insanlar mamaya karşı çok önyargılı onlara bakma sen bebeğin aç kalmasın eğer sütünü cogalta bilirsen yap ama o zamana kadar mama ve az da olsa anne sütü devam et az bile olsa ver anne sütünü 1 damla bile olsa nasılsa az diye pes edip bırakma canım öyle böyle buyuyo hepsi Allah'ın izniyle kendine hiç bir şeyi dert etme bebeginle vakit gecir tadını çıkar bu günlerin, saglicakla buyutesin inşallah 😘
Yardım için yazmıştım bi kereye mahsus. Aralık grubuna yazıyorum evet. Teşekkürler. Amin 😘😘

Merhaba kızlar nasılsınız ben 2.bebeğime hamileyimm sizinle de paylaşmak istedim. Dün idrar testi yaptım ikiside pozitif çıktı bugun kan verdim 456.38 çıktı sanrm geç döllenme oldu gibi haftaya dra gidicem inşallah. Henüz erken diye düşünüyordum seneye başlayacaktım denemeye ama kısmet buguneymiş rabbim daha iyisini bilir

Merhaba kızlar nasılsınız ben 2.bebeğime hamileyimm sizinle de paylaşmak istedim. Dün idrar testi yaptım ikiside pozitif çıktı bugun kan verdim 456.38 çıktı sanrm geç döllenme oldu gibi haftaya dra gidicem inşallah. Henüz erken diye düşünüyordum seneye başlayacaktım denemeye ama kısmet buguneymiş rabbim daha iyisini bilir
Hayırlı olsun. Inşallah sağ salim alırsın kucağına :KK200: ikinci aklimin ucundan bile geçmiyor valla Allah yardimcin olsun. Rabbim kolaylik versin 🙏

Ben denedim onu işe yaramadı. Soğanın suyunu sıkıp 3 4 saat dolapta bekletip sürün diyorlar. Benim kızın soğana alerjisi var döküntü yapıyor o yüzden deneyemedim aklında olsun. Süt içinde gluten alerjisi yoksa kendin karamalz malt içeceği içebilirsin. Doğumdan bu yana denediğim en iyi şeydi. Süt yapar havada uçan kuşu tut yakala demedikleri kaldı herşeyi denedim o içecek ise yaramıştı
İşe yarıyor mu acaba? Ben çok şey denedim kararsızım

İşe yarıyor mu acaba? Ben çok şey denedim kararsızım
Merhaba en baslarda ise yaradı 30 cc sağdığım süt 120 cc çıkıyordu. Sonradan vücut ona alıştı sanırım sağmakla o kadar çıkmaz oldu. Hergün bir tane olacak şekilde 2 koli içip bıraktım. 20 aylık hala emziriyorum

Merhaba en baslarda ise yaradı 30 cc sağdığım süt 120 cc çıkıyordu. Sonradan vücut ona alıştı sanırım sağmakla o kadar çıkmaz oldu. Hergün bir tane olacak şekilde 2 koli içip bıraktım. 20 aylık hala emziriyorum
Ne güzel yaa benim yok olmuyo sanırım
Tahin, dereotu ilk yediğim gün fışkırtıp sonra imkansız işe yaramıyor. Gıdalar böyle benim bünyemde. İnanaraksevinçle içtim solgar falan yok.az olduğunu düşünürüm tabi, nerdeyse 3 saate yakın doluyor. Kendimi kandıramam ya. Vücut yapısı da sebep. Olmayınca olmuyor ama mücadeleye devam

X