2019 Aralık Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    232
Nasil kesebildiniz ? Biz hala devam :)
Ayyyy geceleri ağzına alıyordu öyle uyumak istiyordu kabul gibiydi zaten artık tek göğüs emiyordu sağ tarafta sütüm çok azaldığı için kendim bıraktım . 2 gün önce 19:45 te yatağa yattık 20:00 de emerek uyumuştu kalkacağım bırakmıyor emzik gibi emecek . Ben kalkınca ağladı bende oğlum süt bitti bak dedim cidden bitmişti . Sonra çekti baktı öyle hızlı değil ağladı . Bende bak süt sabaha olacak gel sarılalım uyuyalım vs dedim . YouTube’dan ninni açtım 20:45 te emmeden geri uyudu . O an karar verdim emzirmeyeceğim diye . 22:30 da uyandı ağladı hadi ninni açtım sakinleştirdim konuştum geri uyuttum . 03:00 de geri kalktı bu sefer su içirdim ağladı koluma yatırdım sarıldım ninni açtım . 04:30 ancak uyudu arada uyuyor geri 1 dk sonra uyanıyor ağlıyordu . Sonra 07:30 da full kalktık . Dün gece de 20:00 de emerek uyuttum uyandığı zaman sabah olmadı diyip yeniden yatırdık . 02:00 de ağlayarak uyandı ninni açtım su içirdim konuştum yattık . 04:00 da bir kere daha uyandı sakinleştirir yeniden yatır ninni hep çaldı bende yanında yattım . Bu gece yanında yatmayacağım Buda alışkanlığa dönüşmesin diye . Acaba gece uyanmaları biter mi 🥺

Dün gece 1 kere kalktı . Bugün akşam da emdi ama uyumamıştı dön dön ancak 1 saatte emmeden uyudu
Maşallah canım baya ilerleme var bizde gündüz sadece uyurken emiyo alıştı geceye cesaretim yok derttlendim yazmaya geldim senin yazını gördüm 9 da uyuttum şuan saat 12 6 7 kere kalktı bende yakındır isyan bayrağını çekecemde komşulardan çekiniyorum ses olayı bakalım nasıl halledicem

Maşallah canım baya ilerleme var bizde gündüz sadece uyurken emiyo alıştı geceye cesaretim yok derttlendim yazmaya geldim senin yazını gördüm 9 da uyuttum şuan saat 12 6 7 kere kalktı bende yakındır isyan bayrağını çekecemde komşulardan çekiniyorum ses olayı bakalım nasıl halledicem
Nehir yaaa asıl emerek uyuma işinden kurtulmamız lazım ama nasıl 😟

Aldın başına belayı 🤣 bilmiyorumki bende kara kara onu düşünüyorum işe başlayınca nasıl olacak diye
Aslında ben haftaya tamamen emzirmeyi bırakmak istiyordum . Tek göğüs devam ediyoruz birde sütüm azaldı baya . En iyisi kesip kurtulayım dedim . Çünkü gece beslenmesini kesmek birşey değiştirmiyor diyorlar emerek uyumayı bırakmış olmalı deliksiz uyumak için . Sonra düşündüm ve vazgeçtim 2. Doz aşıyı olacağım 13 Ağustosta . Sonra 10 Eylül gibi ailemizin yanına gideceğiz orada hava değişikliğinden hemen hastalanır diye korktum bağışıklık düşerse . Eee uyku sorunu da yaşamak istemiyorum o yüzden biraz erteledim ekim civarına . Sen ne zaman keseceksin

Aslında ben haftaya tamamen emzirmeyi bırakmak istiyordum . Tek göğüs devam ediyoruz birde sütüm azaldı baya . En iyisi kesip kurtulayım dedim . Çünkü gece beslenmesini kesmek birşey değiştirmiyor diyorlar emerek uyumayı bırakmış olmalı deliksiz uyumak için . Sonra düşündüm ve vazgeçtim 2. Doz aşıyı olacağım 13 Ağustosta . Sonra 10 Eylül gibi ailemizin yanına gideceğiz orada hava değişikliğinden hemen hastalanır diye korktum bağışıklık düşerse . Eee uyku sorunu da yaşamak istemiyorum o yüzden biraz erteledim ekim civarına . Sen ne zaman keseceksin
Ya ben gündüz çok azalttım biliyosun çok sık emiyodu başta zorladı ama hemen adapte olunca geceye kıyamadım emsin uyusun modundayım yere yatak yaptıım bi yanında yatıyorum bi kendi yatağımda birazda annem kıyamadı yazık zaten küçük emiyoken geceyi kesme dedi bazen dayanamıyorum kısmet ekim gibi olabilir aslında benimde

Ya ben gündüz çok azalttım biliyosun çok sık emiyodu başta zorladı ama hemen adapte olunca geceye kıyamadım emsin uyusun modundayım yere yatak yaptıım bi yanında yatıyorum bi kendi yatağımda birazda annem kıyamadı yazık zaten küçük emiyoken geceyi kesme dedi bazen dayanamıyorum kısmet ekim gibi olabilir aslında benimde
Keşke geceyi kesseydin gündüz de düzenleseydin senin için daha iyi olacaktı bence . Gece evet uyanmaları 0 a düşmüyor ama en azından azaldı büyük oranda Buda birşey . Birde mesela gece saçma sapan emince sabah kalkıyor kahvaltı yapmıyordu o olay bitti bizde şuan iyi maşallah 🧿

Benim oğlum da aynı geceleri sürekli bir emme derdinde 🙄 dil gelişimi de sizinle aynı 😟 anne gel bak baba mama . Ama ben hiç endişe etmiyorum açıkçası sorun olduğunu hiç düşünmüyorum
Erkek bebeler biraz geç konuşurmuş zaten ama ne bileyim işte annelik hep bi endişe heyecanmış 😂😂 benim büyük oğlum çok erken konuştu bayağı hızlıydı ve kelimeleri tam net söylüyordu o yüzden bize şuan çok tuhaf geliyor 🤣

Zayıf cedarice cidden zayıf 🙄 geriliyorum nedense bugün ağladım 2 kez hemde . Emzirme işi bitse düzenli uyanmadan uyusam belki böyle olmayacak ama
Boy kilo kaç sizin bizimki de aşırı zayıf ama kilosunu bilmiyorum boyu ölçtüm 85 çıktı bi santim az yada fazla olabilir hiç durmuyolar artk

Boy kilo kaç sizin bizimki de aşırı zayıf ama kilosunu bilmiyorum boyu ölçtüm 85 çıktı bi santim az yada fazla olabilir hiç durmuyolar artk
Ben 83 ölçmüştüm 18 ay aşısında ebe 83 ölçtü . 18.5 aylıkken doktorun hemşiresi 81 ölçtü 🤔 83 tü ben uyurken ölçmüştüm çünkü. 9900 gramdı 18.5 ken. Ayda 300 gram almıştı

Ben 83 ölçmüştüm 18 ay aşısında ebe 83 ölçtü . 18.5 aylıkken doktorun hemşiresi 81 ölçtü 🤔 83 tü ben uyurken ölçmüştüm çünkü. 9900 gramdı 18.5 ken. Ayda 300 gram almıştı
Çok hareketli oldukları için boy hep farklı çıkıyor bizim 18ay aşısında 10.150ydi ama bu bi aydır kilo vermiş bile olabilir çünkü azıları çıkardı hep aşırı iştahsız huysuz bişey oldu

Kızlar Penelop gurme çorbalarını veriyor musunuz ben 5 6aydır almıyorum ama şuan tıkandım artık ne yedireceğimi şaşırdım yine napsam alsam yer mi yine yoksa o tarz yemezler mi artık

Ben de emzirmeyi bırakıp özgürleşmek istiyorum, sonra da diyorum zaten sadece uyurken alıyor az daha sabret, gece başkasının evinde tatilde vs hiç uyanmıyor, kendi evimizde 3-5 kez uyanıyor anlamadım bu işi.
Cümle kurmaya başladı biizm fıstık.
Anne emme yap (beni emzir demek), dede civciv bak(dede civcive bak) gibi. Ekler yok ama derdini anlatıyor, şarkı söylüyor, 3-5 sarkı kendi kendine söylüyor, 5-10 şarkıya da eşlik ediyor. Kelimeleri tam çıkartamasa da müziğinden anlıyoruz hangi şarkı olduğunu😀 çok komikler çitlembikler 😀 baba parma baba parma nerdedi burdadı burdadı iiite burdadı gibi. Yada karpuz adamı falan söylüyor, bayılıyorum yarım konuşmalarına, en sevimli zamanları sonra 2 yaş delirmeleri geliyor insanı canından bezdiren, sonra hiiç gitmiyor😂😂

Kızlar Penelop gurme çorbalarını veriyor musunuz ben 5 6aydır almıyorum ama şuan tıkandım artık ne yedireceğimi şaşırdım yine napsam alsam yer mi yine yoksa o tarz yemezler mi artık
Bnmki küçükken de yemedi fazla tavuklara versim hep kalanları. Bir şey de yemiyor adam akıllı. Ne zaman yiyecekler hiç bilmiyorum valla

Bnmki küçükken de yemedi fazla tavuklara versim hep kalanları. Bir şey de yemiyor adam akıllı. Ne zaman yiyecekler hiç bilmiyorum valla
Benimki bi aralar yiyordu sonra ne olduysa bıraktım sonra azılar falan çıkmaya başlayınca da kendisi hepten herşeyi bıraktı 🤣🤣 şimdi bi mercimek ve tarhana kaldı elimde onları da oyalıyo oyalıyo zorla yediriyorum.. valla bunların keyfine kalsa hiç bi zaman yemezler aç açına Yaşar bunlar 😂

Ben daha önce hiç almamıştım ondan . Şuan öğlenleri mercimek tarhana şehriye arasında dolanıyorum bazen de akşamdan kalan bir yemeği veriyorum sabah klasik yumurta peynir zeytin . Öğleden sonra bir gün yoğurt ve pankek bir gün muhallebi kuru yemiş veriyorum aralarda . Akşam da biz ne yersek onu veriyorum. Sen neler veriyorsun fikir olur bana da

Ben de emzirmeyi bırakıp özgürleşmek istiyorum, sonra da diyorum zaten sadece uyurken alıyor az daha sabret, gece başkasının evinde tatilde vs hiç uyanmıyor, kendi evimizde 3-5 kez uyanıyor anlamadım bu işi.
Cümle kurmaya başladı biizm fıstık.
Anne emme yap (beni emzir demek), dede civciv bak(dede civcive bak) gibi. Ekler yok ama derdini anlatıyor, şarkı söylüyor, 3-5 sarkı kendi kendine söylüyor, 5-10 şarkıya da eşlik ediyor. Kelimeleri tam çıkartamasa da müziğinden anlıyoruz hangi şarkı olduğunu😀 çok komikler çitlembikler 😀 baba parma baba parma nerdedi burdadı burdadı iiite burdadı gibi. Yada karpuz adamı falan söylüyor, bayılıyorum yarım konuşmalarına, en sevimli zamanları sonra 2 yaş delirmeleri geliyor insanı canından bezdiren, sonra hiiç gitmiyor😂😂
Yaaa maşallah size darısı bize 🥺 çok az kelimesi var anle😃 baba mama mööö tıssss😃 🐍😳 bu kadar dua ediyorum artık konuşsun diye . Kendini konuşmadan ifade ediyor ne istese anlıyoruz böyle giderse konuşması daha uzun süreye yayılacak diye düşünüyorum korkuyorum

X