Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

balbocegi35

Ayı balı bol bulunca orasına burasına sürermiş :)
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2013
12.177
8.377
2020 Anne adayları yeni listemizi oluşturuyorum , 2020 girmeden listemiz bebişlerle dolsun...
1560325798549.png
:anneadayı: Evet Yanlış Duymadınız , İtinayla Ovulosyon Takibi Yapılır:anneadayı:
Tavsiye edilen kür ve ovulasyon testlerini aşağıda paylaştım :KK200:
anne-adaylarina-guzel-bir-haber-var-2468440_3252_o.jpg

1560327490705.png

2020 ANNE ADAYLARI BAT LİSTESİ ve DOĞUM TAKİP ÇİZELGESİ
(Not: Batlarını güncellemeyenler listeden çıkartılır)
Üye Adı Bat TarihiTahmini Doğum TarihiŞehir/Hastane ve Doktor BilgisiCinsiyet
icecreamm icecreamm 22/10/2019
B balbocegi35 30/10/2019
mayasiz mayasiz 17/10/2019
Tavsiye Edilen Ovulosyon Test Markaları

2277658
2277661

2277666

2278772

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU'NDAN HAVUÇ VE KURU İNCİR KÜRÜ
MALZEMELER
- 2 tane büyük boy havuç
- 20 tane kuru incir
- Yarım litre klorsuz su
HAZIRLANIŞI
Öncelikle klorsuz suyu tencerede kaynatarak 4-5 cm uzunluğunda bıraktığınız havuçları içine atın. Kapağı kapalı şekilde 20 dakika kaynattıktan sonra ayrı kapta kaynayan yarım litre suya bıçakla üzerine çizik atılmış 20 kuru inciri atın. Üzeri kapalı şekilde 15 dakika daha kaynatın.
Karışımdan kalan haşlama sularını çok fazla soğutmadan karıştırın. Her sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tüketmek kaydıyla 20 gün uygulayın.

SARAÇOĞLU'NDAN HAMİLELİK KOLAYLAŞTIRICI SOĞAN KÜRÜ TARİFİ
MALZEMELER
- 1 tane açık kahverengi soğan
- Yarım litrelik pet şişe su
- Bıçak ve tencere
YAPILIŞI
Klorsuz ya da marketten alacağınız pet şişe sudan iki bardak kadarını tencerede kaynatın. Elinizdeki soğanı dört parçaya ayırıp kabuklarını ayıklayın. Ardından soğanları kaynamış olan suya atın ve 10 dakika kaynatın. Suyunu süzdükten sonra sabah ve akşamları ılık şekilde için. Her gün iki defa tüketilerek 15 gün boyunca uygulanması gereken bir kürdür. En geç 1 hafta sonra etkisini göstermesi beklenir.
SOĞAN KÜRÜNE NE ZAMAN BAŞLANMALI?
Planlı bir hamilelik düşünen çiftlerde kadınlar adet dönemi bittikten sonra 1 hafta içinde soğan kürüne başlamalıdır. Kürün düzenli olarak tüketildiği vakitten 2. regl dönemini görmeden 10 gün önce yeniden 5 gün veya 7 gün kürü denemelidir. Soğan kürü uygulandıktan sonra da yukarıda bahsettiğimiz incir kürüne başlanmalıdır.

:KK200:

Son düzenleyen: Moderatör:
neden Ağustos : Ağustosta hamile kalırsam Kasım da işi bırakacağım inş :) maddi manevi rahatlayacağız o yüzden Ağustos :))
ahh o maddiyat konusu zaten çalışan anneler için çok zor geliyor doğum sonrası , birazcık ekonomik özgürlükte sınırlandırılıyoruz. Bende senin gibi düşünüyordum ama ya hemen olmazsa diye başladım , çünkü diğer gebeliğimde 3ay sonra tutmuştu

ahh o maddiyat konusu zaten çalışan anneler için çok zor geliyor doğum sonrası , birazcık ekonomik özgürlükte sınırlandırılıyoruz. Bende senin gibi düşünüyordum ama ya hemen olmazsa diye başladım , çünkü diğer gebeliğimde 3ay sonra tutmuştu
Var mı çocuğunuz :KK200:

Böceğimmm topiğin hayırlı olsun :KK22: Ben yaz bitiminde bebiş çalışmalarına başlayacağım, gelebiliyor muyum? :KK70:

2020 Anne adayları tanışalım ,paylaşalım, ve bebişleri hep birlikte bekleyelim
1560325798549.png
:anneadayı: Evet Yanlış Duymadınız , İtinayla Ovulosyon Takibi Yapılır:anneadayı:
Tavsiye edilen kür ve ovulasyon testlerini aşağıda paylaştım :KK200:
anne-adaylarina-guzel-bir-haber-var-2468440_3252_o.jpg

1560327490705.png

2020 ANNE ADAYLARI BAT LİSTESİ ve DOĞUM TAKİP ÇİZELGESİ

Üye Adı Bat TarihiTahmini Doğum TarihiŞehir/Hastane ve Doktor BilgisiCinsiyet
B balbocegi35
24/06/2019​
@minik kalp0753
Tüp Bebek​
ezgiiietommmm ezgiiietommmm
28/06/2019​
A aah20
ağustos​
D Deryakadir
12/07/2019​
@Yasnaz
04/07/2019 Tüp Bebek- Trasfer​

Tavsiye Edilen Ovulosyon Test Markaları

2277658

2277661

2277666

2278772

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU'NDAN HAVUÇ VE KURU İNCİR KÜRÜ

MALZEMELER
- 2 tane büyük boy havuç
- 20 tane kuru incir
- Yarım litre klorsuz su
HAZIRLANIŞI
Öncelikle klorsuz suyu tencerede kaynatarak 4-5 cm uzunluğunda bıraktığınız havuçları içine atın. Kapağı kapalı şekilde 20 dakika kaynattıktan sonra ayrı kapta kaynayan yarım litre suya bıçakla üzerine çizik atılmış 20 kuru inciri atın. Üzeri kapalı şekilde 15 dakika daha kaynatın.
Karışımdan kalan haşlama sularını çok fazla soğutmadan karıştırın. Her sabah kahvaltıdan 15 dakika önce tüketmek kaydıyla 20 gün uygulayın.

SARAÇOĞLU'NDAN HAMİLELİK KOLAYLAŞTIRICI SOĞAN KÜRÜ TARİFİ
MALZEMELER
- 1 tane açık kahverengi soğan
- Yarım litrelik pet şişe su
- Bıçak ve tencere
YAPILIŞI
Klorsuz ya da marketten alacağınız pet şişe sudan iki bardak kadarını tencerede kaynatın. Elinizdeki soğanı dört parçaya ayırıp kabuklarını ayıklayın. Ardından soğanları kaynamış olan suya atın ve 10 dakika kaynatın. Suyunu süzdükten sonra sabah ve akşamları ılık şekilde için. Her gün iki defa tüketilerek 15 gün boyunca uygulanması gereken bir kürdür. En geç 1 hafta sonra etkisini göstermesi beklenir.
SOĞAN KÜRÜNE NE ZAMAN BAŞLANMALI?
Planlı bir hamilelik düşünen çiftlerde kadınlar adet dönemi bittikten sonra 1 hafta içinde soğan kürüne başlamalıdır. Kürün düzenli olarak tüketildiği vakitten 2. regl dönemini görmeden 10 gün önce yeniden 5 gün veya 7 gün kürü denemelidir. Soğan kürü uygulandıktan sonra da yukarıda bahsettiğimiz incir kürüne başlanmalıdır.

:KK200:
MErhaba kızlar bende aranıza katılmak isterim benimde bat tarihim 10 Temmuz inş bu ay hepimize uğurlu gelir bol şans bizee :dua::anneadayı:

Yok tatlım ya 14 şubatta düşük yaşadım , ama maddiyat konusunda bende endişeliyim
Ya çok geçmiş olsun😞 ben de malesef iki kere kürtaj oldum😢 Rabbim hiç kimseye yaşatmasın bir daha da biz de yaşamayız inşallah. Çocuk olunda Allah rızkını veriyor hayırlısıyla olsun da maddiyatta düzelir 🙏

X