2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Sleepy kullananlar kokudan yana sikintiniz var mi? Bugun sleepy'ye gectim, bezin cok dolu oldugu 2 seferde de bozuk balik gibi bir koku aldim. Midem agzima geldi. Bez degisikligi yuzunden mi yoksa bi enfeksiyo filan mi var?
Aaa acaba kaç gündür nerden geliyor dediğim pis koku bezden mi geliyor 🤔 sen şimdi yazınca dank etti son aldığım paketten beri değişik bir koku var bebeklerde bende kokunun kaynağını arıyordum bi ara deterjandan şüphelendim ama şimdiye kadar koku yoktu taşırmıyor diye devam etmiştim ama bu kokudan sonra kesin bırakacam sleepy i..

Böyle düşünöe canım bebek kolay değil birde abi var inanırmısın sabahtan beri evi toparlayamadım, bak yine acıktılar 1 saat onlarla ilgilenecem, daha yemeğim de yok..
Ben iş yaparken ne bulursam yiyorum, mutfağı toplarken bir yandan bulaşık topluyorum bir yandan süt arttırıcı çaylardan hazırlayıp içiyorum, gözümün önünde yoğurt varsa hemen biraz dere otu doğrayıp kaşıklıyorum..
Abiye de ara öğünlerde nesquik, meyve, sandiviç tarzı şeyler veriyorum 1 öğünde okulda yiyiyor öyle öyle başa çıkıyorum..
Tek yapman gereken başaracağına inanman ben yaparım de yaparsın 💪👍
Sen neden yoksun rengarenk hanımcım 😂

Kizlar bebeginizin agzinda pamukcuk var mi ben islattigim bezle siliyordum ama internette silinmemesi gerektigini yazmislar sizler ne yapiyorsunuz
Doktor bana karbonatlı suyla temizlemem gerektiğini çoğalırsa yara olabileceğini söyledi. Gazlı bezle ağzını biberonunu göğsümü hep temizledim şuan pamukcuk bitmek üzere

Kızlar neyi fark ettim. Bu d vitamini bizim miniğin midesini bozuyor. Vermediğim gün çok iyi. Sabahtan vermedim yine iyiydi. Öğlen bir verdim. Sürekli kusma halinde. Var mı başka böyle olan.
Bende hergun vermiyorum taş olusumu yapıyo diyolar bebegi bilmiyorum ama hamileyken içemedim ben bulantı yapıyodu

Bebeklerim bizim minnoşun yüzünde kırmızı kırmızı pütürler çıktı, doktor tahrişten ilaç sürmeye gerek yok dedi. Ama şuan yüzü kupkuru ve sert, acaba Bebeklerim için bakım kremi filan gibi zararsız bişey var mj. Bebeklerim yağı tüylenme yapıyor diye onu kullanıyor istemiyorum.
Sutunu sur canım iyi geliyor

Arkadaşlar yarın 2. Ay aşılarımız olacak sanırım iki tane ateş yapar mı sağlıkocağındaki doktor aşı olmadan önce calpolü içirirseniz ateş olmasını önler demişti sizce gitmeden içireyim mi?

2,5 haftadır yalnızım psikolojim bozuldu iyice. Ama şu tezat da var kimse gelsin de istemiyorum. Bir tek annemlere gitsem diyorum çocukları alıp o olabilir. Babam da corona oldu onlar da karantinadaydılar. Perşembe bitti ama hala korkuyorum. Eşim de yalnız kalmak istemiyor.Bizim abimiz yemek konusunda biraz uyuz. Yediği şey çok az. Çorba sevmez.Sebze sevmez. Peynir, zeytin vs yemez. Ekmek arası birşey asla yemez. İçli börek yemez. Yemez de yemez. Ne yemek yapacağımı da şaşırıyorum. Kendi asla yemez. 5 yaşına 2 ay kaldı meyveyi bile ben sokacağım ağzına. Ancak abur cuburu kendi yiyor. Bir de büyükle ilgilenemiyorum bu aralar ona çok takılıyorum. Hep tv izliyor. Kendi hiç oyun kurmayı bilmşyor. Hep biz oynardık. Şimdi oynayamayınca hep tv tablet vs üzülüyorum işte çok.

Yemeyen çocuk da çok zor, fazla yiyen çocuk da çok zor.
Eğer vaktin olursa sebzeleri ince ince doğrayıp baharatlayıp fırına atabilirsşn. Sebzeleri cipsi olur. Paketleyip verirsin hiç bişeycik anlamaz. Haftaya nohutu bile çıtır çıtır yapıyolar baharatlayıp 😁 valla sağlıklı ama işte vakit olması lazım. İnşallah gücün olur bebeğim.
Bende hamileyken korona yüzünden anamı bile göremedim kaç ay, o kadar zorduki yanlızlık. Seni anlıyorum kuzum, whatsappdan görüntülü konuş sevdiklerinle, biraz olsun hafifler 😇😇

Sleepy kullananlar kokudan yana sikintiniz var mi? Bugun sleepy'ye gectim, bezin cok dolu oldugu 2 seferde de bozuk balik gibi bir koku aldim. Midem agzima geldi. Bez degisikligi yuzunden mi yoksa bi enfeksiyo filan mi var?

Kuzum biz doğduğundan beri kullanıyoruz, hiç öyle bi koku almadık.

Doktor bana karbonatlı suyla temizlemem gerektiğini çoğalırsa yara olabileceğini söyledi. Gazlı bezle ağzını biberonunu göğsümü hep temizledim şuan pamukcuk bitmek üzere

Internette kesinlikle karbonatli suyla silmeyin arttirirsijiz diyor ya kafam karisti ilaci varmi falan gecmesi icin

Aaa acaba kaç gündür nerden geliyor dediğim pis koku bezden mi geliyor 🤔 sen şimdi yazınca dank etti son aldığım paketten beri değişik bir koku var bebeklerde bende kokunun kaynağını arıyordum bi ara deterjandan şüphelendim ama şimdiye kadar koku yoktu taşırmıyor diye devam etmiştim ama bu kokudan sonra kesin bırakacam sleepy i..
Dun gece ilk sleepy bezi takmistik. Ondan beri bugun iki kez o kotu kokuyu aldim. Ikisinde de bez cok doluydu.

Kuzum biz doğduğundan beri kullanıyoruz, hiç öyle bi koku almadık.
Biz de ilk hafta sleepy kullandik o zaman sorun olmamisti ama zaten bebek cok cok az idrar cikariyordu simdiye kiyasla. O yuzden emin olamadim. Yeniden prima bez taktim, deneyecegim.

X