2020 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğimin cinsiyeti ....

• Ankete Katılan
    248
Arkadaşlar yarın 2. Ay aşılarımız olacak sanırım iki tane ateş yapar mı sağlıkocağındaki doktor aşı olmadan önce calpolü içirirseniz ateş olmasını önler demişti sizce gitmeden içireyim mi?
3tane olması lazım 2.ay aşısının. verem, dörtlü karma ve pnömokok. ateş yapabilir evet ama bence öncesinde içirme. aşı sonrası 38üstüne çıkarsa verirsin şurup. vücut aşı içeriğiyle savaşmalı. o sebeple çoğu doktor da öncesinde ilaç önermiyor

Internette kesinlikle karbonatli suyla silmeyin arttirirsijiz diyor ya kafam karisti ilaci varmi falan gecmesi icin
canım su versene. ben öyle yapıyorum. günde bir kere minik biberonuyla ya da çay kaşığı ile su verip ağzının temizlenmesini sağlıyorum. ya da temiz bşr bezi ılıknsuyla ıslatıp ağzını silebilirsin.

Dun gece ilk sleepy bezi takmistik. Ondan beri bugun iki kez o kotu kokuyu aldim. Ikisinde de bez cok doluydu.

Biz de ilk hafta sleepy kullandik o zaman sorun olmamisti ama zaten bebek cok cok az idrar cikariyordu simdiye kiyasla. O yuzden emin olamadim. Yeniden prima bez taktim, deneyecegim.
sleppy ve molfix kullandım bende. bir sıkıntı yaşamadım sleepy ile. şimdi molfix aldım onu kullanıyoruz. ondan da memnun kaldım

3tane olması lazım 2.ay aşısının. verem, dörtlü karma ve pnömokok. ateş yapabilir evet ama bence öncesinde içirme. aşı sonrası 38üstüne çıkarsa verirsin şurup. vücut aşı içeriğiyle savaşmalı. o sebeple çoğu doktor da öncesinde ilaç önermiyor
Sağol canım bilgilendirdiğin için 🙏

Ya süt yapan yiyecekler muhabbeti olmuş ben de tüm süt yapan yiyecekleri seviyorum. Boza, hurma, üzüm, incir hepsini seviyorum. Ama hiçbirini yemiyorum bu da tuhaf. Bu aralar hiçbirşey yemiyorum. Aç geziyoruz. Bu 3. Haftamız evde yalnızım. Bir de 4,5 yaşında abimiz var. Ben bu işi beceremiyorum galiba. Zar zor kahvaltı yapıyoruz. Öğle yemeği yok. Akşama zorla yemek yetiştiriyorum. Ev uçuyor. İlk defa yalnız çocuk bakıyorum diyebilirim. İlkinde hep birisi vardı. 3 yaşına kadar falan. Günde kaç kere ağlıyorum belli değil. Büyük oğlan hep aç. Anne karnıma birşey ver deyip duruyor. Çocuk abur cuburla doyuyor bu aralar. Buraya bile kaç günde bir bakabiliyorum. Neden bu kadar beceriksizim bilmiyorum.
Yaaa böyle söyleme kendine çok üzüldüm. Benimde var 2 yaşında kızım İnan daha zor daha o bile bebek sayılır. Bugün sabah bebek uyurken büyükle yumurta kırıp yedik. Hatta biz yerken küçük ağladı tek göğsüme aldım emzirdim diğer yandan hem yiyip hemde büyüğü yedirmeye devam ettim. Öğlen oldu acıktık tabi patates kızartıp yedik. Akşam yemeklerini ise akşamdan yapıyorum. Evimi bok götürüyor ama umrumda değil çocuklarımın bakımı olsun yeter fırsat buldukça toplayıp temizliyorum ama şartlamıyorum kendimi. Herşey mükemmel olmak zorunda değil. Önce çocuklar.. fikir olur diye yazdım uzun oldu kusura bakma. sıkma canını sende herşey daha güzel düzene girecek inşallah 🤲💐

Yemeyen çocuk da çok zor, fazla yiyen çocuk da çok zor.
Eğer vaktin olursa sebzeleri ince ince doğrayıp baharatlayıp fırına atabilirsşn. Sebzeleri cipsi olur. Paketleyip verirsin hiç bişeycik anlamaz. Haftaya nohutu bile çıtır çıtır yapıyolar baharatlayıp 😁 valla sağlıklı ama işte vakit olması lazım. İnşallah gücün olur bebeğim.
Bende hamileyken korona yüzünden anamı bile göremedim kaç ay, o kadar zorduki yanlızlık. Seni anlıyorum kuzum, whatsappdan görüntülü konuş sevdiklerinle, biraz olsun hafifler 😇😇
Eneeemm Bacım ne ettin sen 😁😁 bi soğanı doğrayıp yemek yapmak bile müthiş bi organizasyon gerektiyor. Yesin küçüklerinden bi paket cips bişicik olmaz 🤪🤪🤪

Arkadaşlar yarın 2. Ay aşılarımız olacak sanırım iki tane ateş yapar mı sağlıkocağındaki doktor aşı olmadan önce calpolü içirirseniz ateş olmasını önler demişti sizce gitmeden içireyim mi?
Bunu bende merak ediyorum bizm hemsite sadece banyo ettir Bi gün önce öle getir dedi durup filan demedi

Vermeyin kızlar aşı vucutla savaşsın bagısıklık sistemi güçlensin kızımda hiç vermedim aşı öncesi hiç bi aşısındada ateşi cıkmadı 38üstü oldumu veriyorum ateş düşürücü

Kızım gündüz 1 den beri meme gaz uyku üçgeninde gözünü açmadan uyudu çoğunlukla hayretler içinde kaldım şimdi de gune erken başladı uyumak nedir bilmiyor karnı da tok öyle oynuyoruz 😅
Aynı durumdayım beşiğine bıraktım izliyorum elinde olsa kalkıp takla açacak o derece hareketli eli kolu durmuyor bakalım ne zaman pes edeceğiz

Seni anliyorum. Ben de o uyanikken yan odaya gitsem yalnizlik cekiyor gibi geliyor, vicdan yapiyorum ama yeni annelik psikolojisi herhalde. Gece ile gunduz farkini da anlamalari lazim boyle boyle. (Ve ben bunlari yazarken uyudu 😁)
Benimki de uyudu hayret hareket etmeye korkuyorum arada gözünü açıp bakıyor 😅

biz kesintisiz bir 4saat uyumuşuz iyi geldi. şimdi altı değişti emdi yatağına koydum dalacak sanki. 2gecedir soğuk alğınlığı gibiydi oğlum. ablasından geçti büyük ihtimal. dün 3-4kere burnunu çektik.gece yatmadan çok minik baby rop wicks sürdüm göğsüne. sanırım onlar rahatlattı🧒

biz kesintisiz bir 4saat uyumuşuz iyi geldi. şimdi altı değişti emdi yatağına koydum dalacak sanki. 2gecedir soğuk alğınlığı gibiydi oğlum. ablasından geçti büyük ihtimal. dün 3-4kere burnunu çektik.gece yatmadan çok minik baby rop wicks sürdüm göğsüne. sanırım onlar rahatlattı🧒
Geçmiş olsun inşallah sabaha hiçbir şeyi kalmaz minikler tıkanınca ben nefes alamıyorum sanki iyi olsunlar hep

X