2020 Haziran Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    228
Kizlar nasilsiniz uzun zamandir giremiyorum 1 ay annemlerin yanina gideyim dedim ama hic sevinemedim bile Annem babam kardesim covid oldu ayni evde ben bebeğim annemler kaldik ben gecirdigim icin bana tekrar bulasmadi şükür bebeğimde etkilenmedi ama cok kötü zamanlar gecirdim annem cok agir atlatti ciğerlerini kitlemisti şükür cok toparladi ama bende cok etkilendim cok yıprandım.. Rabbim tekrarini yasatmasin insallah. Benim saclarim 2 aydr cok dökülüyor resmen sac kalmadi basimda yorgunluk güçsüzlük halsizlik de var üstümde oyleki kizimi kucagima alacak gücü bulamiyorum.kendimde. Doktora gittim kan verdim saglikocagina. Kansizlik ve tiroidlerim düşmüş 15 gun sonra kontrole gidicem sizde yasadinizmi ne durumdasiniz ?
Çok geçmiş olsun ailene canım bende aynısını yaşadım annemde çok kötü atlattı ama çok şükür ki atlattılar iyileşmelerine sevindim benimde saçlar dökülüyor hep emziriyorsan ondan eksra takviye almalısın vitaminlerin gidiyordur hep ben emzirdiğim ilk aylarda öyle oluyordum kolumu kaldıracak halim olmuyordu

Benimde cok kotu dökülüyor Taramaya korkuyorum avuc avuc dökülüyor resmen 😔😔 Kemiklerim sizliyor artik 😕 siz kan degerlerinize baktirdinizmi
3 ay omce baktirmistim sınırdaydı kan ilaci degilde vitamin kullan dedi doktor oda kabiz yapti beni dogumdan somra hemoroid oldum icemiyorum suan hic birini kabiz yapiyor😒

Ben de bugün yulaf deneyeceğim bakalım nasıl etki edecek, onun dışında kayısı ve erik püresi, zeytinyağı kullandım ama bir etkisi olmadı, gerçi sanırım büyük ihtimalle bağırsak florası ile alakası var bunun, yiyecekle çözüleceğini sanmıyorum, zamanla alışacaktır, oğlumda hiç böyle bir şey yaşamadık çünkü. Ben biogaia başladım bugün aynı zamanda, o daha çabuk çözülmesini sağlar umarım
Egeri bebegin ek gıdaya geçtikten sonra kabız olmaya başladiysa kabız olması normaldir ama tam olarak nasil oldugunu bilmiyorum senin bebeginin mesela benim ilk çocugum daha ek gıdaya başlamadan bile hep kabızlık çekti hep ilaç kullanmak zorunda kaldım ama oglum ek gıdaya gectikten sonra bazen kabız oldu yemeklerine zeytinyag koydum gun ıcinde meyve pureleri yâpip verdim hergunde ara ogun olarak ev yapimi yogurt veriyorum şukur oyle bi sorunumuz olmadi sizinkide gecer insalllah çok geçmis olsun

Çok geçmiş olsun ailene canım bende aynısını yaşadım annemde çok kötü atlattı ama çok şükür ki atlattılar iyileşmelerine sevindim benimde saçlar dökülüyor hep emziriyorsan ondan eksra takviye almalısın vitaminlerin gidiyordur hep ben emzirdiğim ilk aylarda öyle oluyordum kolumu kaldıracak halim olmuyordu
Sagol canim Allah razi olsun Rabbim birdaha yasatmasin kimseye Insallah. Takviye aliyordum ama biraktim sonra tiroidler emzirme ile akali dusermi onu bilmiyorum. Vitamin aldim iciyorum bakalim faydaisni gorucekmiyim.

Kızlar 6. Ay gelince doktor bize ek gıda için liste verecekmi ? Şu gün şu ögünde şunu yiyeceksin diye ? Yoksa biz internetten bi liste bulup onu mu uygulayacaz ?
Tecrübenizden faydalanmak istedim :) nasıl oldu acaba sizde ?

Kızlar 6. Ay gelince doktor bize ek gıda için liste verecekmi ? Şu gün şu ögünde şunu yiyeceksin diye ? Yoksa biz internetten bi liste bulup onu mu uygulayacaz ?
Tecrübenizden faydalanmak istedim :) nasıl oldu acaba sizde ?
Ben internettwn kendim arastirdim uyguluyorum gec de kaldim biraz havuc verdim kabak veriyorum 3 gun kuralina uyup öyle uyguluyorum bakalim nasil gecicek

Blw yapan var mı kızlar , pırasayı nasıl verecegız , corba olarak ne yapıyorsunuz , benım bebegım de kabız, armut zeytınyagı fln verdım ama değişmedi durum..

Bizde 2 buçuk aydır ayniyiz diş mis yok ağlayarak uyanıyor artık hep devamlı beraber uyuyoruz
Aynen nereye kadar sürecek böyle şimdi melisa yaprağı demliyorm bi emzirme danışmanından okudum gece bebeği sık uyananlar için. 1 çorba kaşığı dolusu melisa yaprağı kurusunu 1 su bardağında 5 dk demleyip süzüp içiyorum. Günde 3 kez içebilirmişiz. Sütten çocuğa geçip uyutacak inş. Dün bir bardak içtim pek işe yaramadı bugün 3 içmeye çalşcam inş siz de deneyin isterseniz.

Saçları dökülen arkadaşlara önerim olacak. Benim de saçlarım tutam tutam dökülüyordu baya açıldı kafam. Doğal Bıttım sabunu aldım sadece onunla yıkıyorum saçı sertleştiriyor ama dökülme epey azaldı

Aynen nereye kadar sürecek böyle şimdi melisa yaprağı demliyorm bi emzirme danışmanından okudum gece bebeği sık uyananlar için. 1 çorba kaşığı dolusu melisa yaprağı kurusunu 1 su bardağında 5 dk demleyip süzüp içiyorum. Günde 3 kez içebilirmişiz. Sütten çocuğa geçip uyutacak inş. Dün bir bardak içtim pek işe yaramadı bugün 3 içmeye çalşcam inş siz de deneyin isterseniz.
Ben de cok cay kahve ıcıyorum bu aralar, bebegım cok sık uyanır oldu , bundan mı ki 😐

Saçları dökülen arkadaşlara önerim olacak. Benim de saçlarım tutam tutam dökülüyordu baya açıldı kafam. Doğal Bıttım sabunu aldım sadece onunla yıkıyorum saçı sertleştiriyor ama dökülme epey azaldı
Ben de hamılelık ve dogum sonrası ve hala bebe sampuanı kullanıyorum, dokulme olmuyor

2 3 gündür biraz duzeldi ama gece yatisimiz 12 buçuk ve 1 oluyor ama en azından o kadar uyanmiyor. Bence ne yaparsak yapalım sanki bebekler kendi düzenini kendi belirliyor gibi geliyor yanılıyor muyum bilmiyorum

2 3 gündür biraz duzeldi ama gece yatisimiz 12 buçuk ve 1 oluyor ama en azından o kadar uyanmiyor. Bence ne yaparsak yapalım sanki bebekler kendi düzenini kendi belirliyor gibi geliyor yanılıyor muyum bilmiyorum
Düzeni oturtmak için en önemli şey uyanma saatiymiş 7 aylık bir bebeğin saat 7. En geç 7.30 da kalkması sonra da aylık uyku süresine göre gündüz uykuları düzenli şekilde yapılmalıymş bunlar düzenli olunca gece uyuma saati de düzeliyor. Hakkaten ben buna uyduğumda gece normal saatinde uyuyor 20.30 gibi ama yine de gece sık uyanmasına çözüm değil malesef. Şu melisa işe yarar inş

Benimkide ek gıdaya geçtiğimizden beri sık uyanıyordu ağlayarak ek gıdayı azalttım biraz daha iyi şimdi kakasını yapıp rahatladığı günlerde 8 saate kadar kesintisiz uyuyor bazen

Benimkide ek gıdaya geçtiğimizden beri sık uyanıyordu ağlayarak ek gıdayı azalttım biraz daha iyi şimdi kakasını yapıp rahatladığı günlerde 8 saate kadar kesintisiz uyuyor bazen
Normalde ek gıdaya geçerken bebekler daha fazla uyur deniliyor ama sizde tam tersi olmuş

Kabızlık için gliserin fitil önerdı dr umuz kullanan var mı, surup fln yokmukı, fitil benı korkutuyo 😐 bide kuru uzum kuru kayısı kuru erıkten marmelat dedi , ama bunların tadımını daha yapmadık,🤔

Kabızlık için gliserin fitil önerdı dr umuz kullanan var mı, surup fln yokmukı, fitil benı korkutuyo 😐 bide kuru uzum kuru kayısı kuru erıkten marmelat dedi , ama bunların tadımını daha yapmadık,🤔
Kuru kayısıyı kaynatıp tel süzgeçten geçirip azıcıkta zeytin yağı ekledim ben verdim iyi geldi az az tattırın isterseniz yoğurduna yada veriyorsanız muhallebisine de katabilirsiniz

X