2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar ben hamile degilim. Yeni evliyim hatta. Forumlarda çok okuyorum. Lohusalıkta 40 gün başında kv oluyor. İnsan bunalıma giriyor. 3 4 sene en az çocuk istemiyorum. Ama eşime şimdiden diyorum ya annem ya kardeşim gelir. Kimseyi istemiyorum başımda diye. Ona kalsa annesini 40 gün başıma dikecek.Senin ilk çocugun olacak bilmezsin diyor. Bende başıma dilersen ya odadan çıkmam ya da giderim 40 gün evden dedim. Çok ciddiyim yaparım. O derece düşüncesi bile moralimi bozuyor. Yalnızlığı seviyorum. Kimse karışsın istemiyorum. Kv 35 sene önce dogurmuş.Bunları şimdiden kafama takıyorum. Nasıl bu kaygılı düzeltirim
Hic kafana takma kalirsa hee de gec tmm de ama uygulama😏bu arada yasiniz kac bilmiyorum fakat 4 yil cocuk dusunmuyorum demişsiniz oncelikle iyi bi kadin dogumcuya gidin esinizde bi ürolojiye gorunsun şartlarınız uygunsa tabiki geciktirebilirsiniz ama mutlaka kontrol yaptirin yoksa gec kalmis olabilirsiniz bende ilk 2 yil düşünmüyordum evlendigimdenkonttole gittigimde bana birak normal yolu tup bebek sandimin bile dusuk oldugunu soylemislerdi rabbime sukur bi kizim oldu ama zorlu yollardan gectik uzuunnnn bir yoldan geldi minigimiz🤲

sen şimdiden bunları neden düşünüyorsun bu kadar? o dönem insanın yardıma çok ihtiyacı oluyor. sen odaya kapanır bebeğinle ilgilenirsin onlarda yemeğini yapar çamaşırını yıkar evini toparlar. kendi işini yapacak hale bir anda maalesef gelemiyorsun. insan kendi annesini elbette ister ama o da eşinin annesi. işine karıştırmaz evin işini onlara yıkarsan rahat edersin.
Ama kadın karısır yapısı öyle. Herseye karısır. Bende hıc sevmıyorum karısılmasını. 40 gün uzun bı zaman ayrıca. Kv gelırse kp de gelecek

Hic kafana takma kalirsa hee de gec tmm de ama uygulama😏bu arada yasiniz kac bilmiyorum fakat 4 yil cocuk dusunmuyorum demişsiniz oncelikle iyi bi kadin dogumcuya gidin esinizde bi ürolojiye gorunsun şartlarınız uygunsa tabiki geciktirebilirsiniz ama mutlaka kontrol yaptirin yoksa gec kalmis olabilirsiniz bende ilk 2 yil düşünmüyordum evlendigimdenkonttole gittigimde bana birak normal yolu tup bebek sandimin bile dusuk oldugunu soylemislerdi rabbime sukur bi kizim oldu ama zorlu yollardan gectik uzuunnnn bir yoldan geldi minigimiz🤲
29 a gırecegım. Ben bı kez gıttım ultrasonla baktı hersey normal dedi. Haklısınız eşimle bı gıdeyım baksınlar. Annemı getırcem kısmetse. Öncelıgım annem

kızlar iki sorum var
biri bu gümüş kapaklardan ne zaman kurtulacağız ? geçen mont giyip evden çıktım hemen acele, asansöre bir binerim ki Allahım monttan bile belli, kambur gümpür hallettim işimi 🦧

diğeri de bebelerin sırtını patpatlamayı ne zaman bırakacağız benimki artık gaz çıkartmıyor gibi
Dışarıda işim varsa gümüş kapağın üstüne göğüs pedini takıyorum belli olmuyor o zaman .. kapaksız kendimi düşünemiyorum , tencere kapak misali olduk biz 😜

Değişiyor bazen memede uyuyor bazen kanguruda uyuyor sonra yatağa koyuyoruz. Ama çok nadir yatağında sırt üstü yatıyor genelde yatağın içine sallanan ana kucağı koyduk baby bjorn ler var biraz daha yatak gibi ortası çökük degil onun üzerinde uyuyor.hafif eğilimli uyuyacak illaki neden bilmiyorum.
Bizimde öyle illa eğim istiyor hatta kucak istiyor

gözün aydın canım ya. benim de yaralarım anca geçti o yüzden hemen cesaret edemiyorum belki 2 gün olmuştur yara olmaması onu bile hesaplayamadım henüz. 1 hafta daha bekleyip iyi giderse çıkarayım olmadı
Kapaklara biriken süt üstünüze dökülmüyor mu sürekli kıyafet değiştirmek zorunda kalıyorum bu yüzden nasıl hallediyorsunuz bunu

Kızlar merhaba. Ben dün akşamdan beri kafayı yicem sanırım. Sürekli çocuk doymuyor kafasındayım. Eskiden göğüslerim sert ve iri olurdu şimdi yumuşacık. Kızım da doğru düzgün emmiyor dün akşamdan beri. Sürekli uuumak istiyor ama uzun uzun da uyumuyor yarım saatte bir uyanıyor azıcık emiyor bazen hiç emmiyor tekrar uyuyor. Mama veriyorum onu da almıyor. Çocuk sanki sürekli aç kalmış benim sütüm ona yetmiyor gibi hissediyorum. Ağlayacağım artık stresten. Bir akıl kızlar ya.

Kızlar merhaba. Ben dün akşamdan beri kafayı yicem sanırım. Sürekli çocuk doymuyor kafasındayım. Eskiden göğüslerim sert ve iri olurdu şimdi yumuşacık. Kızım da doğru düzgün emmiyor dün akşamdan beri. Sürekli uuumak istiyor ama uzun uzun da uyumuyor yarım saatte bir uyanıyor azıcık emiyor bazen hiç emmiyor tekrar uyuyor. Mama veriyorum onu da almıyor. Çocuk sanki sürekli aç kalmış benim sütüm ona yetmiyor gibi hissediyorum. Ağlayacağım artık stresten. Bir akıl kızlar ya.

Çişli bez sayısı önemli günde 5-6 kez çiş yapıyorsa doyuyormuş böyle rahatlayabilirsin bence. Açken uyuyabileceğini sanmıyorum ben. Atak haftası huzursuzluğu da yaşıyor olabilirsiniz. O zaman sık sık memede kalmak istiyorlarmış ve az emiyorlarmış.

Kızlar bende tecrübeli annelere sormuş olayım bu göğüs ve göbekte kararma oldu benim. Bu ne zaman geçer ve geçer mi ?

Bir de oğlumun sırt ve kulaklarında tüyler var hala bunlar dökülecek diye biliyordum ne zaman dökülür ki bu?

Eski konularinzdan hatirliyorum snki sizi. Su esi surekli annesine kalmaya gitmek isteyen uye deilmisinz.

Ben gogsume hic bise kullanmadm ne yara oldu ne bisey aman nazar degmesin o yuzdn bi fikrim yok ama ikinci soruna gelirsek e bebektn bi cay aldm bi ara atmstm buraya resmini baya ii geldi o hic gaz kaka problemimz kalmadi

Soruna soru ilave edeyim bi tanede ben😊😊 bu sipalar ne zaman aglamadan uyancak valla uyanck diye panik oluyorum😁

Ali unyazici mi aldn sende benm dedigim de bu sanirim baya cozdu gaz problemini
Evet canım Ali ünlü .biraz faydası oldu gibi ama sancılar yine bağırtıyor kuzumu . Babası dönüp kim bağırdı o ses ondan mı çıktı diyor şaşırıyor 🤦🏼‍♀️😅

Yumuşak olması sütünün az olması anlamına gelmiyormuş.
Doktorun bana demişti ki süt aynı gözyaşı damlası gibidir ağlayana kadar orada olduğunu bilemezsin... sanırım süt anlık oluşuyor O yüzden üzülme mamayı almıyorsa da uyuyordur kilo alımı nasıl

kızlar bir de şey, gümüş kapakları çıkarırken şey farkettim kapağın kapadığı bölgenin rengi açılmış ama dışında kalan yerler koyu kahve ve büzüşmüş:KK70: size de oldu mu öyle?
memeler evrim geçiriyor resmen
Aynen bende şaşkin şaşkin inceliyordum hergun demek herkeste ayni😂
Yanı illa bırı mı olması gerek ki. Bılmıyorum rahat edemem, odadan hıc cıkmam ki. Odada takılırım sürekli ben. Öyle kv anne yanında emzıremem, cekınırım. Onlarda rahatsız oldugumu anlayıp giderler herhalde
valla hic kv rahatsiz olmuyor bende oyle seylerde cekinirim ama hep emzirirken burnumun dibinde biterdi allahtan emzirme ortusu almistim sende al😂
Kapaklara biriken süt üstünüze dökülmüyor mu sürekli kıyafet değiştirmek zorunda kalıyorum bu yüzden nasıl hallediyorsunuz bunu
ped takarak oluyor

Kp gelmesin ..lohusa ve yeni bebek var evde .. Ben istememiştim. O da saygıyla karşıladı.
Yanı ınsan kesınlıkle rahat edemez. Ki annem gelır koşa koşa. Ama eşim sımdı der senın annen gelıyo benımkı gelmıyo. Hanı kendı annesı ön planda olsun ıstıyor

Aynen bende şaşkin şaşkin inceliyordum hergun demek herkeste ayni😂

valla hic kv rahatsiz olmuyor bende oyle seylerde cekinirim ama hep emzirirken burnumun dibinde biterdi allahtan emzirme ortusu almistim sende al😂

ped takarak oluyor
Ben zaten suan hamıle falan degılım. Kı ben son 2 3 gun kala annemı getirirom yanıma o kalır bı süre

29 a gırecegım. Ben bı kez gıttım ultrasonla baktı hersey normal dedi. Haklısınız eşimle bı gıdeyım baksınlar. Annemı getırcem kısmetse. Öncelıgım annem
Olmayan bebeğin ve lohusa halınızı kafaya takıyorsunuz 😂 hickimse olmasa da olur demeyin Cidden insan zorda kalınca kv bile gelsin moduna giriyor. İlk haftalar ablamlar vardı emziriyordum onlara veriyordum bende uyumaya gidiyordum . Onlar olmasa sezeryan tranvasiyla asla baş edemezdim . Ablamlar gidince çok zorlandım . Oturup ağladım eşime anneni yada annemi getir dedim. Çok uzaktalar arabayla eşimin alması gerektiği için vazgeçtik.denize düşen yılana sarılır diyorum 😅

Kayinvalideniz size kötü mu davraniyor? Eger bir kötülük yapmıyorsa neden rahatsız oluyorsunuz tam olarak? Yardım çok lazim oluyor doğumdan sonra. Mümkünse iki ay boyuca biri olsa ne güzel olur.

Çişli bez sayısı önemli günde 5-6 kez çiş yapıyorsa doyuyormuş böyle rahatlayabilirsin bence. Açken uyuyabileceğini sanmıyorum ben. Atak haftası huzursuzluğu da yaşıyor olabilirsiniz. O zaman sık sık memede kalmak istiyorlarmış ve az emiyorlarmış.

Kızlar bende tecrübeli annelere sormuş olayım bu göğüs ve göbekte kararma oldu benim. Bu ne zaman geçer ve geçer mi ?

Bir de oğlumun sırt ve kulaklarında tüyler var hala bunlar dökülecek diye biliyordum ne zaman dökülür ki bu?
Memeyi bazen almıyor hatta deli gibi ağlıyor vermeye kalkınca. Eskiden memede oyalanma olayımız vardı evet ama güzel de içiyordu aynı zamanda. Çiş yapıyor güzel gerçi haklısın bir de aç olsa asla uyumaz herhalde.
Yumuşak olması sütünün az olması anlamına gelmiyormuş.
Doktorun bana demişti ki süt aynı gözyaşı damlası gibidir ağlayana kadar orada olduğunu bilemezsin... sanırım süt anlık oluşuyor O yüzden üzülme mamayı almıyorsa da uyuyordur kilo alımı nasıl
Kilo alımı güzel gidiyordu en son. Durduk yere meme yumuşayınca bu ara telaş yaptım.

Ama kadın karısır yapısı öyle. Herseye karısır. Bende hıc sevmıyorum karısılmasını. 40 gün uzun bı zaman ayrıca. Kv gelırse kp de gelecek
Kp doğum yapmış lohusa kadının yanında en son duracak kişi. Gelmesin açıkça söyleyin. Memeler açık geziyorsunuz her an pijamanizdan kanınız çıkabilir sürekli terlediginiz için duş fazla alınıyor gelmesin

Yanı ınsan kesınlıkle rahat edemez. Ki annem gelır koşa koşa. Ama eşim sımdı der senın annen gelıyo benımkı gelmıyo. Hanı kendı annesı ön planda olsun ıstıyor
Doğmamış çocuğa dok biçiyorsunuz siz...şimdiden böyle düşünmeyin , lohusalık çok zor , hele bi o günler gelsin , şimdiden eşinize şart koşmayım bence , ters teper ..hele bi hayırlısıyla doğsun gerisi hallolur inşallah 🙏 ama öyle ama böyle bi şekilde atlatıyoruz canım 👍

X