2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
onlar zaten başka yok. rota klasik. menenjitin çeşitleri var marka olarak ve her doktor aşı planlamasını ve markasını ayrı seçiyor.
Öyle mi ben daha var sanıyordum tamam canım o zaman. Bizim doktor menenjiti 2 doz yapalım ilk doz 7. ayda dedi

Malesef kaygılarında haklisin eğer o tarz bir ailelerse gelmek isteyen bir kv onu getirmek isteyen bir eşin varsa ya hızla toparlanıp ihtiyacım yok ben hallediyorum diyeceksin yada rahat edemiyorum diyip huzursuzluğunu rahatsızlığını sürekli belli edeceksin zaten yardim etmek gibi bir dertleri yok emin ol malesef senin dogurdugun çocuk onlarında torunu oluyor sürekli müdahil olmak isteyebiliyorlar mesela benim kv ilk çocuğumu kendi çocuğu zannediyordu hep müdahele halindeydi bez bile degistirtmedim ona karistirmadim ama çok yoruldum 2. 3. Lerde o durumlar kalmıyor ama ilkte herkes kendini bebekle ilgili yetkili 1. Şahıs zannediyor
Ama ben bıraz sivri dıllıyım.annemı getirmek istiyorum. Kv ye acık acık gelme hormonlarım yerınde degıl kavga ederiz dıycem. Ki eşime de dedım ki yemin ederim 40 gün evden gıderım dedım. Kv ye de derım kı korkum yok. Ben zaten eşimin gözü önunde valiz hazırlayacağım. Eger getırceksen dogum sonrası ben evde kalmıyorum kal annenle dıycem. Ben ya odadan cıkmam kılıtlerım ya evden gıderım. Kendimden korkuyorum. Annesını seviyorsa getirmesin. 1 2 saat görüp gitsinler. Dusunce sı bıle daraltı yo. Vala kendımden korkuyorum ben istemiyorum. Daha cok uzun yıllar varken söyledım. Ki baştan konusup ona göre kardeşimde kalırım olmadı.

Malesef kaygılarında haklisin eğer o tarz bir ailelerse gelmek isteyen bir kv onu getirmek isteyen bir eşin varsa ya hızla toparlanıp ihtiyacım yok ben hallediyorum diyeceksin yada rahat edemiyorum diyip huzursuzluğunu rahatsızlığını sürekli belli edeceksin zaten yardim etmek gibi bir dertleri yok emin ol malesef senin dogurdugun çocuk onlarında torunu oluyor sürekli müdahil olmak isteyebiliyorlar mesela benim kv ilk çocuğumu kendi çocuğu zannediyordu hep müdahele halindeydi bez bile degistirtmedim ona karistirmadim ama çok yoruldum 2. 3. Lerde o durumlar kalmıyor ama ilkte herkes kendini bebekle ilgili yetkili 1. Şahıs zannediyor
Tahammül seviyem cok dusuk, işime karısılmasını sevmiyorum. Baştan konuscam getırcekse 40 gün yokum evde. Olmadı dogum sonrası annemde kalcam direk ya. En iyisi bu. Kalsın tek basına evde eşim. Ya da annemı getırcem. Baskası kalmasın dıycem. Ki giderim 40 gün yemın ederım o derece psikolojimi bozuyor dusuncesi bıle

kızlar iki sorum var
biri bu gümüş kapaklardan ne zaman kurtulacağız ? geçen mont giyip evden çıktım hemen acele, asansöre bir binerim ki Allahım monttan bile belli, kambur gümpür hallettim işimi 🦧

diğeri de bebelerin sırtını patpatlamayı ne zaman bırakacağız benimki artık gaz çıkartmıyor gibi

kızlar iki sorum var
biri bu gümüş kapaklardan ne zaman kurtulacağız ? geçen mont giyip evden çıktım hemen acele, asansöre bir binerim ki Allahım monttan bile belli, kambur gümpür hallettim işimi 🦧

diğeri de bebelerin sırtını patpatlamayı ne zaman bırakacağız benimki artık gaz çıkartmıyor gibi
Benimde aklımdaki deli sorular 😂
Aynen gümüş kapağı üstüne ped koyuyorum iyice sivri görünmesin diye ama nafile 🙈

Günaydın herkese 🌞 bugün burası 7 derece, iyi sayılır en azından güneş var ve dışarısı parlak. Biz de kendimizi dışarıya atacağız birazdan yürüyüşe. Sokaklar bomboş pandemi yasaklarından şehir bize kaldı :)
Bizimkinin poposunda kurtçuk var sanki asla arabasına yatirip cikaramiyoruz, sırt üstü yatmak istemiyor. Babası kanguruyla onune takacak. Herkese güzel haftasonu diliyorum 🥳🥳
Uyurken de öyle mi nasıl uyutuyorsunuz? Bizim hep yüzüstü uyumak istiyor ama yanından ayrılamadığımdan hep öyle de olmuyor

Uyurken de öyle mi nasıl uyutuyorsunuz? Bizim hep yüzüstü uyumak istiyor ama yanından ayrılamadığımdan hep öyle de olmuyor
Değişiyor bazen memede uyuyor bazen kanguruda uyuyor sonra yatağa koyuyoruz. Ama çok nadir yatağında sırt üstü yatıyor genelde yatağın içine sallanan ana kucağı koyduk baby bjorn ler var biraz daha yatak gibi ortası çökük degil onun üzerinde uyuyor.hafif eğilimli uyuyacak illaki neden bilmiyorum.

kızlar iki sorum var

Canım gaz sorununu nasıl hallettim dün ben ebebekte milk tea aldım rezene ve muskatta aldm çok zorda kalırsam muskati kendim kullanicam . Benim kız maşallah nazar değer inşallah çok gazlı böyle beş dk zart zurt zart zurt . Kaka yapıyor az bişe tamam bitti diyorum ama on dk başlıyor tekrar ikinmaya

b
Beni annem de kv de çocuk üşüyor psikolojisine alıştırdıkları için bende ince giydiremiyorum. Çocuk hapşırsa üşüttün diyorlar emzirirken kucagımda üstünü örtüyorlar. Kızım şapkaya ağlıyor banyo yaptı mı kafası bugün üşür deyip şapka takıyolar. İkisi de gitti şuan düzen kurmaya çalışıyorum ☺️
benim ilk çocukta 2-3 ay gözü aktı kafası soğuk aldı diye ondan herhalde bir üşütmeme derdim var. ama yine de yelek vs işini bıraktım Allahtan
Benimde aklımdaki deli sorular 😂
Aynen gümüş kapağı üstüne ped koyuyorum iyice sivri görünmesin diye ama nafile 🙈
ben de ped koyuyorum ama yine belli yine belli şimdi kayınvalideme geldim haftasonu buradayım, eşim çalışıyor, dün verem aşısını filan olduk ateşlenir diye ne olur ne olmaz buradayım. ama kayınpeder de evde ne giyicem şaşırdım her şeyden belli

Canım gaz sorununu nasıl hallettim dün ben ebebekte milk tea aldım rezene ve muskatta aldm çok zorda kalırsam muskati kendim kullanicam . Benim kız maşallah nazar değer inşallah çok gazlı böyle beş dk zart zurt zart zurt . Kaka yapıyor az bişe tamam bitti diyorum ama on dk başlıyor tekrar ikinmaya
milk tea çocuk mu içiyor canım anlamadım. dün gece gazlıydı mesela uyumadı bizimki. patpatla da çıkmadı

milk tea çocuk mu içiyor canım anlamadım. dün gece gazlıydı mesela uyumadı bizimki. patpatla da çıkmadı
Sallama Çay canım ben içiyorum rezene anason kimyon birkaç bişe daha var burda biri demişti içeriğini hemen aldım

Arkadaşlar aklıma gelmişken yazayım yulaf çok sut yapan birşey. Yulaftan granola yapıyorum son zamanlarda hem tatlı oluyor. 2 su bardağı yulaf koyuyorum bir kaba. Bir kasenin içinde bir kaşık hindistan cevizi yağı, 3 kaşık bal birazda maple syrup (akçaağaç şurubu) ekliyorum. Ama onun yerine pekmezde eklenebilir, zaten tariflerde pekmez var ama ben burda bulamadim. Bu seferki yapısımda içine kabak çekirdeği ve ayçiçeği çekirdek içi de koydum.
Bu karışımı yulsflarin üzerine döküp karıştırıp fırına veriyorum yarım saat tutuyorum fırında. Arada fırını açıp karıştırıyorum. Başka türlü yulaf yiyemedim bu hem tatlı hem yulaf sütü artırdı biraz. Sabahları bu karışımı süte karıştırıp yiyorum. Laktozsuz sut kullanıyorum gaz yapmasın bebeğe diye.

kızlar iki sorum var

Ben cikardim kuzum kapaklari yara olmadi 🙏 gaz cikarmada 4aya kadar devam galiba😇

Kızlar ben hamile degilim. Yeni evliyim hatta. Forumlarda çok okuyorum. Lohusalıkta 40 gün başında kv oluyor. İnsan bunalıma giriyor. 3 4 sene en az çocuk istemiyorum. Ama eşime şimdiden diyorum ya annem ya kardeşim gelir. Kimseyi istemiyorum başımda diye. Ona kalsa annesini 40 gün başıma dikecek.Senin ilk çocugun olacak bilmezsin diyor. Bende başıma dilersen ya odadan çıkmam ya da giderim 40 gün evden dedim. Çok ciddiyim yaparım. O derece düşüncesi bile moralimi bozuyor. Yalnızlığı seviyorum. Kimse karışsın istemiyorum. Kv 35 sene önce dogurmuş.Bunları şimdiden kafama takıyorum. Nasıl bu kaygılı düzeltirim
Eski konularinzdan hatirliyorum snki sizi. Su esi surekli annesine kalmaya gitmek isteyen uye deilmisinz.
kızlar iki sorum var

Ben gogsume hic bise kullanmadm ne yara oldu ne bisey aman nazar degmesin o yuzdn bi fikrim yok ama ikinci soruna gelirsek e bebektn bi cay aldm bi ara atmstm buraya resmini baya ii geldi o hic gaz kaka problemimz kalmadi

Soruna soru ilave edeyim bi tanede ben😊😊 bu sipalar ne zaman aglamadan uyancak valla uyanck diye panik oluyorum😁
Ali unyazici mi aldn sende benm dedigim de bu sanirim baya cozdu gaz problemini

Eski konularinzdan hatirliyorum snki sizi. Su esi surekli annesine kalmaya gitmek isteyen uye deilmisinz.

Ben gogsume hic bise kullanmadm ne yara oldu ne bisey aman nazar degmesin o yuzdn bi fikrim yok ama ikinci soruna gelirsek e bebektn bi cay aldm bi ara atmstm buraya resmini baya ii geldi o hic gaz kaka problemimz kalmadi

Soruna soru ilave edeyim bi tanede ben😊😊 bu sipalar ne zaman aglamadan uyancak valla uyanck diye panik oluyorum😁

Maalesef oyum. Anne memesinden ayıramadık daha eşimi😊

kızlar bir de şey, gümüş kapakları çıkarırken şey farkettim kapağın kapadığı bölgenin rengi açılmış ama dışında kalan yerler koyu kahve ve büzüşmüş:KK70: size de oldu mu öyle?
memeler evrim geçiriyor resmen

Maalesef oyum. Anne memesinden ayıramadık daha eşimi😊
Bu dediklerinin hic birini yapamazsn o yuzdn simdiden dusunup yorma kendini 😁😁 bnm esimde anasindn pek ayrilms deil ama kv hic gelip kalmadi bende ben hallettm hep baktilar ihtiyacim yok kendi annem bile 3 4 gun anca kaldi. Olay cikarmak yerine boyle hallet isini. Yanlarinda emzirme altini odanda degis odanda emzir kendin yika ztn pes edip giderler.

Hepsinin torunu elbette gelckler en azindn 3 5 gun kalırlar olaysiz.

oglumun kakasında çok kucuk sumuksu kırmızı renkte kaka gördük. kan mı acaba bilemedik, huzursuz oldum ya nerden cıktı bu sımdı. baya kaka yapmıs, kakası normal sadece küçük bir kısımda var çok kucuk ama rengi nıye kırmızı ya

ay maşallah canım 60 gündür çekiyprum ilk çocukta 40 günde geçmişti ki bir de seninki yoğun bakımdan geldi eline benimki gibi aman maşallah.

çayın adı neydi ya ben de alayım. mamayı kestim ben, kaka 7 günde birdi şimdi 2 günde bire düştü. belki çay da fayda eder

X