2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
kızlar bir de şey, gümüş kapakları çıkarırken şey farkettim kapağın kapadığı bölgenin rengi açılmış ama dışında kalan yerler koyu kahve ve büzüşmüş:KK70: size de oldu mu öyle?
memeler evrim geçiriyor resmen
Hani yuzugun yeri de oyle olur ya havasiz kalio ondn cikarinca duzelir merk etme😁😁

Bu dediklerinin hic birini yapamazsn o yuzdn simdiden dusunup yorma kendini 😁😁 bnm esimde anasindn pek ayrilms deil ama kv hic gelip kalmadi bende ben hallettm hep baktilar ihtiyacim yok kendi annem bile 3 4 gun anca kaldi. Olay cikarmak yerine boyle hallet isini. Yanlarinda emzirme altini odanda degis odanda emzir kendin yika ztn pes edip giderler.

Hepsinin torunu elbette gelckler en azindn 3 5 gun kalırlar olaysiz.
Yok cok bunalırsam odadan cıkarım. Haklısınız cok dogru. Zaten kv yanında annemın yanında gögsünü açamam ki. Ama bastan söylıycem yardım ıstemıyorum diye. Annem kalacak 2 3gun dıycem. Bı de bu dogum yapanlar kendi isini yapamıyor mu acaba.

ay maşallah canım 60 gündür çekiyprum ilk çocukta 40 günde geçmişti ki bir de seninki yoğun bakımdan geldi eline benimki gibi aman maşallah.

çayın adı neydi ya ben de alayım. mamayı kestim ben, kaka 7 günde birdi şimdi 2 günde bire düştü. belki çay da fayda eder
Belkide kendi haline birakmak en iyisi😁😁😁

Attim resmini. Bendr mamaya baslayinca acayip ikinmaya baslamisti masajsiz yapamiyodu sonra nurse harvey's aldim o da ise yaradi bazen onla bile atamiyodu ama ptesindn beri bunu kullaniyorm 10 dk icinde 3 kere yaptigi bilr oldu😁😁😁

Eklentiler

• Screenshot_20210113_214656_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20210113_214656_trendyol.com.jpg
    46,7 KB · Görüntüleme: 34
Yok cok bunalırsam odadan cıkarım. Haklısınız cok dogru. Zaten kv yanında annemın yanında gögsünü açamam ki. Ama bastan söylıycem yardım ıstemıyorum diye. Annem kalacak 2 3gun dıycem. Bı de bu dogum yapanlar kendi isini yapamıyor mu acaba.
Nasi yaptigina bagli beni 1 haftaya yakin annem oturtup kaldirdi. Ama bnm bebek yogun bakimda dir herkes benlenilgilendi bebk olsa belkide daha cabuk toparlanirdim.

Ama bu yol yalns deme bise ztn bi ilk zamanlar hep memede olcak yaninda 100 kisi bile olsa tek yapacaklari ev isi bebege bise yapamazlar. Birak 3 5 gun kalirlar annende olur ayni zamanda annen giderken onlar da bi ise yaramiycklarinicin giderler ztn

ay maşallah canım 60 gündür çekiyprum ilk çocukta 40 günde geçmişti ki bir de seninki yoğun bakımdan geldi eline benimki gibi aman maşallah.

çayın adı neydi ya ben de alayım. mamayı kestim ben, kaka 7 günde birdi şimdi 2 günde bire düştü. belki çay da fayda eder
Tosuncugu uyuttum iciyorum hatta su an😂😂😂

Eklentiler

• IMG_20210116_161807.jpg
    IMG_20210116_161807.jpg
    85,7 KB · Görüntüleme: 36
Nasi yaptigina bagli beni 1 haftaya yakin annem oturtup kaldirdi. Ama bnm bebek yogun bakimda dir herkes benlenilgilendi bebk olsa belkide daha cabuk toparlanirdim.

Ama bu yol yalns deme bise ztn bi ilk zamanlar hep memede olcak yaninda 100 kisi bile olsa tek yapacaklari ev isi bebege bise yapamazlar. Birak 3 5 gun kalirlar annende olur ayni zamanda annen giderken onlar da bi ise yaramiycklarinicin giderler ztn
Haklısınız tamamdır takmıycam. Ama etrafımda kalabalık ınsan ıstemıyorum ben

Valla benim yanımda kimse yoktu daha doğrusu ben istemedim ama eğerki gelme ihtşmalleri varsa ilk 3 gün destek görebilirsin bnce 😊

Valla benim yanımda kimse yoktu daha doğrusu ben istemedim ama eğerki gelme ihtşmalleri varsa ilk 3 gün destek görebilirsin bnce 😊
Yanı illa bırı mı olması gerek ki. Bılmıyorum rahat edemem, odadan hıc cıkmam ki. Odada takılırım sürekli ben. Öyle kv anne yanında emzıremem, cekınırım. Onlarda rahatsız oldugumu anlayıp giderler herhalde

Bu arada eşim dıyor ki. Lohusa kısı 40 gun yalnız bırakılmaz. Annem 40 gun kalsın dıyor. Bu yuzden kafama taktım ya. Ondan evden gıtmeyı dusunuyorum ben

Bebegi emzirdikten sonrami canim ben sabah ve gece sagim yapiyorum daha dolu oluyor sana hangi saatlerde dedi
Anladığım kadarıyla emzirmediğin göğsüne yapacakmışsın bunu. Emzirdiğin göğüsü dinlenmeye bırakacakmışsın. Hatta emzirirken diğer göğsü de makineyle sağmak en güzeli diyor.

kızlar iki sorum var
biri bu gümüş kapaklardan ne zaman kurtulacağız ? geçen mont giyip evden çıktım hemen acele, asansöre bir binerim ki Allahım monttan bile belli, kambur gümpür hallettim işimi 🦧

diğeri de bebelerin sırtını patpatlamayı ne zaman bırakacağız benimki artık gaz çıkartmıyor gibi
ben ped koyuyorum artık kapaklık işim olmuyor😁patlatlama 2hafta anca yapmışımdır ben

Kızlar eds nasıl kullanılır anlatırmısınız. Sağdıgım sütü o şekilde vermek istiyorum biberona alışıyor gibi
Yeşil uclu sonda alıyorsun resimdeki gibi yeşil taraf-ı biberonun içine Dig er ucu memenin üstüne bantla yapistiriyorsun. Biberonun kafasında 3 delik var birinden geçiriyorum eskiden komple ağzı açık olurdu ama şimdi eliyle falan çekiyor dökülme olmuyor. Bundan bi sonraki uç mavi olacak önümüzdeki ay kullanırım ama o delikten geçmezse daha uygun bi biberonun ucunu kesip kullanacağım

Eklentiler

• 20210116_170820.jpg
    20210116_170820.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 33
  • 20210116_170653.jpg
    20210116_170653.jpg
    44,7 KB · Görüntüleme: 31
Bu arada eşim dıyor ki. Lohusa kısı 40 gun yalnız bırakılmaz. Annem 40 gun kalsın dıyor. Bu yuzden kafama taktım ya. Ondan evden gıtmeyı dusunuyorum ben
sen şimdiden bunları neden düşünüyorsun bu kadar? o dönem insanın yardıma çok ihtiyacı oluyor. sen odaya kapanır bebeğinle ilgilenirsin onlarda yemeğini yapar çamaşırını yıkar evini toparlar. kendi işini yapacak hale bir anda maalesef gelemiyorsun. insan kendi annesini elbette ister ama o da eşinin annesi. işine karıştırmaz evin işini onlara yıkarsan rahat edersin.

Çok zor tek başına olmak ameliyat yerin açıyor.. bebeğe yerden eve yetemiyorsun ayrıca süt olsun diye birşeyler yemelisin.. zor bence yalnız bakıyorum ben ama çok zorlaniyorum

sen şimdiden bunları neden düşünüyorsun bu kadar? o dönem insanın yardıma çok ihtiyacı oluyor. sen odaya kapanır bebeğinle ilgilenirsin onlarda yemeğini yapar çamaşırını yıkar evini toparlar. kendi işini yapacak hale bir anda maalesef gelemiyorsun. insan kendi annesini elbette ister ama o da eşinin annesi. işine karıştırmaz evin işini onlara yıkarsan rahat edersin.
Ah keşke benim yanında da biri olsa.. keyfini çıkar 40 gün çok haklı eşin..

Çok teşekkürler canım çok şükür toparladık

Canım benim önce eşim covid oldu benim testim negatif çıktı. Eşimi ayrı odaya karantinaya aldık ben iki çocukla perişan oldum bir yandan da eşime yemek veriyorum kapıdan, bulaşıkları çamaşır sularıyla yıkayıp makineye koyuyorum vs. derken çok bunaldım bu arada bende belirtiler oldu tekrar test istedim pozitif çıktı.Eşim odadan çıktı bana yardım etmeye başladı tabi hep maskeliyiz evin içinde.Birkaç gün sonra bebeğim ateşlendi ama nasıl korktum anlatamam tam bir bilinmez. Özel hastanenin aciline gittim hafta sonuna denk geldi, bakmadılar önce corona testi istediler ben de sinirlendim yaptırmadım eve getirdim. İyi ki yaptırmamışım ateşi 38 i geçmedi hep takip ettim geceleri yarım ölçek carpol verdim. 3.günün sonunda beline kadar iki kere kaka yaptı ve ateşi düştü. Zaten il sağlık müdürlüğü çocuklar ateş ve ishalle atarlar demişlerdi. Benim bebegimde öyle attı çok şükür Allah ıma.Rabbim hepimizin çocuguna şifa versin hastalıklardan uzak tutsun. Bu arada bana covid ilacı vermediler emzirdiğim için multivitamin, d vitamini, çinko mağnezyum, ecopirin(kan sulandırıcı en düşük dozlu ilaç) kullandım. Hep maskeyle emzirdim ama bol bol emzirdim

Canım detaylıca yazdım ama yine merak ettiğin bişey olursa sor

Çok şükür iyiyiz canım bende hafif grip gibi belirtileri kaldı daha fazla belirtim vardı hafifledi
Canım selam biz baya toparladık eşimle hiç şikayetimiz kalmadı diyebilirim bugün oğlum birkaç kere ishal yaptı kakasını aklıma yazdıkların geldi başka bir huysuzluğu yok ama kakasını çok sulu yaptı her seferinde acaba o da mı corona geçiriyor 😔

X