2020 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    313
misskokulumm misskokulumm misss beni de heveslendirmistin yahuu ardin sıra gelecektim 😅 hayırlısı olsun kuzum hakkimizda 🥰🥰 yaza kısmetse 😊
Ben de heves ediyorum başlasam mı diye. Sena’nın hazır olduğunu düşünüyorum . Ama evde sabit kaldığım zamanı kolluyorum . Bir de malum şu gece beslenmesini kesmeyi . Çok şükür azalttık mamayı . Siz tecrübeli anneler önden gidin de biz de başlayalım tabi kuzular ve siz hazırsa nız😊

Sorun oldu mu merak ettim:süslü: ahhh şu hamilelikk hallerimiz ne komikmiş :anneadayı::KK3: ben de yanlışlıkla fazladan birsey yesem korkardim :KK70:
Cok komikmiş 😁😁 hepsl stres yapiyordum ne safmışım oysaki hamileliğimde cok guzel geçmis..

Kızlar bakin tam 2 yıl önce bugun neler yazmissiniz🥰
Ayy evet ya iste o hareketler tekmeler kasilmalar hepsi aklimda sabah ise giderken uyanir seslenrdim bir kasikta keciboynuzu ozu yerdim benimki hareketlenirdi hemen 😍😍 bambaskaydi..

Helinnnnn Helinnnnn Arel anlatmışsın biran umutu anlatıyorsun sandım. Yazdıkların o kadar tanıdık ki. Gece kovalamaca oynuyoruz. Gece kalkıyor resmen beni arıyor gözler kapalı, odama geliyor direk uyuyor. Kalkıyorum onun yatağına gidiyorum, hop kendi yatağına geliyor. Tekrar uyuyor salona gidiyorum gece geçe geziyor evde nerede bulsa, orada yanıma sokulup uyuyor. Bende ilk zamanlar uyur gezer olduğunu düşündüm. Değil korkuyor bence, tuvalate bile giderken duruyu getiriyor yanında. Başka odaya gece karanlıkta geliyor, gün içinde odada tek duramiyor. Korktuğunu soyluyor zaten. Böyle değildi
evet arel de korkuyorum diyor. asla yalniz kalamiyor. karanliksa adim dahi atmiyor. bazen ege sende gel diyor kardesine🤣 tatli geliyor o halleri ama bi yanım cok tedirgin oluyor. korkma diyecem ama ben karanliktan korkarim hala. benden mi oldu bilemedim. aslinda dişi olan kedi tislardi karanlikta o oralarda felan zannediyor korkuyordu yani ben oyle saniyordum. benimle yatmasib alisir diye cekinsem de bazen hic halim olmuyor gece uyanmayi da gözüm kesmiyor gel uyuyalim diyorum ve itiraf edeyim cok iyi geliyor onunla uyumak cok huzurli🥰

Yaaa çok sevindim senin adına bende istiyorum çalışmak ama körelmişim gibi hissediyorum bir yandan korkuyorum değişik bir ruh halindeydim bu ara
bende oyle hissediyordum. yeni seyler ogrenmek hayal etmek iyi geldi. egitim modu biraz daha sürecek sonra kayinvalidem duzenli gelecek bana ben de serbest saatlerde yani esnek baslarim. yavas yavas tempoyu arttiririm krese gidecegi zaman tam zamanli olur diye planliyorum🙏
Helinnnnn Helinnnnn canım valla ne güzel yapmışsın çalıştıkca enerjin yerine gelecek😍😍 büyüdüler zaten ben seneye okula yazdıralım tam gün gitsin tepemden diyorum hatta annem saçmalama diyor🤪
valla ben okula gönderirim 🙈 arel 3 yasa 1 ay vardi basladi iyi gidiyor şükür. baslarda cok zorladi ama abisiyle ayni okula gider daha kolay olur belki.
GÖKTUĞ erken uyumuşken bir selam vereyim dedim kızlar nasılsınız? Biz daha iyiyiz şükür şimdilik pek sıkıntısı kalmadı gibi Göktuğ un ama yine kaka çiş yaparken mızırdanınca 2 gündür wc eğitimine başladım. Bu gece bağladım cesaret edemedim tulumla yatıyor malum gece kaldırıp çiş de yaptırmam bakalım nasıl yapacaz onu. Gündüz sürekli götürdüm götürdükçe yaptı çişini alkış bay bay yapıp döktük. Arada birkaç kaçamak oldu haliyle normal. Yalnız kakasını hep ayakta yapar sabah da oturttum yapamadı kalktı ayakta yaptı banyoda😐 eşime temizlettim eşimin sözü vardı ben veririm wc eğitimi diye doğumdan önce🤪🤪neyse işte girdik bir yola hayırlısıyla tamamlayalım inşallah. Kızlarda lazımlığa çiş denk getirme süreci daha zorlu ve geç olmuştu şimdilik iyi gidiyor gibi bakalım
ben yazana kadar vazgecmissiniz. misim haftasonu egitimde uroloji doktoru vardi idrar yapma yani işeme hissi 2 yasa kadar sakral bölgede olur beyne henuz iletimi olmaz erken yasta wc egitimi vermeyin. 2bucum yas gibi 3e doğru beyine iletimi baslar o zaman daha saglikli olur dedi. veeee kiz cocuklarinda ozellikle gaita sonrası yikama yapmayin idrar yolu enfeksiyonuna cok yatkin bir yapimiz var. arasi 2cm. suyla da vajene kaka sıçrayabiliyor. cok fazla cocuk hastasi varmis. zaten işin icine girince anlarsın derler ya oyle baktim gece kaciran 5yasindan buyuk cok cocuk hatta yetiskin varmis. bizim arel de tutuyor sipa. o da iyi degil. bobrek genişlemesine veya refluye sebep olabilir. dikkat ediyorum arele ogretmenine de soyledim. umarim kirilir bu tutma aliskanligimiz.

Korkulacak bir şey yok canım kısa bir işlem kaldı ki sen normal doğum yapmıştın yani dokunmaz sana hiç 😊
Valla evet korunan çok ablam 8 senedir böyle korunuyor ama mesela ben spiral varken olan bir çocugum Rabbim ol derse oluyor da 😊
Yaa iste bnde ondan korkuyorm yine olabilir diyerek. Smdi kullaniyor musn oeki taktirdn mi

Galiba artk eskisi gbi asla vakit bulamiyoruz heralde grdigmde bakinca baya bi zman gecms oluyor illaki. Gercktn işi yemegi vs anca yetistirir oldm ben buyudukce sorun da btmiyormus asla cogaliyorms hatta sizler de oyle misnz??

misskokulumm misskokulumm misss beni de heveslendirmistin yahuu ardin sıra gelecektim 😅 hayırlısı olsun kuzum hakkimizda 🥰🥰 yaza kısmetse 😊
Heveslen kuzum ben evde olsam bırakmazdım bezi açmışken bağlamazdım bir daha. Kızlarımı da 20 ve 21.ayda başlamıştım yaz tatiliydi tabi. Göktuğ farkında halen çiş yapacağı zaman çişş diyor kakası gelince temizliyooo kıyeemm sürüyoo diyor kıvranıyor yapıyor. Lazımlığa oturtmak zaman alacak denk getirmek falan ama hallolurdu çünkü yapmadan önce söylüyor. Sen kendini hazır hissediyorsan başlayabilirsin. Ben şubat tatilinde bir daha denerim diye düşünüyorum.
Dün akşam çişş çıkart bezi dedi. Ben de benzinden rahatsız oldu diye düşündüm. Kilot giydirdim nasıl sevdi🤪 salona gidince anında üstüne yaptı sonra😅 hemen anneeeğğğ diye bağırıp banyoya koştu sıpa. Öğrenirler ya büyüdükçe inatlaşmaları da artıyor malum

Galiba artk eskisi gbi asla vakit bulamiyoruz heralde grdigmde bakinca baya bi zman gecms oluyor illaki. Gercktn işi yemegi vs anca yetistirir oldm ben buyudukce sorun da btmiyormus asla cogaliyorms hatta sizler de oyle misnz??
Vakit mi o da ne canım 🤪 her dönemin kendine ait zorluğu var tabi ki. 3 yaştan sonra biraz rahatlarız diye umut ediyorum kendimce. Benim oğlan hasta olmadığı sürece fena değil ama hep ilgi istiyor tabi. Uyanıksa sürekli oyun, yemek, kaka, bez değiştirme savaşı döngüsü de debeleniyoruz çok şükür 😊

Vakit mi o da ne canım 🤪 her dönemin kendine ait zorluğu var tabi ki. 3 yaştan sonra biraz rahatlarız diye umut ediyorum kendimce. Benim oğlan hasta olmadığı sürece fena değil ama hep ilgi istiyor tabi. Uyanıksa sürekli oyun, yemek, kaka, bez değiştirme savaşı döngüsü de debeleniyoruz çok şükür 😊
Aynı ya valla bende de oyle ne oyunlar oynuyorm ama bikmio tek oynamak istemiyor artk dinlenemiyorm dzgunce🙄 3 yas insallh dedign gbi dha iyi olur yardm sa ederler oyuncak toplarlar insallh heryeri dagitmayi beceriyorlar cok iyi temennim toplamalari yonunde😂

Uydurdukları var mı peki benim ki hep yakın söyler ama yıldıza siti kırmızıya bitiki diyor 🤣🤣🤣 bu ikisine ölüyorum 🤪 yazmayım da anı kalsın
Paylaşım işi zor kuzum Allah yardımcın olsun valla baya gidecek böyle 🙄
yerim ya, en çok uydurduklarıni seviyorum ben zaten.🥰😍😍😍 asim da mandalinaya abi diyor (ama ağabey anlamındaki abi değil, bundaki a kisa🤣🤣🤣) mandal yerine de abi diyor, mandalina mandal benziyor ama abi ne alaka hiç bir fikrim yok.

Benim de tek kafama takilan şey acaba korkar mi ağlar mi Oldu ya 🤔 belki sıfıra vurmam da kısaltırım bakalim 🤔 sagol canim cevap verdigin için 🥰 o kiymetlı saçlarına kiyamam göznuru küçük Duru hanim 😍
Hahahah uydurmaz olurlar mi? Mesela dayi demiyor dadi diyor ve ayı resmi gorunce de dadi diyor 😄 halbuki ayi diyebiliyor ama abisine ayi dedigi icin ayiya ayi demiyor :KK70: abisine bakıp ıı ii ayi diyor ayiya bakip dadi diyor sonra da heeeehh heehhh diyor onayliyor kendini elleriji cirpiyor 😁 şapşik 😆😆
Yaaa tontişiö benim baş bunlar maşallah 🥰🥰🥰💕

yerim ya, en çok uydurduklarıni seviyorum ben zaten.🥰😍😍😍 asim da mandalinaya abi diyor (ama ağabey anlamındaki abi değil, bundaki a kisa🤣🤣🤣) mandal yerine de abi diyor, mandalina mandal benziyor ama abi ne alaka hiç bir fikrim yok.
Ahahhah saygı duyuyor nimete benim kuzum o yüzden sen karışma aralarındaki bağa 🤣🤣🤣 ıssır popişi yerime valla yiycem😇🥰🥰🥰🧿

Karla kaplı bir Bolu gününden selamlar bugün boş günüm Zeynebimi okula gönderdim Ayşecik günlerdir kar yağdığını görüp dışarı çıkmak istiyordu aldım onu buz gibi havada parka çıktık nasıl mutlu oldu yavrum ama dönüşte eve girmek istemedi kıyametler koptu apartmana girerken zar zor altını üstünü değiştirip ağlaya ağlaya uyuttum o kadar ağladı ki parktaki mutluluğuna değdi mi bilemedim🤔🤦🏻‍♀️

Kizlar canım cok sıkkın 🥺😥 dislerime kopru yapıldı bugun. Doktor bana gösterdiğinde islem bitmisti ve bana nasil dedi ben de sanki biraz sari kalmis ama acaba dis eti kanadigi icin mi dedim dur bakayim dedi bu cidden fazla sariya kaviyor sokecegim yenilesinler dedi ve basladi asilmaya tak tak vurnaya ama sökemedi :KK43: :KK43: ve kırdı :KK43: ve sonra benim hatam yenileyecegim bunu keserek cikaracagim dedi kalsin haftaua kadar dedi.. moralim cok bozuk korkuyorum ağlıyorum.cikarma islemi zormus. Agla agla perisan oldum gercekten.. :KK43: :KK43: :KK43: doktoea aradım o da bana guvenmiyor musun bu basit bi islem uzme kendini falan dedi ama ben kendimi toplayamiyorum.. 1 hafta nasil gececek bilmiyorum. Buranin en iyi discisi diye gittim ama sanki hersey ters gidiyor. Cok fevri ve hizli davraniyor.keske bi aciklasaydi inan ki sokturmezdim.direk davrandi dise ben de yapabilir sandim kirdi.aglamaya basladim sonra saatlerdir agliyorum.sinirlerim bozuldu. Çünkü bu dislere veya yanındaki dislere zarar gelirse kopru yapilacak dis kalmaz mecbur damaga gecilir :KK43: 4lu kopru bu 😭😭😭😭 nolur dua edin bana ya.. bi de kizmayin ya..agladigima kizan da var hak veren de.. ben sadece dua istiyorum 😭

Kizlar canım cok sıkkın 🥺😥 dislerime kopru yapıldı bugun. Doktor bana gösterdiğinde islem bitmisti ve bana nasil dedi ben de sanki biraz sari kalmis ama acaba dis eti kanadigi icin mi dedim dur bakayim dedi bu cidden fazla sariya kaviyor sokecegim yenilesinler dedi ve basladi asilmaya tak tak vurnaya ama sökemedi :KK43: :KK43: ve kırdı :KK43: ve sonra benim hatam yenileyecegim bunu keserek cikaracagim dedi kalsin haftaua kadar dedi.. moralim cok bozuk korkuyorum ağlıyorum.cikarma islemi zormus. Agla agla perisan oldum gercekten.. :KK43: :KK43: :KK43: doktoea aradım o da bana guvenmiyor musun bu basit bi islem uzme kendini falan dedi ama ben kendimi toplayamiyorum.. 1 hafta nasil gececek bilmiyorum. Buranin en iyi discisi diye gittim ama sanki hersey ters gidiyor. Cok fevri ve hizli davraniyor.keske bi aciklasaydi inan ki sokturmezdim.direk davrandi dise ben de yapabilir sandim kirdi.aglamaya basladim sonra saatlerdir agliyorum.sinirlerim bozuldu. Çünkü bu dislere veya yanındaki dislere zarar gelirse kopru yapilacak dis kalmaz mecbur damaga gecilir :KK43: 4lu kopru bu 😭😭😭😭 nolur dua edin bana ya.. bi de kizmayin ya..agladigima kizan da var hak veren de.. ben sadece dua istiyorum 😭
Canım çok geçmiş olsun haklısın valla ben de olsam ağlardım diş bu başka bişeye benzemez😔 kırdığı dişe köprü yapılabilecek durumda mı şimdi peki? İmplant neden düşünmedin? Köprüyü pek önermiyorlar artık 2 dişi daha kesmemek için. Üzme kendini vardır bir çaresi doktora önce prova yaptır yapıştırıcısını sürmeden koysun dişine bak bir ona göre yapıştırsın. İnşallah düzelir sıkma tatlı canını canım benim ❤️❤️implant da düşün içine sinmeyecek gibi olursa.

Karla kaplı bir Bolu gününden selamlar bugün boş günüm Zeynebimi okula gönderdim Ayşecik günlerdir kar yağdığını görüp dışarı çıkmak istiyordu aldım onu buz gibi havada parka çıktık nasıl mutlu oldu yavrum ama dönüşte eve girmek istemedi kıyametler koptu apartmana girerken zar zor altını üstünü değiştirip ağlaya ağlaya uyuttum o kadar ağladı ki parktaki mutluluğuna değdi mi bilemedim🤔🤦🏻‍♀️
Fotoğraflar çok güzeldi bence değmiştir ağlamalar her zaman oluyor en azından güzel anılar kalmış oldu😍

X