2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

bende şuan ateş takıp ediyorum o yuzden normal gidiyor bakalm şimdiye kadar bırdaha olmadı kakası inşallah bir iki sefere mahsustur hastaneler dolu heryer salgından insan kaynıyor kontrole aşıya götürürken bile dıkkat ediyorum o yüzden ufak bırseyde pimpiriklenip gitmek istemiyorm yatırırlarsa daha kötü serviste yatırsalar neyse acilde yatak verıyorlar ana baba günü
Bir şeyi yoktur Mert’in. Minik yakışıklımız😻 Deniz’in de oldu birkaç kere, hala arada balgam gibi kaka çıkarıyor. Hiç üstünde durmamıştım. Bir hafta boyunca yemyeşil kaka yaptı, gerçek yeşil orman gibiydi kakası🤣 o zaman biraz endişelenmiştim. O da normalmiş. Galiba bir şey olduğunda başka semptomlar da oluyor, ateş, sürekli kusma veya sürekli uyku hali gibi gibi bir şeyler. Tek sefer olunca da ciddiye almıyor doktor, birkaç kez tekrarlaması lazım.

X xemax çok gazı olunca hayvan gibi emdiği için bir süre sonra süt bitiyor, gerçekten acıktığında da yeterli süt olmuyor galiba. O gün dolaptan yedek sütten çıkardım verdim, hemen uyudu, demek ki açmış. Normalde sütüm yetiyor, şimdilik. O aşırı gazlı günlerde doymuyor. Kilosunu takip ediyorum, kilo alıyor. doysun minnaklarımız, büyüsünler de bizi beğenmesinler, öf anne desinler 😂

Son düzenleme:
Aaa şehirler bile ortak. TEK fark , Ben antepteyim, annem de Bursa’da. Yol 17 saat sürüyo. Kararsızım 😁🤗😊 paZartesi gelse mi, çağırsam mı? 😁
Evet ortakmis Bursa'dan Antep'e zor olmuştur baya farklı şehirler kültürler 😊 ne zaman gelicegi belli olmadığı için annem 1 hafta kalabilecek çağırırım 1 hafta içinde dogurmazsam gitmek zorunda kalır ondan beklemek zorundayım ben senin annenin süre sikintisi yoksa cagir bence belki dogumlarimiz da aynı tarihte olur 😊 benim oğlum olacak sizin bebeğin cinsiyeti ne acaba?

Herkese günaydın. ☺️😂😅😛Evet ortakmis Bursa'dan Antep'e zor olmuştur baya farklı şehirler kültürler 😊 ne zaman gelicegi belli olmadığı için annem 1 hafta kalabilecek çağırırım 1 hafta içinde dogurmazsam gitmek zorunda kalır ondan beklemek zorundayım ben senin annenin süre sikintisi yoksa cagir bence belki dogumlarimiz da aynı tarihte olur 😊 benim oğlum olacak sizin bebeğin cinsiyeti ne acaba?
benim de bir kızım olacak nasipse ❤😘
Cnm bizim de var tabi süre sıkıntısı , en fazla 2-3 hafta kalabilir annem başkasıyla evli , uzun süre kocasını bırakamaz. evet çok çok zor oldu Bursa nın göbeğinden kalkıp Antep in ortasına gelmek. İki kültür birbirinden tamamen farklı . Çok uyumsuz biri burda yapamaz Bursa mın özgürlüğünden sonra Antep in kendine has muhafazakar yapısı insanı kuşatıyor. Buranın çarşısı bile 7-8 gibi kapanırdı Üni okurken çok giderdim akşam 8 oldu mu suratıma bakarlardı bu niye dışrıda geziyor bu saatte diye. Şimdi Avm ler arttı gece açık mekanlar arttı, biraz şehir dokusu ve yaşam gelişti, ama hala gece saat 11 de beni dışarıda görseler kp ye haber uçuruyolar senin gelinini var ya şurda şurda gördüm tekti diyorlar. Canın sıkılınca tek başına yürüyüş yapamıyosun gece bu şehirde. Ama çok sıcakkanlı yardımsever halkı var, hattaburanın en sevdiğim yanı, aile bağları Batı’ya nazaran çok çok güçlü...halkı da yemek yemek için yaşıyorlar. Ben buraya 18 imde 58 kg olarak adım attım, 97 yim şu anda ❤Beslenme şekilleri çok ağır yağlı tekdüze , karbonhidrat bazlı benim eşimin ve ailesinin dolayısıyla bu durum beni çok etkiledi , yemek yemeyi seven biriysen bu şehirde yaşamamalı.Boyum saklıyor , Tam bu kadar olmadım ama Arkadaşlarım bana hep bu fotoyu atarlar 😁 Al sana Antep kültürü 😘

Eklentiler

• A5675066-6B37-4599-BE11-E50751993B30.png
    A5675066-6B37-4599-BE11-E50751993B30.png
    269,4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
benim de bir kızım olacak nasipse ❤😘
Cnm bizim de var tabi süre sıkıntısı , en fazla 2-3 hafta kalabilir annem başkasıyla evli , uzun süre kocasını bırakamaz. evet çok çok zor oldu Bursa nın göbeğinden kalkıp Antep in ortasına gelmek. İki kültür birbirinden tamamen farklı . Çok uyumsuz biri burda yapamaz Bursa mın özgürlüğünden sonra Antep in kendine has muhafazakar yapısı insanı kuşatıyor. Buranın çarşısı bile 7-8 gibi kapanırdı Üni okurken çok giderdim akşam 8 oldu mu suratıma bakarlardı bu niye dışrıda geziyor bu saatte diye. Şimdi Avm ler arttı gece açık mekanlar arttı, biraz şehir dokusu ve yaşam gelişti, ama hala gece saat 11 de beni dışarıda görseler kp ye haber uçuruyolar senin gelinini var ya şurda şurda gördüm tekti diyorlar. Canın sıkılınca tek başına yürüyüş yapamıyosun gece bu şehirde. Ama çok sıcakkanlı yardımsever halkı var, yemek yemek için yaşıyorlar. Ben buraya 18 imde 58 kg olarak adım attım, 97 yim şurda ❤Boyum saklıyor , Tam bu kadar olmadım ama Arkadaşlarım bana hep bu fotoyu atarlar 😁 Al sana Antep kültürü 😘
Ne güldüm 😁😁bende onu soracaktım yemek yemek için yaşıyorlar 😊 biliyorum 1 yıl marasta üni okudum sonra geçiş yaptım insanları tutucu ve çok iyiler yakın şehirler oldukları için benziyorlar. Ben karadenizliyim eşim Kırıkkale ben çok zorluk yaşadım kültür konusunda yemeklerimiz konuşmaları filan anca anca anlaşıyoruz zor oluyor. İş nedeniyle 9 senedir Bursa'da yaşıyorum güzel buralar ama aileden uzakta çok zor ben çok özlüyorum ailemi. Maşallah kızınız olacak arkadaş geliyor size bir an önce gelseler artık 😊

Çevremdeki herkes çocuk görgüsüzü çıktı. Kış günü ev her zaman havalandırılmıyor. Birisinin kalbini kırmamak için zor tutuyorum kendimi. Lohusa sendromuna girerim diye cok korkuyorum. O yüzden burada paylaşmak biraz rahatlatıyo
Günaydın 😎 kış günü evi en fazla 10-15 dk havalandırabiliyosun, evde sigara içiyolar benim , mutfağımda. Sigara içerken Kapıyı açmaya üşenen uyuzlar var . Deliriyorum . Sigara kokusuna dayanamam. O iğrenç leş kokuyu duymamak için gerekirse şehir değiştiricem o derece kaçarım, ama kimse saygı duymaz bana, sigara içenler sigara içmeyenlerin kul hakkına neden giriyor ? Bizim ne suçumuz var da kullanmadığımız bir şeyi zorla içimize çektirip kullandırıyorlar ben bu konuda hiç hakkımı helal etmem kimseye. mutfağımda gelip içerler çıldırırım birşey diyemem Bi de yetmezş gibi kapıyı kapatırlar üşümesinler haspam sigara tüttürürken. Evim meyhaneye döner.eşim de içiyor ama kapıyı açıyor havalandırıyor, hava soğuk diye balkonda içemiyor ... ben de korkuyorum Doğumda bu sigara içen tayfa başıma üşüşüp evimi ve hayatımı mahvederler mi diye . Ben takıntılı derecedeyim bu konuda . Öyle olursa çok gerilirim valla. sen yine de kimsenin kalbini kırma, güzel bir üslup ile hissettir , eşini sür öne o söylesin sen kötü olma. Bir süre dükkan kapandı desin yoksa bu ziyaretlerin ardı arkası kesilmezse daha çok yıpranacaksın . Biraz anneliği yaşamana fırsat verselerdi tavuk gibi başına üşüşmek yerine .

Ne güldüm 😁😁bende onu soracaktım yemek yemek için yaşıyorlar 😊 biliyorum 1 yıl marasta üni okudum sonra geçiş yaptım insanları tutucu ve çok iyiler yakın şehirler oldukları için benziyorlar. Ben karadenizliyim eşim Kırıkkale ben çok zorluk yaşadım kültür konusunda yemeklerimiz konuşmaları filan anca anca anlaşıyoruz zor oluyor. İş nedeniyle 9 senedir Bursa'da yaşıyorum güzel buralar ama aileden uzakta çok zor ben çok özlüyorum ailemi. Maşallah kızınız olacak arkadaş geliyor size bir an önce gelseler artık 😊
Bursa tam yaşanacak şehir. aaa ne iş yapıyosjn
😊 o taraflar iyi Göçmen roman ağzı yapar

Bursa tam yaşanacak şehir. aaa ne iş yapıyosjn
😊 o taraflar iyi Göçmen roman ağzı yapar
Evt güzel şehir inşaat mühendisiyim şantiye şefliği yapıyordum hamilelik nedeniyle ara verdim hamileyken şantiye zor. Hep çalıştığım için evde oturmak çok sıkıcı geliyor artık bebeğim gelsede zamanım onla geçse artık diyorum. Sanirim sen orda okurken buldun eşini 😊

Bugece biraz uyudu bizimki tabi hemen bende. Malum bi onceki gece ve gunduz uyumamistm.

Bebegin ah
Sezeryan olan biri olarak sana danışıyorum arkadaşım cuma gidiyorum kendimi sürekli telkin ediyorum aman ne var canım herkes oluyor bitti gitti karnında olması daha ağrılı stresli (benim biraz zor geçti) ama sonra kafamda bir şimşek çakıyor ağzımı açıp bağıra bağıra korkuyorum diye ağlayasım geliyor nasıl kendime hakim olacağım bilmiyorum çok şaşkın ve tabiri caizse ödüm kopuyor😨 o gün için önerin nedir troit olduğu için büyük ihtimal genel yapmayacaklar uyandırmakta sıkıntı çıkmıştı yengemde ama kalbim sıkışıyor resmen

Valla canim benimki de baya sorunlu gecti malum ameliyat bile oldum.

Korkacak bisey yok epidurali yaparken. (Sipanalde ayni) pozisyondan dolayi zorlaniyosun bide sonra ayaklarina elektirik carpiyo gibi oluyo falan. Bil korkma olanlari panik olmadan doktora soyle. Beni sonlara dogru hafif bilqcla uyuttular. Bebegi gosterip oyle uyuttular tabi. Bebegi gorunce aglayip rahatliyosun zaten 😂 sonrasinda da o gun zaten hareket yok. Sabah olursa aksama kadar aksam olursa sabaha kadar kalkmiyosun. Bol bol nescafe ic ilk gun hatta 2. Gun ve su bas agrin olmasin. Hic bir agri kesiciye hayir deme agrilar baslayinca durdurmak zor baslamadan onlem almak daha iyi. Kalkmaya baslayinca aciyo agriyo diye kalkmamazlik yapma hareket agriyi azaltiyor. Emzirme zamanlarindan once kalkmaya calis. Burasi onemli bence. Cunku emzirirken rahim kendini toparliyor ve agri oluyor ozellikle hemen sonra ve kalkinca artiyor o agri. Köşe agrisi diye bisey var ameliyat yerinin saginda yada solunda oluyor bazen ikisinde de. En zoru o agri ben ayaklarimin uzerine basamamamistim. Tek ayak ustunde bile durdum. Ama bi soluklanip oturunca geciyor.

3. Gun hoc bisey kalmiyor. Hareket et dik yurumeye calis. Ameliyat sirasinda da his var ama aci yok korkma.

Bebegin agzindan meme cekilirse damagi duser derler. Oyuzden cekilmez.

Sigara bizim evde de mutfakta iciliyordu saglam agriza cikardim herkes asagiya bahceye indi. Dogumdam once esime dedim bir tek sigara icilmiycek gelecek olan oyle gelsin herkes bahceye diye. Kp bile bahceye indi hep. Ki kendisi uc uca ekler sigarayi oyle icer.

Ne kadar doğru bilmem ama annem bebek emerken kendi bırakana kadar çekmemek lazım hep der.şimdiden tembih ediyor sıkı sıkı bak başında hep olmayacağım çekme ağzından diye neye istinaden diyor bilmem ama 🤔 yapmam bende dikkat et sende bazen büyükler çok doğru şeyler diyor altında bilimsel bişey çıkıyor tabi her dedikleri değil ama 🤗
Bebek Emerken hafifçe burnunu sıkarsanız kendisi bırakıyor, siz çekmeyin. Emen çocuğu niye bıraktıralım derseniz, insanlık hali, kapı çalıyor, bir şey oluyor.

Ne kadar doğru bilmem ama annem bebek emerken kendi bırakana kadar çekmemek lazım hep der.şimdiden tembih ediyor sıkı sıkı bak başında hep olmayacağım çekme ağzından diye neye istinaden diyor bilmem ama 🤔 yapmam bende dikkat et sende bazen büyükler çok doğru şeyler diyor altında bilimsel bişey çıkıyor tabi her dedikleri değil ama 🤗
cop cop emerken değil benımkı bıraz nazlı sık sık mola verır keyıfle uzun uzun bekler emer baktım yutmuyor çekmiyor o zaman acaba süt mü gelmiyor diye bakıyorm😊aktif emerken zaten bırakmaz emziği tutuyor ki meme ucunu koparır😅😅

M MMihrimahh ahh Antep! Burnumda tüttü yemekleri. Yaşamak nasıldır bilemem ama sırf yemeğe gitmek, öküz gibi yemek... sonra bi daha yemek... sonra bi daha.. 2 günde 3 kilo alıp dönmek 😂 aldığım kilolara değiyor. denizim az büyüsün Adana Hatay Antep gastronomi turuna çıkmaya niyetim var. 1 Haftada 6 kilo alsam yeter😂

Bir şeyi yoktur Mert’in. Minik yakışıklımız😻 Deniz’in de oldu birkaç kere, hala arada balgam gibi kaka çıkarıyor. Hiç üstünde durmamıştım. Bir hafta boyunca yemyeşil kaka yaptı, gerçek yeşil orman gibiydi kakası🤣 o zaman biraz endişelenmiştim. O da normalmiş. Galiba bir şey olduğunda başka semptomlar da oluyor, ateş, sürekli kusma veya sürekli uyku hali gibi gibi bir şeyler. Tek sefer olunca da ciddiye almıyor doktor, birkaç kez tekrarlaması lazım.
bilemedin işte heryer salgın olmasa amaan der geçerim daha yeni yeğenim hastaneye yattı 9 aylık ishal diye gidip influenza mıdır nedir ondan teshis konuldu 3 gün yattı buda 4saat arayla ıkı kere taşırırcasına olunca endişelendim buara hep hastanedeyiz muayene aşı bilmem ne diye cok şükür birdaha kaka yapmadı😀

cop cop emerken değil benımkı bıraz nazlı sık sık mola verır keyıfle uzun uzun bekler emer baktım yutmuyor çekmiyor o zaman acaba süt mü gelmiyor diye bakıyorm😊aktif emerken zaten bırakmaz emziği tutuyor ki meme ucunu koparır😅😅
Cop cop emerken burnunu sıkarsan bırakır. Malum evden çıkamıyorum, bakkal bile kapıya geliyor. Kapı çalınca sıkıyorum burnunu, kapıya bakıp kaldığımız yerden devam ediyoruz

bilemedin işte heryer salgın olmasa amaan der geçerim daha yeni yeğenim hastaneye yattı 9 aylık ishal diye gidip influenza mıdır nedir ondan teshis konuldu 3 gün yattı buda 4saat arayla ıkı kere taşırırcasına olunca endişelendim buara hep hastanedeyiz muayene aşı bilmem ne diye cok şükür birdaha kaka yapmadı😀
Salgın zirve yapmış, aşıya gittiğimde ana kucağına müslin örtü örtüyorum, hiç açmıyorum hastanede. Sadece doktorun yanına girdiğimde açıyorum, eve gelince de kıyafetlerini, kundağını, hastanede ne kullanmışsak, her şeyi yıkıyorum. Bi de gittiğim hastanede yenidoğanlar için ayrı bir bölme var, orda bekliyoruz. Bazen sümüklü çocuklar giriyor, diyorum burası bebekler için, sen abi oldun, abla oldun burda duramazsın😂 geçen ayböyle dediğim iki çocuğun annesi küfürler etti, babası üstüme yürüdü hastanede. Birden, ne olduğunu da anlamadım. Görmüyor musunuz kapıda yazıyor dedim, kadın geldi omuz attı, bebeğim kucağımda,virüs kapmasından mı endişelensem çocuğu düşürmekten mi endişelensem bilemedim, güvenlik çağırdım, doktora şikayet ettim, kadını ve çocukları zorla çıkarttılar bebek bölmesinden. Aşıyı yaptırdım çıktım bi baktım kadın gene sokmuş çocuklarını içeri. Yine güvenlik çağırdım. Kadın saçımı başımı yolacaktı. Bu kadar terbiyesizlik görmedim, bunlar da çocuk yetiştiriyor işte. Kapıda yazıyor 0-3 aylık bebekler içindir, girilmez diye, onun çocukları artık 5-6 yaşında, bir şekilde gribi atlatabilir ama Yenidoğanlar için ölümcül olabiliyor. Bebeğimin hayatını tehlikeye atıyorsunuz diyorum. Bak gene sinirlendim. O kadını da kocasını da evire çevire dövmek istedim. Çocukları durmak istemiyor zorla tutuyorlar bebek bölmesinde. Ayy! Allah’larından bulsunlar. Pislikler. Şu an olayı bir daha yaşadım sanki!

Son düzenleme:
X