2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Eee cocugun bi yerden baslamasi lazim ek gidaya ben raki icmeye gittim ya hatta haftaya yine gideyim

Ben böyle de seviyorum ama canım bizimde durum aynısı seninkinin. Bizde yaza bebeklerle gezeriz inşallah. Bizde çok seviyoruz gezmeyi. Millet el kadar bebeklerle sürekli disarda. Bu arada bebişlerle kısa süreli yürüyüşe ne zaman çıkarız ki?

Canım nasıl oldu bebis iyi mi

Kızlar biz hastane dışında daha hiç çıkmadık. Çünkü korkuyorum disarda ağlarsa ne yaparım diye. Ya hiç susturamazsam falan kafamda deli senaryolar var korkumdan çıkamıyorum valla. Hiç alışık değilim emmek isterse ben emzirirken millet mememi görürse falan senoryaya gel

Ben de emzik vermeye çalışıyorum ama damak yapısını etkileyecek kadar devamlı kullanmasını istemem. Sadece uykuya gecerken destek olsun, uyuyunca agzından çekeyim istiyorum. Bir de arabada ya da dısarda emzirecek konumda olmadığım zamanlarda ağladığında emzik çok yardımcı oluyor. ilk çocuğumda sadece böyle anlarda kullanmıştım. O da zaten 6 aylık olunca kendiliğinden bıraktı hiç almadı bir daha. Ben natursuttenin ortodontik emziğini kullanmıştım oğlanda. Kıza da aynısını aldım pek sevmedi. Yine de ara ara denemeye devam edeceğim. Bir de avent air aldım. Bakalım hangisini severse.

Çok geçmiş olsun. Geç konuşmaya neden olmasına kadar bir sürü zararı varmış. (Bebek ağzında emzik varken sohbete katılamıyor ya) her yerde birşey yazıyor bilemedim
damak yapısı için evet sıkıntı ama sürekli ve uzun emerse mesela 2 yaşında hala uzun süreli emiyorsa ama konusma için aynı şeyi söyleyemem yeğenim emiyor hala daha emiyor 2.5 yasında bırakamadı ama cok erken konustu gayet cümle kurabılıyor ama dişleri sıkıntı olmaya başladı. bir doktor gün boyu değil de işte kısa süreli huzursuzluk için vs geçiştirmek maksatlı verilebilir demişti ve zamanı gelince bırakmalı uzamamalı
tuzlamadım bana mantıklı gelmeyen hiç birşeyi yapmam ama tuzlamak var tuza yatırmak var suyunu bır fiske koyulacsksa kavga etmeye değmez ama vücuduna tuz sürülecek yatırılcsk tarzıysa anasını ağlat ortalığın bosver
ne kadar dışarıda kalıyorsun ben çıkmadan poşet ve ılık sıcağa yakın suyla çözdürüp biberonla termoslu göze koyuyorm yanımda sıcak su ve bır kap bulunduryorm içilecek sıcaklığa gelinceye kadar suda bekleyip içiriyorm ama buzlu sekılde koyupta dışarıda da çözdürebiirsin sıkıntı olmaz

Ben ilk kizimda doktorun yaninda emzigi agzimda emip vermistim kizima. Doktor yere dusunce yikamadan versen daha temiz olur. Agzinizda ki bir mikrop cocugu öldürebilir o daha bebek demisti. Bir daha yapmadim. Sizinde bilginiz olsun.

Eee cocugun bi yerden baslamasi lazim ek gidaya ben raki icmeye gittim ya hatta haftaya yine gideyim
Workin’moms diye bir Netflix dizisi var. Alkol aldığı gün sağdığı sütlerin poşetlerine kurukafa çizip çocuğun huysuz olduğu akşamlar veriyordu kadın, düşünmedim değil

Kar kış kıyamet tipi olmadığı sürece hemen her gün hiçbir yere çıkamazsam sitenin içinde yürüyüşe çıkıyorum ben kanguruya bağlayıp. İçini biraz kalın tutup Peluş tulum giydiriyorum üstüne. Geldiğimizde sıcacık oluyor vücudu hala. Üşümüyorlar merak etmeyin, alın alın çıkın

Ne bileyim ya başka başka şeyler de okudum. Zararı faydasından çok görünüyor. Vermemeye dayanabildiğim kadar dayanacağım bakalım. Bir derdi yokken ağlıyorsa ve susturamazsam yatırıp sohbet ediyorum, abartılı tepkiler veriyorum dikkati dağılsın diye, çoğunlukla işe yarıyor. Bir de vurmalı çalgıların belirgin olduğu şarkıları dinleyince sakinleşiyor

Kizlar dun 2 bardak boza icmistim normalde 30 40 cikan sut 85 ml cikti bugun bundan sonra bozaciyiz
Boza arttırıyor cidden. Bi de her ağladığında meme veriyorum ben emiyor kızlar. Yani mama yok sadece memeyle gidiyoruz. Doyup doymadigini nerden anliycam ben. 30. Gününde kilo almıştı gene çarşamba 40. Gün olacak doktor kontrolü ve kalça cikikligi var mı ona bakacaklar.

Gunde 5 6 kere cisli bez degistiriyor musun? 1 ayda 1 kilo falan almis olmali. Benim tek memeyi emiyor solu kabul etmiyor onda sut yok pek zaten

P pelinsamet06 çok geçmiş olsun kuzuya. İlacını içer geçer annesi

Kizlar dun 2 bardak boza icmistim normalde 30 40 cikan sut 85 ml cikti bugun bundan sonra bozaciyiz
Boza içmek için kendimi o kadar zorladım ki! Yok olmuyor.

N narantikibi bayağı dışarda kalıyorum. Çıkıyorum 40-50 dk yürüyüş, sonra bi yerde oturup çay kahve içip, sonra biraz daha yürüyüş. Acıktıysam yemek yiyip öyle Eve dönüyorum. Dünya varmış be! Kanguru süper bir şey. Tulum içine uzun çıtçıtlı badi, altına da bi kat daha giydirip üstüne yumuş tulumu giydiriyorum, üşümediği gibi bazen terliyor. Çıkın gezin arkadaşlar, bebek arabasını kullanamıyorum mahallede kullanılacak kaldırım Yok, bebek arabasına bi alışsam Eve girmem.

E esradfghjkl geçen ben de lahmacun topladım kafasından

oda sıcaklığında 3 saate kadar dayandığı için termosa çözdürüp koyabılırsn ben oyle yapıyorm dışarda 2 3 saat kalacaksam bır sıkıntı olmuyor zaten 2 3 saat cocukta açlığa dayanmıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…