2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

su an agrim falan yok sukur ama iste bazen yogun kanama oluyor. daha cok kabiz oldugum donemde. bu aralar öyleyim maalesef ( kontrole de gitmedim ondan sonra . dr a da guvenim kalmadi her seyin en kotusunu konuşuyor bastan beri. ilk oglumda kanama cok sürmemişti bunda 1 ay oldu hala devam ediyor ondan endise ettim. her dogumda farkli oluyor demekki

gunde belki 5 6 saat uyuyorum en fazla. 3 yaşında bi oglum daha var gunduz asla uyumam. sütüm de su an yetiyor cok şükür. bol bol su iciyorum. sabah aksam sıcağa yakin suya dut pekmezi katip içiyorum. ve esim bitki cayi aldi onu sabah aksam iciyorum. bide cok sık emiyor oglum bunlarin artirdigini düşünüyorum

Her türlü gitmekte fayda var baska doktor da olabilir ama kanama normal sanırım benim de tam 1 ay oldu bitti zannediyorum aşırı yogun geliyo sürüyo günlerce .

Kızlar bugün biraz süt sağayım bakayım bu çocuk ne kadar içiyor dedim 40 ml çıktı çocuğum her memeden sonra haklı olarak mamayı aç gibi yiyor demek aç oluyor ben çok su tüketemiyorum çok midemi bulandırıyor çay anne çayı rezene falan içmeye çalışıyorum su da toplasan üç bardak ama çok üzüldüm bugün benim sütüm sanırım gelmeyecek kraft süt sağma makinası var bende çok geliyor dediğim her pompada bir damla düştüğü zaman.Herkes mi damla damla sağıyor olması gereken mi bu.Birde göğüs ağrım çıktı üstüne sırtıma vuruyor ağrısı

Şu mochi cidden işe yarıyor mu deneyenler yazabilir mi mesela basınç düşünce memeden çıkmıyor mu aklıma takılıyor, çok pratikmiş cidden işe yatıyorsa alınabilir fiyatı da makul

Hanımlar bebeğiniz tuzladınız mı? Bizimkiler tuzlanmalı diye tutturdu kv ler. Doktora danışmadan yapmam dedim ama kırmak istemedim çok fazla ayak diretiyorlar . Zararlarını da biliyorum onlar bilmiyor. Ne desem ne yapsam . Daha bir de tuzlama suyuna soda süt zeytin yağı gülsuyu vs katacağız deyip hayal kuruyorlar. Kendilerini bebeğin tuzlanacağına tamamen inandırmışlar bize fikir soran yok . Sizler bu konuda nasıl bir yol izlediniz ? Babaannem diyor erkek kardeşini tuzladık da ne oldu teri feci diyor. Bu batıl inançları neden bize empoze etmeye çalışıyorlar hayret birşey. Öte yandan ileride çocuk terlediğinde beni suçlayacaklar çok bilmiş annen tuzlatmadı vs..

P pelinsamet06 teşekkür ederim canım. Bana lazım olan pediatrik damar cerrahı idi. Buldum. Zor ama buldum. Çok görüş aldım. Bu hafta son 2 yer kaldı. Büyük ölçüde netleşti durum.
Deniz’in de kulağından kir çıkıyor, kulaktaki kiri kendisi atıyormuş, ağrıya sebep olmazmış.

Emzikle ilgili olarak ani ölüm riskini azalttığını, emzik kullanan bebelerin derin uykuya dalamadığını okumuştum. Diş yapısını bozduğu kesin ama 1 yaşından sonra yavaş yavaş bıraktırmaya çalışmak, 2 yaşına kadar kesinlikle bırakmasını sağlamak lazım olduğunu duymuştum bir doktordan. Emziğe alışsın diye neler denedim neler... sanki ağzına bok veriyoruz. Öyle bir ifade. gazdan kıvrandığı bir gün Memeyi bırakmadı saatlerce, bi an için memeyi bıraktı ve emziği ağzına tıkıverdim. O gün bugündür emzik kullanıyor

Hanımlar emzik konusunda çene yapısı bozuluyor vs gibi olumsuz özellikler var tabiki ama bir de şöyle düşünün; yenidoğan ciddi bir emme refleksi ile doğar. Hatta bilenler bilir bu dönem psikanalizde oral dönem yani ağızın emmenin ön plana çıktığı dönemdir. Bebek emerek, ağız yoluyla dünyayı tanır. Bu sebeple bu emme refleksinin bir şekilde tatmin edilmesi gerekiyor, emzik bunun yardımcılarından biri. Ayrıca emzik emme bebeğin emmesini de kuvvetlendiriyor zaman içinde. Hem anneye de bir rahatlık sağlıyor ki siz de biliyorsunuz bebekler sadece aç olduğu için değil mesela uykusu ya da gazı olduğunda da meme ister, emmek ister. Gerçi Bu durumlarda da emzirmek anne ile tensel teması sağladığı için güvenli bağlanmaya ortam hazırlar ama gelin görün ki sürekli emzirmek bazen çok yorucu olabiliyor o sebeple emzik biraz kolaylaştırıcı bir iş görüyor. Ayrıca bu dönemde üretilen emziklerde damak ağız yapısı gibi şeylere genellikle dikkat ediliyor. Bizim dönemlerimizdeki gibi uyduruk şeyler değiller. Emzik olayına bir de böyle bakabilirsiniz, takdir sizin

valla ben tuzlamanın işe yaradığını kesinlikld düşünmüyorum. Muhtemelen hepimiz de Tuzlanmışızdır ama işe yaradı mı acaba..ama yine de ya tutarsa diye çocuğumu tuzladım fakat böyle tuza yatırma değil. Babaanndsi bir kase suya biraz tuz biraz şeker koydu biraz da güzel koksun diye karanfil koyup onu sulandırdı ve banyo yaparken koltuk altı genital gibi yerlere haffite o sudan döküp hemen duruladı. Bunum zararı olacağını düşünmüyorum. Açıkçası eskilerin yaptığı her uygulamanın arkasında mantıklı bşr durum olduğuna inanıyorum ama bazı uygulamalar da zaman içerisinde bozulup şekil değiştirmiş olabilir.

Gerçekten hayatta inanmadığın şeyleri yapmayan biriyim çevremde kim tuzlandıysa terinin koktuğunu söylüyor hatta ben biliyorum. Terin kokması biraz yanlış beslenmeyle de ilgili. Tuza yatırınca ileriki yaşamı garanti altına alınıyor onlara göre. Şimdilik dr u bahane ettim ❤ bu geleneksel işlerin kafası kesinlikle ben değilim. Bebeğimin göbeğine düşünce Türk kahvesi dökmek bile istediler izin vermedim, gözüne limon sıkmak istediler ona da müsadeetmedim.Hepsini de niyeyse kv ler istedi! Yeni hedefleri bebeği tuzlayıp gözüne sürme çekmek. Gerçi bu zihniyet benden evlendiğimden iki hafta öncesinde başlayıp kanlı çarşaf bile istemişti niye şaşırıyorum ki .

Şu mochi cidden işe yarıyor mu deneyenler yazabilir mi mesela basınç düşünce memeden çıkmıyor mu aklıma takılıyor, çok pratikmiş cidden işe yatıyorsa alınabilir fiyatı da makul

Ben mochinin lansinoh markalısını aldım. Aynı ürün. Şöyle ki pompanın20-30 ml sağdığı göğsümden emzirme sırasında 30 ml ye yakın süt sağdı. Bu benim için çok iyiydi. Ama biraz canımın yandığını da düşünüyorum açıkçası vakumlaması sebebiyle. Bir de şey sıkıntı ben bi göğsümden emzirirken bir elimle de memeyi kontrol ediyorum bu sebeple boşta kalan göğsümü ve o yöndeki elimi bir arada kullanöayo beceremedim :/ basınç genelde kolay kolay düşmüyor bu arada, oynanılmadığı müddetçe ama bebeğiniz tekme falan atabiliyor tabi askısı olduğu için süt dökülmüyor ama açıkçası emzirirken sütü diğerinden akanlar için iyi bencs ama sütÜ artırır mı bilmiyorum. Ben de artırsın dşye aldım ama artırıp artırmama konusunda şüphelerim var.

Kızlar bir sorum var, dolaptaki sütü buzlu şekilde termosa koysam, veya biberona koyup biberonu tombul termosa koysam nolur ki acaba? Bu aralar hep doktorlardayız. Sıpa mamadan nefret ediyor. 3 çeşit mama denedim, açlıktan ölmedikçe mamayı içmiyor.

Benmari usulü anne sütü diyorsun zararı olmaz hızlıca eridiği sürece bence . Hipp mama ağır kokuyor ama en güvenilir içerikli mamalardan. Benim çocuğum da onu çok sevmiyor, ben babygoat tan sıklıkla veriyorum o daha güzel aromalı tadına baktım , kokusu dsgüzel ve yine en sağlam mamalardan biri içerik olarak. Şimdi golden goat ı merak ettim sipariş verdim deniycem.

Artırmasada sağım yapıyorsa eğer alınabilir bende lansinoh elektrikli makinenin parçalarını yıkamaktan bıktım bu böyle tek parça çok pratik gözüktü gözüme birde iş yerine çantana koy götür o da çok cezbetti bakalım alıcam bunu ben sanırım, iş yeri deyince mesela bebek emmiyorken durduk yere sağmak istesen süt geliyor mu yoksa püf noktası bir göğüs bebekteysen diğerinde de uyarılıyor bundan mı faydalanıyor bu alet

canım bu mochinin instagramını inceledim de bata orada 24 saatbuzdolabında diyor çözdürülen sütler için buzdolabıda 5-7 derece desen termos olur bence, çözülen sütü nerede ısıtıyorsun dışarıda aklımızda bulunsun bizimde

R refikaaydin bu arada teşhis almanıza ve Dr bulmana çok sevindim canım umarım bu sorunu kısa zamanda atlatacak Deniz bebek

Son düzenleme:
Kaizen S henüz teşhis netleşmedi aslında. MR. Çekileceği kesinleşti. Damar tümörü mü damar yumağı mı o konuda değişik görüşler var. valla sıkışınca, Deniz çok ağlayınca öyle buzdolabında çözdürmüyorum, oyalayabilirsem dışarda 10-15 dk.da çözülüyor, oyalayamazsam suyun altına tutuyorum poşeti. Termos mantıklı gibi geldi. Kullanmaya başladım, sonradan da sağlıksız mı acaba dedim.
Hastanelerde kliniklerde, ve adliyede sıcak su var sebillerden alıyorum. Kafelerde zaten var. 2 termosum var birinde sıcak su, tombik termosta süt. Sütü poşetle koyuyorum termosa, Sonra biberona sütü koyup tombik termosta benmari usulü ısıtıyorum. Yani bunu 1 kere yaptım. Sadece tombik termosu taşısam da olurmuş, her yerde sıcak su buldum genelde.
Aslında poşetle de ısıtabilirim eridikten sonra. Bu da şimdi aklıma geldi. Alışmışım biberonda ısıtmaya

M MMihrimahh aptamil conformil, hipp ve sma’yı hiç sevmedi. Çok acıkınca mecburen içiyor. Ama azıcık, açlığı biraz gidince hemen öğürmeye başlıyor. Keçi sütü içeren mama almadım, almayı da düşünmüyorum.

Mochi kullanırken illaki emzirmeniz gerekmiyor. Ben tavsiye ederim. Çok kullanıyorum ve memnunumda. Canınız ilk kullanımlarda biraz acıyabilir ama alışıyorsunuz. 2 adet takılma şekli var. Ben şimdi en vakumlu şekilde takıyorum. İlk zamanlar bu mümkün değildi. Şimdi çok alıştım. Benim sütle ilgili iki tavsiyem var. 1. Mochi 2. İmom vitamin

sonucu merakla bekliyorum ona gore sipaeis vercem cok pahali degil ama genelde gece yonu icin dusunuyorum bi fikir aliyim en azindan yoksa yazik

Eşimi tuzlamislar ben tuzlanmamisim. Esim hem terler hem teri kokar ben tam tersiyim. Hatta annesiyle halasina da kizar hep. Ben de yapmadim haliyke

Seninkiler de fenaymis

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…