2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kitapta oyle bir seye rastlamadim. Haftasina gore okuyorum ve genelde hersey tutuyor. Ama uyumasi bence iyi bisey keske uyuyarak atlatsa.. cunku asil buyume uyuyarak oluyor. Belki sorunlu geciren bebekler buyurken zorlanan rahat gecirenlerde bunu kabul edip ayak uydurabilenlerdir. Ama tabi isin uzmani degilim tahmin yurutuyorum
Yarın bebeğim 2 aylık olacak. 3 gündür gözünü görmüyoruz. Sürekli uyuyor. Acaba dış çevreyi algılamakta zorlandığı için kendini uykuya vermiş olabilir mi. Bugün çocuk doktorunda kontrolü vardı. Bir sorunu olmadığını söyledi. Siz de atak yazınca merak ettim. Kitabı almam şart oldu.

Kızlar merhaba. Bayağıdan beri giremiyodum buraya, bebeğim hastalandı daha yeni iyileşti. Canımı sıkan bir durum var. Kırkım çıkalı 11 gün oldu ama eşimle aramda bir soğukluk var. Hiç bana yanaşmıyor. Sanki karısı değilmişim gibi. Normal olarak iyi, ilgili ama cinsellik olarak sıfır. Tamam bebekten dolayı uykusuz kalıyoruz yoruluyoruz ama kendimi çok eksik hissediyorum benden uzak kalınca. Napmalıyım, normal bi durum mu bu ?

Artik baslayabiliriz dedin mi.. bizde baya gec basladik.. bide onlarda da daha anne ve es durumu tam oturmuyor karisik biraz

@pembesumbul Kardeş dünyanın en güzel şeyi kesinlikle. Ben de kardeşsiz bırakmak istemiyorum ama kadınlar yani bizler bu süreçte çok yıpranıyoruz. Kaç yıl koymalı bilmiyorum ama iş bulmadan 2.sini düşünmüyorum, düşünemiyorum. 😶
32 yaşındayım araya çok zaman koyma şansım yok 3yıl olur sanırım bir kaza kurşunu olmazsa 🤣

Artik baslayabiliriz dedin mi.. bizde baya gec basladik.. bide onlarda da daha anne ve es durumu tam oturmuyor karisik biraz
Kırkım çıkmadan önce gün sayıyodu kırkım çıktı tık yok. Dedim canım başlayabiliriz diye ama kaç kere demem lazım. Hiç aklına düşmüyor gibi. Zoruma gidiyor bi kadın olarak :KK43:

Biz hastaneye yattık. 1 saat önce ilacı verdiler. İyiyiz, keyfimiz yerinde. Kalbine bakıyorlar şimdi. Kalbi yavaşlayacak. 3 gündür sıçmayan Deniz 3 kere sıçtı. İyi ki 2 tane yedek getirmişim🤣🤣🤣 ağlaması gerekiyordu, ağlatmaya çalıştılar, bi türlü ağlamadı. Damar yolu açılırken bile ağlamadı inat. Diyorlar ne kadar uslu bir çocuk. Dedim el iyisi bu, bi de evde görün. Kimse inanmadı tabiki.
Sigortadan red yedik. Yüzümüz gülmüyor sigortadan yana. Doğumda da böyle olmuştu.
Her şey yolunda giderse yarın akşam çıkıyoruz. İlacı vermeyi öğrettiler, biraz zor olacak. Yoğun bakımda da ilaç veriyordum, o zaman sesi çıkmıyordu. Şimdi hem kıpır kıpır hem tatlara karşı daha duyarlı. Doğumdan itibaren takip eden doktorlar takip ediyor, hemşire ablaları bile aynı. Emin ellerdeyiz.
Süreci kolay atlatırsınız inşallah 🤗

Kızlar merhaba. Bayağıdan beri giremiyodum buraya, bebeğim hastalandı daha yeni iyileşti. Canımı sıkan bir durum var. Kırkım çıkalı 11 gün oldu ama eşimle aramda bir soğukluk var. Hiç bana yanaşmıyor. Sanki karısı değilmişim gibi. Normal olarak iyi, ilgili ama cinsellik olarak sıfır. Tamam bebekten dolayı uykusuz kalıyoruz yoruluyoruz ama kendimi çok eksik hissediyorum benden uzak kalınca. Napmalıyım, normal bi durum mu bu ?
Benim bebiş gece 2dk uyumadığı için bizde de olmuyor o iş eşin yorulduğunu düşünüyordur seni daha fazla yormamak için anlayış gösteriyordur.sen yanaşırsan hayır demez senden bekliyor olabilir.

Kırkım çıkmadan önce gün sayıyodu kırkım çıktı tık yok. Dedim canım başlayabiliriz diye ama kaç kere demem lazım. Hiç aklına düşmüyor gibi. Zoruma gidiyor bi kadın olarak :KK43:
Bizde de öyle. Sanırım libidoları düşüyor bu süreçte öyle okumuştum. Aslında bu durumda doğanın bir mucizesi onlara da bizde olan oluyor. Öncelik bebeklerde ve çekiniyorlar. 2 2kedi_1deli nin dediği gibi şu an anne ve eş kavramları karıştı. Biz o işlere başladık ama ne olduğunu hiç anlamıyorum tam bir kaos en fazla 2 ye kere yakınlaştık. Ben bir ara aldattığını bile düşünmeye başladım. Sadece onlarında zamana ihtiyacı var biz gibi

Yarın bebeğim 2 aylık olacak. 3 gündür gözünü görmüyoruz. Sürekli uyuyor. Acaba dış çevreyi algılamakta zorlandığı için kendini uykuya vermiş olabilir mi. Bugün çocuk doktorunda kontrolü vardı. Bir sorunu olmadığını söyledi. Siz de atak yazınca merak ettim. Kitabı almam şart oldu.
Bize de oluyorm o. Sonraki 3 gün canavar çıkıyor içinden.

Bizde de öyle. Sanırım libidoları düşüyor bu süreçte öyle okumuştum. Aslında bu durumda doğanın bir mucizesi onlara da bizde olan oluyor. Öncelik bebeklerde ve çekiniyorlar. 2 2kedi_1deli nin dediği gibi şu an anne ve eş kavramları karıştı. Biz o işlere başladık ama ne olduğunu hiç anlamıyorum tam bir kaos en fazla 2 ye kere yakınlaştık. Ben bir ara aldattığını bile düşünmeye başladım. Sadece onlarında zamana ihtiyacı var biz gibi
Valla canım bilmiyorum aslında benim de işime geliyor aşırı yoruluyorum ama yine de üzülüyorum. Yabancı gibi olduk sanki. İnşallah geçici bir durumdur. En azından yalnız olmadığımı gördüm

Bizde de henüz bişey olmadı. Yani açıkçası bende tırsıyorum ilk ilişkiden ama daha dün sordu kendini hazır hissediyor musun diye. Bence eşin senin hazır olmanı bekliyordur. Bu zamana kadar gözünde kadındın şimdi annesin çok normal bu durumlar. Bir de bu doğum dikişler falan erkekleri çok etkiliyor aslında..

Hahah abartmışsın🤣 Lohusalık kafası😬

Bizde de henüz bişey olmadı. Yani açıkçası bende tırsıyorum ilk ilişkiden ama daha dün sordu kendini hazır hissediyor musun diye. Bence eşin senin hazır olmanı bekliyordur. Bu zamana kadar gözünde kadındın şimdi annesin çok normal bu durumlar. Bir de bu doğum dikişler falan erkekleri çok etkiliyor aslında..

Olabilir canım. Bi de cocuktan dinlenmeye bile fırsat kalmıyor. İki ay olacak bi kuaföre bile gidemedim. Kilolarım hemen gitti ama saç baş dağıldı dogumdan sonra. İster istemez bakımsızlaştım. Kendimi bu yüzden de kötü hissediyorum.

Olabilir canım. Bi de cocuktan dinlenmeye bile fırsat kalmıyor. İki ay olacak bi kuaföre bile gidemedim. Kilolarım hemen gitti ama saç baş dağıldı dogumdan sonra. İster istemez bakımsızlaştım. Kendimi bu yüzden de kötü hissediyorum.

Bende berbat haldeyim. Bende de kilo kalmadı ama yüzüm, vücudum deli kurudu doğumdan sonra tabi eskisi gibi kremlenme falan yapmıyorum uzun uzun☹️ Çatlaklar da cabası 😒 lierac vs işe yaramadı vücut yapıyorsa oluyormus onu anladım🤷‍♀️

Aynen kendi kendime bilendim. Allahtan uzun sürmedi 😂😂

Bende berbat haldeyim. Bende de kilo kalmadı ama yüzüm, vücudum deli kurudu doğumdan sonra tabi eskisi gibi kremlenme falan yapmıyorum uzun uzun☹ Çatlaklar da cabası 😒 lierac vs işe yaramadı vücut yapıyorsa oluyormus onu anladım🤷‍♀️
Ben doğumdan 15 20 gün sonra tekrar kilo almaya başladım. Sizin nasıl gitti ya. Bende de çatlaklar oldu baya oldu hemde. Çatlak için bir tek hindistan cevizi yağı kullanmıştım, midem bulana bulana kokusuna katlanamıyordum. Çatlayacağımı biliyordum çok üzülmedim o yüzden. Daha yeni yeni özgüvenim gelmeye başladı insan ister istemez kendini kötü hissediyor. Ama aştım tabi. Çocuk doğurdum ben kolay mı bee diyorum kendi kendime 😂😂

Ben doğumdan 15 20 gün sonra tekrar kilo almaya başladım. Sizin nasıl gitti ya. Bende de çatlaklar oldu baya oldu hemde. Çatlak için bir tek hindistan cevizi yağı kullanmıştım, midem bulana bulana kokusuna katlanamıyordum. Çatlayacağımı biliyordum çok üzülmedim o yüzden. Daha yeni yeni özgüvenim gelmeye başladı insan ister istemez kendini kötü hissediyor. Ama aştım tabi. Çocuk doğurdum ben kolay mı bee diyorum kendi kendime 😂😂
Bende emzirmede çok aldım kilo🙈sütüm çeker diye baklavalar börekler

Kızlar aramızda sadece emzirerek besleyenler günde kaç defa ya da saat olarak aşağı yukarı hangi aralıkla emziriyor.Bugün ben inat ettim hep meme verdim çocuk hiç uyumadı tam doymadı da demek en son akşam çığlık çığlığa ağlayınca dayanamadım mama yaptım 170 cc yedi 90 bir yaptım doymadı 90 bir daha yaptım 10 cc bıraktı bu çocuk doymuyor demek ben mememi sağınca çıkıyor demek az.Yemeden sağdığımda 150cc çıktı geçen akşam bugün 30 cc çıktı ki sabahtan beri emiyor aslında ememiyor.Offff ben bu emzirme olayını hiç anlamadım sanırım savaşmayacağım artık pes ettim mama düzenli vereceğim meme de isterse yerse çok psikolojim bozuldu mastit ağrısı ile ağzına tepmekten bi haltta olduğu yok kendime eziyet ediyorum sanırım P pelinsamet06 😞😞

Hiç saat ayarımız yok agladikca veriyorum. mamayi birden degil de azaltarak kes. Bebekler biberonla birden doymaya alisinca memeyle yavas yavas doymaktan tatmin olmuyorlar bence sorun bu. Kafaya takma. Her istediğinde ver. Illaki alışacak. Bu arada az önce ekledim seni

Dün aksam sağdım eşime verdim 12 de uyudum sabah 8 e kdr ilk defa gece 3.30 da vermiş biberonu sabaha kdr gitti dogumdan sonraki ilk tek son güzel uykum sanırım gazla boğuluyoruz yine buguj

Heyy baristiniz mi

Oooo nobetciler...

Valla ben bakiyorum mizildaniyor emziriyorum hemen. Ama gaz aglamasi zaten farkli anliyorum sekilden sekile giriyor. Bide mama vermiycem diye mucadele etmiyorum hic. Gunduz 11 ile 1 arasi bi yerde 120 mama iciyor sonra 6 yada kadar hic mama vermiyorum 6 dan sonra yatana kadar bazen 1 kere bazen 2 kere 120 iciyor.
Gece sansli olanlardanim ama degisede bilir. Biraksam 2 saatte bir kalkar ama mizirdaninca emzik yada pispisla uykuya devam ettiriyorum uyku gecislerinde mudahale edersem uyaniyor. Anca cok yuksek sesle 1 dakikadan fazla aglayinca aliyorum. Yoksa bazen agliyor gibi yapip uykuya geciyor hemen. Bazi geceler hic uyanmadigi oluyor bazen 3 kere uyaniyor henuz bir duzeni yok tabi ama genel olarak gece iyiyiz. Ama gunduz kabus 1 dakika bile abartmiyorum 1 dakika bile kucaktan inmiyor. Cok nadir uyuyor gunduzleri. Uyursa da 15 er dakika sacma sapan uykular. Kendi kendine kesinlikle oyalanmiyor. Surekli kucak kanguru falan.
O Otimoti bizde seni ozledik. Hadi gozun aydin tasinmissin.. biz R refikaaydin ile bulustuk o arada sana baya laf soyledi kendisi. Benim korse hikayeme takmis da 😂🤣😂🤣😂

Valla bu ay kredi karti kesilsin alicam artik 😂
Kesin kesilene kadar onun 3 kati harcarim o ayri

Yaa ne güzel yapmışsınız. Bir sonraki buluşmada hepbirlikte oluruz inşallah
Benim korse olayı da yalan oldu. O taşınma telasesinde takamadım. Öküz gibi de yiyorum kilo aldım ama kaç kilo hiç bilmiyoooree

Diğer 2 çocukta kırk çıkmasını zor beklemiştik bunda hala tik yok. Ama ailece olağanüstü yoğun bir dönemden geçtik. Kafalar dolu bedenler yorgun. Geçen bir iki yanaştı bir garip hissettim ^cok hizli gidiyorsun önce çıkma teklif et^ diyorum 😆

X