2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ben doğumdan 15 20 gün sonra tekrar kilo almaya başladım. Sizin nasıl gitti ya. Bende de çatlaklar oldu baya oldu hemde. Çatlak için bir tek hindistan cevizi yağı kullanmıştım, midem bulana bulana kokusuna katlanamıyordum. Çatlayacağımı biliyordum çok üzülmedim o yüzden. Daha yeni yeni özgüvenim gelmeye başladı insan ister istemez kendini kötü hissediyor. Ama aştım tabi. Çocuk doğurdum ben kolay mı bee diyorum kendi kendime 😂😂
Ben hamile kalmadan önceki kiloma döndüm. Ama çatlaklar bende de var. Karnıma hiç bakasım gelmiyor. Dünya tatlısı bir evladım var deyip kendime teselli veriyorum. Olsun o kadarcık da Allah sağlık versin yeter ki de mi :)

Bizde 40 tan sonra eksin yaptik ama aylardir tik yoktu malum benim ameliyatti erken dogum hikayesi falan.. bizimkide hic caktirmiyo ama bekliyomus. Sonrasinda da bir iki daha oldu ama seyrek baya.. bizde benim libido yuksekti adam kacardi simdi benimde o eski halimden eser yok simdi.. gecen gun gelmis hadi anne baba saati olmasin mi artik diyor. Olsun ac bi bira icelim dedim:)) anne baba saati o digeri eksin time dedim. 😂😋

Kaplumbagalardaucar Kaplumbagalardaucar Zaten hamilelikte de karnım dışında vücudumun hiç bi yerine kilo yayılmadı. Doğumdan 15 gün sonra gayet kilo vermiş gözüküyordum ama karnım vıcık vıcıktı🤣 şu an daha iyi durumda bi de ben öyle abur cubur çok yiyemiyorum. Eşim hep karşı🤣 sağlıksız bişey çok yedirmez de yemez de. Zaten ben de çok düşkün değilimdir. Ama Vücudumun iyi bir spora ihtiyacı var çünkü popom dümdüz ve belim daha kalın duruyor. 3.5 kilo fazlam var ama dediğin gibi kolay mı be çocuk çıktı bu vücuttan 💪💪

P pelinsamet06 baklavayı böreği bi yapabilsem benim de sütüm çekecekte. Yapamayınca çekmiyor 🤷‍♀️🤣

Ya ben dogumdan sonra hamile kaldigim kilodan da zayiftim. Sonra gomdum tatlilari. 10 gundur oyle tatlida yok ama ben kilo aliyorum deliricem. Zayiflamam lazim acil... benim goguslerimin alt kismi haric catlak olmadi. Lierac ve bebe kremi kullanmistim. Kardesim catlak icinde kesin olur bende de demistim aslinda

Kaplumbagalardaucar Kaplumbagalardaucar Zaten hamilelikte de karnım dışında vücudumun hiç bi yerine kilo yayılmadı. Doğumdan 15 gün sonra gayet kilo vermiş gözüküyordum ama karnım vıcık vıcıktı🤣 şu an daha iyi durumda bi de ben öyle abur cubur çok yiyemiyorum. Eşim hep karşı🤣 sağlıksız bişey çok yedirmez de yemez de. Zaten ben de çok düşkün değilimdir. Ama Vücudumun iyi bir spora ihtiyacı var çünkü popom dümdüz ve belim daha kalın duruyor. 3.5 kilo fazlam var ama dediğin gibi kolay mı be çocuk çıktı bu vücuttan 💪💪

P pelinsamet06 baklavayı böreği bi yapabilsem benim de sütüm çekecekte. Yapamayınca çekmiyor 🤷‍♀️🤣
Valla yaptığımdan degil hep hazırından ')

Kilo verenleri tebrik ediyorm bnmkiler duruyo masallah kendimi iyi hissetmiyorm😳 ama veremiyormda bi cabam yok cpcukla ugrasrken doymak icin ne bulursam ayarsz yiyorum catlak.bndr hic olmadi o kiloya gore az bsy bacagmda var oda catlak gibi degil ama olcak tabi evlat getiriyorz dunyaya cok sukur herseye deger💙

Bir daha doğurursanız aman çatlayacağı varsa çatlar demeyin dayayın yağları.16 haftalkken başlayıp tek gün aksatmadan sabah akşam lierac sürdüm. Frei öl yağ alıp onu da her aklıma geldiğinde sürdüm. İş yerine bile götürüyordum. Hafif kilo alıp vermelerimden bile çatlardım ben. Beyaz tenliyim de. Hamilelikte zerre çatlamadım. 2.5 kutu lierac 2 kutu frei öl bitti 💁🏼‍♀️ Bebe o kadar kucağımda ve oturduğumda o kadar durmuyor ki ve gaz yapmasın diye o kadar yemiyorum ki hamile kaldığım kilodan -4teyim şuan. Bir de eskiden hiçbir kuvvet beni boş boş yürütemezdi. Şimdi çocuk hava alsın diye her gün yarım saat-1 saat yürüyüşümüz var. Tam bir sağlıklı yaşam. Ama bu çocuk kolaylaşınca kesin acısını çıkartırcasına yiyip kilo alacağım 😅

32 yaşındayım araya çok zaman koyma şansım yok 3yıl olur sanırım bir kaza kurşunu olmazsa 🤣
28 yaşımda ilk bebeğim doğdu 34 te ikinci yaş farkı fazla olunca avantajları var tabi ki ama düzen açısından herşey sil baştan hayırlısı olsun doğru zamanda inşallah

Eeevveeet gencler simdi uyutma yontemimi anlatmaya basliyorum... nazar edeni vururum bastan soyliyimmmm.

Aksamlari malum huysuzluk had safhada saatlerimiz var. Once karnini doyuruyorum bi guzel mama meme neyse artik doydugundan tam emin olunca sakin bi aninda aglamadigi zaman bu cok onemli kesinlikle sakin bi aninda sizinle oynarken falan alip konusa konusa " simdi seni yatagina yatiricam annecim, guzel guzel uyuycaksin ama cagirdiginda hemen gelicem merak etme burdayim" falan gibi seyleri soyleye soyleye karanlikta gece uyumasini istedigim yataga yatiriyorum. Orda da biraz konusuyorum aferin falan sonra odadan konusa konusa cikiyorum.. muhtemelen 5 dakika icinde viyaaakk dye bi sesle odaya geri donuyorum. Isigi acmiyorum evi yikmiyosa kucaga almiyorum. Konusarak ve dokunarak sakinlestiriyorum. Evi yikiyosa da isik acmiyorum kucaga alip sakinlestiriyorum. Sonra yine odadan cikiyorum. Bi sure bu devam edebiliyor. Bazen sakinlesince yana yatiriyorum yana yatirmak sirt ustu yatirmaktan daha cabuk cevap veriyor cogu zaman. Odaya her girdigimde konusmuyorum bi sure sonra konusmadan sadece şşşşşt sesiyle dokunarak sakinlestirmeye calisiyorum. Aliyosa memeyi veriyorum ki acayip ise yariyor. Isik kesinlikle acmiyorum. Hep guven verici konusuyorum. Aglamadiginda sadece ben merak edip bakmaya gittigimde kesinlikle beni gormesine izin vermiyorum. Aglarsa dedigim gibi evi yikmiyosa kucak yok ama cok agliyosa tabiki kucak. Aglayarak egitime karsiyim ben. Her agladigina mudahale etmeyin ama orda olun uyku arasi aglama degilse artik onu tanirsiniz oyle mudahale edin.

Altin kural yatakta sakinlestirebilmek . Bazen yatagin icinde ama sanki kucagimda gibi yapiyorum egilip kolumu yine boynundan falan geciriyorum kaldirmiyorum sadece.
Cok uzun surebiliyor olmiycak dedigim zamanlar oluyor mesela dun aksam yok bu gece imkansiz yemedi bu numarayi falan dedim 15 kere gittim yanina. Bazende 2 kerede uyuyor.

Cogunuzuz bebesi kucuk 3. Aya dogru yapmak daha iyi bence. Pes etmeyin

Eeevveeet gencler simdi uyutma yontemimi anlatmaya basliyorum... nazar edeni vururum bastan soyliyimmmm.

Aksamlari malum huysuzluk had safhada saatlerimiz var. Once karnini doyuruyorum bi guzel mama meme neyse artik doydugundan tam emin olunca sakin bi aninda aglamadigi zaman bu cok onemli kesinlikle sakin bi aninda sizinle oynarken falan alip konusa konusa " simdi seni yatagina yatiricam annecim, guzel guzel uyuycaksin ama cagirdiginda hemen gelicem merak etme burdayim" falan gibi seyleri soyleye soyleye karanlikta gece uyumasini istedigim yataga yatiriyorum. Orda da biraz konusuyorum aferin falan sonra odadan konusa konusa cikiyorum.. muhtemelen 5 dakika icinde viyaaakk dye bi sesle odaya geri donuyorum. Isigi acmiyorum evi yikmiyosa kucaga almiyorum. Konusarak ve dokunarak sakinlestiriyorum. Evi yikiyosa da isik acmiyorum kucaga alip sakinlestiriyorum. Sonra yine odadan cikiyorum. Bi sure bu devam edebiliyor. Bazen sakinlesince yana yatiriyorum yana yatirmak sirt ustu yatirmaktan daha cabuk cevap veriyor cogu zaman. Odaya her girdigimde konusmuyorum bi sure sonra konusmadan sadece şşşşşt sesiyle dokunarak sakinlestirmeye calisiyorum. Aliyosa memeyi veriyorum ki acayip ise yariyor. Isik kesinlikle acmiyorum. Hep guven verici konusuyorum. Aglamadiginda sadece ben merak edip bakmaya gittigimde kesinlikle beni gormesine izin vermiyorum. Aglarsa dedigim gibi evi yikmiyosa kucak yok ama cok agliyosa tabiki kucak. Aglayarak egitime karsiyim ben. Her agladigina mudahale etmeyin ama orda olun uyku arasi aglama degilse artik onu tanirsiniz oyle mudahale edin.

Altin kural yatakta sakinlestirebilmek . Bazen yatagin icinde ama sanki kucagimda gibi yapiyorum egilip kolumu yine boynundan falan geciriyorum kaldirmiyorum sadece.
Cok uzun surebiliyor olmiycak dedigim zamanlar oluyor mesela dun aksam yok bu gece imkansiz yemedi bu numarayi falan dedim 15 kere gittim yanina. Bazende 2 kerede uyuyor.

Cnm snnki dönmeye basladı mı. Yan yatırmaktan korkuyorum ben yüzüstü döner nefes alamaz diye

Aa dis mi erken degilmi doktor a gittinizmi😊hayirlisi olsun
Evet epey erken oldu. Görünce cok korktum. Ellerini agzindan cikarmamasi dışında bi belirtimizde yoktu. Doktora gittik neonatal diş dedi. Düşebilir kalabilir. Yüzde 90 düşüyor dedi. Sallanirsa dile zarar verirse veya emme probemi yasatirsa cektirilebilirmis(inşallah oyle biseye gerek kalmaz🙏)

Yatak kısmına kesinlikle katılıyorum. Bende şapkasıni gozlerine indiriyorum bir nevi bebegi gece moduna aliyorum😂 dogdugundan beri oyle yapiyorum ve alisti. Sapka emzik yatak üćlüsü bizi kurtariyor cok şükür🙏

Evet epey erken oldu. Görünce cok korktum. Ellerini agzindan cikarmamasi dışında bi belirtimizde yoktu. Doktora gittik neonatal diş dedi. Düşebilir kalabilir. Yüzde 90 düşüyor dedi. Sallanirsa dile zarar verirse veya emme probemi yasatirsa cektirilebilirmis(inşallah oyle biseye gerek kalmaz🙏)

diş incisi çıkmıştı kızımda ilk diş sanmıştım sonra yok oldu 😅

X