2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Süt korumaz maalesef, adet olmasanız da yumurtlama dönemine girersiniz bilginize
:KK43: emzirirken korunacak tek yol geri çekilme biz de onu yaptık ama bu da tam koruma değil :/ ben şimdiden araştırmaya başlayayım etkili korunma yöntemlerini
Teşekkürler Bilgi için

:KK43: emzirirken korunacak tek yıl geri çekilme biz de onu yaptık ama bu da tam koruma değil :/ ben şimdiden araştırmaya başlayayım etkili korunma yöntemlerini
Teşekkürler Bilgi için
Prezervatifte güvenilir, ben 5 yıl boyunca şüpheye düşmeden kullandım

Canım çok üzülme, eğer 2.bebisse ikiz gibi büyürler. Hem şuan çok stres yaparsan bebeği etkiliyor . Insan şimdi bebeğe üzülüyor, napacagim filan diyorsun ama Allah yardım ediyor emin ol. Doğduğunda anlarsın biraz daha :) Rabbim yardımcın olsun.

Anneler merhaba... bebeğim yarın tam 5 aylık olacak meyve sebze filesi aldırdım ama erken mi üzüm koydum dün akşam çok sevdi ama kararsizim hâlâ bu arada sadece anne sütü alıyor
Benim ki 5 buçuk aylık bende meyve filesi kullaniyorum 5ay dolmadan doktorum başlatmadı hiç bir şeye ilk keske elma armut falan deneseydin en masum alerji yapmicak meyvelermiş ben şeftali de denedim en çok onu bayılarak yedi ama malesef alerji yaptı çok kullanışlı oluyo hem diş kaşıyo hem ufak ufak meyvesini yiyo sevdiyse bebişin devam et ama yedirdigini 3gun yedir alerjisi var mı diye kontrol edersin bu arada benimki de sade anne sütü alıyor bi yerden baslicaksin sonuçta ek gıdaya bende yeni verdiğim herşeyde çok çekiniyorum ☺️

Benim ki 5 buçuk aylık bende meyve filesi kullaniyorum 5ay dolmadan doktorum başlatmadı hiç bir şeye ilk keske elma armut falan deneseydin en masum alerji yapmicak meyvelermiş ben şeftali de denedim en çok onu bayılarak yedi ama malesef alerji yaptı çok kullanışlı oluyo hem diş kaşıyo hem ufak ufak meyvesini yiyo sevdiyse bebişin devam et ama yedirdigini 3gun yedir alerjisi var mı diye kontrol edersin bu arada benimki de sade anne sütü alıyor bi yerden baslicaksin sonuçta ek gıdaya bende yeni verdiğim herşeyde çok çekiniyorum ☺
Bunu bilmiyordum 3 gün vereyim o zaman inşallah alerji falan çıkmaz kış boyu elma armut yendiği için artık yaz meyvelerine geçtik bol sulu tatlı diye veriyim dedim inşallah sıkıntı çıkmaz çok sevdi elinden alınca ağlamaya başladı çok şirin oluyorlar.

Canım çok üzülme, eğer 2.bebisse ikiz gibi büyürler. Hem şuan çok stres yaparsan bebeği etkiliyor . Insan şimdi bebeğe üzülüyor, napacagim filan diyorsun ama Allah yardım ediyor emin ol. Doğduğunda anlarsın biraz daha :) Rabbim yardımcın olsun.
Amin Allah razı olsun

Bunu bilmiyordum 3 gün vereyim o zaman inşallah alerji falan çıkmaz kış boyu elma armut yendiği için artık yaz meyvelerine geçtik bol sulu tatlı diye veriyim dedim inşallah sıkıntı çıkmaz çok sevdi elinden alınca ağlamaya başladı çok şirin oluyorlar.
Üzüm de 6.ay itibariyle verilebiliyomus canım simdi baktimda netten doktorlar da en ince ayrintisina kadar anlatmiyolar ki artik girmemizle cikmamiz bir oluyor ama 3 gün kuralını uygula bence mutlaka afiyet bal şeker olsun minnağa ☺️

Ben başladım 4. Ayın sonunda başlarda dikkat ederek verdim ama şimdi hemen hemen her şeyi veriyorum tattiriyorum

Geliyor hiç üzülme. Bol protein yumurta, helva bol bol su

Ben de öyle gidiyorum alerjik bir bebek değil veriyorum her şeyi korkmadan
Bende başlıcam nasılsa mamayla büyüyor 😅

Üzüm de 6.ay itibariyle verilebiliyomus canım simdi baktimda netten doktorlar da en ince ayrintisina kadar anlatmiyolar ki artik girmemizle cikmamiz bir oluyor ama 3 gün kuralını uygula bence mutlaka afiyet bal şeker olsun minnağa ☺
Çok teşekkür ederim cnm doğru söylüyorsun birde virüs yüzünden çok acil olmadıkça doktora gitmiyoruz inşallah gitmelik bir durum olmaz 🤗 uyku durumları nasıl sizde sabaha kadar uyumuyor benim bebeğim sonra gündüz 2 ye kadar uyuyor daha geceyi gündüzü ayırt edemedi

Çok teşekkür ederim cnm doğru söylüyorsun birde virüs yüzünden çok acil olmadıkça doktora gitmiyoruz inşallah gitmelik bir durum olmaz 🤗 uyku durumları nasıl sizde sabaha kadar uyumuyor benim bebeğim sonra gündüz 2 ye kadar uyuyor daha geceyi gündüzü ayırt edemedi
Gece 11gibi uyuyoruz sabah 10'a kadar 2 kere emiyo genelde ama bazen 2 saatte bir kalkıyor günü gününe uymuyo yani ama gündüz hala 2 saatte bir emiyo yanliz ya bi o arayı açamadım alarmlı saat gibi bir de 2 3 gündür gündüz uykusu uyumuyo gibi bişey dişlerinden sıkıntısı var galiba biz her ay doktora gidiyoruz mecbur canım troidi var ilaç kullanıyor ama endokrin doktoru olduğu için çocuk doktoru gibi herşeyi soramiyorum ☺️

Doktorum alerjiden kaynaklı olarak noktasal da olabileceğini söylemişti. Bizim süt alerjimiz var. Kan noktasal değil mukusun içinde uzayan şekildeydi. Demir bizde kakada bir değişim yapmadı, ona yorum yapamıyorum o yüzden
Sürekli görmek gerekiyor mu peki, süt ürünlerini hergün tüketiyorum peynir, yoğurt gibi.

Gece 11gibi uyuyoruz sabah 10'a kadar 2 kere emiyo genelde ama bazen 2 saatte bir kalkıyor günü gününe uymuyo yani ama gündüz hala 2 saatte bir emiyo yanliz ya bi o arayı açamadım alarmlı saat gibi bir de 2 3 gündür gündüz uykusu uyumuyo gibi bişey dişlerinden sıkıntısı var galiba biz her ay doktora gidiyoruz mecbur canım troidi var ilaç kullanıyor ama endokrin doktoru olduğu için çocuk doktoru gibi herşeyi soramiyorum ☺
Anladım cnm küçücük bebekte tiroid inşallah kısa zamanda düzelir. Çok karışık bir uyku düzeni ne zaman düzelecek diye dört gözle bekliyorum. Şuan ayağımda sallamakla meşgulüm ve uyku gözümden akıyo. :KK16:

Kızlar bebeğim 5,5 aylık dün bir parça muz yedirdim bu sabah kakasında siyah ipliksi şeyler vardı. Böyle bir şey duyan veya başına gelen var mı

Kızlar bebeğim 5,5 aylık dün bir parça muz yedirdim bu sabah kakasında siyah ipliksi şeyler vardı. Böyle bir şey duyan veya başına gelen var mı
Bu ara yedirdigin hersey kakasinda cikabilir. Ilk yedirdigin sey muz degildir ama umarin muz cok zor sindirilir once baska seylerle baslamali

Ayırt etme işi 40 çıktıktan sonra oluyor. Bebeğiniz artık alışmış böyle geç uyuyup geç uyanmaya. Saatini sizin erkene çekmeniz gerekiyor. Hergün biraz daha erken uyandırıp biraz daha erken uyutun. Umarım çözersiniz.

Ayırt etme işi 40 çıktıktan sonra oluyor. Bebeğiniz artık alışmış böyle geç uyuyup geç uyanmaya. Saatini sizin erkene çekmeniz gerekiyor. Hergün biraz daha erken uyandırıp biraz daha erken uyutun. Umarım çözersiniz.
Çok deneme yaptım ama olmuyor alıştı malesef ki neyse en azından ağlayıp mızmızlık yapmıyor buna da şükür bide yavaş yavaş düzeltmeye çalışacağım fikriniz için teşekkür ederim 🤗

Çok deneme yaptım ama olmuyor alıştı malesef ki neyse en azından ağlayıp mızmızlık yapmıyor buna da şükür bide yavaş yavaş düzeltmeye çalışacağım fikriniz için teşekkür ederim 🤗
Bende uykudan yana çekiyorum epey:) hepimizin derdi aynı

Bende uykudan yana çekiyorum epey:) hepimizin derdi aynı
Şu saat oldu hâlâ uyutmaya çalışıyorum. Büyük çocuğumun bebekliği çok kolaydı bu öyle değil resmen çektiriyor annecigine 🤭 büyük oğlum akşam 8 den sabah 6 ya kadar uyuyordu bu minik adamım 4 te uyuyor sonra artık öğlen 1 de 2 de bazen de 3 e kadar uyuyor. 2020 nin bebisleri de pek hünerli 😂

Şu saat oldu hâlâ uyutmaya çalışıyorum. Büyük çocuğumun bebekliği çok kolaydı bu öyle değil resmen çektiriyor annecigine 🤭 büyük oğlum akşam 8 den sabah 6 ya kadar uyuyordu bu minik adamım 4 te uyuyor sonra artık öğlen 1 de 2 de bazen de 3 e kadar uyuyor. 2020 nin bebisleri de pek hünerli 😂
Ben 4,5 aylık olana kadar saat başı uyanıyordum sersem gibiydim.ama şimdi gece saat dokuz oldu mu loş ışıkta ıılık sabunlu mendille yüzünü elini silip yavaş bir sesle ninni söylemeye başlıyorum. Hemen uykusunun geldiğini anlıyor ve mayışıyor. Saat 12 de bi uyanıyor doyuruyorum saat beşe kadar. Rutine alıştırmak çok çok önemli. Hepimize Allah kolaylık versin.

Ben 4,5 aylık olana kadar saat başı uyanıyordum sersem gibiydim.ama şimdi gece saat dokuz oldu mu loş ışıkta ıılık sabunlu mendille yüzünü elini silip yavaş bir sesle ninni söylemeye başlıyorum. Hemen uykusunun geldiğini anlıyor ve mayışıyor. Saat 12 de bi uyanıyor doyuruyorum saat beşe kadar. Rutine alıştırmak çok çok önemli. Hepimize Allah kolaylık versin.
Inşallah bizdede bir düzen olur artık sabırla uğraşacağım bakalım 🤭

X