2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaslar benim bebek tam 5 aylik oldu. oturtmaya baslamalimiyim sizce? bir de herkes bexero ve nimenrix aşılarını vurdurdu mu?biz halen vurdurmadik

arkadaslar benim bebek tam 5 aylik oldu. oturtmaya baslamalimiyim sizce? bir de herkes bexero ve nimenrix aşılarını vurdurdu mu?biz halen vurdurmadik
Bizim doktor 5,5 aylıkken yarı oturt fış fış kayıkçı söyle demişti biz öyle yaptık zaten oturamıyor dik öne eğiliyor 6. Ayında tam Oturtmaya başlayacağız

Evet başlamalısın bizim doktor günde 15 dk olsun oturt kafasını dik tutmayı öğrensin dedi ben gün içinde oturtmaya çalışıyorum aşığı henüz yaptırmadım 6 ay asisi bitince doktora soracağım

Sürekli görmek gerekiyor mu peki, süt ürünlerini hergün tüketiyorum peynir, yoğurt gibi.
süt alerjisi kaynaklı değildir sizinki o zaman. Öyle olsa muhakkak tüketmeye devam ettiğiniz müddetçe huzursuzlukla, ağlama, gaz krizleriyle, mukusla, kanla bir şekilde belli ederdi kendini.

Ek gıdaya başlayan arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum. Patates havuç kabak elma armut şeftali muz bunları 3 gün kuralına uyarak tatdirdim yani 1 çay kaşığı veya birazcık daha fazla vererek gunde bir kere mevsime ve ayına uygun tatdiracak başka şey bulamıyorum yoğurt yapmaya baslicam fakat yediricek başka var mı yani siz bebislerinize şu sıralar neler yediriyosunuz doktora gitmeme daha 2hafta var bu yedirdiklerimi karışık püre olarak yedirmeye mi devam ediyoruz çorba mı yapıyoruz porsiyonları arttırıyor muyuz ne yapıyoruz kafam çok karıştı internetten bakıp yanlış şeyler yapmak istemiyorum illa sizin doktorunuzun tavsiye ettiği bir şeyler vardır yardımcı olucak varsa çok sevinirim ☺️

Ek gıdaya başlayan arkadaşlara bir şey danışmak istiyorum. Patates havuç kabak elma armut şeftali muz bunları 3 gün kuralına uyarak tatdirdim yani 1 çay kaşığı veya birazcık daha fazla vererek gunde bir kere mevsime ve ayına uygun tatdiracak başka şey bulamıyorum yoğurt yapmaya baslicam fakat yediricek başka var mı yani siz bebislerinize şu sıralar neler yediriyosunuz doktora gitmeme daha 2hafta var bu yedirdiklerimi karışık püre olarak yedirmeye mi devam ediyoruz çorba mı yapıyoruz porsiyonları arttırıyor muyuz ne yapıyoruz kafam çok karıştı internetten bakıp yanlış şeyler yapmak istemiyorum illa sizin doktorunuzun tavsiye ettiği bir şeyler vardır yardımcı olucak varsa çok sevinirim ☺
Mevsimlik herseyi yediriyorum enginar taze fasulye semizotu ispanak. Akliniza ne gelirse..

Bu arada asi soran olmus tum asilari yaptiriyorim

Mevsimlik herseyi yediriyorum enginar taze fasulye semizotu ispanak. Akliniza ne gelirse..

Bu arada asi soran olmus tum asilari yaptiriyorim
Çok soru sordum ama haşlayıp robottan geçirerek püre seklinde mi yediriyorsunuz bide porsiyon ayarlamasını nasıl yapmayalım cevap için teşekkürler bu arada ☺️

Çok soru sordum ama haşlayıp robottan geçirerek püre seklinde mi yediriyorsunuz bide porsiyon ayarlamasını nasıl yapmayalım cevap için teşekkürler bu arada ☺

Robot kesinlikle kullanmiyorum catalla eziyorum baya puturlu veriyorum. Porsiyonu bebe ayarliyo agzini actigi surece veriyorum acmiyosa bitmistir zorlamiyorum. Ilk denemeler 2 cay kasigi falan zaten.

iyi geceler arkadaslar icim icimi yiyor. bebeğim dün öğlen yataktan düştü. nasil oldu anlamadim. yüz üstü düşmüş. alının sağ tarafı kızardı hafifde şişlik var.
hastananenin birinde röntgen cihazı yokmuş. baska hastaneye gittik. orda doktor söyle baktı gerek yok mr takip edelim dedi.. ordan kendi çocuk doktorumuza gittik o da baktı krem verdi. simdilik iyi takip edelim dedi.uyutabilirsiniz dediler bebeğimi uyuttum ben ayaktayım sabaha kadar bekleyecem.
sizce başka bir hastanenin acile gideyim mi sabah mr cekilmesi gerekir mi ?
dua eder misiniz insallah bir sey olmaz 😞😢

Ek gidalari puturlu vermenizi tavsiye ederim sonra puturlu bisey yemiyolar alismayinca
Bende robot kullanma taraftarı değilim hep catalla ezdim verdim herseyi ama semizotu falan demişsiniz onu nasıl çatalla ezip verdiniz tamam pütürlü yutabiliyor uraz da ama 6aylik yeni oldu daha orda kafam karıştı acaba robotla mı püre yapıp veriyorsunuz diye

iyi geceler arkadaslar icim icimi yiyor. bebeğim dün öğlen yataktan düştü. nasil oldu anlamadim. yüz üstü düşmüş. alının sağ tarafı kızardı hafifde şişlik var.
hastananenin birinde röntgen cihazı yokmuş. baska hastaneye gittik. orda doktor söyle baktı gerek yok mr takip edelim dedi.. ordan kendi çocuk doktorumuza gittik o da baktı krem verdi. simdilik iyi takip edelim dedi.uyutabilirsiniz dediler bebeğimi uyuttum ben ayaktayım sabaha kadar bekleyecem.
Geçmiş olsun en yakın zamanda içinizi ferahlatıcak haberler alırsınız inşallah

Bende robot kullanma taraftarı değilim hep catalla ezdim verdim herseyi ama semizotu falan demişsiniz onu nasıl çatalla ezip verdiniz tamam pütürlü yutabiliyor uraz da ama 6aylik yeni oldu daha orda kafam karıştı acaba robotla mı püre yapıp veriyorsunuz diye
Ben ıspanak veriyorum zaten haşlanınca ölüyor iyice o yüzden gayet de güzel yutuyorlar. Siz yine de her ihtimale karşı heimlick manevrası nasıl yapılır öğrenin.

Geçmiş olsun benim oğlumda düştü bi kaç gün önce yüzüstü oluyor bu kazalar artık dönmeye başladılar Allah beterinden korusun.

amin siz tomografi falan çektirdiniz mi ?
Hayır, gerek duymadım. Doktora dahi gitmedim. Olur bu kazalar. Sadece düştükten sonra bi kaç saat uyutmayın ki her düşüşte değil, önemli olan kafasının arka tarafı bence. tabi siz içiniz nasıl rahat ediyorsa öyle yapın. Daha çok düşecekler:)

Ispanak cok guzel eziliyilor semiz otunun cani yok zaten kaynar suya atip suzseniz yeter yogurtlayip verin. Ben cig veriyorum

X