2020 Şubat Anneleri

24 gunluguz daha niye anlamiyim usudugumu yahu ☹emzirirken ve gun icerisinde atletim su icinde kaliyo gece uyurken ustumu cok ortersem ensemden asagi sular akiyo bunlar usuyen insanda gozukmez benim bildigim 😏 ayagimda corabim var kiyafetimde kis mevsimine uygun niye lahana gibi kat kat giyiniyim ki usumuyosam zaten terledikce sinir basiyo heyheylerim cikiyo tepeme 😩😩
Evet bende çok terliyorum o yüzden dikkat etmek lazım lahana gibi giyin diyemem tabi ama koru kendini.

Spinal sezeryan olanlar kaç günde toparladınız lütfen acil cevap
Agrilarim 3. Gunde baya bi hafiflemisti ama bas agrisini 10 gune yakin cektim acillik oldum igne vuruldum dumduz yastiksiz yat bol bol kahve ic ve bitter cikolata ye olabildigince hareket etmeye calis yuru agrilarin icin o an sinir edici olabilir ama gercekten cabuk toparlanmani sagliyor

Canim persembe sabah 7 de hastahaneye gittim. Alttan elle uyarip dogumu baslattilar. Sancılarım duzenli gelmeye basladi. Bi kac saat öyle cektim. Sonra aniden suyum patladi. Sancilar dahada siddetlendi. Hastahaneye gittigimde 3 cm açıklık vardi zaten. Suyum patladi sancilar siddetlendi sadeve 4 cm oldu. Daha ilerlemedi. Sabah 7 den 1 e kadar sanci cektim ama açılma olmadi. En son beni sezeryana alın diye yalvariyordum. Mahvoldum. Normal dogumu denedigim icin cok pismanim. En sonunda belden uyusturulup sezeryan oldum. Yani hem dogum sancisi cektim hem sezeryan sancisi çektim. Kan degerlerim cok düştü kan takviyesi yaptilar. Cok zor bir gün yasadim ama cok şükür bebegime sag salim kavustum. Simdi sabredip sezeryan ağrılarının gecmesini bekleyecegim. Rabbim hepimize şifa versin. Yavrularimiza bakabilecek güç versin. Annem olmasa cocuguma bile bakamıyorum. Insallah bi kac güne iyi olurum.
zor bir doğum yaşamışsın ya üzüldüm canım, ama sağlıkla almışsın kucağına şükür. inşallah unutursun acılarını hemen.
bu arada saf zeytinyağ sürüp meme pediyle kapat memelerini, bana çok iyi geldi.

Slikon damaksiz canim bu.

Aslinda ben de oglenden sonra yarim gun seklinde düşünüyorum ama bi arkadasin oglunum gittigi kres var o haftada 3 tam gun gonderiyor.p.tesi cars cuma seklinde. Mart ayinda iyice bi bakicam kreşlere bakalim. Ablamda yaz gelmeden vermemi tavsiye etti. Watsap duruma Bahar in gun icinde yaptigi seylerden atiyorum bazen. Goren aciyor bana ve kres zamani gelmis bunun diyo :))) hatta kv diyor ki sana cok uzuluyorum sen en iyisi kres arastir da iyi guvenilir biyere baslasin diyor. Ki kv normalde krese karsi biriydi :KK70:
Bugunlerde gececek, ömür bitiyor sonucta.
Allah saglik huzur versin tek.
He birde 3 yasina kadar konuşmazsa dil terapistine götürecem Bahar i. Konusmayan cocuklar krese baslayinca konusuyormus hep oyle diyorlar. Eger ise yaramazsa temmuz gibi goturcem bakam.

Canim bozayi migrostan aldi esim.
Tadi da gayet guzeldi.

Canim benim kizim 2.5 ay emmedi biberon ile beslendi sonra da emdi ve biberonu red etti. Yani sen pes etme emecek olan emiyo. Emmezse de bu sekil gittigi yere kadar devam edersin.

Valla ben baya gec kalmisim ama kader kısmet isleri bunlar. Gececek bu gunlerde illa ki. Buyucekler :)

Acil sifalar diliyorum, tebrik ederim.
Allah anali babali buyutmeyi nasip etsin💜
bir de soft olanı var bu emziğin, acaba fark ne. neyse deneyeyim ben bu emziği inşallah alır ya.

Bence her gün yarım gün daha iyi. bir gün gidip bir gün gitmezse alışması da zor olabilir. hem sabah kalk, kahvaltısını yaptır hazırla derken öğlen olur hemen.
konuşması için de etkili olur bence de.
ay neler yapıyo o kadar merak ettim doğrusu 😂 insan sağlıklı olsunlar her şeye dayanırım diyor da bizimki de can ya. allah kolaylık versin sana arkadaşım ❤️

Kızlar sezeryan sonrası bikini bölgesine ağda yaptıran var mı. 40 ‘I aştık artık. Yarın yaptırsam diyorum ama kafam karışık.
sezeryanı bilmiyorum tabii ama mantıken ağdayı çekerken kendini kasınca yaran acıyabilir ama bir zarar geleceğini sanmam. söyle kıza böyle azıcık azıcık sürüp çeksin.

benim de altta dikişler malum. önce dikişler düşsün bi, kırk gün sonra da muayeneye çağırdı. o şekilde gidemem malum. kızımda gidememiştim korkudan ağdaya, doktora da geç gitmiştim 😀 bu sefer o kısmın etrafını yaptırmayıp diğer yerleri yaptırmaya giderim belki.

saçlarım omzumda ama bende kestirmek istiyorum. uçlarından bile kestirsem rahatlayacak gibiyim sanki.

yeb4 yeb4 canim ne durumdasin ? Bizim cocuk saka gibi ya 1 aylik olacak resmen annesini memeden ibaret saniyo hala 🤦🏻‍♀️ annem ne guzel konusuyo onunla dinliyo onu yatiyo sakince ben odaya ne zaman girsem cocuk direk agzini acip araniyo Allahim diyorum bu cocugun burnu nasil calisiyo sut kokusunu mu aliyo hemen ne yapiyo gecen gun gulmekten olduk uyuyodu uyandi emmek icin kucagima aldim daha emzirme atletini acmadan disaridan dogru mememi emmeye calisiyodu 😂😂 umarim ikimizde bu durumdan tez zamanda kurtuluruz bizimki hala yalanci emzik istemiyo uyku arasinda bir iki kere cekiyo sonra atiyo diliyle 😔

Ay bende anlatamiyorum kv her gordugunde ayagina terlik giyin ustune hirka giyin usutme gaz olur diyip duruyo ya ben yaniyorum ususem giyerim diyorum yok senin suan usumen gerekiyo diyo Allahm laf anlatamamak ne kotuu cildiriyorum bende boyle seyler duyunca cocuk ya da salak degilim heralde ususem ne diye giyinmiyim
bana da diyorlar cnm da nafile kat kat asla yani gece daha beter ya kan ter icinde kaliyorum hayatimda bole terlemedim dus almisa dönüyorum resmen
Ben kendim yapamam. Saçlarımı kestirip kaş bıyık da aldıracağım. Ama dışarı çıkmak da istemiyorum bizim kız memeye küsecek gibi çıkınca biberon veriyordu annem. annem de çıkma diyor. Böyle de olmaz bilmiyorum ne yapacağımı.
esinle beraber gitme sansın yokmu cnm bende yarin kuafore gidicem esim götürecek kiza da o bakcak arabada
24 gunluguz daha niye anlamiyim usudugumu yahu ☹emzirirken ve gun icerisinde atletim su icinde kaliyo gece uyurken ustumu cok ortersem ensemden asagi sular akiyo bunlar usuyen insanda gozukmez benim bildigim 😏 ayagimda corabim var kiyafetimde kis mevsimine uygun niye lahana gibi kat kat giyiniyim ki usumuyosam zaten terledikce sinir basiyo heyheylerim cikiyo tepeme 😩😩
ayni vala cnm cokkk berbat bisi allah yardimcimiz olsun🤲😕
Spinal sezeryan olanlar kaç günde toparladınız lütfen acil cevap
1 hafta da durmadan hareket ederek toparlandim cnm

yeb4 yeb4 canim ne durumdasin ? Bizim cocuk saka gibi ya 1 aylik olacak resmen annesini memeden ibaret saniyo hala 🤦🏻‍♀️ annem ne guzel konusuyo onunla dinliyo onu yatiyo sakince ben odaya ne zaman girsem cocuk direk agzini acip araniyo Allahim diyorum bu cocugun burnu nasil calisiyo sut kokusunu mu aliyo hemen ne yapiyo gecen gun gulmekten olduk uyuyodu uyandi emmek icin kucagima aldim daha emzirme atletini acmadan disaridan dogru mememi emmeye calisiyodu 😂😂 umarim ikimizde bu durumdan tez zamanda kurtuluruz bizimki hala yalanci emzik istemiyo uyku arasinda bir iki kere cekiyo sonra atiyo diliyle 😔
Ben bugun cok az recele batirarak kandirmayi denedim🤣🤣 ama tadi bitince atti😁

zor bir doğum yaşamışsın ya üzüldüm canım, ama sağlıkla almışsın kucağına şükür. inşallah unutursun acılarını hemen.

bir de soft olanı var bu emziğin, acaba fark ne. neyse deneyeyim ben bu emziği inşallah alır ya.

Bence her gün yarım gün daha iyi. bir gün gidip bir gün gitmezse alışması da zor olabilir. hem sabah kalk, kahvaltısını yaptır hazırla derken öğlen olur hemen.
ay neler yapıyo o kadar merak ettim doğrusu 😂 insan sağlıklı olsunlar her şeye dayanırım diyor da bizimki de can ya. allah kolaylık versin sana arkadaşım ❤

sezeryanı bilmiyorum tabii ama mantıken ağdayı çekerken kendini kasınca yaran acıyabilir ama bir zarar geleceğini sanmam. söyle kıza böyle azıcık azıcık sürüp çeksin.

benim de altta dikişler malum. önce dikişler düşsün bi, kırk gün sonra da muayeneye çağırdı. o şekilde gidemem malum. kızımda gidememiştim korkudan ağdaya, doktora da geç gitmiştim 😀 bu sefer o kısmın etrafını yaptırmayıp diğer yerleri yaptırmaya giderim belki.

saçlarım omzumda ama bende kestirmek istiyorum. uçlarından bile kestirsem rahatlayacak gibiyim sanki.
Bende muayeneyi erteliyorum . Olmazsa bu hafta saçımla uğraşırım gelecek hafta ağdaya giderim. Ondan sonra muayene. Saçlarımdan nefret ettim ombre var ucunda bir akıp kurtulsaydım kurudu koptu hep saçlarım. Kaşlar da çoştu 🤣 Allahtan sarışınım belli olmuyor yada kendimi kandırıyorum 🤪

Bugün kızımın hastanedeki serum ve hava tedavisi bitti, büyük oranda iyileşmiş ama daha tam değil tabii. iki tane antibiyotik ve başka ilaçlar da verdi eve. okula bir süre daha gitmesin ve kardeşinden yine olabildiğince uzak dursun dedi.

çok üzüldü tabii, ne zaman sevebilcem ben kardeşimi dedikçe içim gidiyor :KK43:
bende çok yoruldum sürekli benim odamdayız ya da Metenin odasında. başka bir yere çıkaramıyorum. Begüm gelmek istiyor gönderirken çok zorlanıyorum, üzülüyorum. arada bi bakıyor tabii o kadar da engelleyemem çok etkilenecek çocuk.

bu arada Mete’nin sarılığı 7 ye düştü. bir hafta sonra tekrar çağırdı ama götürmücem. üç kere kan aldılar elinden yeter. 7 yüksek bi rakam değil çok. zaten o doktora da götürmücem daha, kızımın doktoruyla devam edicez.

bir de son iki gecedir gaz problemimiz var, acaba yediğim bir şey mi gaz yaptı anlamadım. siyez bulgurundan pilav yedim, acaba gaz yapar mı ya.

memeye yapışıklığı biraz daha azaldı gibi sanki. artık en azından doyunca memeyi bırakıyor, vermeye çalışınca ittiriyor 😀 ama yatağına dalmadan koyunca hemen ağzını açıyor beni istiyor. şu emziğe bi alıştırabilsem süper olucak.

bu arada o kadar dalmışım ki yoğunluğa hiç tartılmamıştım, bu sabah tartıldım. 73 kiloyla doğuma gittim, şu an 66 kiloyum. 1 haftada 7 kilo vermişim, karnım nerdeyse indi çok azıcık bi göbeğim kaldı. ama kendimi çok yorgun, bitkin ve solgun hissediyorum. yüzüm solgun, göz altlarım mor.
kadın olmak, anne olmak ne zor ya 😔 şu lohusalık bi bitse, bahar gelse, çiçekler açsa 🙄

Bence o çok güzel bir duygu bizim kibar hatun ağzını açacakta emecek nasıl dil döküyorum anlatamam. Birde yarım ağız gülüyor Halime. Gündüz uyuyor gece ayakta.

ay aynı şeyleri yaşıyoruz 😂 daha mememi açmadan atletimi emmeye çalışıyo 😂

ama iki gündür sütüm çoğaldı, memede kalma süresi azaldı. çok emince sanırım rahatsız oluyor memeyi bırakıyor istemiyor sonra. mememe yanağını koyup uyuyor, beyfendideki keyfe bak 🤦‍♀️

dalmadan yerine koyarsam uyanıp tekrar açıyor ağzını. kauçuk damaklı emziği hiç sevmedi, aventin emziğini alıcan. son umudum :KK43:

Bugün kızımın hastanedeki serum ve hava tedavisi bitti, büyük oranda iyileşmiş ama daha tam değil tabii. iki tane antibiyotik ve başka ilaçlar da verdi eve. okula bir süre daha gitmesin ve kardeşinden yine olabildiğince uzak dursun dedi.

bende çok yoruldum sürekli benim odamdayız ya da Metenin odasında. başka bir yere çıkaramıyorum. Begüm gelmek istiyor gönderirken çok zorlanıyorum, üzülüyorum. arada bi bakıyor tabii o kadar da engelleyemem çok etkilenecek çocuk.

bu arada Mete’nin sarılığı 7 ye düştü. bir hafta sonra tekrar çağırdı ama götürmücem. üç kere kan aldılar elinden yeter. 7 yüksek bi rakam değil çok. zaten o doktora da götürmücem daha, kızımın doktoruyla devam edicez.

bir de son iki gecedir gaz problemimiz var, acaba yediğim bir şey mi gaz yaptı anlamadım. siyez bulgurundan pilav yedim, acaba gaz yapar mı ya.

memeye yapışıklığı biraz daha azaldı gibi sanki. artık en azından doyunca memeyi bırakıyor, vermeye çalışınca ittiriyor 😀 ama yatağına dalmadan koyunca hemen ağzını açıyor beni istiyor. şu emziğe bi alıştırabilsem süper olucak.

bu arada o kadar dalmışım ki yoğunluğa hiç tartılmamıştım, bu sabah tartıldım. 73 kiloyla doğuma gittim, şu an 66 kiloyum. 1 haftada 7 kilo vermişim, karnım nerdeyse indi çok azıcık bi göbeğim kaldı. ama kendimi çok yorgun, bitkin ve solgun hissediyorum. yüzüm solgun, göz altlarım mor.
kadın olmak, anne olmak ne zor ya 😔 şu lohusalık bi bitse, bahar gelse, çiçekler açsa 🙄
Sevindim cnm ya en azindan hastaligu ilerlememis azaliyor cok şükür evet onu uzak tutmak sana zulüm geliyordur ama ikisininde iyiligi icin az daha sıkın dişinizi insallah bu ilaclardan sonra tamamen iyilesir ve birdaha hastalanmaz🤲bende 85 le gittim 77 düşmüşüm benim basenler hep kilo ya kocaman odular allahtan boy uzunda kimse farkedemio o kadar kilolu oldumu birde herrrr gelen komsum gobegin kalmis diyor hayir dogurunca sifir bedene inmemi bekliolardi sanirim dengesizler ya bogacam birini bir gun sizene be kardesm gobegim den😡 ben nasilsa yaza sporla verrm kendileride sumo güreşçileri ha bu arada fit deiller🙄 lohusalik donemine gelince vala ayni cnm bunaldm evde resmen disarisi soguk keske yazin dogsaymis diyorum ya oglum da sıkıldı evde 20 gundur kipirdayamiyoruz uykusuzlukdan sersem gibiyim gozlerm kizariyor artik😞

Bence o çok güzel bir duygu bizim kibar hatun ağzını açacakta emecek nasıl dil döküyorum anlatamam. Birde yarım ağız gülüyor Halime. Gündüz uyuyor gece ayakta.
Valla bu kadarida fazla canim bende inek degilim sonucta 🤪 acikir memede sinirlenir memede gaz sancisi olur sakinlessin derim memede hep memede hep sarkcaklar bu gidisle 😂😂

ay aynı şeyleri yaşıyoruz 😂 daha mememi açmadan atletimi emmeye çalışıyo 😂

ama iki gündür sütüm çoğaldı, memede kalma süresi azaldı. çok emince sanırım rahatsız oluyor memeyi bırakıyor istemiyor sonra. mememe yanağını koyup uyuyor, beyfendideki keyfe bak 🤦‍♀️

dalmadan yerine koyarsam uyanıp tekrar açıyor ağzını. kauçuk damaklı emziği hiç sevmedi, aventin emziğini alıcan. son umudum :KK43:
Bizim cocuklar anlasmis sanirim dogmadan ikiz gibiler ayni seyleri yapiyolar 😂😂

Kiyamam yaa ona ama cok sukur ki tedavi ise yaramis bundan sonrada cabucak toparlar insaAllah kuzucuk

ay neler yapıyo o kadar merak ettim doğrusu 😂 insan sağlıklı olsunlar her şeye dayanırım diyor da bizimki de can ya. allah kolaylık versin sana arkadaşım ❤

Ebuşum begüm ün daha iyi olmasına sevindim🥰♥️🤲🏻🧿
Meme olayı bizde de aynı, tam uyudu diyorum koyunca bir aranma bir aranma 🙄 birde aç olduğunda memeye bir saldırışı var tıslaya tıslaya çok gülüyorum ya canım oğlum benim 😝♥️
hala inanamıyorum doğurduk ve bitti mi Allahım sana çok şükür modundayım 😍🧿🤲🏻
sende öyle misin 🤭

X