2020 Şubat Anneleri

Benim esimde resmen Peygamber sabri var.
Baskasi olsa bana tahammül edemezdi kesin.
Hazirandan beri tik yok bizde.
Birkac gundur etrafimda dolaniyor, hakli.
Prezervatif almis, disini cektircek koku var diye karanfil almis kiyamam. Bugun dedim artik bi hatirlasinlar birbirlerini giris cikis yap bari dedim :)))) yani maalesef oyle uzun uzun sevismeli geceler olmayacak. Benim icin bu aralar sadece esimi mutlu etmek adina bi eylemden ibaret cinsellik . Ne zaman ki hayatım adam akilli duzene girer ve ben nefes alabilirim anca o zaman napim..esimle de paylastim valla hislerimi bugun.
Uzun uzun sevişecek vakit nerde. Kendin söylüyosun uzun uzun!
O kadar uzun boşluk olsa yatar uyurum :KK70:

Şubat annelerinin 40ları çıkmaya başladı ve konu yeniden eşlere geldi:olamaz:
Sevişin gitsin kızlar cinselliği tabu haline getirmeyin:rolleyes:
Ben eşime hala gıcığım. Lohusa teri gitti, saç dökülmesi gitti, kilolar gitti ama bu önlenemez nefret hissi gitmiyor :KK70:
Bugün 10 saat filan uyudu, sorsan benden yorgun.
vala oyle bizler yorgun ama onlarin derdi baska😁 24 saat bir de deil 2 cocukla ilgilenmek gece birde kocayı avutmak ve bizim kiz uyumamaya devam ederse 2 yil kocayla gorusemeyoz😂😂

insanlar susmaz, moral bozmaya bayılır.
kızımı doğurduktan sonra evdeki ilk günümde yengem beni görür görmez aaa karnında bi tane daha kalmış sanki demişti 😀
ülkemizde lohusaların moralini özellikle bozmak için uğraşan gizli bir dernek olduğuna inanıyorum 😀

seninki de gazı olduğunda sinirli bir şekilde memeye kafa atıyosa tamamdır 😂

sağol canım benim inşallah ❤
aynen cnm 3. Gun gelmis komsu icinde bi daha mi var dio ya dengesiz gerizekali ya hayır sen once kendine bak sonra bana laf soyle
Biz dün kestik. Ben de hep çorap giydirdim bikaç gündür eldiven takıyorum. Bence bi süre daha kullanılır.
Dokunmanın verdiği mutluluktan mahrum etmemek için emzirirken açılabilir. Hemen ellerini memeye götürüyorlar.
ben acim dedim bir gun sallarm sapur supur ses gelio baktiydim elini yalar :KK70:
Benim esimde resmen Peygamber sabri var.
Baskasi olsa bana tahammül edemezdi kesin.
Hazirandan beri tik yok bizde.
Birkac gundur etrafimda dolaniyor, hakli.
Prezervatif almis, disini cektircek koku var diye karanfil almis kiyamam. Bugun dedim artik bi hatirlasinlar birbirlerini giris cikis yap bari dedim :)))) yani maalesef oyle uzun uzun sevismeli geceler olmayacak. Benim icin bu aralar sadece esimi mutlu etmek adina bi eylemden ibaret cinsellik . Ne zaman ki hayatım adam akilli duzene girer ve ben nefes alabilirim anca o zaman napim..esimle de paylastim valla hislerimi bugun.
Duzen kurana kadar malesef oyle oluyor cnm ya buda epey bi zamana ihtiyacimiz var demek eşler kendi capinda mutlu olmaya bakcak artik bu 1 sene bole gecer

Allah yardimcin olsun canim ya benim de sut sikintim var dolmuyor gogusler uykusuzluk da eklenince 😕
Bak abartmıyorum büyük oğlanda acıkırdı emmek için kalkardı ve memeyi almazdı bi şekilde tutturamıyordum memeyi o ağlıyodu ben ağlıyodum gece gündüz😖her defasında yeter artık biberon vercem diyordum annem bırakmıyordu komşum geldi bi gün biberonlarını alıp atarım dedi bak alcak o dedi sonunda ve gwrçekten öyle oldu yıprandım ama değdi bi süre sonra alıştı. Kolay gelsin cnm denemekten vazgeçme
Kafayı yicem kızlar memeyi almadığı için siringayla doyurmaya çalışıyorum onuda ilk başta alir gibi yapiyo sonra agliyo gerçekten tirlaticam doydugunu nasıl anlicam hiç bilmiyorum ilk bı hafta biberonla beslendiği için iciyodu uyuyodu iciyodu uyuyodu şimdi karnı doyup doymadigini anlamadığım için ağladığı zaman doymadı sanıyorum hep annemle kaynanama sorsan onlar biberon ver dicekler ağlamasın diye sabrım sinaniyo resmen

Kaşıkla vermeyi deniyorum ama aglamayi görmen lazım o nasıl bı aglamak genizine süt kaçıyor ağlarken bende elimde değil sinirleniyorum hiç böyle hayal etmemiştim emzirme olayını
Şu an kilosu düşük olduğu için biraz dahami biberon versem diyorum ama bu sefer hiç almaz memeyi diye korkuyorum her öğünde deniyorum meme vermeyi ama yok bazen güzel aliyor emiyor bazen çok ağlıyor
Canım benim yanında yardımcı olacak birileri yok mu ? O qğlqrken vermek çok zor çok tehlikeli haklısın dediğim gibi acaba sağlık ocağına gittiğinde hemşirelerden yardım mı istesen?

Kaşıkla vermeyi deniyorum ama aglamayi görmen lazım o nasıl bı aglamak genizine süt kaçıyor ağlarken bende elimde değil sinirleniyorum hiç böyle hayal etmemiştim emzirme olayını
Şu an kilosu düşük olduğu için biraz dahami biberon versem diyorum ama bu sefer hiç almaz memeyi diye korkuyorum her öğünde deniyorum meme vermeyi ama yok bazen güzel aliyor emiyor bazen çok ağlıyor

Canım ben de emzirirken çok zorlandım almadı bir türlü. O nasıl ağlamak. Sanki işkence yapıyorum. Kv eltim odaya gelip ağlatma bile dedi. Sanki isteyerek yapıyorum. Ama aldı sonunda. Tabi ucunu aldı ilk başta. Şu an meme uçlarım yara kanıyor. Çok canım acıyor emzirirken. Ama hiç çekmiyorum.
Dün kuzenim vardı. Bana tutamadığımı yanlış emzirdiğimi söyledi. Gösterdi ama yapamadım. Asm gidip oradaki ebeye sormayı düşünüyorum sen de öyle yapabilirsin canım

Selam kızlar bi bugün 7 günlük olduk göbeğimizde düştü şükür çok zor bi hafta geçirdim şimdi iyiyim şükür
2 normal sonrası sezeryan çok ağır geldi çok ağrım oldu. meme uçlarının acısı sezeryanın acısını bastırdı resmen
Sağlık ocağındaki ebeye meme uçları için ne yapacağımı sorduğumda krem vs sordum hiç bişey dedi emzirme şeklini gösterdi çok rahatladım ucları 2 gündür düzeldi şükür ayva çekirdeği denicem bugünde,inşallah tekrar çatlamaz
Birde lafta tecrübeliyim diyodum 6 sene olmuş insan unutuyo ya
Birde sezeryan yeri uyuşuk hep öyle kalacak dediler kime sorduysam çok şaşırdım

Sağ göğsüm küçük sol büyük ve sağ göğsüm çok zor doluyo diğer çocuklardada öyleydi ve emzirirken koltuk altım ağrıyo damar çekiliyo gibi sanki böyle bi durum yaşayan varmı

insanlar susmaz, moral bozmaya bayılır.
kızımı doğurduktan sonra evdeki ilk günümde yengem beni görür görmez aaa karnında bi tane daha kalmış sanki demişti 😀
ülkemizde lohusaların moralini özellikle bozmak için uğraşan gizli bir dernek olduğuna inanıyorum 😀

seninki de gazı olduğunda sinirli bir şekilde memeye kafa atıyosa tamamdır 😂

sağol canım benim inşallah ❤
Oo kafa da atiyo bana yumrukta geciriyo asiri sinirli tekme tokat daliyo valla anasina 😂😂

@KARABATAK_ canım kullandığın emziği öğrenebilir miyim?
nuk kauçuk emzik denedim ama almıyor. beni emzik niyetine kullanıyor. bir haftalık oldu bugün tam, bu kadar erken verme niyetinde değildim ama çok fena alışacak.

annem gitmeden emziğe alıştırmam lazım yoksa yanarım. doyuyor ama o meme ağzında duracak illa uyurken. hem meme hem kucak yandım ben yaa 🙄 inşallah emziğe alışır :KK17:
Bizim bugün 3. Günümüz annem zoruyla emzik verdik ben çok erken olduğunu düşünüyorum bi 15 günlük olsun ondan sonra deneyelim dedim ama annem tabi vermiş ve bizimkide hemen almış bibs almıştım ben emziği eğer diğer alacaklarından memnun kalmazsan bi bak istersen
Canim persembe sabah 7 de hastahaneye gittim. Alttan elle uyarip dogumu baslattilar. Sancılarım duzenli gelmeye basladi. Bi kac saat öyle cektim. Sonra aniden suyum patladi. Sancilar dahada siddetlendi. Hastahaneye gittigimde 3 cm açıklık vardi zaten. Suyum patladi sancilar siddetlendi sadeve 4 cm oldu. Daha ilerlemedi. Sabah 7 den 1 e kadar sanci cektim ama açılma olmadi. En son beni sezeryana alın diye yalvariyordum. Mahvoldum. Normal dogumu denedigim icin cok pismanim. En sonunda belden uyusturulup sezeryan oldum. Yani hem dogum sancisi cektim hem sezeryan sancisi çektim. Kan degerlerim cok düştü kan takviyesi yaptilar. Cok zor bir gün yasadim ama cok şükür bebegime sag salim kavustum. Simdi sabredip sezeryan ağrılarının gecmesini bekleyecegim. Rabbim hepimize şifa versin. Yavrularimiza bakabilecek güç versin. Annem olmasa cocuguma bile bakamıyorum. Insallah bi kac güne iyi olurum.
canım seninde aynı benim gibi olmuş ya bende 12 saat suni sancı çekip sezaryan oldum heheh 2 acıyıda biliyorum diyorum soranlara😂😂 acı geçiyor biraz yanma oluyor dikiş yerinde doktorun verdiği ağrı kesiciyi mutlaka kullan bana çok iyi geldi
Kizlar göğüsleriniz yara olunca en iyi gelen sey neydi? Benim cok beter oldular kremler geçirmiyor
Bana komşum 1 çay bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat at emzirdikten sonra memene sür memen kuruyana kadar açık kalsın demişti bebeği emzireceğin zamanda göğsünü silme bebeğin ağzı pamucuk olmaz demişti onu deniyorum 2 gündür ve çok iyi geldi memem yara olmuştu onlar baya geçmeye başladılar bi dene istersen
Selam kızlar bi bugün 7 günlük olduk göbeğimizde düştü şükür çok zor bi hafta geçirdim şimdi iyiyim şükür
2 normal sonrası sezeryan çok ağır geldi çok ağrım oldu. meme uçlarının acısı sezeryanın acısını bastırdı resmen
Sağlık ocağındaki ebeye meme uçları için ne yapacağımı sorduğumda krem vs sordum hiç bişey dedi emzirme şeklini gösterdi çok rahatladım ucları 2 gündür düzeldi şükür ayva çekirdeği denicem bugünde,inşallah tekrar çatlamaz
Birde lafta tecrübeliyim diyodum 6 sene olmuş insan unutuyo ya
Birde sezeryan yeri uyuşuk hep öyle kalacak dediler kime sorduysam çok şaşırdım

Sağ göğsüm küçük sol büyük ve sağ göğsüm çok zor doluyo diğer çocuklardada öyleydi ve emzirirken koltuk altım ağrıyo damar çekiliyo gibi sanki böyle bi durum yaşayan varmı
Sezaryen kesisinin hemen üstü benimde uyuşuk resmen demekki normal😂😂

Kızlar birde bebiş ilk günlerde ne kadar kaka yapar ve şu altın sarısı olan kakayı ne zaman yapmaya başlar bizim 3. Gün hafif yeşilimsi rengi altın rengi olmadı😖😖

Selam kızlar biz bugün 8 günlük olduk sarılık atlatmaya çalışıyoruz, meme uçlarım ilk 3 gün canıma okudu lansinoh kesinlikle öneririm üstelik silinmeside gerekmiyor bi de karbonat sürdüm geçti şükür

Canım benim yanında yardımcı olacak birileri yok mu ? O qğlqrken vermek çok zor çok tehlikeli haklısın dediğim gibi acaba sağlık ocağına gittiğinde hemşirelerden yardım mı istesen?
Eşim var annem var eşim ptesi ise basliyor çok yardım ediyor ama işe başlayınca nolur bilmiyorum biberonu eşim vermek istemiyor ama aç kalınca çaresiz kalıyoruz kıyamıyorum veriyoruz çok yoruldum
Canım ben de emzirirken çok zorlandım almadı bir türlü. O nasıl ağlamak. Sanki işkence yapıyorum. Kv eltim odaya gelip ağlatma bile dedi. Sanki isteyerek yapıyorum. Ama aldı sonunda. Tabi ucunu aldı ilk başta. Şu an meme uçlarım yara kanıyor. Çok canım acıyor emzirirken. Ama hiç çekmiyorum.
Dün kuzenim vardı. Bana tutamadığımı yanlış emzirdiğimi söyledi. Gösterdi ama yapamadım. Asm gidip oradaki ebeye sormayı düşünüyorum sen de öyle yapabilirsin canım
Bende gideyim diyorum ptesi bakalım inşallah emzirebiliriz
Bazende anne sütü alıyor ya nasıl alırsa alsın diyorum sagiyorum veriyorum aşırı baskı altinda hissedip emzirememe korkusu yaşıyoruz bunları assak belki herşey daha güzel olcak

Kafayı yicem kızlar memeyi almadığı için siringayla doyurmaya çalışıyorum onuda ilk başta alir gibi yapiyo sonra agliyo gerçekten tirlaticam doydugunu nasıl anlicam hiç bilmiyorum ilk bı hafta biberonla beslendiği için iciyodu uyuyodu iciyodu uyuyodu şimdi karnı doyup doymadigini anlamadığım için ağladığı zaman doymadı sanıyorum hep annemle kaynanama sorsan onlar biberon ver dicekler ağlamasın diye sabrım sinaniyo resmen
Canim ya cok zor bir donemden geciyoruz yorgun yipratici ve bu hayata alisma duzen kurma hepsi ayni anda gelince birde emzirme stresi gercekden kötü ama kendini kotu hissedecegin bir durum yok benimki emiyorda ne oluo uyutmadiigi icin geceleri mamaya geccem ve israrla almio delircem alsa en azindan bende oda dinleniriz diye umut ediyorm ama icmio malesef ve her an emme istio ben yoruldm😞

X