2020 Şubat Anneleri

@KARABATAK_ canımcım nerelerdesin ya çok uzun zamandır yazmıyorsun merak ettim seni. her şey yolunda mı?

Canan_Ela Canan_Ela sen napıyorsun kuzum?

tek tek yazamıyorum hepiniz iyisinizdir inşallah kızlar ❤
iyi diyelim iyi olalim tatlim ☺️ 1 saatlik uykuya hasret halde yasiyorum , bi yandan elayla ilgilenmeye calisiyorum , arada parka fln goturuyodum simdi iyice eve tikildik, ecenin ayin 20 sinde 1. ay aşisiniolmasi lazim.ama doktora goturmek istemiyorum.acaba 2 hafta gec olsa ne olurki

iyi diyelim iyi olalim tatlim ☺ 1 saatlik uykuya hasret halde yasiyorum , bi yandan elayla ilgilenmeye calisiyorum , arada parka fln goturuyodum simdi iyice eve tikildik, ecenin ayin 20 sinde 1. ay aşisiniolmasi lazim.ama doktora goturmek istemiyorum.acaba 2 hafta gec olsa ne olurki
aşılar önemli canım, bana ebe elinden geldiğince ertelememeye çalış aşıları dedi. bir kaç günden bir şey olmaz da iki hafta fazla. asm yapıyor aşıları oralar hastaneye göre bir nebze daha iyidir. maske falan takın, Eceyi de iyice ört önlemlerini al. tartıp ölçmesinler sadece aşıyı yapsınlar hemen çık sonra olmaz mı?

bizim de sabah akşam zor geçiyor ama gece uyuyor biraz allahtan. ama sabahın köründe kalkıp öğlene kadar zorluyor bayağı. bende uykusuzluktan çökmüş haldeyim. göz altlarım mosmor.
neyse bunlara hazırlıklıydık zaten 😀

Kızlar bu akşam vitamin iğnesi yaptırmak için hastaneye gitmem gerekiyordu. Hemde evde eksikler vardı eşim sende gel beraber alalım dedi. Avmde kimse yoktu bir yere dokunmadan insanlardan uzak durarak alıp geldik 🥴 bizim doktor kalça ultrasonu için 3.ayda yapalım demişti daha da var. İyice virüs yayılmadan gitsek mi bunu erteleyemem ne yapacağım bilmiyorum.

Sütünü sağıp veren arkadaşlar Bi kerede en fazla kaç cc veriyorsunuz bebişlerinize. Bide bu korona olayı bende anksiyete başlattı galiba. Sürekli olayların kötü tarafını düşünüyorum. Annem yanımda bizde 40 çıkınca izmire gideriz diye 30 martta bilet almıştık. Gidiş iptal olcak büyük ihtimal. İzmirde erkek kardeşim babam var haliyle annem onları düşünüyor Bi dolanıp geleyim istiyor kadın. Annem giderse ben tek başıma naparım. Oğlum çok ağlayan gazlı Bi bebek. Şu an bile iki kişi zor idare ediyoz. O ağladıkça bende onunla birlikte ağlıyorum.ruh halim berbat bu aralar arkadaşlar. Ne güzel 40 mız çıkınca annemle giderim bir yıldır gidemediğim memleketime diyordum. Oğlumu götür ektim memleketime. Şimdi aman hasta olmasında hastaneye gitmek zorunda kalmayalım diyoruz. Allah sonumuzu hayretsin arkadaşlar çok korkuyorum önü alınmazsa eğer çok ciddi sonuçlar doğuracak bu olay

aşılar önemli canım, bana ebe elinden geldiğince ertelememeye çalış aşıları dedi. bir kaç günden bir şey olmaz da iki hafta fazla. asm yapıyor aşıları oralar hastaneye göre bir nebze daha iyidir. maske falan takın, Eceyi de iyice ört önlemlerini al. tartıp ölçmesinler sadece aşıyı yapsınlar hemen çık sonra olmaz mı?

bizim de sabah akşam zor geçiyor ama gece uyuyor biraz allahtan. ama sabahın köründe kalkıp öğlene kadar zorluyor bayağı. bende uykusuzluktan çökmüş haldeyim. göz altlarım mosmor.
neyse bunlara hazırlıklıydık zaten 😀
aynen canim psikolojik olarak hazirlamistik kendimizi zaten ☺️
bi doktora soriyim ben yaptir derse mecbur hemen yaptiricam asiyi tabi

Sütünü sağıp veren arkadaşlar Bi kerede en fazla kaç cc veriyorsunuz bebişlerinize. Bide bu korona olayı bende anksiyete başlattı galiba. Sürekli olayların kötü tarafını düşünüyorum. Annem yanımda bizde 40 çıkınca izmire gideriz diye 30 martta bilet almıştık. Gidiş iptal olcak büyük ihtimal. İzmirde erkek kardeşim babam var haliyle annem onları düşünüyor Bi dolanıp geleyim istiyor kadın. Annem giderse ben tek başıma naparım. Oğlum çok ağlayan gazlı Bi bebek. Şu an bile iki kişi zor idare ediyoz. O ağladıkça bende onunla birlikte ağlıyorum.ruh halim berbat bu aralar arkadaşlar. Ne güzel 40 mız çıkınca annemle giderim bir yıldır gidemediğim memleketime diyordum. Oğlumu götür ektim memleketime. Şimdi aman hasta olmasında hastaneye gitmek zorunda kalmayalım diyoruz. Allah sonumuzu hayretsin arkadaşlar çok korkuyorum önü alınmazsa eğer çok ciddi sonuçlar doğuracak bu olay
En fazla 120 cc içiyo. O yüzden biberona o kadar koyuyorum ama genelde 90 civarı içer. 2.5 aylık

Hiç endişe etme haftası güzel oksijen de almamış.
Rop istenmeyebilirdi bile .
Sadece doğum kilosu düşükmüş. 2500 altı mıydı?
2490 doğdu 2340 hastaneden çıktık
Rop demedi aslında doktor genel göz muanesi sanırım normal doğan bebeklerdende isteniyo arkadaşımla aynı hastanede doğum yaptık ikizleri oldu 2000 doğdular küvezde kaldılar 1 hafta falan onlar 4. Ayda yaptırmış mesela

2490 doğdu 2340 hastaneden çıktık
Rop demedi aslında doktor genel göz muanesi sanırım normal doğan bebeklerdende isteniyo arkadaşımla aynı hastanede doğum yaptık ikizleri oldu 2000 doğdular küvezde kaldılar 1 hafta falan onlar 4. Ayda yaptırmış mesela
Bizden istemediler cnm kalca ultrasonu istediler onu cektirdik

Bizden istemediler cnm kalca ultrasonu istediler onu cektirdik
Hastaneden aradılar kontrole gelicekmisiniz diye bende durumlar ne dedim kurumumuzda çıkmadı henüz dedi, birazda hırıltısı var gibi gitmek istiyodum öyle diyince daha fazla yayılmadan gidiyim diye düşündüm canım hem kontrol hem göz olsun aklımda kalmasın sağlık ocağındanda direk aşıyla çıkıcam hakkımızda hayırlısı olsun

Ben bu eldivenleri nasıl çıkarıcam ya tırnaklarını kestim çıkardım ama eli hep ağzında burnunda saçında zaten çok geç kaldım kendini yoldukça ağlıyo nasıl alışırki kendini yoldukça mı alışır 😒😒🥴

Kızlar kırkımız dün çıktı ama benim damla damla da olsa kanamam oluyor normal mi doktorada gitmek istemiyorum

Kızım çok hızlı nefes alıyor. 10 gün önce de kontrole gittiğimde doktora söyledim. Kuveze alıp takip ettiler normal demişlerdi. Hızlı soluk alıp vermeyi orada yapmamıştı. Doktor bana takip et tekrar dedi. Bugün uyurken fark ettim çok hızlı nefes alıyordu. Video çekip eşime attım oda gelip hastaneye götürelim dedi. Ama burada virüs çıktığını duydum. Bir apartmanı karantinaya almışlar hatta. O yüzden çok korkuyorum götürmeyelim dedim. Size sormak istedim sizinkiler de yapıyor mu. Sanki koşmuş da nefes nefese kalmış gibi oluyor. Burnu tıkalı değil. Huysuzluğu ateşi falan yok. Sürekli o şekilde almıyor nefesi. Ama sık sık yapıyor.

Kızım çok hızlı nefes alıyor. 10 gün önce de kontrole gittiğimde doktora söyledim. Kuveze alıp takip ettiler normal demişlerdi. Hızlı soluk alıp vermeyi orada yapmamıştı. Doktor bana takip et tekrar dedi. Bugün uyurken fark ettim çok hızlı nefes alıyordu. Video çekip eşime attım oda gelip hastaneye götürelim dedi. Ama burada virüs çıktığını duydum. Bir apartmanı karantinaya almışlar hatta. O yüzden çok korkuyorum götürmeyelim dedim. Size sormak istedim sizinkiler de yapıyor mu. Sanki koşmuş da nefes nefese kalmış gibi oluyor. Burnu tıkalı değil. Huysuzluğu ateşi falan yok. Sürekli o şekilde almıyor nefesi. Ama sık sık yapıyor.
Bunu ocak anneleri grubunda bi sor istersen benzeri durumu yaşayanlar vardı konusu geçmişti.
Benim kızım uykuya dalmaya çalışırken hızlı nefes alıyor .

Canım bizim bebişte gün içinde öyle hızlı hızlı nefes alıp veriyor özellikle uyurken yapıyor sanki kabus görmüş korkmuş gibi nefes nefese kalırsın ya öyle oluyor ama geçiyor sonra çok uzun sürmüyor. Geçen hafta doktora gitmiştik bana da arada nefes almayı bırakıyor gibi geliyordu onu sordum doktor o zaman normal bebekler arada çok hızlı nefes alır arada yavaşlar bunlar normal demişti. Sürekli gittiğin doktorun varsa videoyu onu yollasan o yönlendirse seni tam salgın üstü hastaneye gitme bence

Benim bebeğim de yapıyor defalarca doktor a gösterdim bunu sorun olarak görmedi önemsemedi

Ben bu eldivenleri nasıl çıkarıcam ya tırnaklarını kestim çıkardım ama eli hep ağzında burnunda saçında zaten çok geç kaldım kendini yoldukça ağlıyo nasıl alışırki kendini yoldukça mı alışır 😒😒🥴
Gözüne zarar vermesin yeter. İyice törpülersin.

X