2020 Şubat Anneleri

Şapka konusunda doktorlarınız ne diyor?
Ben eldiveni de şapkayı da çoktan çıkarmıştım. Doktoru bi süre daha şapka takacak dedi. Siz kullanıyo musunuz?
Deniz de ben de şapkalardan nefret ettik :KK70:

Ben eldiveni de şapkayı da çoktan çıkarmıştım. Doktoru bi süre daha şapka takacak dedi. Siz kullanıyo musunuz?
ben uzun zamandır ikisini de takmıyorum ev zaten sıcak, şapkadan isilik oldu çıkardım attım.
doktor neden takacak dediki 🙄

Bunu ocak anneleri grubunda bi sor istersen benzeri durumu yaşayanlar vardı konusu geçmişti.
Benim kızım uykuya dalmaya çalışırken hızlı nefes alıyor .

Sağol canım şimdi konuda arama yaptım. Normalmiş bu durum doktorum önemsemişti. Şimdi tekrar fark edince korktum. Yine de aynı mesajı oraya da yazayım.
Canım bizim bebişte gün içinde öyle hızlı hızlı nefes alıp veriyor özellikle uyurken yapıyor sanki kabus görmüş korkmuş gibi nefes nefese kalırsın ya öyle oluyor ama geçiyor sonra çok uzun sürmüyor. Geçen hafta doktora gitmiştik bana da arada nefes almayı bırakıyor gibi geliyordu onu sordum doktor o zaman normal bebekler arada çok hızlı nefes alır arada yavaşlar bunlar normal demişti. Sürekli gittiğin doktorun varsa videoyu onu yollasan o yönlendirse seni tam salgın üstü hastaneye gitme bence
Var canım ama galiba izne çıkmış. Herkes aynı şeyi fark etmiş galiba normal bir durum. Şu dönemde hasta falan olmasınlar.
Benim bebeğim de yapıyor defalarca doktor a gösterdim bunu sorun olarak görmedi önemsemedi

Aksine benim ki çok önemsedi kuveze alıp solunum takip etmişlerdi. Ama bu ortamda gitmek falan istemiyorum kafayı da takıyorum.

Gözüne zarar vermesin yeter. İyice törpülersin.
Gözünede getirto malesef hiç eli ağzından yüzünden çekmiyo bununu kanatmış hatta taktım geri napım,
Şapkayı bizde hiç sevmedik önüne geliyo kafasını geri attıkça ağlıyo sinirleniyo uyurken riske atmadım çıkardım hep duştan sonra takıyodum ama son 1 haftadır onuda takmıyorum

Gözünede getirto malesef hiç eli ağzından yüzünden çekmiyo bununu kanatmış hatta taktım geri napım,
Şapkayı bizde hiç sevmedik önüne geliyo kafasını geri attıkça ağlıyo sinirleniyo uyurken riske atmadım çıkardım hep duştan sonra takıyodum ama son 1 haftadır onuda takmıyorum

ben uzun zamandır ikisini de takmıyorum ev zaten sıcak, şapkadan isilik oldu çıkardım attım.
doktor neden takacak dediki 🙄
Başından çok ısı kaybedermiş. 3ay bitene kadar taksın dedi.

KıLar üç gündür 1 defa kaka yapıyoruz dolu dolu ishal oda sizce ne sokıntı olabilir mama ve anne sütü karışık besleniyoruz

Bizim doktor evin içinde şapka takmayın dedi sadece dışarı çıkarken takın dedi biz doğduğundan beri hiç takmadık nerdeyse eldiven de tırnakları yüzünden takıyodum onları da kestim artık tırnakları da çizmiyor o yüzden eldivende takmıyorum artık

Promalt kullanan var mi ?
Bestlac önermedi doktorum 🤔
Canım kullanmadım ama araştırmalarımda sütü sulandırdığını ve besin değerini düşürdüğünü öğrendim.Böyle oluncada almaktan vazgeçtim. Ben galactago kullandım 2 şişe ve faydasını gördüm. Gerçi galactago nun yanı sıra dut kurusunu haşladım yedim.Hurma yedim bir çok şey yaptım. Bugünde bir emzirme danışanında görmüştüm anne çayı onu aktardan hazırlattım.50 şer gram hepsinden koydurttum.Bugün içmeye başladım bakalım🤗

Eklentiler

• 1ADFD081-CD12-4924-B7F2-2AC289B90A38.png
    1ADFD081-CD12-4924-B7F2-2AC289B90A38.png
    388,7 KB · Görüntüleme: 27
Kızlar bende bir iki hafta şapka ve eldiven taktım sonra çıkardım. Kafasını çok oynatıyor ağzını kapatır diye şapka takmıyorum ev en düşük 24.5 en Yüksek 26 derece. Gerek yok bence. Tırnakları uzasa da artık kendini çizmiyor öğrendi. Arada saçımızı çekiyoruz. Boynumu çiziyor . Sorun etmiyorum.

Bizim kız lambayı söndürünce ağlıyor gece-gündüz ayrımı yapıyor mudur ki. Bana erken geliyor ama özellikle kapatınca ağlıyor. Zaten bu ara geceleri hep ağlıyor. Çok yorgunum artık 😩 eşimde Denizin böyle ağladığını hatırlamıyorum diyor. Kız görmediklerimizi yaşatıyor bize 🥴

Bende bayadir şapka takmıyorum eldivenleri de tırnaklarını kesince takmayı bırakmıştım ama çabuk uzuyolar tırnaklarda tekrar kesmem lazım yüzünü çiziyor yoksa
Duştan sonra takiyordum şapkayı onuda takmıyorum artık duştan hemen sonra emziriyorum uyuyor zaten odayida önceden isiticiyla iyice ısıtıyorum çok şükür sorun olmadı şimdiye kadar
Şapkayı sevmiyor zaten bunaliyor onu anladım
Ay kızlar benimki sabah 6dan sonra falan çok az uyuyor saat 10a kadar falan uyumuyor annem 8de alıyor benden ben uyumaya devam ediyorum 11e kadar falan ama oğlum zorluyo annem gidince zor alisicam bu duruma yavrucak neden uyumazki anlamıyorum🤔

2. Ay Aşımızı olduk 3 tane 🤦🏻‍♀️ Ne zordu
1 kilo almış 1 ayda onların tartılarına güvenmiyorum pek ama normal dediler,
Hastane kontrolüne gidicem ciğerlerne kulaklarına ağzına falan bakıyo ya aklımda kalmasın hırıltısı var gibi zaten bakalım orda kilosu ne çıkıcak

X