2020 Şubat Anneleri

Nasil bebisler iyidir insallah sagliklari 🙏🏻
Hemen hemen aynı zamanda doğum yapmıştık seninle 20 Ocak doğumlu kızım😃
Zaman geçtikçe daha iyi oluyor tabi 😃 gülmeye filan başlayınca daha tatlı oluyo😃 eşim ek iş yapıyo gündüzleri
Eve gelince 2 gündür çene çalıyo babasına 😃 pek babacı oldu. Ya gece gündüz ben bakıyorum sana dedim bu ne 😂😂🤣

Hiç değilse yemeğini ve diğer işlerini o kangurudayken yapsan geceleri de uyursun.
Yenidoğan aparatları var daha erken dönemde de kullanılabiliyor doktoruna danış bakalım ne diyecek. Benimki de gündüz asla uyumuyor ama keyifli olduğu anlar 10 dk da olsa oyuncakla oyalanabiliyor. İşte o ara yemek mi yesem duş mu alsam çiş mi yapsam bilemiyorum :KK70:
Ayni ben uyuyunca hemen ne yapsam diye arada kaliyorum😂😂

Benim de böyleydi doktor tam doymadigini söylemişti sonra daha şık ve mama takviyesi ile besledim şimdi öyle bir sorunumuz kalmadı çok şükür
ben veriyorum cani. Mamayi doyunca diliyle ittiriyo yani ordan biliyorum doymadigi zaman mama bitince kiyameti kopariyor😁
Sağol canım. Aslında önce koşsan vücudun ısınır sonra diğer hareketleri yaparken daha kolay terliyorsun. Ben önce bisiklete biniyorum sonra pilates squatın değişik versiyonları en son yine bisiklete biniyorum. En sonda yavaş yapıyorum kalp ritmini sakinleştirmek için. Sonra duş. Sen kilo verdin mi. Ben eşim evde oldukça yapabileceğim.
ben harekete gecince soguyorum canim hareketleri yapiyorum terliyorum kosunca 2 kat ter atiyorum 81 den 78 e düştüm 67 hamile kaldim 11 kilo var vermem gereken allahtan uzun boyluyum da pek belli etmiom kilomu
Selam kizlar, giremiyorum artik buraya pek. Benimki tam bir yaramaz cikti. Inanilmaz kucaga aliskin gunduz asla yataginda yatmiyor, ne yatak, ne besik, ne anakucagi, ne puset hepsini deniyoruz. Kucakta uyuyorsa uyuyor. Kendi 5 dakika bile durmuyor bunlarda. Biryere koyunca hemen agliyor. Kucaktan inmek istemiyor. Gece de kucagimda 1-2 saat iyice daldirip oyle yatiriyorum.
Gece toplam 5-6 gunduz de anca 1-2 saat uyuyor. Uykusuzluga alistim 4 saat uyuyorsam mukemmel geliyor bana o 4 saatte parca parca tabi. Beni yoran kizimla basbasa kalamiyorum.
Kalirsam tuvalete bile gidemiyorum surekli kucagimda. Yemek, utu, temizlik icin malesef hergun kv cagiriyorum gunde 4/5 saat geliyor sagolsun. 3 cocuk buyutmus o bile melisayla tek durdugunda namaz kilamiyor dusunun. Kendine kitliyor melisa. Namaz icin ben geliyom melisanin yanina oyle kiliyor. Ramazanda gelemicek bana oruc zor olur sen gel dedi. Sabah aksam melisayi getiremem dedim. Bize yerlesin dedi hem yemek derdiniz olmaz dedi yok anne idare ederim dedim. Mahvolucam yani 4 gun sonra tek basima. Esim temizligi haftasonu yapriz yemegi de geceleri yaprsin ertesi gun icin dedi. Zaten geceleri melisanin uyudugu birkac saatte uyuyordum bende. O da gidicek artik :/
Esim sagolsun cok yardimci. Gece o da kalkiyor benle ben emziriyorum o uyutmaya calisio. Bzmki bir uyandi mi 40-45 dk uyumuyor anca zorla.
Kisacasi cok zor ve cok guzel zamanlar. Haftasonu 2 gun evde esim kurtarin beni diye bagiriyor melisa kucaktan inmeyince.
Kotu tarafi da kucakta dursun okey ama oturunca biz gene agliyor surekli evi dolasmamizi istiyor onla. Evde kucucuk 90 m2 evi geziyoz hep. Bugun hava guzeldi de balkona cikardim orda kucagmda uyudu suan sakin cok sukur.
Demek ki disari cikmak istiyor disarda zaten ilk zamanlarda hemen uyurdu.
Havalar isinsin balkona tasincam.
Siz nasilsiniz? Beni etiketlerseniz gorurum yazdiklarinizi. Cunku arada giriyorum forumu takip edemiyorum artik.
Bir de cok sukur 2575 dogmustu kilo olarak hemen toparladik. 1. Ay 3900 cikti
2. Ay 5200
Bu ay az aldi 2 ay 27 gunluguz 5800 suan.
Boyumuz kisa azcik:) 46 cm dogdu. 2 aylikken 54 tu.
Erken dogdugumuz icin normal. 1 ay geriden dusunuyorum boyu cunku 1 aydan fazla erken dogduk.
Biz 2 aylikken 54 tuk ama erken dogmasa 1 aylik 54 olmus olucaktik o da iyi sanirim.
Koca totolu olduk boyumuza gore sismaniz.
Kime cekmis ayni anasi.
Kilo falan veremedim normal yedigimin 3 kati yiyorum. 82 ile doguma girdim 75 e kadar dustum ilk haftalar simdi 78-79 geliom. Diyet yaptikca kilo aliyorum 😂
Yuruyuse ciksam zayiflicam ama evden adim atamiyorum malum.
Virus bitsin gunde 20bin adim.
Anca veririm 20 kilo vermeliyim 😂
Hamilelikte cok yururdum ya ondan melisa da surekli yurumemizi istiyor sanirim.
Zor bi cocuk canim herkes kizlardan sikayetci😂 ben 6 ve 7 aylik oldugunda kurtuluruz bir nebze die umudum var 😁

Kizlar meme terbiyesi yasayan var mi? Gogusleriniz yumusacik oluyor mu? Geceleri bile saatlerce beklese şişmiyor. Boyle bisey yasayan var mi? Goguslerim geceleri taş gibi olurdu. Artik olmuyor. Sütüm mu azaliyor diye korkuyorum.

Hemen hemen aynı zamanda doğum yapmıştık seninle 20 Ocak doğumlu kızım😃
Zaman geçtikçe daha iyi oluyor tabi 😃 gülmeye filan başlayınca daha tatlı oluyo😃 eşim ek iş yapıyo gündüzleri
Eve gelince 2 gündür çene çalıyo babasına 😃 pek babacı oldu. Ya gece gündüz ben bakıyorum sana dedim bu ne 😂😂🤣
Ya benimki de bu ara guluyor. Benim kiz kameradan anliyor ne zaman on kamerayi acsam poz veriyor. O guldukce icim gidiklaniyor benimde :) benmde 22 ocak canm

ben veriyorum cani. Mamayi doyunca diliyle ittiriyo yani ordan biliyorum doymadigi zaman mama bitince kiyameti kopariyor😁
ben harekete gecince soguyorum canim hareketleri yapiyorum terliyorum kosunca 2 kat ter atiyorum 81 den 78 e düştüm 67 hamile kaldim 11 kilo var vermem gereken allahtan uzun boyluyum da pek belli etmiom kilomu

Zor bi cocuk canim herkes kizlardan sikayetci😂 ben 6 ve 7 aylik oldugunda kurtuluruz bir nebze die umudum var 😁
Neyse kizlar bize simdi cektirsinler buyuyunce rhat edelim :)
Bende boyleymisim. Bebekken arabamiz yokmus. Annem uyuyim diye dolmusa biner ayni dolmusla eve geri geliirmis.

Kizlar meme terbiyesi yasayan var mi? Gogusleriniz yumusacik oluyor mu? Geceleri bile saatlerce beklese şişmiyor. Boyle bisey yasayan var mi? Goguslerim geceleri taş gibi olurdu. Artik olmuyor. Sütüm mu azaliyor diye korkuyorum.
Kac gunluksunuz ? Bizim 40 gunden sonra oldu tamda annemin gitmesi uzerine denk geldi cok uzulup agladim diye sutum kesiliyo sanmistim semsert memelerim vardi ama bebek buyudukce vucut bebegin ihtiyaci kadar sut urettigi icin o bastaki sertlik yok oluyomus yasayip ogrendim ama cok korkmustum sutum kesilecek diye. 81 gunluktu oglum bugun gun icerisinde 3 saat falan icmesin ya da gece guzel uyuyayim o zaman yine sertlesiyo ama ilk zamanki gibi kesinlikle olmuyor

Cok sukur sonunda doktorumuz gelin dedi kalca usg si icin. Bu zamanda onemli bir sey olmadikca hastaneye gelmeyin diyo kalca usg sini bile cekebilecegi en son zamana kadar bekletti yarin cektirecegiz insaAllah bir sorun cikmaz 🤲

Alcam ama boyunun braz daha buyumesini bekliyorumm. 56-57 flndir suan. A Alisdendef evet hic bir sey yapamiyorum. Gazi yok hala daha surekli emsin kussun. Her emme sonu kusuyor ustume kendi ustune. Eskiden 2 haftalik utum simdi 3-4 gunde cikiyor. Az da kusmuo
Bizim kanguru var ama kullanmadım yarın bir denicem bakalım. Kız başını tutuyor zaten kasılmaktan çivi gibi kanguru da bunalmazsa durur gibi geliyor. Eşim bugün isyan etti Allah yardımcınız olsun iki çocukla nasıl başa çıkıyorsunuz diyor. Deniz yapışıyor adama. Kızı da verdim kucağına uyutuyor 🤪 bizimki de kusuyor akşamdan bu yana üstüme kustu hep. reflü yatağı mı alsam diyorum a101de gördüm bir taraftan da dönmeye başlayacak yatar mı diye düşünüyorum. O kadar çok eşyaları var ki bir yerlere tıkıştırmaktan yoruldum. Bizde ütücü başı eşim oluyor. Kendine göre kocaman ütü ve masa aldığı için ihale ona kaldı 🤪

Bizim kanguru var ama kullanmadım yarın bir denicem bakalım. Kız başını tutuyor zaten kasılmaktan çivi gibi kanguru da bunalmazsa durur gibi geliyor. Eşim bugün isyan etti Allah yardımcınız olsun iki çocukla nasıl başa çıkıyorsunuz diyor. Deniz yapışıyor adama. Kızı da verdim kucağına uyutuyor 🤪 bizimki de kusuyor akşamdan bu yana üstüme kustu hep. reflü yatağı mı alsam diyorum a101de gördüm bir taraftan da dönmeye başlayacak yatar mı diye düşünüyorum. O kadar çok eşyaları var ki bir yerlere tıkıştırmaktan yoruldum. Bizde ütücü başı eşim oluyor. Kendine göre kocaman ütü ve masa aldığı için ihale ona kaldı 🤪
Bnde var reflu yatagi kusuyor gene de care olmadi. Ben biri ile basa cikamiom suan 😂 dene bakalm nasil olcak yazarsin

MAMa + meme beslenen bebekler de iki aylık , kaka yapamayan olmuşt. Kimdi hatırlamıyorm. Nasıl çözdüğünüzü öğrenebilir miyim ? Fitil koydunuz mu , Zeytin yağı içirenler çözüm oluyor mu oğlum 4 gündür yapmadı kaka . Bunaldım daraldım onun yapmadığı yerde ben ya . Bi yardım edinnnnnnn . ( doktorumuzu aradım yarın gideceğiz çünkü zaten kalça usg var) ben bi an önce yapsın istiyorum
Kayısı yemişti. Çokça o şekilde yapmıştı ama yine aynı 3 gün oldu hala yapmadı bakalım bekliyoruz
Belden aşağı sıcak suya sokan var birde poposuna zeytin yapınsürüp hergün masaj yapıyorum

Pusette bebisleri uyutan arkadaslar gecenlerde bir yaziya denk geldim pusette uyutmaya uyutun ama uyuduktan sonra icinden cikarin yataga yatirin duz bir sekilde yatsinlar yaziyordu. Kandaki oksijen seviyelerinin düşmesine sebep oluyormus uzun sureli puset kullanimi hatta cok uzun yolculuklarda bile tavsiye edilmiyormus 🤷🏻‍♀️
Dün gece uyutmadım pusette inş bu gece de başarabilirim 🙏 bende istemiyorum zaten orada uyumasını da sabh 6 ya kadar pilimi bitirdiği için hanfendi korkumdan bırakıyorum 🙈 artık bırakmamaya çalışıcam inş o da zorlamaz beni 😊

Merve2407 Merve2407 canım bak ne okudum 😊 biran önce o aşamaya geçelim amin 🙏

Eklentiler

• 3D36C813-742A-41E8-AC8C-6C271BD4E359.png
    3D36C813-742A-41E8-AC8C-6C271BD4E359.png
    274 KB · Görüntüleme: 45
Banada atar mısınlinkini cnm

Şuan hala sızlıyo o göğsüm ama o kötü ağrı gitti dün biraz elimle sağdım emzirdikten sonra ama zor oldu bugün eşime pompa aldırıcam bi an önce kurtuluruum inşallah

🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️🙋🏻‍♀️ 40 ımdan sonra normale döndü diyebilirim öyle şemsert olmuyo mesela bu gece 12 de sağ mememi emzirdim uyudu gece 3 bucukta uyandı sol mememi emzirdim uyudu eskiden olsa sağ memem taş olurdu onu da biraz sağardım şimdi gayet normaldi biraz önce uyandı 6 buçuk gibi yani 6 saat sonunda sertleşmişti sağ göğsüm onu da emzirdim şimdi gayet rahatım
Bence sütün azalmıyor vücüt artık ne gerekiyorsa onu üretiyor

X