2020 Şubat Anneleri

İyi akşamlar kızlar, sizlerebi sorum olacak. Benim kızım meme emerken 2 yudum alıp kendini geri çekiyor ağlıyor. Tekrar veriyorum yine 2 yudum emip ağlıyor. Sizin bebisler de mi böyle?
Neden böyle yapıyor bi bilgisi olan var mı acaba
Elinle yavastan karnini sık yada hafif bastırıp msaj yap. Eger bunu yaparken kivraniyorsa gazdan dolayıdır

İyi akşamlar kızlar, sizlerebi sorum olacak. Benim kızım meme emerken 2 yudum alıp kendini geri çekiyor ağlıyor. Tekrar veriyorum yine 2 yudum emip ağlıyor. Sizin bebisler de mi böyle?
Ya gazdir ya da cok aciktiysa o esnada emerken istedigi gibi sut gelmiyosa sinirlenip aglayabilir

Bende en fazla 30 gördüm şimdiye kadar gerçi 7-8 dk sağabiliyorum en fazla vaktim olmuyor pek sağmaya ama benimde sanki artmaya başladı özellikle sol göğsümde çok azdı bugün üstüm süt olmuştu bayağı g🙏 Ona rağmen 40 cc çıktı :KK43: inşallah daha da artar

doktoruna sorup motilium başlayabilirsin. Hiçbi zararı yok. Zaten bebeklere bile veriliyor.Prolaktini arttırıyo sütün artar

Süt gelmiyor olabilir mi? Seni üzmek istemem ama geçen gün de kilo almıyor diye konuşmuştuk. İştahla emmeye başlayıp biraz sonra ağlıyorsa boş çekiyor olabilir. Hiç emmek istemiyorsa gaz olabilir. İstersen bi muayeneye götür için rahat etsin

Süt gelmiyor olabilir mi? Seni üzmek istemem ama geçen gün de kilo almıyor diye konuşmuştuk. İştahla emmeye başlayıp biraz sonra ağlıyorsa boş çekiyor olabilir. Hiç emmek istemiyorsa gaz olabilir. İstersen bi muayeneye götür için rahat etsin
Yok emmek istiyor kendini geri ittiginde ağzının kenarından süt akıyor ama, süt olmasa akmaz sanırım?
En iyisi bi kontrole götürmek.Gaz damlası da kullanıyorum aslında neden böyle yapıyor anlamıyorum. Bazen sütüm tazyikli geliyor ona sinirleniyor olabilir mi?Hatta bazen değil her emzirişimde tazyikli geliyor

Çok zor gerçekten allah yardımcınız olsun.Umarım ailede size yardım eden birileri vardır yoksa yek başınıza daha da zor olur. selozy selozy nin güzel ve mantıklı fikirleri oluyor. Belki o yardımcı olabilir İnşallah❤
Teşekkür ederim Milena.
Bu konuda bişey diyemiyorum gerçekten 4 saat çok az. Bi sıkıntısı olmasa neden uyumasın? Uzun uyumayabilir ama hiç uyumaması tuhaf..
Ben olsaydım napardım diye düşünüyorum
Belli bir rutin oluşturmayı denerdim. Milenanın dediği gibi her akşam banyo sonrası masaj ve beslenme sonrası uyuyabilir.
Oda ısısı iyi mi? Çok sıcak yada soğuk mu? Bebeği sıkacak rahatsız edecek şeyler giydirmiyosun dimi? Mamayı yetmedikçe arttırıyo musun tam doygunluk hissetmediği için dalmıyor olabilir mi? B BsraGkhn

Yok emmek istiyor kendini geri ittiginde ağzının kenarından süt akıyor ama, süt olmasa akmaz sanırım?
En iyisi bi kontrole götürmek.Gaz damlası da kullanıyorum aslında neden böyle yapıyor anlamıyorum. Bazen sütüm tazyikli geliyor ona sinirleniyor olabilir mi?Hatta bazen değil her emzirişimde tazyikli geliyor
Tazyikten ağlar evet.

Bende buna anlam veremedim kısa sürüyo iki yudum değilde bi 5 dk gibi zamanda bırakıyo dönüyo tekrar istiyo bırakıyo dönüyo gazı olduğunu anlayıp çıkarıyorum bi gaz çıkıyo ne emdinde bu kdar gaz oldu diyorum sonra isterse devam ediyoruz istemezse zorlamıyorum ağlıyo çünkü bakıyorum sütte var doyuyomu onuda anlamadım artık ben 🤦🏻‍♀️

Canım süt gelmiyor muhtemelen doktoruna bu konuyu danış bence çocuk aç kalmasın

Onur_hira_ela Onur_hira_ela
Tazyik nedeniyle benim kızım da ağlıyordu artık iyice büyüdü sorun olmuyor. Hem tazyik hem biberona alışık olması nedeniyle meme reddi yaşadık. Zorla emziriyorum. Genelde sağıp veriyorum ama emzirmenin yerini tutmayacağı için muhakkak meme de veriyorum. Yine ağlıyor tabi :)
Yarı yatar pozisyonda emzirmeyi dener misin? Tazyik derdi ortadan kalkar.
Süt direkt bebeğin ağzına fışkırmayacak şekilde eğ kendini. Anladın dimi?
Bakalm bunu dene. Umarım bundandır.

Teşekkür ederim Milena.
Bu konuda bişey diyemiyorum gerçekten 4 saat çok az. Bi sıkıntısı olmasa neden uyumasın? Uzun uyumayabilir ama hiç uyumaması tuhaf..
Ben olsaydım napardım diye düşünüyorum
Belli bir rutin oluşturmayı denerdim. Milenanın dediği gibi her akşam banyo sonrası masaj ve beslenme sonrası uyuyabilir.
Oda ısısı iyi mi? Çok sıcak yada soğuk mu? Bebeği sıkacak rahatsız edecek şeyler giydirmiyosun dimi? Mamayı yetmedikçe arttırıyo musun tam doygunluk hissetmediği için dalmıyor olabilir mi? B BsraGkhn
Oda ısısı genelde 24 derece doktorumuz gayet ideal daha altında üşür dedi. Alttan çıtçıtlı kısa kollu bady üstüne tulum çorap giydiriyorum. Mamayı o istediği kadar veriyorum. Kendisi doyduğunda bırakıyor zaten. Yada eğer doymazsa anlıyorum. Doktor ısrarla Bi sıkıntısı yok gayet sağlıklı huyu diyo. Bilmiyorum belki bende kabullenmeliyim ama onun için endişeleniyorum. Rutin oluşturmayı denedim ama ısrarla boncuk boncuk bakıyor. Bazen daldığında uyanır gibi oluyor özellikle hiç müdahale etmiyorum tekrar uyur diye. Ne mümkün. Teşekkür ederim burada ilgilendiğiniz için.

Oda ısısı genelde 24 derece doktorumuz gayet ideal daha altında üşür dedi. Alttan çıtçıtlı kısa kollu bady üstüne tulum çorap giydiriyorum. Mamayı o istediği kadar veriyorum. Kendisi doyduğunda bırakıyor zaten. Yada eğer doymazsa anlıyorum. Doktor ısrarla Bi sıkıntısı yok gayet sağlıklı huyu diyo. Bilmiyorum belki bende kabullenmeliyim ama onun için endişeleniyorum. Rutin oluşturmayı denedim ama ısrarla boncuk boncuk bakıyor. Bazen daldığında uyanır gibi oluyor özellikle hiç müdahale etmiyorum tekrar uyur diye. Ne mümkün. Teşekkür ederim burada ilgilendiğiniz için.
Nerde ve nasıl uyutmaya çalışıyorsun? Kucak? Yatağı? Gezerek?

Nerde ve nasıl uyutmaya çalışıyorsun? Kucak? Yatağı? Gezerek?
Açıkcası hepsini deniyorum. Kanguru yada slingi hiç sevmedi. Ana kucağından da hoşlanmadı. Gögsümde uyudu Bi kaç kere ama devamı gelmedi. Dizimde sallamayı da denedim oda 10 15 dakika etki ediyor. Maalesef annelerde kaldığım için yatağı evde. Biz kanepeyi açarak beraber yatmayı deniyoruz. Bazen uyuduğunda yanına yatarsam mıkırdanıyor yere oturup rahat uyusun diye bekliyorum. En son çare bu 4moms ana kucağı aldık annelerle beraber 2 gündür deniyoruz bugün 1.5 saat kadar onda uyudu.

Uyku eğitimi için bir bekleyen ben değilmişim demek😊 bizimki de kucakta uyumaya alıştı zor oluyor, inşallah üstesinden gelebilirim
Bir Anasınıfı öğretmenç olarak Okulda direkt adı çıkıyor diye düşünüp kaydı geciktirmemenizi tavsiye ederim. Gerçi belki biliyorsunuzdur belki, Birçok kişi kaydı çıktığı için yaptırmıyor bu sefer kontenjanlar doluyor açıkta kalıyor birçok kişi🙈

bir çok yöntem var, çok fazla ağlatmadan da uyku eğitimi verilebilir, biraz zaman biraz sabır başarırız umarım :) ilk 3-4 ay ne isterlerse onu yapmak gerek, anneyle kendilerini bir bütün zannederlermiş. diyorum zaten ona da şimdi dokunulmazsın sallan bakalım, 4. aydan sonra görcen sen diye :KK70:

bu arada evet tabii biliyorum adımız sistemde çıksa bile kayıt yaptırmamız gerek. hatta mayıs ayı içerisinde okulu arayacağım eğer çalışan birileri varsa bilgi alacağım. öğlen istiyorum bir çok veli gibi, hemen doluyor. ya para istiyorlar ya torpil, bu işler böyle yürüyor ne yazıkki.

Onur_hira_ela Onur_hira_ela
Tazyik nedeniyle benim kızım da ağlıyordu artık iyice büyüdü sorun olmuyor. Hem tazyik hem biberona alışık olması nedeniyle meme reddi yaşadık. Zorla emziriyorum. Genelde sağıp veriyorum ama emzirmenin yerini tutmayacağı için muhakkak meme de veriyorum. Yine ağlıyor tabi :)
Yarı yatar pozisyonda emzirmeyi dener misin? Tazyik derdi ortadan kalkar.
Süt direkt bebeğin ağzına fışkırmayacak şekilde eğ kendini. Anladın dimi?
Bakalm bunu dene. Umarım bundandır.
Karnina masaj yaptim daha çok agladi kivrandi gazdan galiba, ama gaz damlasi kullaniyrm baska napabilirim ki

selozy selozy bide gece yatagina yatirip emziriyorum bende yanina uzanip oyle emziriyorum o zaman hic aglamiyor uykuya daliyor o zaman da tazyikli geliyor ama onu emiyor aglamiyor

Süt olmazsa da aakar çünkü onlar emip ağızda biriktirip öyle yutuyorlaar o sütünün olduğunun ispaatı değil istersen sağıp öğrenebilirsin olup olmadığını

X