2020 Şubat Anneleri

Gunaydin kizlarr
Normalde 1 hazirandi asi gunumuz ama ebe bugune cekti vurulduk geldik.
Bu ay sadece 1 cm uzamis boyu :63: 61 cm olduk 500 gr almis 7200 kg olmusuz guzel kilo almis bu aydan sonra artik boyle olacak dedi keske biraz boya gitse gobekli bir sey oldu dedem gibi :KK70:

Hic guzel emmiyo artik galiba damaginin acisindan dedim bu aydan sonra zaten anca uykusunda ya da mayismisken rahatca emzirebilirsin ben ayagimda iyice sallar mayistirir oyle emzirirdim baska turlu emmezlerdi dedi 3 cocugu var bu arada.

Meme reddi yasayan arkadaslar uzulmeyin yani genel itibariyle emmek istememeleri normal bir durummus artik ama sakin pes etme emzir yoksa birakir dedi.

Damaklarina bakti ve onaylandi o dişmiş hemen cikmaz ama 2 3 ayi bulur dedi ama ben hic sanmiyorum 32sini birden cikarir bu cocuk bu hizla 😆 alt damaklarida kabarmis cok zorlar seni aglamasi acisindan agzinin icinde baya bir agrisi var onun suan cok huysuz oldugunda calpol ver rahatlasin dedi.

Bir de su konustugunuz vegaferonu verdi kabiz yapabilir dedi kusabilir dedi eger kusarsa ara ver sonra tekrar dene yine kusarsa degistiricez dedi o sirada kaan alp cok agliyodu uykusu basina vurmustu anlamadim cogunu sanirsam acken ver yarim saat sonra emzir dedi ilactan kusup kusmadigini tokken anlamazsin dedi. Ozel alan arkadaslar siz hangisini almistiniz bunu kullanmasam mi bende acaba 🤔

Son olarakta menenjit asisini sordum onun markalara gore farkli dozlari ve vurulma zamanlari var cocuk dr nun soylemesi gerek ona gore yapiliyo dedi.

Ne yazdim ya bitti bitti tamam 🤣 bilgi icerikli oldugu icin paylasmak istediydimm 🙃
Bizde bugün vurulduk geldik. İnşallah ateş huysuzluk ağrı yapmaz bebişlerimize 😔🙏
Ne kadar yakınmış kilo boy bizde 7150 gr 62 cm 😊

.

Eklentiler

• Screenshot_20200529-144953219_1.jpg
    Screenshot_20200529-144953219_1.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 35
Biraz uzun uyuyunca nefesini kontrol etmek ne tür bi sevdaya dahil 😂🥰
Bu arada mama sandalyemizi kurdum oturmaya acayip hevesli uyanınca deniycem bakalım sevecek mi ❤️

Yanlis yazmisim 🙈🙈 21 gunde diyecektim 🤣 3 haftada 500 gr almis ama ebe cok iyi dedi siz 1 ayda 800 aldiysaniz super 😍😍
Evet ama doktor beğenmedi 5.880 iz 63 cm de boyu mama başlamadı. Şok oldum ama yavaş yavaş çay kaşığıyla meyve suyuver dedi. Tazemeyvenin suyunu tadımlık vermeye başlayacağız dedi. Önce 2çay kaşığı sonraki hafta 4 sonra 6 sonra 8 olarak kademeli çoğaltacağız verdiğimizmeyve suyunu dedi. Bende el gıda için erken değil mi dedim. Tadımlık veriyoruzbişey olmaz dedi.😱 üstüne emeklemesini istmeiyorum pas pas istiyorsanız kendinize başka bi paspas alın bu bir birey emeklemeden yürüyecek dedi. Bende bunun mümkünatı yok gelişim basamaklarına aykırı dedim. Biz maymundan gelmiş olabiliriz ama insanız yürüme refleksiyle doğuyorlar sonra unutuyorlar dedi. Demir ilacını sordum parabensiz verir misiniz dedim. Önermiyorum kullanmayın dedi😰 ne yapacağımı şaşırdım artık bıktım bu doktorların hemtutarsızlıklarından hemde hatalarından😭😭😭

Evet ama doktor beğenmedi 5.880 iz 63 cm de boyu mama başlamadı. Şok oldum ama yavaş yavaş çay kaşığıyla meyve suyuver dedi. Tazemeyvenin suyunu tadımlık vermeye başlayacağız dedi. Önce 2çay kaşığı sonraki hafta 4 sonra 6 sonra 8 olarak kademeli çoğaltacağız verdiğimizmeyve suyunu dedi. Bende el gıda için erken değil mi dedim. Tadımlık veriyoruzbişey olmaz dedi.😱 üstüne emeklemesini istmeiyorum pas pas istiyorsanız kendinize başka bi paspas alın bu bir birey emeklemeden yürüyecek dedi. Bende bunun mümkünatı yok gelişim basamaklarına aykırı dedim. Biz maymundan gelmiş olabiliriz ama insanız yürüme refleksiyle doğuyorlar sonra unutuyorlar dedi. Demir ilacını sordum parabensiz verir misiniz dedim. Önermiyorum kullanmayın dedi😰 ne yapacağımı şaşırdım artık bıktım bu doktorların hemtutarsızlıklarından hemde hatalarından😭😭😭
Vardır bi bildiği bence doğal bi doktora benziyo bana öyle geldi ilgilide bizim doktora bunları sorsan klasik şekilde cevap verir oda ben sorduğum için açıklamıyo bile 😒
Doktorumuzu değiştiricem zaten Az kaldı demir ilacı kan ilacı dimi bana başlama 5. Ayda bakalım dedi 🙄 şüpelendim şimdi kullanmıyoruz 4 ay 12 günlük yani 12 gün geçmiş oluyo sorun etmemiştim kan sayımı tahlili yapılmıyo mu ona göre diye biliyorum 🙄

Ne degisik bir dr nuz varmis ya 🙄 ayda 800 gr begenmiyo saka gibi gercekten

Bir de tadim asamasinda meyve suyu verilebilir ama ek gidada suyundan cok meyvenin puresini verin asil vitamin puresinde suyu liflerinden ayrilmis seker olarak geriye kaliyo ve ileride obeziteye yol aciyomus bi dr videosunda izlemistim

Milena35 Milena35 önce sebzelerle başlanıyor çünkü tatlı olan meyvelerle başlanırsa bebeğin sebzeleri reddetme ihtimali çok yüksek.
Ayrıca hiçbişeyin suyunu vermiyoruz, yutabileceği kadar az da olsa pelteli olacak.
Bu konuda o doktora değil araştırmalarına ve içgüdülerine güven derim

Biraz uzun uyuyunca nefesini kontrol etmek ne tür bi sevdaya dahil 😂🥰
Bu arada mama sandalyemizi kurdum oturmaya acayip hevesli uyanınca deniycem bakalım sevecek mi ❤
Az uyuyunca da acaba bi sorun mu var diye düşünmekte o sevdaya dahil mi🙈🙈
Boyu maşallah çok iyi toplam kilo belki düşük gelmiştir ama 800 gr 1 ay da bence iyi daha ne alsın bebiş🙈 ek gıdaya başlamak için çok erken değil mi ya 180 günlükten önce anne sütünden başka bişey vermeyin diyorlar bağırsakları daha uygun değilmiş bide sana meyve suyu demiş yani bana garip geldi açıkçası🤷🏻‍♀️ Emeklemeyi biz öğretmiyoruz ki kendi kendilerine öğreniyorlar emekleyen çocuğa napcan zorla oturtcan mı🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Çok değişik bi doktormuş gerçekten valla insan şaşırıyor kimi dinleyeceğini

Milena35 Milena35 önce sebzelerle başlanıyor çünkü tatlı olan meyvelerle başlanırsa bebeğin sebzeleri reddetme ihtimali çok yüksek.
Ayrıca hiçbişeyin suyunu vermiyoruz, yutabileceği kadar az da olsa pelteli olacak.
Bu konuda o doktora değil araştırmalarına ve içgüdülerine güven derim
Bende aynı şeyi söyleyecektim. Meyve tatlı olduğu için nötr tatları istemeyebilir. Meyveyi de cam reddeden geçirip pütürlü verelim ki yutma refleksi gelişsin. Denizde çok iyi başlamıştık 7.ay civari mastit oldum ek gıdayı biraz kesmiştim çocuk kendi yiyordu eline veriyordum yumurta peynir zeytinini yerdi . Çocuğu küstürdüm sütünüz fazla gelirse asla ek gıdasını kesmeyin. Hala birçok şeyi yemiyor.

Kızlar evde otura otura eşyalar yıpranıyor ya eşim kıyafetlerimi eleştiriyor bunu giyme bunu atsana . Baktım da hak verdim adama. Giye giye taytlar incelmiş tişörtlerin şaftı kaymış herşey solmuş 😱 6kilo versem birşey alacam ama veremiyorum Kaldı kilolar bundan sonraki yaşamıma 60 kilo olarak mı devam etsem 😭

Kızlar evde otura otura eşyalar yıpranıyor ya eşim kıyafetlerimi eleştiriyor bunu giyme bunu atsana . Baktım da hak verdim adama. Giye giye taytlar incelmiş tişörtlerin şaftı kaymış herşey solmuş 😱 6kilo versem birşey alacam ama veremiyorum Kaldı kilolar bundan sonraki yaşamıma 60 kilo olarak mı devam etsem 😭
1 yasinda olduklarinda bizde rahatca kilo veririz merak etme bende kafaya koydum evlendigim kiloya geri donucem ama bekliyorum yarisina geldik bile sayilir biraz daha sabir

X