2020 Şubat Anneleri

2 ay arayla yapılacak ama günü gününe olmak zorunda değil. Bikaç gün erkene çekebilirsin. Geçe bırakma ama. Alisdenle de konuşmuştuk. Geç kalırsa 6.ay aşıları da sarkıyor
Ben dün alıp hemen yaptım aşıları kaymasın diye. Pek isteksiz içti. Kan ilacı da ocean aldım eczacı diğerleri dişlerini karartabilir dedi. Öyküye 0.5 denize 1.verecekmişim

İki canlı aşı ya aynı anda yapılır ya da aralarında en az 4 hafta olmalıdır. Milena35 Milena35
Rotavirüs de canlı bir aşı. Çoğumuz evde kendimiz verdik o yüzden tarihini not etmek lazım.

İki canlı aşı ya aynı anda yapılır ya da aralarında en az 4 hafta olmalıdır. Milena35 Milena35
Rotavirüs de canlı bir aşı. Çoğumuz evde kendimiz verdik o yüzden tarihini not etmek lazım.
Yaaa ben 20 nisanda yapmıştım 20 sindemi gidiyim 16sında 5.aya giricez 4 gün önce sorun yaratırmı acaba

Zeyfcim bebek arabasını ne yapıcaksın alıcakmısın yanına ? Kabin boyuda değildir ek bagaj alır sanırım, gidiceğim yere nasıl götürücem onu düşünüyorum şimdiden🤣
Yok kuzum bizimki arabasinda durmuyo bi de onun hamalligini yapamam binmeyecek cunku biliyorum eger cok zorlanirsam istanbulda tanidiklardan alirim idarelik

2 ay arayla yapılacak ama günü gününe olmak zorunda değil. Bikaç gün erkene çekebilirsin. Geçe bırakma ama. Alisdenle de konuşmuştuk. Geç kalırsa 6.ay aşıları da sarkıyor
Bu aşı sarkması mevzusunda çok muzdaribim be oğlumun takibini yapan asm deki hemşireye acayip sinirliyim. Daha aşı vakti gelmeden sürekli msj attım. Bizim 2.ay aşı vaktimiz geliyo diye.ben haber vercem siz merak etmeyin biz takip ediyoruz diye diye kutayın 2.ay aşısı tam 25 gün sarktı. Neymiş verem aşısı toplu halde açılan Bi aşımış. Kutayla yakın günlerde doğan bebekleri beklicekmişiz bilmem ne. Çocuk 1 hafta sonra 4.ayı dolduracak biz daha 2.ay aşımızı 15 mayısda olduk.daha rotanın 2.dozu var menenjit var. Kendi doktorumuz ne güzel aşı planlamamızı yapmıştı bu salak hemşire berbat etti herşeyi. İnsallah Bi sıkıntı yaşamayız

Yok kuzum bizimki arabasinda durmuyo bi de onun hamalligini yapamam binmeyecek cunku biliyorum eger cok zorlanirsam istanbulda tanidiklardan alirim idarelik
Hayırlı yolculuklar canım. İnş. Oğlun sorun Çıkarmadan yolculuğunuz keyiflice geçer. Bizde iki araba var. Kabin boyu izinde götüreceğim. Değil tokuş otururlar. Deniz oturunca kızı kanguruya koyarım ama baya ağırlaştı. Temmuz gelsin de izne gidelim istiyorum artık.😩

Yaratmaz. İki doz arası tam 8 hafta olmuş olur. İdeal süre o zaten :)
Salı gününe aldım randevuyu bu sefer doktor vurucak bakalım benim kadar güzel yapabilicek mi:KK71:
Göz muanesine gidememiştim onada aldım randevu bayada geç kaldım ama virüs 🤦🏻‍♀️ bakalım ikisi birden nasıl olucak

Bu aşı sarkması mevzusunda çok muzdaribim be oğlumun takibini yapan asm deki hemşireye acayip sinirliyim. Daha aşı vakti gelmeden sürekli msj attım. Bizim 2.ay aşı vaktimiz geliyo diye.ben haber vercem siz merak etmeyin biz takip ediyoruz diye diye kutayın 2.ay aşısı tam 25 gün sarktı. Neymiş verem aşısı toplu halde açılan Bi aşımış. Kutayla yakın günlerde doğan bebekleri beklicekmişiz bilmem ne. Çocuk 1 hafta sonra 4.ayı dolduracak biz daha 2.ay aşımızı 15 mayısda olduk.daha rotanın 2.dozu var menenjit var. Kendi doktorumuz ne güzel aşı planlamamızı yapmıştı bu salak hemşire berbat etti herşeyi. İnsallah Bi sıkıntı yaşamayız
Hemen ara şikayet sağlık bakanlığına, aşıların önemini hep anlatıyolar ama o hemşire uygulamamış resmen, moralini daha fazla bozmak istemem ama yaptığı mantık dışı böyle bişey duymadım çarşamba günleri verem aşısının sistemi açılıyo ve o güne yapıyolar toplu yapıldığını duymadım ve gittiğimde hiç öyle yoğunluk yoktu kendi doktorunada danış mutlaka bu sakmaları inşallah yaşamazsınız canım

Çok teşekkür ederim bu detayı bilmiyordum. 6 ay sonunda yapılıyor değil mi çocuk felci. Biz rotayı 28 nisanda olmuştuk 2. Dozunu 28 haziranda olacağız 1 ay sonrada 6 ay aşısı olacak değil mi? Şu an 4 ay 16 günlüğüz

Diğer aşıları da bu tarihe göre yaptırırsın. Sorun olmaz. Olmuş artık.
Çok saçma bi durum olmuş ama yapacak bir şey yok. Zaten 6 aydan sonra pek aşı kalmıyor. Menenjit var. 1yaşında olacağı var. Onların tarihi de zaten ilk doza göre ayarlanacak. Ha 12 aylıkken olmuş ha 13 çok farketmez, kafana takma.

Çok teşekkür ederim bu detayı bilmiyordum. 6 ay sonunda yapılıyor değil mi çocuk felci. Biz rotayı 28 nisanda olmuştuk 2. Dozunu 28 haziranda olacağız 1 ay sonrada 6 ay aşısı olacak değil mi? Şu an 4 ay 16 günlüğüz
Evet, sizinkini doktor verdiyse tarihi de ayarlamıştır zaten :)
Rica ederim

Bu gece sık uyanmalar, surekli uykuya dalmadan once aglamalar, uykudan aglayarak uyanmalar
Atak
Diş
Uyku gerilemesi
Hangisine giriyo ya kafayi yemek uzereyim 15 dk da bir uyandi bu gece bir de gece 3 te kakasini yapti ishal seklinde o niye oldu simdi 🤦🏻‍♀️ yolculuk var bugun umarim bir daha olmaz yandim yoksa ust bas komple batti cunku
Zeyf im inşallah yolculuğunuz çok güzel ve sorunsuz geçer 😊 Annenlerin yanına geliyorsun değil mi 😊

Çok merak ettim@selozy nasıl bu kadar bilgilisin meslek gereği falan mi ? İşin nedir ? Kaç çocuğun var 😳 pek bilmiyorum da ben

X