2020 Şubat Anneleri

Geçmiş olsun.
Nimenrix'i ben de 12.ay düşünüyorum ama B tipi (Bexero) için daha çok 1 yaştan önce tehlikeli deniyor. Geç kalır mıyım diyorum. Zor işler.
Neyse ki salgın sürecinde izole yaşarken diğer hastalıklardan da korunmuş oluyoruz.
Benim arkadaşım bexeroyu 4. Ayda yaptırdı resmen🤷🏻‍♀️ İnsanın da kafası karışıyor bukadar farklı görüş varken. Dediğğn gibi sürekli evdeyizde biraz daha rahat ediyoruz

Hanımlar öykü bugün ısırmaya başladı kabusum geri döndü. Ama uykusunda ısırdığı için müdahale edemedim. Canım acıya acıya emzirdim. Oturup ağlayacaktım. Hiçbir şey yemiyor Buda denize benzedi. Psikolojik olarak iyi hissetmiyorum kendimi.

Benim arkadaşım bexeroyu 4. Ayda yaptırdı resmen🤷🏻‍♀️ İnsanın da kafası karışıyor bukadar farklı görüş varken. Dediğğn gibi sürekli evdeyizde biraz daha rahat ediyoruz
Evet bizde bexeroyu doktorumuzun tavsiyesi ile 3 ve 5. Aylarda yaptırdık. Çok az ateşi yükseldi başkada yan etkisi olmadı çok şükür 🙏

mermermermer mermermermer yarım litre süte 2-3 yemek kaşığı yoğurt koyuyorum ben 😃 Kaynadığı anda koyup karıştırıyorum hafif kesilince altını kapatıyorum 3 saat filan tencere de bekletiyorum sonra süzüyorum

Kızlar bebişinde hırıltı olan varmı. Benim oğlanın her zaman diğil ama doğduğundan beri ara hırıltısı devam ediyor. Doktoru herseferinde dinliyor ciğerleri göğsünü önemli diğil geçer diyo ama ne bilim takılıyım biraz

Evet allerjimizde cikti buna da hamd olsun diyelim Allah beterinden saklasin 🤷🏻‍♀️ bu yönüde anasina cekti 😩
Sag burnunu temizleyemiyordum aspiratorun ucunu bir sey tikiyodu burnundan tuhaf sesler cikariyodu kendi dr u kbb ye yonlendirmisti bugun gittik allerji dedi benim eskiden kullandigim ilacin surup halini verdi aksamlari yarim doz icir dedi bugun icirdim uyuttu babasi insaAllah ise yarar ve insaAllah birazda uyku yaparda geceleri uzuuunncaaa uyuurr 🤲

Nette boyle bi habere denk geldim 9. Aya aşı eklemelerinin nedeni sanirim bu yuzden

Eklentiler

• Screenshot_20201008-213722120_1.jpg
    Screenshot_20201008-213722120_1.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 25
Hanımlar öykü bugün ısırmaya başladı kabusum geri döndü. Ama uykusunda ısırdığı için müdahale edemedim. Canım acıya acıya emzirdim. Oturup ağlayacaktım. Hiçbir şey yemiyor Buda denize benzedi. Psikolojik olarak iyi hissetmiyorum kendimi.
Ya bizimkinin daha dişleri yok ama o da ısırıyor ve çok acıyor bide diş olsa nasıl olur bilmiyorum😔😔
Canım eğer persentil değerleri arasındaysa çokta takma yememesini elbet yiyecek. Bi kan tahlili yaptırın eğer yaptırmadıysanız kan değerleri demir düşüklüğü varsa o da iştahsızlık yapıyormuş
Evet bizde bexeroyu doktorumuzun tavsiyesi ile 3 ve 5. Aylarda yaptırdık. Çok az ateşi yükseldi başkada yan etkisi olmadı çok şükür 🙏
Allaha şükür canım🙏 Şu aşılarda keşke bir ağız birliği olsa her doktor farklı bişey söylüyor bizde ekim 13 te yaptıracağız bakalım inşallah bizdede sıkıntı olmaz
mermermermer mermermermer yarım litre süte 2-3 yemek kaşığı yoğurt koyuyorum ben 😃 Kaynadığı anda koyup karıştırıyorum hafif kesilince altını kapatıyorum 3 saat filan tencere de bekletiyorum sonra süzüyorum
Valla bukadar tarif aldım inşallahh yaparım artık😂😂
Kızlar bebişinde hırıltı olan varmı. Benim oğlanın her zaman diğil ama doğduğundan beri ara hırıltısı devam ediyor. Doktoru herseferinde dinliyor ciğerleri göğsünü önemli diğil geçer diyo ama ne bilim takılıyım biraz
Yok canım bizimkinde 🤷🏻‍♀️ Bukadar uzun süre devam etmesi de çok normal değil gibi canım ya başka bir doktora daha mı götürsen acaba
Evet allerjimizde cikti buna da hamd olsun diyelim Allah beterinden saklasin 🤷🏻‍♀️ bu yönüde anasina cekti 😩
Sag burnunu temizleyemiyordum aspiratorun ucunu bir sey tikiyodu burnundan tuhaf sesler cikariyodu kendi dr u kbb ye yonlendirmisti bugun gittik allerji dedi benim eskiden kullandigim ilacin surup halini verdi aksamlari yarim doz icir dedi bugun icirdim uyuttu babasi insaAllah ise yarar ve insaAllah birazda uyku yaparda geceleri uzuuunncaaa uyuurr 🤲
Ay kuzum kıyamam yaa alerjide burun tıkanıklığı da çok zor oluyor inşallah ilaç iyi gelir belki gece sık uyanmaları da buyüzden di canım

Ay kuzum kıyamam yaa alerjide burun tıkanıklığı da çok zor oluyor inşallah ilaç iyi gelir belki gece sık uyanmaları da buyüzden di canım
Evet zor ☹️ zaten 3 aylikken falan allerjiye bagli yanaklarinda ve alt bacaklarinda egzama cikmisti simdide burnu tikaniyo gozlerini ve burnunu kasiyo surekli ayni ben ve buyuk ihtimal gecmeyecek bana tamamen benzerse bende de kucuklugumden beri var cunku ☹️ insaAllah uzunca uyur bakalim 1 ay kullanacagiz surubu

Merhaba arkadaşlar 💕
Aylardir giremedim 2 cocuklu hayat pek zormus 😧
Daimi yardımcısı olmayanlar aman diyim 2.yi ennnn az 4 yaş (aslinda 5 en ideali ) olacak sekilde yapin 🙃
Benim kizimla oğlum arasinda tam 31 ay var ve pilim bitmis oluyor gun sonu.
Allahtan en zor kisimlar bitti 😄 en azindan birlikte oyun oylamalar basladi da minnak molalar verebiliyorum 😅

Herkesler iyidir insallah 💞

Deniz oğlan 9 aylik oldu.
Benim cephede sorun yok şükür.
Sizlerde de sorun yoktur dilerim.

Ana sayfaya baktim etiketlemek istedim gözüme carpanlarinizi, hani benim gibi yoğunluktan girmeyenler varsa girdiklerinde bildirim görünsün diye 🤗

Merve2407 Merve2407
ZincirKirma ZincirKirma
A Alisdendef
selozy selozy
G gamzeli_bebis
YEKTA61 YEKTA61
Canan_Ela Canan_Ela
G GULCIN_87
kaderdene varsa kaderdene varsa
yeb4 yeb4
buycuy buycuy
Kirmizi pabuc Kirmizi pabuc

1 arkadas daha vardi ama listede goremedim. Hani gülçin den once doğum yapan.

Selamlar, iyi geceler canlar 💖

Ya bizimkinin daha dişleri yok ama o da ısırıyor ve çok acıyor bide diş olsa nasıl olur bilmiyorum😔😔
Canım eğer persentil değerleri arasındaysa çokta takma yememesini elbet yiyecek. Bi kan tahlili yaptırın eğer yaptırmadıysanız kan değerleri demir düşüklüğü varsa o da iştahsızlık yapıyormuş
Bizimkinin şu an tek dişi var ikinci yolda. Ama o bile yetiyor acıtmaya. Kan tahlili içinde nasıl kıyacağım kuzuya bilmiyorum. Düzenli ilaçlarını alıyor aslında. Gelişimi iyi diye düşünüyorum ama hareketlerine bakarak bunu söylüyorum. Kilosu, boyu ne kadar uzadı arttı bilmiyorum. Denizle kıyaslayınca öykü çok azimli ve dikkatli bir bebek. Bizim birşey öğretmemize gerek olmuyor hemen kavrıyor.

Merhaba arkadaşlar 💕
Daimi yardımcısı olmayanlar aman diyim 2.yi ennnn az 4 yaş (aslinda 5 en ideali ) olacak sekilde yapin 🙃
Allahtan en zor kisimlar bitti 😄 en azindan birlikte oyun oylamalar basladi da minnak molalar verebiliyorum 😅

Ana sayfaya baktim etiketlemek istedim gözüme carpanlarinizi, hani benim gibi yoğunluktan girmeyenler varsa girdiklerinde bildirim görünsün diye 🤗

Merve2407 Merve2407
ZincirKirma ZincirKirma
A Alisdendef
selozy selozy
G gamzeli_bebis
YEKTA61 YEKTA61
Canan_Ela Canan_Ela
G GULCIN_87
yeb4 yeb4
buycuy buycuy

Hoşgeldin canım. Bende son zamanlarda seni düşünüyordum. Çocuklarla ne yapıyordur diye. Bizler iyiyiz. Bizim kuzuların arası 27 ay var. Ve dediklerine katılıyorum. Gerçekten çok zor. Çok yıpranıyorsun. Beraber büyürler sözüne kimse inanmasın. Deniz öyküyü acayip kıskanıyor hemde çok seviyor ve bizim sınırlarımızı her gün zorluyor Allahtan şiddet eğilimli değil. Öykü bir yere sıkışsa haber veriyor. Bizimkilerde oynuyor baya ama abimiz pek paylaşımcı değil elinden alıyor herşeyi kızımda bağırıp söyleniyor geri almaya çalışıyor. Kız Yaman mücadeleci 👍 Seninkiler nasıl anlaşıyorlar mı. Sen nasılsın.

Bizim 2 gün önce başladı hırıltı sürekli değil ama ara ara birde yaklaşık bir aydır arada öksürüyor doktor öksürük için tükürüğünden olabilir dedi ama dediğin gibi takmadan edemiyor insan üzülüyorum her öksürdüğünde 😔

Bizimkinin şu an tek dişi var ikinci yolda. Ama o bile yetiyor acıtmaya. Kan tahlili içinde nasıl kıyacağım kuzuya bilmiyorum. Düzenli ilaçlarını alıyor aslında. Gelişimi iyi diye düşünüyorum ama hareketlerine bakarak bunu söylüyorum. Kilosu, boyu ne kadar uzadı arttı bilmiyorum. Denizle kıyaslayınca öykü çok azimli ve dikkatli bir bebek. Bizim birşey öğretmemize gerek olmuyor hemen kavrıyor.
Bizden bu ay kan tahlili istedi doktorumuz ve inanmıycaksın ama bir damla göz yaşı akmadan verdik kanı 🙈 hemde el üstünden aldı hemşire ama normal şırınga ile çekmedi topuk kanı gibi ufak çizik atıp oradan bir tüpe damlattı. Ben bakamadım bekliyorum ağlayacak diye hemşire bitti deyince şok oldum 😁 Allahım bütün bebişleri böyle eli hafif hemşireler ile karşılaştırsın 🙏

Gunaydin kizlar
Keciboynuzu pekmezi veriyo musunuz bebislere ? Her yerde özü satiliyo pekmezini bulan yediren var mi ?

Bu arada surup 1 gram etki etmedi gece 7 kere uyandi 😭😭 hayallerim suya dustu 😖

Bizden bu ay kan tahlili istedi doktorumuz ve inanmıycaksın ama bir damla göz yaşı akmadan verdik kanı 🙈 hemde el üstünden aldı hemşire ama normal şırınga ile çekmedi topuk kanı gibi ufak çizik atıp oradan bir tüpe damlattı. Ben bakamadım bekliyorum ağlayacak diye hemşire bitti deyince şok oldum 😁 Allahım bütün bebişleri böyle eli hafif hemşireler ile karşılaştırsın 🙏
Maşallah kuzucuğa. Amin canım o biraz şans işte. Bizimkinin sakin kalacağını sanmıyorum bir yeri çarpsın bas bas bağırıyor. Çok nazlı. Oğlumda da 2-3 kişi tutardı çok kuvvetliydi. Ama hemşireye bir söyleyeceğim.

Gunaydin kizlar
Keciboynuzu pekmezi veriyo musunuz bebislere ? Her yerde özü satiliyo pekmezini bulan yediren var mi ?

Bu arada surup 1 gram etki etmedi gece 7 kere uyandi 😭😭 hayallerim suya dustu 😖
Dişleri ne yaptı yok mu bir gelişme. Çıksaydı biraz rahatlardınız. Öykü sanki daha az uyanmaya başladı. Ama illaki kalkıyor. Kalkması birşey değil bağıra çağıra uyanıyor komşulardan utanıyorum artık. Diş çıktı ama ısırıyor gece öyle bir ısırarak emdi ki vantuz gibi de yapıştı düzenini bozamadım. Uyuyordu uyandırmadım. Şimdi ikisi de yeni emziriyor gibi acıyor. Bizde hurma özü veriyoruz evde vardı özellikle almadım. Belki zamanla ilaç fayda eder hemen ümidini yitirme 😜

Merhaba arkadaşlar 💕

Merve2407 Merve2407
ZincirKirma ZincirKirma
A Alisdendef
selozy selozy
G gamzeli_bebis
YEKTA61 YEKTA61
Canan_Ela Canan_Ela
G GULCIN_87
yeb4 yeb4
buycuy buycuy

Hoşgeldin. İyi oldu, seni merak etmiştim :)
Biz de iyiyiz. Benim Deniz terminatör gibi.
O arkadaş prensescandı, çoktandır görmedim.

Zeyf Zeyf İlk günden etki etmez. Hayallerin suya düşmesin. Bence uyku bölünmelerinin altından bu çıkacak ve düzelecek.
Dişten olması bana olası gelmiyordu,sana da demiştim. Çünkü diş bir gün çok ağrır bir gün ağrımaz, senin oğlan aylardır her gece aynı. İnşallah son bulur.

Son düzenleme:
X