2020 Şubat Anneleri

Maşallah yakında atraksiyonlar başlar.
Bizimki de yarım saatcik uyumaya başladı. Gündüz 2 kez uyuyor onu da azıcık. Gecede kalkıyor. Nasıl dinleniyor anlamıyorum. Yemek yemek istemiyor ne verirsem dışarı itiyor. O sabahları tıka basa doyurduğum çocuk gitti. Kuru ekmek yiyor. Diğer öğünleri de istemiyor. Yoğurt ve çorbasını içiyor. Ne oluyor benim çocuklara bilmiyorum bu aylar gelince bir seçiçilik yememe. Hiç kilo almadı bence. Yarın aşı var kilosunu öğreneceğiz. Hemşireyi görünce direk ağlıyor.

Bizimkide dr nu gorunce guluyodu kucukken simdi agliyo kurt yutmus gibi kaan hic durmuyo 1 saniye yerinde bugun yurutecteyken tv nin bacaklarini tutmus kendine dogru cekiyodu bende alt tarafi mutfaga tabak birakmaya gitmistim saniyelikler valla hic yalniz birakmaya gelmiyo. İstahsizligi dişlerindendir gecer zamanla

hayırlı olsun ikinci geliyor he, sağlıkla gelsin
benim o plasentası rahim ağzında olan :) ilk doğumum normaldi ama, rahim ağzına yine de yapışabilir yukarı çıkmayabilir demişti. ama büyük ihtimalle 20. haftadan sonra yukarı çıkar demişti ki öyle de oldu. merak etme yani büyük ihtimalle çıkar

Sağol canım inşallah sağlıkla kucağımıza almak nasip olur Valla içime su serptin bide benimki sezaryen Allah korusun baya sıkıntı yaşama ihtimalimiz var inşallah benimkide çıkar yukarı

Maşallah canım benim daim olur uykuları inşallah

Amin demek cok isterdim ama dun uyandirmamakla buyuk hata yapmisim gece uyumadi abartisiz sabaha kadar yarim saatte bir uyandi en uykusuz kaldigim geceyi yasadim dun gece
Bi ortaları yok bizim çocukların ya ya az uyuyorlar yada abartılı çok düzene girer diye bekliyoruz habire bakalım

Bi ortaları yok bizim çocukların ya ya az uyuyorlar yada abartılı çok düzene girer diye bekliyoruz habire bakalım
Dunden sonra artik hic bir beklentim yok saldim çayıra mevlam kayıra modundayim. Cok yoruldum cunku artik bir de beklenti icinde olmak daha cok yoruyo insani. Suan kendime dedigim tek sey sabret gunler oyle ya da boyle bir sekilde geciyo baskada elimden bir sey gelmiyo.

Biz bugün aşımızı olduk. Kilomuz 9,5 boyumuz 73cm. Baya kişi vardı aşı olan. Gelişimi doğum kilosunu baz alınca iyi dedi. Kansızlığı yok ama yinede ilaçlarını ihmal etme dedi. Yemiyor dedim. Şu an sıkıntı oluşturmuyor. Bu hali uzun süre devam ederse o zaman tekrar konuşacağız.

Maşallah inşallah düzelir yemesi. Benimkide yemiyor eskisi gibi uçak geliyor aç ağzını alkıışşş diye diye yedirmeye çalışıyorum

hemşiremiz saatli aşı saatinde burda olun demişti size de dedi mi?

Bende geçen gün asm yi aradım menenjit aşısı için nimenrix i 9. Ayda yapıcaz kızamıkla çakışıyo gününü değiştiremeyiz ama öyle demiştiniz dedim hemşiremizde aşı artık tek doz olarak geliyor sıkıntı olmaz dedi bana değişti sanırım bi arayıp sorun olmazsa

Amin demek cok isterdim ama dun uyandirmamakla buyuk hata yapmisim gece uyumadi abartisiz sabaha kadar yarim saatte bir uyandi en uykusuz kaldigim geceyi yasadim dun gece
Allah yardımcın olsun canım benim. Çok zorluyor bu bebeler bizi. Gerçekten daha küçüklerken ne kadar kolaymış diyorum. Altbağlamak yemek yemek işkence oldu artık

Allah yardımcın olsun canım benim. Çok zorluyor bu bebeler bizi. Gerçekten daha küçüklerken ne kadar kolaymış diyorum. Altbağlamak yemek yemek işkence oldu artık
Ah ahh bizimkinin her seyi iskence. Ne aglamadan uyur ne altini baglatir ne kiyafet giymek ister apartmani ayagi kaldirir cani istemezse yemek yedirmek imkansiz sımsıkı kapatir agzini keci gibi inadi var
Az once agladi esim gitti yanina kaan normalde besiginde yatiyodu geldi cocugu niye yataga yatirdin besigine yatirsana diyo dedim zaten besiginde yatiyodu yoo bizim yataktaydi dedi ben şok kendi besiginden bizim yataga gecis yapmis Allahtan dusmedi yere bir de boyle tehlikeli isleri var ki sorma

Ben menenjiti 1 yaşında yaptıracağım doktorumuzla öyle konuştuk.
Bakalım artık yarın sorarım. Zor mu kızamık aşısı
Ateş filan yapıyor mu? Yaptıranlar vardı galiba
Büyüdükçe aşılar da zorlaşıyor çok ağlıyorlar anladıkları için

Anne yanı mı sizin beşikte?
Geçen de benim kız kafamın üstüne düştü gece Bazen gövdesi beşikte ayakları bizim yatakta oluyor
Eşim gececi olduğunda yanımda yatırıyorum gece uyandığında farklı şekillerde buluyorum çocuumu

Evet bizim yataga bitisik gece surekli uyandigi icin hala o pozisyonda besigi kolay alip koyabilmem icin ama diger parmakliginida kaldiracagim bu sekilde tehlike arz etmeye basladi artik

Evet bizim yataga bitisik gece surekli uyandigi icin hala o pozisyonda besigi kolay alip koyabilmem icin ama diger parmakliginida kaldiracagim bu sekilde tehlike arz etmeye basladi artik
Bende aynen öyle düşünüyorum. Küçükken daha kolaymış herşey sanki

Öykü uykusuzluğun ilacını bulup onu mu içti acaba. Akşam 5 buçukta yattı 6’da kalktı şu an hala uyumuş değil. Gerçekten çok zorluyor iki çocukta. İkisinin de ayrı durumları var. Ne yapacağız şaşırdık. Sabah erkenden kalkıyorlar akşam geç yatıyorlar. Onlar için araştırma yapacak vaktimiz dahi olmuyor. Haliyle kendi hayatımız da yok. Öykü uyuyunca deniz ben eşim kaldık. Tek çocuk daha kolaymış. İki küçük çocuk çok zor. Bence okula başlayınca ikinciyi düşünmek en iyisi.
aşıyı biz olduk hafif başı sıcaktı Calpol verdim. Saat 10’da açıyorlarmış aşı için o saatte gelin dedi bize hemşiremiz.

Bizim kızla ne kadar benziyorlar. Giydirirken bir kaçışı var. Yemek yemesi de aynı. Hele bağırması. Denizime kurban olayım. Uyanıp beni beklerdi yada konuşurdu kendi kendine. Bu uyanıyor basıyor çığlığı gece gündüz farketmiyor. Komşulardan utancıma gece Işık hızında kalkıyorum. Diş sancısını dibine kadar yaşıyor ve yaşatıyor. Bende park yatağı alt kademeye indireceğim. Sarkmaya başladı sanki. Sizinki yatağa bu kadar çabuk geçebiliyorsa aman dikkat edin.

Bize de saat verdi o saatte gittik. Uçak filan kar etmiyor. Mama Sandalyesine oturur oturmaz çıkmak için çırpınıyor. Canı istemezse yemiyor. Ekmek istiyor görürse oyuncak koyuyorum atıyor. Azıcık cadı bizimki inş. düzelirler ya. Yemeyen çocuk insanın şevkini kırıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…