2020 Şubat Anneleri

Ben 2 düşükten sonra korkuma hiç hareket etmedim yedim yattım resmen bir de çabuk kilo alan bir yapım var sen çok şanslısın zaten kilolar yüzünden gebelik şekeri çıktı. Ne güzel sen çabuk verirsin az kalmış benim daha yolum var kilom belli maalesef özellikle göbek ve kalça

Ya aslinda bizim öyle zengin bir menümüz yok malesef. Patates kabak elma armut ve kırmızı et yiyebiliyor. 4 ay sonra eti yeni denedik cok şükür sıkıntı yasamadik. Bugun ben ilk defa tavuk yedim. 3 gün tavuk yedikten sonra bakalim doktorum ali eymene ne baslaticak. Belki onada tavuk eti baslatir bilmiyorum. 3 gün bana denetiyor 3 gunde ali eymene denetiyor. Yani yeni yeni menumuze biseyler ekliyoruz. Muzu denedik ama muz rahatsiz etti malesef tekrar biraktik. Muhallebi tarzi seyler denemedik. Ben en son 1 bucuk ay önce pirinc unu yedirdigimde ishal olmustu. Gunde 10 defa kaka yapmaya basladi hemen kestim. Alerjide basa bela.

Peki yemeklerini oturarak mi yediriyorsunuz? Birde bebeginiz kac aylik? Benimki otursa asla agzini acip yemez. Yatarken oyuncaklari gosterip bi kac kasik anca yedirebiliyorum. Oturarak yese ne guzel olur ya. Emmesi sikinti uyumasi sıkıntı yemesi sıkıntı 6 bucuk ay carsafta salladim. Kollarim koptu. 6 ay meme reddiyle savaştık. Simdide ek gidayla savasiyoruz resmen

Selamm kızlarr bugün kontrole gittim 10+1 olmuş bizim bebiş valla Yaman la ilgilenmekten pek hamile olduğumu anlamıyorum bugün biraz canım sıkıldı ama plasenta hem rahim ağzında hemde sezaryan dikişime çok yakınmış inşallah yukarı çıkar da herhangi bir yapışma olmaz bırdaki ilk zamanları hatırlıyorum baya plasentası önde olan arkadaş vardı sanırım zamanla düzelmişti onların inşallah benimkide öyle olur

Masallah canim ya insan hamile birini duyunca nasil seviniyor. Insallah doguncada kolay olur senin icin 2 bebis. Buda kız olursa bi kiz bi erkek cok tatli olurlar

Benim de ayak ve kol bileklerim çok ince o yüzden hala armut gibi bir görüntüm var. Basenleri baya eritmem lazım. İştah kesen yağ yaktığı söylenen bir ilaç içmiştim. İştahım azaldı gerçekten ama öyküye dokunur diye iptal ettik Öykü de iştahsız sütten geçiyor mudur diye düşündük. Tek çocuk olsa aralıklı oruçu denerdim ama deniz uyanır uyanmaz yemek istiyor. Mecbur biz onlara uyuyoruz

Yeniden hamile kalsaydım herhalde sağlam bir psikolojik destek almam gerekirdi. İleriyi düşünüp düşünüp ağlardım herhalde. Ama sen tek çocuksun ailen yanında olur. Biz 6 annem kime koştursun. Zaten koronayı tam atlatamadı. Benimki de oğlanda aşağıdaydı sonra çıktı. İnş seninki de sorunsuz bir şekilde geçecek hamileliğin. Yalnız cinsiyetini çok merak ediyorum.

Kızlar tv’yi baza altına kaldırdık. Deniz o kadar etkileniyor ki ağresif bir hale dönüşüyordu. Öykü de izlemeye başlamıştı. Sınırlı izletme çabaları maalesef olmadı. Kapanınca çığlıklar isyanlar. Ayrıca bir etkinlik verince odaklanmıyor tv’yi transa geçmiş gibi izliyordu. Şimdi Çocuğu oyalayacak aktivite bulmaya çalışıyoruz. Denizle sürekli sohbet etmeye oynamaya çalışıyorum ama sonuç olarak beni ısırdı acayip sinirlendim. Hiç beklemiyordum fazla tepki verdim maalesef. Çünkü göğsümün üst kısmını ısırdı acıdı babasını da ısırıyor arada. Tv’nin zararlarını atması baya zaman alacak tabi. Sizde bebekleriniz henüz küçükken bu konuyu düşünün.

Masallah canim ya insan hamile birini duyunca nasil seviniyor. Insallah doguncada kolay olur senin icin 2 bebis. Buda kız olursa bi kiz bi erkek cok tatli olurlar
İnşallah canım ya valla bazen gözüm korkuyor ama annem babam yanımdalar izmirden eskişehire taşındılar bizim için 10 dk uzaklıktalar lojmana o yüzden rahat geçiyor günler. Cinsiyet için çok heycanlıyom valla içimden kız geçiyor ama sağlıklı olsun da
Çocuk çok olunca kadın napsın kime gitsin tabi zor ben o bakımdan şanslıyım. İnşallah çıkar yukarı ya bakalım hayırlısı artık inşallah kız olur diyorum ama sağlıklı olsunda
Biz gün içinde hiç tv açmıyoruz ama akşam eşim gelince illa haberler izleyecek o açıyor ona bile kilitlenip kalıyor Yaman gece uykusuna 7-8 gibi geçiyor bizimki bizde sonra açıyoruz tv yi netflixten dizi film izliyoruz ama 2. Den sonra ne olur bilmiyorum

Kız çocukları biraz daha sevimli oluyor yada bana öyle geldi. Denizde kız güzelidir aslında. Sürekli Güler iki yanağında gamzesi vardır. Hatta bazıları bunun peşi kız demişti. Öyküde tam kız hatları var. Burnu kulakları daha küçük. İnş gönlünce olur bende kız olsun çok istemiştim. Tabi öykü abinin kıyafetlerini de giyiyor o konuda azıcık şansız.
Deniz diğer çocuklara göre Tv’den çok etkileniyor hemen bağlanıyor. Çok sinirli oluyor bizi dinlemiyor. Bizde onlar uyuyunca açarız diyorduk denize limit koyduk ama her defasında aştı kriz çıkardı. Tv büyük kolaylık oturt başına saatlerce izler anneler rahat eder. Ama bizim çocuk çok etkileniyor olmadı bizde. Önünü şimdi almazsak sonra daha kötüye gidecekti.

Aynen onlar nasılsa biz de öyleyiz bence en iyi yağ yakıcı limon ben bu kısa sürede incelmemi düzenli haşlanmış limon suyu icmeme bağlıyorum bir de Leslie müthiş inceltiyor beni. Her dönem kurtaricim oldu 2013 de 70 kilodan 55 e onunla düşmüştüm

Canim oturarak mama sandalyesinde yiyor bu ayın 20sinde 9 aylık olacak. Sizin bu beslenme sıkıntıli oldu hep inşallah düzene oturur en kısa zamanda.

Kizlar brbekleriniz ne kadar ek gida yiyor? Mesela sebze puresini ne kadar yiyorlar? Bizimki pek bi istahsiz sebze puresini hic sevmedi agzini dahi acmak istemiyor.
canım benim bebeğimde 7 ay 15 günlük henüz yakınız yani bana doktorum yarım çay bardağı verebilirsin demişti. 5. Ayda tadımlara başlattı bizi 6. Ayda günde 2 öğün verebilirsin dedi ama ben 1 öğün verdim küçük daha diye şimdi 7. Aya girdiğimizden beri 2 öğüne çıkardım. İlk başlarda çok acele ettiğimi düşünüyorum hemen yesin hemen öğrensin açsın ağzını istiyordum hatta hemen pütürlü vereyim falan dedim çok öğürdü olmadı sonra bi video izledim ek gıdaya geçiş 6-12 ay arası bi dönem dedi doktor benim sütümde yetiyor o yüzden acele etmeyi kestim Sabahları genelde meyve+yumrta ve lor veriyorum şimdilik zamanla pekmez ve ceviz eklicem akşamları da sebze çorbası yoğurt çorbası tarhana çorbası şeklinde ilerliyorum dün ilk kez kuzu kıyma verdim 3 gün kuralından dolayı zaten hızlı olmuyor denetmek istediğim bir sürü şey var ama yavaş yavaş eklicem artık

Bizim yaman da öyle çok güleç yüzlü bi bebek bizimkinin tek yanağında var gamzesi çok tatlı oluyor gülünce 2. Ler mecbur büyüğün kıyafetlerini giyecek yapıcak bişey yok
Dediğin gibi tv rahatlık ama ipin ucu kaçtımı kötü oluyor en iyisi hiç bulaşmamak. Benim iş yerinde arkadaşın oğlu var 5 yaşında bakıcı alıştırmış tv ye çocuk sürekli tv izliyor kızcağızda uzaklaştırcam diye yapmadığı şey kalmadı

Şu an evde bir sükunet var. Herkes eline kitap almış Denizde beni sabote ediyor sürekli bu ne diye soruyor. Artık daha çok konuşup onu dinliyoruz soru sorup cevap vermesini bekliyoruz. Tabi birşey izlemek istediğini söylüyor biraz böyle olacağını anlatıyoruz. Bence de iyi oldu ister istemez bakıyoruz şimdi baya vaktimiz oluyor. Şimdi sırada denizi odasında yalnız yatırmak diye düşünüyorum. 3 yaşında artık yavaştan alıştırmalıyız. Sevdiği bir ayı var onu almayı düşünüyoruz.belki ona sarılıp uyur. Bakıcı işi zor ya senin kurallarına uyması lazım.

Bence kardeşi sizin yanınızda yatarken odasında tek başına yatması biraz zor gibi geliyor bana yani ben olsam yanlız yatmak istemem bence kız kardeşi ile beraber yatabilecekleri yaşa geldiğinde ikisini aynı odada yatırmaya alıştırsanız daha kolay olur sanki

Kilosu ve boyu ideal. Ne eksik ne fazla.
Sizin doktor nenelerimiz gibi tombik mi seviyormuş
Deniz 9kiloyu geçti, artık pek kg almıyor. 8 aylıkken 8900 dü. Şimdi 9.5 aylık ve 9300 kadar. 72cm olmuştur.
Tabi kız bebek erkek bebek farklı değerlendilir ama bizim doktorumız gidişattan çok memnun.
Hatta 8.ayda kilosunu fazla bile bulmuştu..

Kaan Alp bu ayina kadar ilk defa 4 saat uyudu rekor kirdi bugun sabah 8e 20 kala uyandi sonra 10 da uyudu oglen 2 de uyandi hala inanamiyorum bu uykulari bir de gece uyusa ahh tadindan yenmez

Koltuk kenarlarina tutunup kalkiyo artik hatta emeklerken biran vazgecip yerden destek alarakta ayaga kalkmaya calisiyo ama toto kalkmiyo oturuyo sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…