Popüler Konu 2020 Şubat Anneleri

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
Belli olmaz çıkar inşallah 😌
Canım senin plesanta rahmi kapatmıştı dimi yanlış hatırlamıyosam kaçınca haftada düzeldi yukarı çıktı yani,
Teyzem hamilede 41 yaşında ilk bebegi şuan 20 haftada detaylıda doktor plesanta aşağıda demiş, bi kaybı var kalbi atmadığı için kürtaj olmuştu düzelir dedim biraz endişeli yaşından falan dolayıda dedim bi arkadaşında öyleydi düzeldi daha doğurmadı bekliyo teyze korkma falan dedim hatta 😌 ama doktor ona erken doğum olabilir demiş bide kanaman olur demiş ama kanaması olmamış hiç
evet canım rahim ağzını tamamen kapatmıştı plasentam. 18. haftamdı galiba yukarı çıktığında. doktorum 28-30 haftayı bulabilir çıkması demişti.

aynı şekilde bana da kendini kasacak hareketler ve ilişkiyi yasaklamıştı, kanaman olabilir demişti. eğer yukarı çıkmazsa sezaryen oluyorsun, biraz kanama fazla olma riski, erken doğum gibi riskler olabiliyormuş tabii. ama bunu yaşayan çok kadın var, yukarı çıkmasa bile bir sorun olmadan doğuruyor bir çok kadın üzülmesin dert etmesin çok.

Baya adrenalin dolu desene yarin hadi hayirlisiyla dogurursun inşallah artik🤲
evet canım ya hayırlısı olsun bakalım benim günüm ne zaman allah bilir :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 452 gün geçti.

gamzeli_bebis

Guru
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2011
7.196
21.047
29
Kuzum gogsunun ucu var mi ?
Evet var ama beyefendiye biberon kolay geldiği için alıştı🥴
G gamzeli_bebis canım uras nasıl aranan çocuk mu aransada biberonu mu kabul ediyo, inşallah bi çözüm bulursunuz düzelir kendini yıpratma hiç düzelicek inşallah
Aranıyor kuzum aransada memeyi tutmuyo tutsada bir iki çekiyo bırakıyo
Biberon kolay geliyor.
İnşallah düzelir emzirme danışmanı falan ayarlıycam olmassa

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 454 gün geçti.

Zeyf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
4.436
6.053
Bizimkinin kakasız bezini 1-2 defa ancak almışımdır . O yüzden hep sürdüm.çok bekletmiyorum bezini hemen de alıyorum ama olmuş . Annem dün yemekleri acılı yapmıştı. (Acıya tuzluya bayılıyor kadın ) Ondan mi oldu diye düşünüyorum. Çünkü gazlı şeyler yiyince gaz oluyorsa acılı yiyince de pişik olabilir.
Acili baharatli yeme canim onlarda gaz yapiyo bizimkisi gunde 3 en fazla 4 kere kakasini yapiyo onun haricinde dolu dolu cisimiz var masaAllah
Evet var ama beyefendiye biberon kolay geldiği için alıştı🥴
Biberon neden kullanmistin ? Ben emzirdikten sonra mamayi biberonla veriyorum meme ucumu nasil emiyosa biberonu da o sekilde emiyo miy miy o yuzden cok sukur beni reddetmedi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 442 gün geçti.

Aycee09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2019
2.153
3.438
27
evet canım rahim ağzını tamamen kapatmıştı plasentam. 18. haftamdı galiba yukarı çıktığında. doktorum 28-30 haftayı bulabilir çıkması demişti.

aynı şekilde bana da kendini kasacak hareketler ve ilişkiyi yasaklamıştı, kanaman olabilir demişti. eğer yukarı çıkmazsa sezaryen oluyorsun, biraz kanama fazla olma riski, erken doğum gibi riskler olabiliyormuş tabii. ama bunu yaşayan çok kadın var, yukarı çıkmasa bile bir sorun olmadan doğuruyor bir çok kadın üzülmesin dert etmesin çok.

evet canım ya hayırlısı olsun bakalım benim günüm ne zaman allah bilir :)
Evet onada sezaryan olur demiş canım doktor bakalım inşallah çıkar normal çok istiyodu onada aynı şeyleri söylemiş elinde değil testlerinde risk çıktı yaştan ama detaylıda rahatladı çok şükür

kayipdunya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2015
1.324
1.652
Kızlar bugün aşı olduk 1 aylık olunca hepatit aşısının 2. si Oluyor. Boyumuz 52 kilomuz 4 kg olmuş sarılığımız yokmuş. Çok gazlı dedim kolik değilse birşey verme 4.aydan sonra geçiyormuş 🥴
Maşallah 🧿 bende istiyorum 4 kilo 😅 bizim de bi 50 bi 49 çıktı hangisine inanayım 1 ay neçabuk geçmiş dün gibiydi herşey 😂😂

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 454 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :93 Kg. Şimdiki Kilom :91.6 Kg.

Aycee09

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2019
2.153
3.438
27
Sleepy bez bizdede taşırma yaptı 🥴
Bendede prima care seri taşıyo yandan arkadan 🙄 demekki hepsi yapıyo yada biz bağlamayımı beceremiyoz 😂 sleepy in ıslak mendilini kullanıyorum yeni doğan pişik olmadı hiç bi kakasını yaptığı yer kızarık duruyodu oraya kullandım kremi, pişik olan arkadaşlar bi denesin olmadı belki ıslak mendildendir

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.519
5.996
36
Maşallah 🧿 bende istiyorum 4 kilo 😅 bizim de bi 50 bi 49 çıktı hangisine inanayım 1 ay neçabuk geçmiş dün gibiydi herşey 😂😂
Olur canım seninde. Küçükler genelde çabuk kilo alır derler. İlk çocuk olsaydı hemen büyümesin derdim. Ama şimdi hemen büyüsün 6 aylık olsun otursun denizle iletişim kursun istiyorum. Yoksa bizim Deniz her fırsatta tepesinde. Ölçümler hastane ve asm de farklılık gösterebiliyor.
evdekiler yemek yiyor ben defnoşu emziriyorum anaların kaderi mi bu . 🤣

Canan_Ela

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2015
2.846
3.674
34
canan ya cok guldum mesajina :KK70: :KK70:

😂😂 bence annen yememis bu numarayi😂 saka bi yana allahim sabir versin senin hesap.bende babasina verdm bakdm cocuk kucaginda uyuyo kimi kime emanet ettim bilemedim uyanmis birdr ben uyumadim hic dio:KK70:horladin be adam diom hic bile diyor🤣🤣

😂😂oyle valla anacim nerdeyse 20 kiloya dayandim ama hic catlagim yok cok sukur lierac sagolsun 👍☺️

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 433 gün geçti.

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
😂😂oyle valla anacim nerdeyse 20 kiloya dayandim ama hic catlagim yok cok sukur lierac sagolsun 👍
bende o kremi kullanıyorum ama çatlağım var yine 🙄 gerçi ilkinden kalanlara yenisi eklenmemiş görünüyor.
ay geçen nstde ikiz bir gebe karnı gördüm şok geçirdim böyle bir şey olamaz ya. üzüldüm kadına cidden, çok takmam ben vücut bu yani hele ki çocuk doğuruyoruz olacak tabii ama çok fenaydı kadının karnı ya. ikiz gebeliklerde bi de nst de iki katı sürüyor. bizim yaşadığımız her şeyin iki katını yaşıyorlar ay ne zordur ya 😭

yeb4

🎈
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2014
8.576
9.943
Evet onada sezaryan olur demiş canım doktor bakalım inşallah çıkar normal çok istiyodu onada aynı şeyleri söylemiş elinde değil testlerinde risk çıktı yaştan ama detaylıda rahatladı çok şükür
ikili testi yaştan dolayı zaten kesin riskli çıkacaktı o belli bir şey. inşallah sağlıkla alır kucağına allah yardımcısı olsun ☺️

Canan_Ela

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2015
2.846
3.674
34
bende o kremi kullanıyorum ama çatlağım var yine 🙄 gerçi ilkinden kalanlara yenisi eklenmemiş görünüyor.
ay geçen nstde ikiz bir gebe karnı gördüm şok geçirdim böyle bir şey olamaz ya. üzüldüm kadına cidden, çok takmam ben vücut bu yani hele ki çocuk doğuruyoruz olacak tabii ama çok fenaydı kadının karnı ya. ikiz gebeliklerde bi de nst de iki katı sürüyor. bizim yaşadığımız her şeyin iki katını yaşıyorlar ay ne zordur ya 😭
vallahi bencede cok zordur canim ,hele ilk 3 sene facia ,sonrasi guzel olur tabi ama 3 yil 30 yil gibi gecer heralde ,
vallahi bilmemki belkide vucudum yapmiyodur ama annemde cok var ,oyuzden cok sık surdum nemsiz hic birakmadim oyuzden kremdendir diye dusunuyorum yada benim vucut yapmiyodur oda olabilir

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 433 gün geçti.

mermermermer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2014
939
1.310
A Alisdendef canım sana bişey soracağım sende hamilelikte kan sulandırıcı iğne kullanıyordun dimi? Doğumdan önce iğneyi en son ne zaman vıurmuştun ve doğum genel anesteziylemi yoksa spinal mi olmuştu? Doktorum bana ağrın olursa iğneni yapma dedi ama ben sanki ağrıyı anlayamayacakmışım gibi geliyor ve iğneyi yaparsan normal doğumda epidural alamazsın sezaryen olmak zorunda kalırsan da genel anesteziyle olur dedi o yüzden seninkini merak ettim☺️ İğne kullanıp doğum yapan arkadaşlarda varsa onlarda müsait olup yazarlasa sevinirim❤️❤️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-05-2021

Hamileliğimin 40. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 2 gün kaldı.

Bebeğinizin ilk nefes alışı zor olacaktır. Yapılan hesaplamalar, alınan ilk nefesin normal bir nefese göre beş kat daha fazla efor gerektirdiğini göstermiştir. Bunun sebebi akciğerlerde bulunana hava keselerinin sıvı ile dolu olması ve öncelikle bunun boşaltılması gerektiğindendir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3350 gr. - Yaklaşık boyu : 51.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın