2020 Şubat Anneleri

kızlar merhaba,

ek gıda konusunda sizlerin tecrübesine itiyacım var, bir sorum olacak. bilgi verebilirseniz sevinirim.

ek gıdaya başlamak için doktorumuzla konuştuk. sebze ile başlayın dedi. yalnız ben hep önce bir çeşit sebze ile mesela havuş veya patates başlanıyor, sonra 3 gün bu sebze denendikten sonra yenisine geçiliyor diye biliyordum. bizim doktor dediki, ilk olarak havuç-patates-pirinç-zeytinyagını karıştırın suda pişirip öyle verin. bunu 3-4 gün verdikten sonra bu karışıma her seferinde yeni bir tür sebze katın dedi.
ilk defa duyunca şaşırdım.
yani meyveleri anlatırken evet teker teker deneyin dedi. önce elma 3gün sonra armut 3 gün sonra muz gibi.
ama sebzeyi dediğim şekilde karıştırıp başlayın dedi.
kafam karıştı açıkcası
bu şekilde başlayan, veya bu şekli daha önce hiç duyan, yorumu olan varmı acaba :)
Havuç patates pek alerjen değil, ama siz içiniz rahat etmeyecekse önce birini tattırın. Pek bir farkı olmaz bir kaç gün geç yemiş olur :)

Benim kız 12buçukta yatıp 8buçukta kalktı. İyice abarttı artık umarım geçicidir.
Böyle giderse akşam uyutmayacağım.
Selozy cim selam
Bu gece uykusu demi denizciğin
Bizim ki aylardır bu dediğim şekilde uyuyordà.bana gece uykusu için yeterli gibi geliyordu yani normali böyle diye düşünüyordum :) sen böyle yazinca acaba dedim
Gün içinde 2 kere uyuyor toplam 3 saat
Son uykudan 19.00 gibi kalkiyor .yeterli mi sence 💕

Selozy cim selam
Bu gece uykusu demi denizciğin
Bizim ki aylardır bu dediğim şekilde uyuyordà.bana gece uykusu için yeterli gibi geliyordu yani normali böyle diye düşünüyordum :) sen böyle yazinca acaba dedim
Gün içinde 2 kere uyuyor toplam 3 saat
Son uykudan 19.00 gibi kalkiyor .yeterli mi sence 💕
Aslında az. Sağlığını etkileyecek bir durum değil tabi.
Bu aylarda gece ortalama 10-11 saat uyurlarmış,8 saat bayağı yetişkin modu 😆

Aslında az. Sağlığını etkileyecek bir durum değil tabi.
Bu aylarda gece ortalama 10-11 saat uyurlarmış,8 saat bayağı yetişkin modu 😆
Gece 12 de zorla uyuyor.uykum geldi diye bir şey yok onda.bizim geliyor onun gelmiyor😂

Öykü şimdi uyudu gece kesin kalkacak. Sabaha kadar uyusa keşke. Normali bu aslında tam uyku saatleri. Bu saatte yatıp sabah kalkmaları lazım ama nerde.

iki çocuğu oyalayamaz oldum evcilik çay seti gibi bir şey alacam Pazartesi günü. Yorulmuyorlar ki uyusunlar. Burda bir kadın iyi küçük çocuğu yağmur kar demiyor çıkarıyor ben burunlarını uzattırmıyorum hasta olacaklar diye 🤣 ama niyeti bozup çıkarsam mı diye düşünmeye başlamadım değil.

Öykü şimdi uyudu gece kesin kalkacak. Sabaha kadar uyusa keşke. Normali bu aslında tam uyku saatleri. Bu saatte yatıp sabah kalkmaları lazım ama nerde.

iki çocuğu oyalayamaz oldum evcilik çay seti gibi bir şey alacam Pazartesi günü. Yorulmuyorlar ki uyusunlar. Burda bir kadın iyi küçük çocuğu yağmur kar demiyor çıkarıyor ben burunlarını uzattırmıyorum hasta olacaklar diye 🤣 ama niyeti bozup çıkarsam mı diye düşünmeye başlamadım değil.
Biz neredeyse her gün çıkıyoruz. Şükür bişiy olmadı. İyi bile gelir. Yeterki havaya uygun giyinsinler.

Kızlarr doğum günümüzü yaptık Yaman çok şaşırdı balonları görünce çokta mutlu oldu aaa aa diye diye dolaştı yavrum😂😂 pasta yedi ilk defa bir ağzına atışı var görmeniz lazım😂😂

Eklentiler

• 0FF0EC67-ABCA-44BA-B331-3A211104087A.jpeg
    0FF0EC67-ABCA-44BA-B331-3A211104087A.jpeg
    154,4 KB · Görüntüleme: 37
  • 8E31D8E9-551E-4BC3-AACE-669BA6E7C081.jpeg
    8E31D8E9-551E-4BC3-AACE-669BA6E7C081.jpeg
    115 KB · Görüntüleme: 37
Biz neredeyse her gün çıkıyoruz. Şükür bişiy olmadı. İyi bile gelir. Yeterki havaya uygun giyinsinler.
Biz burda kalıcı olmadığımız için kar kıyafeti almadık içlik üzerine eşofman giyiyorlar genelde. Baya kar yağdı. Deniz aslında çok sever karı ama üşütecekler diye korkuyorum. Artık burdan gidince çıkarlar pencereden izlemeye devam.

Öykümüz uyandı bu gecede 2’de uyuruz😱 yarın tatil artık babamız hazırlar kahvaltımızı 🤗 bugün temizlikleri yaptım yarına yemeğim de var haftasonu full oturup dinlenmeyi düşünüyorum 🤣

Genrl olarak yeni neslin bir uyku problemi var sanırım:) annrmlerin köyde o kadsr iş arasında bu kadar uykusuz kalabildiğşni sanmıyorum:)
Biz de kaç gündür gece uykumuz yok diş diye düşünüyorum dün bir iki saat kesintisiz uydu onda da benim uykum gelmedi döndüm durdum:/
Yaşamayana pek anlamlı gelmiyor bazı şeyler kitaplardan okuduklarımızı yapabilmeyi pediatrislerin anlattıklarını uygulayabilmeyi ben de isterdim ama ben çocuk uyusun diye bir saat ee simden piş pişinr ninissinr herşeyi deniyorum sabaha kadsr fön sesi eşliğinde uyuyorum artık zamanında birinin yanında bilmiş bilmiş sallayıp ahını aldığımı düşünüyorum 🤣

2’de yatıp 7’de kalktık uyumadık ağladık dolandık biraz deniz de 8’de kalktı biri tablet için ağlar biri huysuzluktan o kadar yoruldum ki ağlayana sinir oluyorum tek gözüm kapalı geziyorum gözlerim yanıyor eşimde niye negatifsin diyor. Ben 4 senedir uyumuyorum farkında mısın dedim ona da. Başım ve dişim ağrıyor çok yorgunum.

Kızlar öykünün kıyafetlerini ayrı yıkadım hep

artık ayırmasam mı diyorum

siz nasıl yıkıyorsunuz ?

2’de yatıp 7’de kalktık uyumadık ağladık dolandık biraz deniz de 8’de kalktı biri tablet için ağlar biri huysuzluktan o kadar yoruldum ki ağlayana sinir oluyorum tek gözüm kapalı geziyorum gözlerim yanıyor eşimde niye negatifsin diyor. Ben 4 senedir uyumuyorum farkında mısın dedim ona da. Başım ve dişim ağrıyor çok yorgunum.
Allah kolaylık versin bacım zor işin
Sen böyle yazdıkça ben yoruluyorum 🥴
Onlar Beraber oynadıkça sende dinlenirsin inşallah

Zaten Öyküyü bir sabah erken kaldırıp uykusunu düzene sokman şarttı bugün yaparsın.
Babası da evdeyken daha rahat olur.

Allah kolaylık versin bacım zor işin
Sen böyle yazdıkça ben yoruluyorum 🥴
Onlar Beraber oynadıkça sende dinlenirsin inşallah

Zaten Öyküyü bir sabah erken kaldırıp uykusunu düzene sokman şarttı bugün yaparsın.
Babası da evdeyken daha rahat olur.
Öykü 1.5 saat sonra uykusuzluğa yenildi emerek uyudu 12’ye kadar. Yani erken kalkma yalan oldu. Onu uyutunca bende yattım 5dakika sonra eşim çağırdı kahvaltıya ses vermedim baktım dürtüyor kıyamadım kalktım. Sonrada yatamadım deniz darlayınca kara çıkalım arabayı temizleyelim dedik onu yaptık yürüdük biraz. Şu an beraber oynamıyorlar öykü hevesli ama deniz oralı değil ben merkezci şu ara paylaşmıyor isyankar modda. Öykücüm de bakıp duruyor öyle.

X