2020 Şubat Anneleri

her şey yolundaymış çok sevindim :)
dvit için ne kullandığını paylaşabilir misin?

sarılık için ben sarı ışıkta tutmak gerekiyo diye hatırlıyodum ama yanlış hatırlıyorum di mi ya, saçma olur sarı ışık. neden aklımda öyle kaldıki. odası da kısılıp açılabilen ayarlı ışık olduğu için sarı ışık mecbur. ama öyleyse kullanmam onu. kızımda hiç sarılık problemi yaşamadım ya çok bilgim yok, yanlış hatırlıyorum demekki.

bu arada ne güzel hiç kanaman yok temizlenmiş tamamen, benim 10 gün çok yoğun sonrasında daha az tam 40 gün sürmüştü kanamam.

bol bol sütün olsun oğluşuna yarasın ve onun da bol bol çişi kakası olsun annesi ❤
Bizim de odasında ayarlı sarı ışık var. Yüzü de sarı gibi ama sarı ışık kullanmasam mı ki odada. Daha 3 gunluguz,sali kontrolümüz var.

Bizim kız emerken ağlıyor bu ara. Çevredekiler sütün çok geliyor diyor kimisi gazı var diyor, bende gece uykusuna dalarken zorlandığını düşündüm ona kısık sesle şarkı söyledim önce güldü sonra uyudu. Bu ikinciler kendine fena baktırıyor garibim Deniz sorunsuz bir bebekti ne şarkı ne türkü emdi uyudu. Büyüdükçe gece bile kalkmıyordu. Sabahları Ne güzel uyurduk onunla Pamuk gibi sıcacıktı. babamız işe giderdi. Defneyle öyle bir aşk yaşayamayız sanırım.

Bizim kız emerken ağlıyor bu ara. Çevredekiler sütün çok geliyor diyor kimisi gazı var diyor, bende gece uykusuna dalarken zorlandığını düşündüm ona kısık sesle şarkı söyledim önce güldü sonra uyudu. Bu ikinciler kendine fena baktırıyor garibim Deniz sorunsuz bir bebekti ne şarkı ne türkü emdi uyudu. Büyüdükçe gece bile kalkmıyordu. Sabahları Ne güzel uyurduk onunla Pamuk gibi sıcacıktı. babamız işe giderdi. Defneyle öyle bir aşk yaşayamayız sanırım.
Kız dur daha çok erken nie yaşayamayasın yaa daha neler görücz du bakalım
Bende şuan sinir küpüyüm oğlana kendi yatmıyor illa uyutkrn yanında olucaz babamız geç geliyor çok zor bi hayat bekliyor beni şıan annem var idare ediyorız gidince nasıl olacak napıcaz bilemiyorım.ağlamağım geliyor valla😫

Bizim de odasında ayarlı sarı ışık var. Yüzü de sarı gibi ama sarı ışık kullanmasam mı ki odada. Daha 3 gunluguz,sali kontrolümüz var.
Yüzüne sarı ışık vurmasın bence aksine beyaz ile değiştir yaşamadım ama kuzenlerimde olmuştu beyaz ışık tutmuşlardı bide güneş ışığı vuruyosa tutabilirsin, sık sık emzirebiliyosan emzirirsen atlatırsınız inşallah

40 çıkarma yorgunluğu var 2 gündür üzerimde eşimin anne annesi benim anne annem büyük anne annelrti gezdik dün 🤣 bugünde eşimin halasına gittik bana gelemiyolar gelmiyosunuz diye sitem ediyomuşlat eşimin babası falan torumu görücem diye tutturuyomuş 🙄 dedim gidelimde çıksın aradan ve iyiki yanımda istememişim onları çıldırırmışım karışmadıkları sormadıkları şey kalmadı seyrek emziriyosun dedi bana ya kadın ayyy daraldım 40 gün bakmışım ne güzel büyütmüşümde dediği lafa bak gelde sev say işte
Emziriyorum ne güzel biraz zor kaka yapıyo fiye sütüm yağlı değilmiş yağlı olsa rahat yaparmış fenalık gelirdi kp kucağına aldı öptü çıldırdım kendibabam korkuyo bişey olur diye uzaktan seviyo kaç gün kaldım bakıp bakıp maşallah maşallah diyo kucağına veriyoruz alın alın diyo bu adam geldi öptü ya eşim anladı hemen bana baktı öpmesin dedim sessizce oda tamam dedi ayy düşüncesiz insanlar daha neler neler Allahtan şükür ki eşim çok ısrarcı değil istedikleri zaman gelip gidemezler yani gönlü kırılmasın diye arada katlanıyorum böyle napım 🤦🏻‍♀️ Ordan anneme geçtim 1 sokak var arada zaten 3 gün burdayım en güzel yanı bu 🤣

Lohusayken kurandan ayet okuyamiyoruz canim. Yanimizdaki kisilere soyleyebiliriz onlar bize okuyabilir
Ah zeyfcim.. bunu ilk defa duydum, ben okudum, okurum da ama senin icin su videoyu paylasiyorum lutfen izle. Ayetel kursi de nas felak da okuyabilirsin canim.

Ah zeyfcim.. bunu ilk defa duydum, ben okudum, okurum da ama senin icin su videoyu paylasiyorum lutfen izle.

Video acilmadi ama kenarda yazisini gordugum kadariyla kisaca sunu yazayim Canim regli iken namaz kilmak neden yasak cunku namazdayken zaten kurandan ayet okuyosun o yuzden lohusaykende ayni sey gecerli bu topik bunu tartisma yeri degil o yuzden konuyu uzatmayacagim ama 2 uni mezunuyum ilki ilahiyat bilgim var yani cok sukur ☺️ suan sadece dua okuyabiliriz ama ayet degil oyle olsaydi namaz kilmak icin lohusaligin bitmesini beklemezdik

Kız dur daha çok erken nie yaşayamayasın yaa daha neler görücz du bakalım
Bende şuan sinir küpüyüm oğlana kendi yatmıyor illa uyutkrn yanında olucaz babamız geç geliyor çok zor bi hayat bekliyor beni şıan annem var idare ediyorız gidince nasıl olacak napıcaz bilemiyorım.ağlamağım geliyor valla😫
Çünkü Deniz faktörü var 🤣 sabahları kalkıp geliyor yavrum baba diyor işe gitti diyorum. Kardeşine bakıyor yanıma yatıyor sonra sapıtıp zıplıyor sonra tabure getirip odamı karıştırıyor en son kovalıyorum odadan.
Bende ağlarım herhalde Allahtan babası gelince sorumluluğunu alıyor. Babasıyla uyuyor. Allah yardımcımız olsun işimiz zor.

Video acilmadi ama kenarda yazisini gordugum kadariyla kisaca sunu yazayim Canim regli iken namaz kilmak neden yasak cunku namazdayken zaten kurandan ayet okuyosun o yuzden lohusaykende ayni sey gecerli bu topik bunu tartisma yeri degil o yuzden konuyu uzatmayacagim ama 2 uni mezunuyum ilki ilahiyat bilgim var yani cok sukur ☺ suan sadece dua okuyabiliriz ama ayet degil oyle olsaydi namaz kilmak icin lohusaligin bitmesini beklemezdik
Evet kuran dan ayet okunmaz 👍🏻Kesinlikle doğru bilgi

Uyandı tekrar uyudu yapamadım yarın yapicam inşallah çok sevindim senin için peki akiyomuydu seninki yoksa sadece capakmi bizimki önce çapak gibiydi sonra akmaya basladi
Hem çapak hem akıntı vardı göz kapakları yapısıyordu, sabah akşam aktikca sildim şu an öyle olmuyor inşallah sizde de işe yarar 🤗

Kızlar biraz önce bir kanamam oldu aniden çok korktum ya. 10. gün bugün git gide azalıyordu ama bi anda bir parça koptu içimden gibi hissettim tuvalete koştum. çok afedersiniz ceviz büyüklüğünde katı kıvamlı bir kan, adetin ilk günlerinde olan gibi ama kocamandı. sonra daha yeni koyduğum ped komple kan oldu. tekrar bebek bezi koymak zorunda kaldım. bugün dikişlerim de ekstra ağrıyor. alt tarafta bir baskı bir ağırlık var gibi sanki. normal mi bunlar ya sizde oldu mu böyle bir şey?

doktorum 10 gün yoğun kanama olabilir dedi. ama yine de çok aşırı ağrı ve kanama olursa gel dedi. yarın bi bakayım düzelecek mi acaba.
ASM deki hemşire bana kanamanda koyulaşma olursa yani normal seyrinden farklı bir kanama olursa Dr a görün demişti senin hastanede yakındı sanırım fazla bekletme bence ne olur ne olmaz 😑

Kızlar bugün biberon vermedim hiç çok şükür memeyi aldı ama gece napicaz bilmiyorum bugün hiç uyuyamadimda ağlarsa dayanamiyorum bugün tam ramak kalmıştı çok ağladı biberon veriyodum son dk memeyi tuttu gerek kalmadı gece için tavsiyelerinize açığım valla varsa öneriniz alırım
Çay kaşığı ile ağzına damlatsan tadını alınca memeyi tutma isteği daha çabuk gelebilir ilk günler biz böyle denemiştik laktasyon hemşiresi önermişti. Şu an hala ağzını açması zor altını açıyorum uykusu dağılıyor ağzına biraz sagiyorum öyle tutup çekmeye başlıyor ve emerkende sürekli çeneyi uyarıyorum çenesi guclenene kadar böyle mecbur 😑

Evet kuran dan ayet okunmaz 👍🏻Kesinlikle doğru bilgi
Hafızlık yapanlar sınav verirken okuyabiliyorlar ezber olduğu için ona fetva var diye biliyorum karışmak gibi olmasın ama yani diyelim bi yerde duyuyorsun ezberde var gayri ihtiyari okuyorsun günaha mı girdin? Veya diyelim kimsen yok yanında okuyacak teksin ve korkuttular seni ezberden bir süre okuyamayacak mısın?

Bana asm deki ebe sadece anne sutuyle beslenen bebek gunde 10 kere de kaka yapabilir 10 gun yapmayadabilir bu normal demisti ama az da olsa mama iciyomus en azindan gunde 1 kez yapmasi gerek sanirim 🙄
Sabah doktorumuza sorayım bari şuan emziriyorum sürekli osuruyor :KK45: :KK70:

Yüzüne sarı ışık vurmasın bence aksine beyaz ile değiştir yaşamadım ama kuzenlerimde olmuştu beyaz ışık tutmuşlardı bide güneş ışığı vuruyosa tutabilirsin, sık sık emzirebiliyosan emzirirsen atlatırsınız inşallah
Sık sık emiyor . Sarilik degiliz ama sari ışık sarilik yapar dediler korktum

Slm anneler benm bebem gibi gunde 10kez kaka yapan var mi acaba? Her alt acmada kaka. Gece bile 2 kere alt degistiriyorum. Hatta cok eminci kusuyor bugun oldugu gibi bir de ustune komple ust degistiriyorum. 4 saat uyuyunca sukur ediyorm bugun 1.5 saat kaldim. 2.5 saat daha insallah suan 1bucuk saattir ayaktayiz uyumaya niyeti yok gibi. Bugun evde yenidogan cekimimizi yaptirdik bize geldiler 🙃 tabi 32 gunluk oldugumuz icin cekimlerde asla uyumadi 🤪 bu korkutma olayinda beni 2. Ya da 3. Gece korkuttular baya bir ruyamda. Kalktim besmele falan. Bir daha olmadi insallah olmaz ❤️

X