2020 Şubat Anneleri

Merhaba canlar. Ben de şubat annesiyim. Bebişleriniz kaç kilo?

Yaa valla eşim geri çe

valla hem büyük rahatlık anne olması hemde çok zor annem bişey diyo ben başka bişey diyorum istediğini yapmayınca da alınıyor kendi düzenimi oturtamıyorum bir türlü çok seviyor herşeye karışsın kaşıklığa koyduğum kaşıkların yerini bile beğenmiyor çatallarla yer değiştiriyor fln düşün artık🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
ben 2. Çocuğu istiyorum aslında aralarında da çok yaş farkı olmasın 32 yaşındayım çok bekleyemem diye düşünüyırum ama tabi şimdi çok erken 2yaş iyi diyordum ama seni gördükçe gözüm korkuyor😫😫

Ayyy aynenn yaa paşam sevmiyormuş onu kullanamazmışşş😫😫

Hmm tamam canım bende 8 gibi vereyim o zaman kaç saatte bir verilebiliyor acaba
Annem gitti diye üzüldüm ama o varken düzen kuramadım. Şimdi yeni yeni evi düzenliyorum. Eşim çok yardım eder ama bazende söylemeyince yapmıyor. Eşim 3. Çocuk iması yapıyor ama oda olacak diye ödü kopuyor düşünsenize 3.tane küçük çocuk huni takıp gezerim artık.
Ben 34yaşındaydım. Deniz 19aylıkken hamile kaldım maalesef çocuğumun gelişimi olumsuz etkilendi. 21aylıkken sütten kestim. Kendi yemek istiyordu gayet güzel konuşmaya başlamıştı herşey geriledi. Ben sürekli yattığım için eline telefon tablet verdik televizyon açtık. Yoksa zaptedemiyordum sürekli oyun istiyordu. Şimdi bile öteliyoruz müthiş enerjik dışarı da çıkamadığı için evde kudurmuş durumda. Aklınıza gelebilecek bütün yaramazlıkları yapıyor. Deniz vicdanımı hep sızlatıyor. Oğlumun çocukluğuna doyamadım sarılıp yatamıyorum bile. İlki kız olsa belki olur mu bilmiyorum oğlan çocukları Kızlar kadar çabuk öğrenemiyor sanki. Karar sizin tabi. Yinede dikkat edin derim kaza kurşununa kurban gitmeyin 🤣 bebeklerimiz daha çok küçükler .

Hmm tamam canım bende 8 gibi vereyim o zaman kaç saatte bir verilebiliyor acaba
Bana hemşire 8 saatte 1 ver dedi canım ilk ölçeği 12.30 da vermiştim onuda yanlışlıkla fazla verdim bu saat oldu daha vermedim uyuyor şuan ateşini ölçüyorum sürekli uyandığında vericem yine az bişey gece huzursuzlanmasın diye

Annem gitti diye üzüldüm ama o varken düzen kuramadım. Şimdi yeni yeni evi düzenliyorum. Eşim çok yardım eder ama bazende söylemeyince yapmıyor. Eşim 3. Çocuk iması yapıyor ama oda olacak diye ödü kopuyor düşünsenize 3.tane küçük çocuk huni takıp gezerim artık.
Ben 34yaşındaydım. Deniz 19aylıkken hamile kaldım maalesef çocuğumun gelişimi olumsuz etkilendi. 21aylıkken sütten kestim. Kendi yemek istiyordu gayet güzel konuşmaya başlamıştı herşey geriledi. Ben sürekli yattığım için eline telefon tablet verdik televizyon açtık. Yoksa zaptedemiyordum sürekli oyun istiyordu. Şimdi bile öteliyoruz müthiş enerjik dışarı da çıkamadığı için evde kudurmuş durumda. Aklınıza gelebilecek bütün yaramazlıkları yapıyor. Deniz vicdanımı hep sızlatıyor. Oğlumun çocukluğuna doyamadım sarılıp yatamıyorum bile. İlki kız olsa belki olur mu bilmiyorum oğlan çocukları Kızlar kadar çabuk öğrenemiyor sanki. Karar sizin tabi. Yinede dikkat edin derim kaza kurşununa kurban gitmeyin 🤣 bebeklerimiz daha çok küçükler .
Ayy 3. Çocuk yok ya 2 yeter bence de😁😁 sen böyle anlattıkça vazgeçiyorum zaten kıyamıyorum Yaman’a da. Bizim bebiş biraz zor oldu baya uğraştık 9 yıllık evliyiz o yüzden 2. De hemen olmaz diye düşünüyorum

Bana hemşire 8 saatte 1 ver dedi canım ilk ölçeği 12.30 da vermiştim onuda yanlışlıkla fazla verdim bu saat oldu daha vermedim uyuyor şuan ateşini ölçüyorum sürekli uyandığında vericem yine az bişey gece huzursuzlanmasın diye
Sen erken vermişsin canım baya ama uyandığında ver mutlaka ben akşam 8 de verdim ateşi yoktu ama rahatlattı baya şimdi uyuyor bizimkide bende 4 gibi veririm tekrardan

Babynest artık küçük gelmeye başladı,siz nerede yatırıyorsunuz bebişleri?Artık park yatağa mı geçsem acaba?
Birde saç dökülmeniz var mı,varsa ne yapıyorsunuz ?
İyi geceler :)

Babynest artık küçük gelmeye başladı,siz nerede yatırıyorsunuz bebişleri?Artık park yatağa mı geçsem acaba?
Ben uzun zamandır yatağında yatırıyorum canım. Gerçi salona yer yatağı yapıyoruz kendimize bebişin yatağınuda park yataktan çıkarıp yanımıza koyuyorum 3 ümüzde yerde yatıyoz🙈🙈 bir kaç gün yatak odasında yanımzda kendi yatağında yattı ama niyeyse burnu çok tıkandı Yamanın bizde çareyi salonda yatmakta bulduk bakalım ne zamana kadar böyle devam etçez
Bizimkinin sacları Dökülmüyor 72 günlük Belki daha erken bilemedim🤷🏻‍♀️ sizin nekadarlıken başladı dökülmeye

Maşallah,peki doğduğunda kaç kgdu.Kilosuna doktor birşey dedi mi.Bizimki kıpır kıpır hiç durmuyor,oyun halısında güzel vakit geçiriyor
2800 dogdu cnm benim kiz da durmuyor dogru duzgun mama içmez ona gore de emiyor cok kilo alcagini sanmam ama oglum her ay 1 kilo alirdi 😂 hep dua ettim kizim ole kilo almasin diye cunku cok zor oluyor oglum uslu bir bebekti kizim malesef ole degil cok zorluyor hic uyumuyorz dogru dürüst

Benimkinin Allahtan nöbeti yok. 8gündür işe gitmedi. Yarın gidecek. Yanında ailen varmış ne güzel. Annem yeni gitti.😩 Kaldık çocuklarla başbaşa. Hakkaten niye korunmuyorsunuz 🤣 beni görün de korunun çok zor oluyor büyük arada kaynıyor . Spiral bende düşündüm doktor 6ay dolsun konuşuruz demişti. Biraz kanamayı artırıyormuş.
İnşallah ikisi de uslu olur üzmezler seni🥰 spiral taktırınca çıkarmak için belli bir süresi var mı. Mesela 3 yıl sonra bebek düşünüyoruz o zaman Çıkarsak olabiliyor mu

İnşallah ikisi de uslu olur üzmezler seni🥰 spiral taktırınca çıkarmak için belli bir süresi var mı. Mesela 3 yıl sonra bebek düşünüyoruz o zaman Çıkarsak olabiliyor mu
Sanki şu an iyi günlerim gibi geliyor. Kız koyduğum yerde duruyor yarın oda hareketlenecek. Deniz bir dakika boş bırakmıyor bizi. Özellikle o konuşurken çenemden tutup çevirmesine hastayım.gözlerimiz hep ona bakacak 🤣 Umarım iyi anlaşırlar da bende rahat ederim. Spiral bir korunma yöntemi ama yinede %100 koruma sağlamıyor. Çıkarınca tekrar hamile kalınır diye biliyorum. Bana her iki hamileliğimde yumurtaların tembel hemen hamile kalman zor dediler ertesi ay hamile kaldım. Allah verdikten sonra istemesen de oluyor. Bu durumu yinede bir doktorla değerlendirmek lazım.

Ben yatakta direk yanıma yatırıyorum beşiğide var ama orada uyumayı pek sevmiyo birde bebekler ilk 6 ay anneyle yatınca kendilerini daha güvende hissediyorlarmış o yüzden bi süre daha yanımda yatırcam.
Saç dökülmesi bebekde mi sende mi var ? Benim bebişimde yok zaten saçı da çok yok 😁 ama beni sorma o kadar çok dökülüyor ki nefret ettim saçımdan kökünden kazıyasım var her yerden saç çıkıyor nefret ediyorum 🤦‍♀️ Bişey yapmıyorum emzirme döneminde dökülürmüş vitamin içiyorum ama faydası olmuyor 😒

Ben yatakta direk yanıma yatırıyorum beşiğide var ama orada uyumayı pek sevmiyo birde bebekler ilk 6 ay anneyle yatınca kendilerini daha güvende hissediyorlarmış o yüzden bi süre daha yanımda yatırcam.
Saç dökülmesi bebekde mi sende mi var ? Benim bebişimde yok zaten saçı da çok yok 😁 ama beni sorma o kadar çok dökülüyor ki nefret ettim saçımdan kökünden kazıyasım var her yerden saç çıkıyor nefret ediyorum 🤦‍♀️ Bişey yapmıyorum emzirme döneminde dökülürmüş vitamin içiyorum ama faydası olmuyor 😒
Vitamin olarak ne kullanıyorsın canım bende almak istiyorum bebek sömürüyor vallahi😂

Merhaba bende de çentik vardı fakat erken doğum olmadı 38+5 de planlı sezaryen oldum biraz zayıf doguyorlar benim 2900 doğdu oğlum. Çentik benim de sonradan geçmişti.
Merhaba tekrar daha önce konuşmuştuk şuan 25haftamı tamamlıyorum. Çok şükür hala tansiyonum normal. İdrardada protein çıkmadı kan değerlerim de hiç olmadığı kadar iyi. Ancak anlamsız bir şekilde doktoruma bunları belirttiğim halde beni yüksek riskli gebeliğe yönlendirdi. Gereksiz yere pskolojimi bozuyor şuan. Yani 6. Aydayım ve ayakta çok duruyorum ödemlerim mevcut buna bağlı olarak yönlendirdi. Ama olmuyor mu zaten ödem.. birde ellerimde ağrı sancı oluyor geceleri karpal tünel sendromu diyorlarmış o onu biraz tedirgin etti. Ama değerlerim vs. Herşey çok iyi. Bazen doktorlarda doğru düzgün yönlendşremiyprlar.

Cc_hera Cc_hera bu arada benim damarlarımda çift taraflı çentik vardı. Riskim yüksekti. Tek taraflı olunca iyi olandan beslenebiliyor. Tansiyon da daha az yükseliyor.
Şimdiden bilemezsin. Belki hiç sorun yaşamazsın. Tek yapabilceğin psikolojik olarak kendini hazırlamak ve tansiyon sorunu yaşama ihtimaline karşı şimdiden tuzsuz beslenmeye başlamak.
Kan sulandrıcı verdi mi?
Valla hocaya sordum alanın da o kadar iyi ki ancak bi okadar da gereksiz yere canımızı sıktı. Hiç bir problemim yok ancak yüksek riskli perinatoloğa yönlendirdi çentiği kontrol etmesi için oda diyor komple detaylı ultrason yapmam gerekir tekrar. 25 haftadayım birde. Yok ilaç vs. Hiç birşey vermedi..

X