2020 Şubat Anneleri

Valla hocaya sordum alanın da o kadar iyi ki ancak bi okadar da gereksiz yere canımızı sıktı. Hiç bir problemim yok ancak yüksek riskli perinatoloğa yönlendirdi çentiği kontrol etmesi için oda diyor komple detaylı ultrason yapmam gerekir tekrar. 25 haftadayım birde. Yok ilaç vs. Hiç birşey vermedi..
Çok güzel bişey. Tekrar detaylı bakılsın,bu kötü değil ki.
Ödem bende hiç olmadı. Ödem gebelik zehirlenmesi belirtisi olabiliyor. Senin de riskin olduğu için tekrar değerlendirmek istemiştir. Kötü bir şey var diye değil, olmasın diye.
Doppler yapan cihazı yoktur , ondan yönlendirmiştr. Benim doktorum muayenelrdde hep bakıyordu..

Cc_hera Cc_hera
Senin açından şuan her şey yolundaysa kendini üzmene gerek de yok. Bırak doktorun bildiği gibi takip etsin.
Spot yani anlık idrar mı bakıldı 24saat topladığın idrardan mı bakıldı?
İdrarda az miktardaki protein spot idrar testinde çıkmaz, yani tek başına idrar testi her şeyin yolunda olduğu anlamına gelmez.
Doktorun her yönden değerlendiriyor.

Sanki şu an iyi günlerim gibi geliyor. Kız koyduğum yerde duruyor yarın oda hareketlenecek. Deniz bir dakika boş bırakmıyor bizi. Özellikle o konuşurken çenemden tutup çevirmesine hastayım.gözlerimiz hep ona bakacak 🤣 Umarım iyi anlaşırlar da bende rahat ederim. Spiral bir korunma yöntemi ama yinede %100 koruma sağlamıyor. Çıkarınca tekrar hamile kalınır diye biliyorum. Bana her iki hamileliğimde yumurtaların tembel hemen hamile kalman zor dediler ertesi ay hamile kaldım. Allah verdikten sonra istemesen de oluyor. Bu durumu yinede bir doktorla değerlendirmek lazım.
Bu arada çocuklar konusunda seni çok iyi anlıyorum, ilk iki yeğenim arası seninkiler gibi. İlki kızdı şimdi 10 yaşında ama hala erkek kardeşlerinden daha hareketli. Evde sürekli parende atar amuda kalkar durmuyor🙈 çok zor olmuştı ama büyüyünce kardeşiyle vakit geçiriyorlar güzel oluyor😇 mesela bu evde geçirdiğimiz günlerde aralarında takılıyorlarmış. Eğer her şeyi kafaya takan biriysen ( yemek temizlik dağınıklık vb) çok zor, ama zamanla boşvermeyi öğrenirsen somrasında rahat oluyor😉

Kizlar oglumun bacaginda poposunda ve govdesinin yan taraflarindaki derileri bu sekilde olmaya basladi dun aksam farkettim nedir bu bilen var mi ?

Eklentiler

• P_20200501_155530.jpg
    P_20200501_155530.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 59
Kızlar benim bıdık hep kıcakta uyumak istiyor, ne kadar dalsa da bıraktığım an gözler faltaşı🙈 ve uykusunu alamadığı için huysuzlanıyor. Var mıdır bunun yakın zamanda bir çözümü, yoksa 1 ay daha sabredip 4. Ayında uyku eğitimiyle mi çözeriz🙈

Kizlar oglumun bacaginda poposunda ve govdesinin yan taraflarindaki derileri bu sekilde olmaya basladi dun aksam farkettim nedir bu bilen var mi ?
Egzama gibi duruyor ama. Geçen takip ettiğim sayfada da ona benzer bir döküntü vardı, bu kremi kullanınca geçmiş ama yine de doktora göstemek lazım😉

Eklentiler

• F5985BAF-7998-4BA6-82A8-B9717A0B01B1.png
    F5985BAF-7998-4BA6-82A8-B9717A0B01B1.png
    764,7 KB · Görüntüleme: 53
İnsaAllah degildir ya 😔
Evin sıcak mı canim eger oyleyse oglani hafif seyler giydir benim kizim da 2 gun once her yeri kizardi yuzu resmen gorunmuyordu esim bepantoll krem almis kaşıntı giderici diye cok iyi geldi 2 gunde her yeri söndü şükür kaloriferide iyice kistim tamamen kapatinca ev buz gibi oluyor 🙄

Spiralde cozum degil o bebegin gelecegi varsa dunyaya bi sekilde geliyo annemin arkadaslarindan cok oldu oyle spirali oldugu halde hamile kalan kayma oluyomus sanirim kayincada hosgeldin bebek :halay:
ben oglumdan sonra taktirdim ama vucudum hic istemedi kanamam cok olmusdu 10 gun kanama 5 gun temiz gene 10 gun kanama ve artik 3 ay sonunda pes edip cikarttirdim

Evin sıcak mı canim eger oyleyse oglani hafif seyler giydir benim kizim da 2 gun once her yeri kizardi yuzu resmen gorunmuyordu esim bepantoll krem almis kaşıntı giderici diye cok iyi geldi 2 gunde her yeri söndü şükür kaloriferide iyice kistim tamamen kapatinca ev buz gibi oluyor 🙄
Dogalgazi kapattim ev sicak oluyo diye citcitlisinin uzerine uzun kol alt ust takim 1 corap giydiriyorum yani suanlik normal sadece bezin oldugu yer olsa tahris diyecegim ama vucudunda da var 🤦🏻‍♀️

Vitamin olarak ne kullanıyorsın canım bende almak istiyorum bebek sömürüyor vallahi😂
Ben hamileliğimde kullandığıma devam ediyorum canım bu eklediğim 😊 aynen sömürüyorlar bide ben pek balık yumurta ceviz faln yemiyorum o yüzden kullanıyorum 😊

Eklentiler

• 58BE50F5-076A-4A60-85D7-C66184EB0DD8.png
    58BE50F5-076A-4A60-85D7-C66184EB0DD8.png
    218,4 KB · Görüntüleme: 16
ben oglumdan sonra taktirdim ama vucudum hic istemedi kanamam cok olmusdu 10 gun kanama 5 gun temiz gene 10 gun kanama ve artik 3 ay sonunda pes edip cikarttirdim
Demeee bende taktırmayı düşünüyorum öyle bişey olursa yandıkl😭😭😭
Ben hamileliğimde kullandığıma devam ediyorum canım bu eklediğim 😊 aynen sömürüyorlar bide ben pek balık yumurta ceviz faln yemiyorum o yüzden kullanıyorum 😊
Bende sabah bi yumurta yiyorum canım ya benimde kullanmam lazım seninkine bi bakayım internetten sipariş vereym

Bu arada çocuklar konusunda seni çok iyi anlıyorum, ilk iki yeğenim arası seninkiler gibi. İlki kızdı şimdi 10 yaşında ama hala erkek kardeşlerinden daha hareketli. Evde sürekli parende atar amuda kalkar durmuyor🙈 çok zor olmuştı ama büyüyünce kardeşiyle vakit geçiriyorlar güzel oluyor😇 mesela bu evde geçirdiğimiz günlerde aralarında takılıyorlarmış. Eğer her şeyi kafaya takan biriysen ( yemek temizlik dağınıklık vb) çok zor, ama zamanla boşvermeyi öğrenirsen somrasında rahat oluyor😉
Eskiden evin dağınıklığını çok kafaya takardım. Şimdi umursamıyorum aşamalı olarak yapıyorum. Ama insanların davranışlarından çok çabuk alınıyorum hemen modum düşüyor. Deniz de beni çok yoruyor yapmasını istemediğim ne varsa yapıyor hiçbirşeyi unutmuyor balkonun kapısını sürekli açıp balkona çıkıyor bir sürahi suyu kucaklıyor. Sürekli balkonda ne varsa içeri taşıyor .Giderdeki su birikintisini keşfetmiş hasta olacak ama dinletemiyorum. Birde hasta olurlarsa kafayı tam üşütürüm. Benden ayrı hiçbirşey yapmıyor evi dağıtmaya bayılıyor buna birde ses efekti ekliyor 🤣 Şu an bacaklarım ağrıyor.

Qiremimmm Qiremimmm canım senin bebiş bugün nasıl bizimki çok mızmız sürekli emmek istiyor ve kucakta uyumak istiyor yatağına koyunca uyanıyor hemen yoruldum vallahi😭😭

ben altını iki kat giydiriyorum içine zıbını ayaklı pantolon ve onun üzerine tulum yada bir takım giydiriyorum. Altı tek kat olunca üşüyecek sanıyorum.Siz altını tek mi giydiriyorsunuz ?
Biz 2 kat giydirme isini 1 ay once biraktik oglum sicagi cok sevmiyo kat kat giydirince agliyo

ben altını iki kat giydiriyorum içine zıbını ayaklı pantolon ve onun üzerine tulum yada bir takım giydiriyorum. Altı tek kat olunca üşüyecek sanıyorum.Siz altını tek mi giydiriyorsunuz ?
Tek giydiriyorum cunku ev sicak kisa kolla geziyoruz biz birde kalin giydirince her yeri kabardi sıcaktan

Kızlar bugün kontrole götürdüm kilo almıyor gibi hissediyordum. 85 günlük 6220 kilo, 64 cm. Mama eklerim diye düşünüyordum ama iyi gibi

X