2020 Şubat Anneleri

Eleştirmek istemem ama eee yapmak ne artık büyüdüler kızım uyku saatin geldi ve desen daha çabuk adapte olmaz mi yada ben mi tuhaf buluyorum eeee cissss vs ? Kişisel görüşüm tabi . Yanlis anlamayın lütfen
Çok rica ediyorum siz bana yorum yapmayın. Farkındaysanız ben sizin yazdığınız hiçbir konuda görüş bildirmiyorum.

Eleştirmek istemem ama eee yapmak ne artık büyüdüler kızım uyku saatin geldi ve desen daha çabuk adapte olmaz mi yada ben mi tuhaf buluyorum eeee cissss vs ? Kişisel görüşüm tabi . Yanlis anlamayın lütfen
Ben kızıma hiç cısss diye bir şey öğretmemiştim,ellenmemesi gereken her şeyi görünce cısss diyor. Tv ye gidiyor cısss,fırına gidiyor cısss, saksılar cıss.
Belki birinden bi iki kez duydu ve hemen kaptı . Ben de onu onaylamak için evet cıs diyorum, ama tehlikeli diye de ekliyorum. Ya da daha net hayır!
Bu seslerin belli bir karşılığı var; örneğin eeeee uykuyu çağrıştırıyor, bebekler uyumaya çalışırken kendi kendine eeeeee sesi çıkarıyor.
Bu aylarda henüz uyumak kelimesini telaffuz edemeyeceklerinden onların da telaffuz edebilecekleri kelimeler seçilmiş. Yıllarca da kullanılagelmiş.
Bebekler bu sesleri gerçekten kolay kavrıyorlar ve kolay ifade ediyorlar. İletişim kurabilince kendililerini de mutlu hissediyorlar. Eeee demek uyku demek, bunu biliyorsa sıkıntı yok. Ki Alisden uyumak diye de öğretmiştir eminim 😚
Denize kaka mı yaptın deyince ığğğ diyor ıkınma sesi çıkarıyor mesela, suratını da ıkınıyor gibi yapıyor. Ben böyle bir şey de öğretmedim. Bunlar onların kendilerini ifade etmek için buldukları yöntemler.
Biz yine doğru kelimeyi de ekleyerek konuşursak sorun olmaz

Aşıyı kaan hemsireye yapti sanki enerjisinden 1 gram eksilmedi surekli yuruyo bir seyler kaldirip indiriyo atip firlatiyo kendince bagirip duruyo evin icinde ben bu isten hicbir sey anlamadim oturduk cocugu izliyoruz bundaki enerji nasil bir sey hala aklim almis degil benim pesinde kosmaktan pestilim cikti ustumden tır gecti sanki 🥴

Ben kızıma hiç cısss diye bir şey öğretmemiştim,ellenmemesi gereken her şeyi görünce cısss diyor. Tv ye gidiyor cısss,fırına gidiyor cısss, saksılar cıss.
Belki birinden bi iki kez duydu ve hemen kaptı . Ben de onu onaylamak için evet cıs diyorum, ama tehlikeli diye de ekliyorum. Ya da daha net hayır!
Bu seslerin belli bir karşılığı var; örneğin eeeee uykuyu çağrıştırıyor, bebekler uyumaya çalışırken kendi kendine eeeeee sesi çıkarıyor.
Bu aylarda henüz uyumak kelimesini telaffuz edemeyeceklerinden onların da telaffuz edebilecekleri kelimeler seçilmiş. Yıllarca da kullanılagelmiş.
Bebekler bu sesleri gerçekten kolay kavrıyorlar ve kolay ifade ediyorlar. İletişim kurabilince kendililerini de mutlu hissediyorlar. Eeee demek uyku demek, bunu biliyorsa sıkıntı yok. Ki Alisden uyumak diye de öğretmiştir eminim 😚
Denize kaka mı yaptın deyince ığğğ diyor ıkınma sesi çıkarıyor mesela, suratını da ıkınıyor gibi yapıyor. Ben böyle bir şey de öğretmedim. Bunlar onların kendilerini ifade etmek için buldukları yöntemler.
Biz yine doğru kelimeyi de ekleyerek konuşursak sorun olmaz
Düşüncelerime tercüman olmuşsun teşekkür ederim 🤩
Arkadaş beni tanımıyor konuşmayı ne kadar sevdiğimi çocuklarıma düzgün bir Türkçe ile birşeyler öğretmeye çalıştığımı bilmiyor. kimseye kendi istemedikçe bir davranış öğretilemediği gibi istemedikçe tavsiye de verilmemesi gerektiğini maalesef toplumca büyük bir çoğunluğumuz öğrenemiyor anlayamıyor. Herkes annelik yapmaya çalışıyor yolu yöntemi farklı. Ben bu duruma çok saygı duyuyorum ve elimden geldiğince akıl vermek yerine bilgim varsa onu paylaşıyorum.

Benim Özgür ruhlu kızım yürüdüğünden bu yana sürekli nereye gitti diye bakar oldum alıp başını gidiyor şimdide kapıyı üzerine kapatıp arkasında ağlıyor açıyorum gülüyor kapıyı bırak diyor bana 😬 tekrar kapatıyor yine ağlıyor bu nasıl bir psikoloji anlamış değilim. Yine direniyor uykuya bu gece umudum vardı.

Benim Özgür ruhlu kızım yürüdüğünden bu yana sürekli nereye gitti diye bakar oldum alıp başını gidiyor şimdide kapıyı üzerine kapatıp arkasında ağlıyor açıyorum gülüyor kapıyı bırak diyor bana 😬 tekrar kapatıyor yine ağlıyor bu nasıl bir psikoloji anlamış değilim. Yine direniyor uykuya bu gece umudum vardı.
Ya yürüyünce daha kolay olur diye düşünüyordum olmuyor dimi🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Gerçi bizimki daha anca ayakta durabiliyor hiççç yürüme hevesi isteği yok bakalım koca totosunu kaldırıp yürüyebilecekmi😂😂 Yaman normalde 9 da yatağa geçer 9:30 gibi uyurdu yani emerek uyuturdum şimdi iyice direniyor gündüz 2 uyku fazla geliyor ama 1 uykuda az geliyor valla çok zor bu uyku durumu tek tesellim gece 1-2 kez uyanıyor öyle çok uyanmıyor

Yarınnn Yamanın doğum günüü çok heycanlıyımmö☺️☺️ Gerçi annemlerden başkası olmayacak kv ler gelmedi😂😂 ama bugün hazırlık yaptık birsürü😂😂 yarın masayı süsleyeceğim yapınca resim atarım🙈🙈 inşallah hayal ettiğim gibi olur

Ya yürüyünce daha kolay olur diye düşünüyordum olmuyor dimi🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Gerçi bizimki daha anca ayakta durabiliyor hiççç yürüme hevesi isteği yok bakalım koca totosunu kaldırıp yürüyebilecekmi😂😂 Yaman normalde 9 da yatağa geçer 9:30 gibi uyurdu yani emerek uyuturdum şimdi iyice direniyor gündüz 2 uyku fazla geliyor ama 1 uykuda az geliyor valla çok zor bu uyku durumu tek tesellim gece 1-2 kez uyanıyor öyle çok uyanmıyor
Bence yürüdükten sonrası daha güzel daha rahat 🤩

Bence yürüdükten sonrası daha güzel daha rahat 🤩
Evet yürümesini izlemek daha keyifli. Öykü temkinli bir çocuk sendelerse durup kontrolü sağlıyor yanından deniz geçmişse düşebiliyor 🤪 Yada küçük küçük ilerliyor önce koltuk ordan sehpa. Yürümesi kolaylık oldu benim için ama dikkatimi daha çok ona vermeliyim bir anda arkamızda beliriyor.

Evet iki uyku çok geliyor tek uyku yetmiyor. Öykü şimdi uyuyacak öğlen kalkacak ve tek uyku yapacak ama yinede gece uyurken direniyor geç yatıyor. Uyku önemliymiş yaşlandım yahu 🤣🤣🤣

Aşı sonrasi bizde cok cok sukur ki ates olmadi normalde temassizda alindan kaanin atesi hep 36.5 cikiyo ara ara olctugumde en fazla 36.7 cikti o kadar ama gece 12 de uykusundan aglayarak uyandi ve bir 5 dk bagira bagira agladi bacagini tuttu sanirim vucudu uykuda dinlenince cikti agrisi surup verdik sonra uyudu tekrar bugunde iyi cok sukur sabahta kahvaltidan sonra yikadik uyudu uyanacak birazdan. Aşı yerinde de hic kizariklik ya da şişlik olmadi. Umarim yaptiracak olan arkadaslarda sorunsuz bir sekilde atlatirsiniz 🌸

Çok rica ediyorum siz bana yorum yapmayın. Farkındaysanız ben sizin yazdığınız hiçbir konuda görüş bildirmiyorum.
Ay sende ne dersem kızıyorsun ya . İyi tmm 🙂 ben dikkatimi çeken her konuda yorum yapıyorum huyum bu sen beni engelle yada yoksa aliscim k bakma . Daha öncede kizdiydin

Ya 😰 Fırat ali emerken ısırdı bir aydır çekiyorum. Delindi ucu resmen. İltihap oldu dr gittim madescal ve bacoderm verdi ama asla geçmedi. Emziremiyorum cok acı çekiyorum ve süt birikiyor sagamiyorm da tam ucunda olduğu için.bu kez de sanci yapıyor mastit olmaktan veya sütün kesilmesinden korkuyorum. Ayva çekirdeği. Tahin yağı zeytin yağı madescal bacoderm teramicyn daha neler neler denemediğim kalmadı. Bilen biri el atsın nolur

Ya 😰 Fırat ali emerken ısırdı bir aydır çekiyorum. Delindi ucu resmen. İltihap oldu dr gittim madescal ve bacoderm verdi ama asla geçmedi. Emziremiyorum cok acı çekiyorum ve süt birikiyor sagamiyorm da tam ucunda olduğu için.bu kez de sanci yapıyor mastit olmaktan veya sütün kesilmesinden korkuyorum. Ayva çekirdeği. Tahin yağı zeytin yağı madescal bacoderm teramicyn daha neler neler denemediğim kalmadı. Bilen biri el atsın nolur
ELinle sıkarak boşaltacaksın, o şekilde ucu da acımaz .

geçmiş olsun. okurken içim gitti.
bilgim yok ama selozy dedigi gibi mastit olmamak icin elinle ovalaya ovalaya sağmaya calis duzenli olarak. inşallah en kisa surede iyileşir
Su çiçeği aşısı gelmiş bugün olduk kızlar.
çarşamba günü de oğlum oldu aşıları. 3 gun yumurta yemesin demiş Hemşire ama ben 3.gun verdim :)

slm kizlar nasilsiniz bakayimmm :KK66:
kızım 1 martta kreşe başlıyor acaip heyecanlıyım. Bahar için çok seviniyorum, yavrumun arkadaslari olacak birseyler ogrenecek ve eve tikilmaktan kurtulacak diye. ama benim için alisana dek cok zor gececek yedi mi yemedi mi napiyor diye evhamli bir anne olarak.
gecen sene krese yazdirdigimizda 1 hafta gidebilmisti corona cikinca kresler kapatilmisti pandemi sebebiyle de uzun sure cesaret edemedim ama kar zarar ilişkisi neticesinde kreşin en iyisi olacagi kesinlesti.

bu mesaji o kadar zor tamamladim ki yuzume top yedim burnum nasil acidi.

öptüm kendinize iyi bakinnnnn

kızlar merhaba,

ek gıda konusunda sizlerin tecrübesine itiyacım var, bir sorum olacak. bilgi verebilirseniz sevinirim.

ek gıdaya başlamak için doktorumuzla konuştuk. sebze ile başlayın dedi. yalnız ben hep önce bir çeşit sebze ile mesela havuş veya patates başlanıyor, sonra 3 gün bu sebze denendikten sonra yenisine geçiliyor diye biliyordum. bizim doktor dediki, ilk olarak havuç-patates-pirinç-zeytinyagını karıştırın suda pişirip öyle verin. bunu 3-4 gün verdikten sonra bu karışıma her seferinde yeni bir tür sebze katın dedi.
ilk defa duyunca şaşırdım.
yani meyveleri anlatırken evet teker teker deneyin dedi. önce elma 3gün sonra armut 3 gün sonra muz gibi.
ama sebzeyi dediğim şekilde karıştırıp başlayın dedi.
kafam karıştı açıkcası
bu şekilde başlayan, veya bu şekli daha önce hiç duyan, yorumu olan varmı acaba :)

kızlar merhaba,

ek gıda konusunda sizlerin tecrübesine itiyacım var, bir sorum olacak. bilgi verebilirseniz sevinirim.

ek gıdaya başlamak için doktorumuzla konuştuk. sebze ile başlayın dedi. yalnız ben hep önce bir çeşit sebze ile mesela havuş veya patates başlanıyor, sonra 3 gün bu sebze denendikten sonra yenisine geçiliyor diye biliyordum. bizim doktor dediki, ilk olarak havuç-patates-pirinç-zeytinyagını karıştırın suda pişirip öyle verin. bunu 3-4 gün verdikten sonra bu karışıma her seferinde yeni bir tür sebze katın dedi.
ilk defa duyunca şaşırdım.
yani meyveleri anlatırken evet teker teker deneyin dedi. önce elma 3gün sonra armut 3 gün sonra muz gibi.
ama sebzeyi dediğim şekilde karıştırıp başlayın dedi.
kafam karıştı açıkcası
bu şekilde başlayan, veya bu şekli daha önce hiç duyan, yorumu olan varmı acaba :)
İlk defa duydum.
Ben ogluma 3 gun kurali ile her besini tek tek tattirdim. Bir seye alerjisi cikarsa karisimdan hangisine karsi oldugunu bilemezsiniz ki

geçmiş olsun. okurken içim gitti.
bilgim yok ama selozy dedigi gibi mastit olmamak icin elinle ovalaya ovalaya sağmaya calis duzenli olarak. inşallah en kisa surede iyileşir

çarşamba günü de oğlum oldu aşıları. 3 gun yumurta yemesin demiş Hemşire ama ben 3.gun verdim :)
Aaa hiç öyle bir şey demediler hatta aşı sonrası kahvaltıda yedi 😒

X