2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
O bahsettiğin fena insanlar her kurumda var. Ben de izne ayrılırsam 5 temmuzda dosyalarım onlara kalacak diye kara kara düşünmeye başlamışlardır mesela bizimkiler de. İyi o zaman hani size iş kalmasın diye çocuk sahibi olmayalım izin yapmayalım diyesim geliyor 😅 umarım kalkmaz sizin için burda bir gebe bile rahat etse içim rahatlıyor benim çünkü tam tehlikeli haftalardayız erken doğum yaşamayalım inşallah 🙏🏻Ben kalkarsa da genel müdürümle konuşup uzaktan çalışmaya devam edebilir miyim diye soracağım ama inanır mısın cb kararnamesinde kaldırılırsa genel müdürümüz bu inisiyatifi alıp bana tabi ki demez devlette de bulunduğun yer çok önemli amirin vs insan olması... benim kendi iş arkadaşlarım bile işyerinde kalkarsa uzaktan çalışma konuşup evden çalışma isteyeceğim dediğimde bir bozuldular şaşırdılar fln ki kendilerine iş kalmayacak ama yine de ben geliyorum o da gelsin mantığı olabiliyor 😅
aman benim kızdıgım nokta birde aynı işi yapsak neyse. evrak kayıtcı falan sorguluyor ne zaman geşeceksiniz tugba hanım falan diyorlar . bende dedim idari izinliym . halbuki öyle bişi yok iyice kudursun . gidip müdüre soramaz ya:KK66:
ayrıca ben dogumdan sonra 6 ay ücretsizde almayı planlıyorım . bizim dagıtım şirketi merkezi bay calışanları bile benden rahat sürekli evden çalısıyorlar. işletme oldugumuz için müdür bizim daireyi sıktı . ama özel durumum var diye sadece bana insiyatif kullandı. ondan kuduruyorlar. mesele o

Sordum şimdi 😍 gayet güzelmiş bu değerler😍 son trimesterda bir miktar yükselebilir tedirgin olmasın her halükarda 4 ün üstüne çıkmasın tsh dedi 🥰
ilaç kullanmıyorum normalde . gecen 4 hafta önce 1,5 du şimdi 2 olunca merak ettim :)
cok tesekkür ederim . eşim forumuma laf söylüyordu arkadaşımın eşi doktormuş bak nasıl faydalı forum diye hava attım ❤️🥰🥰🤰🏻👼🏻

ilaç kullanmıyorum normalde . gecen 4 hafta önce 1,5 du şimdi 2 olunca merak ettim :)
cok tesekkür ederim . eşim forumuma laf söylüyordu arkadaşımın eşi doktormuş bak nasıl faydalı forum diye hava attım ❤️🥰🥰🤰🏻👼🏻
Gayet iyi dedi şu an 3 bile olması normal dedi hatta son trimesterda olmamız sebebiyle 🙏🏻
Yaaa estagfurullah sadece ilettim ben ❤️ benim eşim de bazen kıskanıyor elimde telefon takılınca burda, hayır bebeler gelince iyice pabuçları dama atılacak biraz hazırlasınlar kendilerini bence 🤣🤣🤣

Ben almanyada yaşıyorum ve burda doktor secme şansımız yok,,,, yanı kadın doktorum baska doguma girecek doktor bambaska kımin gırecegı hıc bellı degıl,,,turkıyede suan belkı herkesın doktoru bellıdır ama onlarında garantısı yok bı korona vakası oldumu bı hastalık oldumu mecbur baskası gırıcek,, ınsan her ıhtımalı düşünüyor,,, almanyada nıormal dogumda 3 gun sezeryanda 5 gun hastanede kalınıyor o arada ınsan toparlanıyor en azından,,, ben olsam bu salgın dönemınde korkarım gıtmeye mis gıbı evım dururken esım yanımdaykem nıe o sıtresı cekeyımkı ,, sonucda sızın evınız degıl kımseye gelmeyınde dıyemezsınız
Dogumda bir komplikasyon gelismezse Ben doktor bile gormeyecem.ebe bir kosede oturup beni izleyecek ta ki ikinma ani gelene kadar.

aman benim kızdıgım nokta birde aynı işi yapsak neyse. evrak kayıtcı falan sorguluyor ne zaman geşeceksiniz tugba hanım falan diyorlar . bende dedim idari izinliym . halbuki öyle bişi yok iyice kudursun . gidip müdüre soramaz ya:KK66:
ayrıca ben dogumdan sonra 6 ay ücretsizde almayı planlıyorım . bizim dagıtım şirketi merkezi bay calışanları bile benden rahat sürekli evden çalısıyorlar. işletme oldugumuz için müdür bizim daireyi sıktı . ama özel durumum var diye sadece bana insiyatif kullandı. ondan kuduruyorlar. mesele o
Ya evrakçıya ne oluyorsa işte insanlara batıyor sanki maaşımızı onlar veriyor 😅😅😅

Ya evrakçıya ne oluyorsa işte insanlara batıyor sanki maaşımızı onlar veriyor 😅😅😅
herkesinyaptıgı iş kıymetli ama statü düştükçe ego artıyor ona örnek bi insan:)
geçen hastanede asistan doktor geçiyordu ona soracaktım polikinige geciyorum diye artistlendi.
doc doktoru hatta prof doktora ayak üstü bi soru soruyoruz insan gibi ilgileniyorlar. bazılarının burnu yukarda oluyo 🤪😂🤣
yani eşinizin cevap vermesi bile bişey . insanlık cok farklı

Allah iyiligini versin sesli guldum 🤣 bak canim ben1 gun wc gidemezsem aksama kadar beklerim bunu kulanirim hastanedede bana bunu veriyorlar bende bugun gitmedigim icin bunu kulandim ve bunu kulaninca inanmayacaksin ama 2/3 gun her gun normal bir sekilde cikiyorum turkiyede varmidir bilmiyorum ama bence eczanede bir sor
Çok teşekkürler. Haftaya doktor randevum var, gittiğimde sorayım bi. Aslında yürüyüş vs yasak olmasa böyle olmazdım heralde ama sonuçta bağırsaklar da iyice şekilde değiştiriyor artık. Ne yapsak da fayda etmeyebilir bu tarihlerden sonra. Bazen tek çözüm ecza :)

Çok teşekkürler. Haftaya doktor randevum var, gittiğimde sorayım bi. Aslında yürüyüş vs yasak olmasa böyle olmazdım heralde ama sonuçta bağırsaklar da iyice şekilde değiştiriyor artık. Ne yapsak da fayda etmeyebilir bu tarihlerden sonra. Bazen tek çözüm ecza :)
Bende hamileligimin basindan beri kabizlik var riskli oldugu icin hep yatiyorum baslarda bu ilaci bilseydim bukadar cok cekmezdim ama zaten bu ilac hamileler ve bebekler icin recetesiz aliniyor bana hastanede veriyorlardi sordum hic bir riski yokmus . Bende artik migdemi cok yuksrda hisediyorum iki gecedir de hafif agriyor gibi bidem gogsumun ortasina cikti resmen

Kizlar sekerinizi evde olcuyor musunuz. Seker olcum cihazim vae ama stripin tarihi gecmis acaba dgru sonuc verir mi? Yemekten sonra uykum geliyor 2 gundur. Sekerden mi acaba?
Merhaba canım. Şeker stribinin tarihi geçmişse yanlış sonuç veriyor. Benim başıma geldi... Aile hekimine bir git istersen... Orada da ölçüm yapılır...

Kizlar ben ara ara böbrek agrisi cekiyorum.. doktora da gittim idrar testinde birsey cikmadi ama cok agriyor.. benim gibi olan var mi.. uyutmadi bugün yine.. ne yapacağım sasirdim..

Dogumda bir komplikasyon gelismezse Ben doktor bile gormeyecem.ebe bir kosede oturup beni izleyecek ta ki ikinma ani gelene kadar.
Benımde doktor sezeryan olursa gelıyor ve bısey olursa Allah korusun ve dogumdan sonra kontrola,,, almanyadada normal dogum ebeler tarafından yapılıyor ama cok yardımcı oluyorlar,,, yanı ev ortamı gıbı dogum odaları suda dıgum için kuvetler falan var buyuk hersey düşünülmüş

Benımde doktor sezeryan olursa gelıyor ve bısey olursa Allah korusun ve dogumdan sonra kontrola,,, almanyadada normal dogum ebeler tarafından yapılıyor ama cok yardımcı oluyorlar,,, yanı ev ortamı gıbı dogum odaları suda dıgum için kuvetler falan var buyuk hersey düşünülmüş
Aynen burasi da boyle.ozel odada ister topta zipla ister havuzda dogur..hatta tavandan asili ipler bile var bazi odalarda .galiba Turkan Soray dogurmustu Ipe tutunarak bir filmde 😆.sistem neye alistiriyorsa o normal geliyor insana.

X