2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kullan at almayin lutfen.. dunyaya cöp uretmekten baska birsey degil.. bir iki tane ince battaniye alin yaniniza degisirsiniz ara ara.. anne olacagiz artik dunyaya getirdigimiz evlatlarımıza temiz bir dunya birakmaliyiz.. kullan at herseye cok karsiyim lütfen yanlis anlamayin.. size degil sözüm sadece gorunce yazmak istedim

Mrb tamamen meraktan soruyorum nasıl bez kullanmayı düsünüyorsunuz bebeginize. Günde 8 10 tane bez değisimi oluyor hazır kullanmayacakmisiniz. yada regli döneminizde ped kullanmiyormusunuz. Pamuklu bez kullanip yıkayarak kullaniyor bazi anneler /kadınlar sizdemi onlardan kullanıyorsunuz/kullanacaksiniz. bende doğayla dost ürünler kullaniyorum bu konuda fikrinizi merak ettim.Kullan atlar günde ancak 1 tane kullanilıyor her değışimde çöpe gitmiyor sadece batarsa çöpe gidiyor. Aslında kar zarar analizi yapmak lazım yıkanacak örtü deterjan su elektrikmi yoksa 1 ufak kullan atmı. Birde kendim icin söylüyorum ilk dogumum iğrençti ve yardim edenim yoktu annenin saglik durumunun elverisli olup olmamasida etkili.

Günaydın kızlar 32+0 olduk bugün tarti günümüz +5.80 olarak devam ediyorum. 7 haftam kaldı . Bu aralar canim inadina hamurişi istiyor. hatta beyaz ekmek bile pasta gibi geliyor gözüme. 😕Sizler ne durumdasınız.
Gunaydın canım 😘 31+3 üm +13 kılo ıle devam:) aynen herseyı yemek istiıyorum ama Alalhtan bebegımın kafası mıdemın orda o benı sınırlandırıyor buaralar

Günaydın kızlar 32+0 olduk bugün tarti günümüz +5.80 olarak devam ediyorum. 7 haftam kaldı . Bu aralar canim inadina hamurişi istiyor. hatta beyaz ekmek bile pasta gibi geliyor gözüme. 😕Sizler ne durumdasınız.
Ay süper kilo alımın maşallah diyelim 🙂 Son 2 ay çok kilo alınıyor diyolar hep acaba nasıl beslenmek lazım, neye dikkat etmek lazım ? 🧐

Gunaydın canım 😘 31+3 üm +13 kılo ıle devam:) aynen herseyı yemek istiıyorum ama Alalhtan bebegımın kafası mıdemın orda o benı sınırlandırıyor buaralar

Benim şımarık kızımında kafası sağ göğsümün altinda ayaklarida resmen kasığımda bazende sol göğsüme geciyor ayaklari sanki. Oturur pozisyon bile zorluyor

Günaydın canım 31+0 oldum ben yalnış mı yazdın benden öndemisin? Acayip çilolata kahve heo birşeyler yiyesim var. 🙈 yalnız değilsin.

Ay süper kilo alımın maşallah diyelim 🙂 Son 2 ay çok kilo alınıyor diyolar hep acaba nasıl beslenmek lazım, neye dikkat etmek lazım ? 🧐

Canim oglumda da son 2.5 ayda 13 15 kg almistim oyüzden bundan sonrasi önemli benim için. 😨 Ben günde 6 ögün yogurt süt ayran tüketiyorum. Hatta sabah kahvaltisinda bile 1 2 kaşık süzme yoğurt yiyorum. Öğünlerimde hafif geciyor çünkü gecmeyen reflüm ve şekerim var. 3 kasiktan fazla makarna pilav yemiyorum. Haftada en fazla 3 kere makarna pilav yiyorum. Pirinc yerine bol sebzeli bulgur pilavi tercih ediyorum. Ögünlerimde zeytinyagli yemekler bol yesillikle midemi dolduruyorum. Sevdigim bol kalorili yemekleri öğlen öğününde yiyorum ve ilk sevdigimden degil yesillik ve zeytinyaglilardan başliyorum. Muhakkak kendime ayri servis hazirliyorum yediklerimi tabagin bütününde tutuyorum. Aksam ögünlerimi genelde çorba yogurtla gecistiriyorum. hamurisi canim istediginde öğle saatinde bol ayranla tüketiyorum ve ogün sabah ve aksam ekmek veya makarna pilav yemiyorum. Günde 2 kere meyve ve 1 kere kuruyemişim var onlarida süt veya ayranla tüketiyorum.

Son düzenleme:
Kızlar hastane cantasına alt acma ıcın nasıl bırsey koyucaz 😅kullan at olanlardan mı yoksa dıger turlumu
Kullan at alacağım ben de canım her bezde atmıyoruz sonucta cis ya da kaka kacirinca atma durumu oluyor sezaryen olunca bez olanlarla zor olur 😂 ben molfix in alt acmasindan cok memnun kalmistim baska birkac marka da denemistim ama cabuk yirtilmisti
Yanı enzdan bende hastanedeyken oyle kullanım ozaman ne kadar kalacagımız bellı degıl erkek bebek neyapcagımı bılmıyorum okdr fıskırıyormu ya 😂
Çok hızlıca degistirmek gerekiyor pipiped vardi oglumun bezinde hediye olarak çıkmıştı çok tatlı 😂 kullanmamistik ama onla bi fotosu var🙈😂 bezi acinca pipiyi kapayip temizlemek de mantıklı 😂

1 haziranda neler olacak bilmiyorum ama haziran ayını da kapsayan kısa çalışma ödeneklerimiz e devlette görünmeye başladı bizim. esnek mesai saatleri geçerli olacak yani haziranda da geri silmezlerse.
beni de hamileyim diye idare ediyorlardı haftada 1-2 gün 1-2 saat gitmeye devam ederim.
32 haftaya kadar 32 den sınra da evden çalışırım artık nasipse . inşallah hepimiz bu süreci hastalıksız atlatırız.
odadaki personelin eşinde covid cıktı bzim.esnek gitmem yerinde bi karar oldu kimde ne oldugu belli degil
Ya senin adına çok sevindim başlangıçta riskin vardı diye hatırlıyorum umarım devam eder🙏🏻Ben devlet memurları için kaldırılacağını düşünüyorum geçen yıl da 1 haziranda kaldırdılar yasakları iç turizm de canlansın istiyorlarsa öyle yaparlar diye düşünüyorum herkes tatil planı yapmaya başladı bile... benim riskim yok şimdilik bel/kaburga ağrısı hariç ama yine de kadın ağırlıklı bi iş yerindeyim üç tuvalet kabinini 20 kişi kullanıyoruz korkuyorum açıkçası korunamamaktan... böyle çok rahatım bazen yatıp bazen kalkıp çalışıyorum istirahat halindeyim yani...

Ben gebeligimin basindan berinayni durumdayim ama gebelik sekeri cikinca korkuyorum beyaz ekmege bakmaya🤤🤤bu seker yakti beni yoksa asla affetmezdim🤤🤤

Kullan at alacağım ben de canım her bezde atmıyoruz sonucta cis ya da kaka kacirinca atma durumu oluyor sezaryen olunca bez olanlarla zor olur 😂 ben molfix in alt acmasindan cok memnun kalmistim baska birkac marka da denemistim ama cabuk yirtilmisti

Çok hızlıca degistirmek gerekiyor pipiped vardi oglumun bezinde hediye olarak çıkmıştı çok tatlı 😂 kullanmamistik ama onla bi fotosu var🙈😂 bezi acinca pipiyi kapayip temizlemek de mantıklı 😂
Soyledıklerını dıkkate alıcam hızlı olmak sart galıba 😂

Ben gebeligimin basindan berinayni durumdayim ama gebelik sekeri cikinca korkuyorum beyaz ekmege bakmaya🤤🤤bu seker yakti beni yoksa asla affetmezdim🤤🤤

Valla 1 2aydirda kepekli çavdarliya geçtim. Fırının yanından geçerken 2 tane maske takiyorum beyaz ekmek kokusu gelmesin diye 😂

Günaydın canım🙂
Ben 64 le başlamıştım 70e dayanmişim artık😬38.haftalarda doğum planlanıyor şuan makarna pilavı tamamen kestim eskiden azıcık da olsa yerdim.
Şimdi sadece annemlere,an
ablamlarla toplu görüşmelerimizde yani haftada 1 gibi yerim o gün kendime izin veririm çünkü bizim aile yemeyi icmeyi seviyor çaylar,pastalar, börekler bizimkilerin olmazsa olmazı😁
Dedikleri gibi son aylar daha hızlı kilo aliniyormuş ben 1ayda ilk defa 2kilo almışım tabi bayram flnda etkili oldu bunda hamur işini çok kaçırdım 🤭

Canim oglumda da son 2.5 ayda 13 15 kg almistim oyüzden bundan sonrasi önemli benim için. 😨 Ben günde 6 ögün yogurt süt ayran tüketiyorum. Hatta sabah kahvaltisinda bile 1 2 kaşık süzme yoğurt yiyorum. Öğünlerimde hafif geciyor çünkü gecmeyen reflüm ve şekerim var. 3 kasiktan fazla makarna pilav yemiyorum. Haftada en fazla 3 kere makarna pilav yiyorum. Pirinc yerine bol sebzeli bulgur pilavi tercih ediyorum. Ögünlerimde zeytinyagli yemekler bol yesillikle midemi dolduruyorum. Sevdigim bol kalorili yemekleri öğlen öğününde yiyorum ve ilk sevdigimden degil yesillik ve zeytinyaglilardan başliyorum. Muhakkak kendime ayri servis hazirliyorum yediklerimi tabagin bütününde tutuyorum. Aksam ögünlerimi genelde çorba yogurtla gecistiriyorum. hamurisi canim istediginde öğle saatinde bol ayranla tüketiyorum ve ogün sabah ve aksam ekmek veya makarna pilav yemiyorum. Günde 2 kere meyve ve 1 kere kuruyemişim var onlarida süt veya ayranla tüketiyorum.
Hepsini not ettim kendime, sağol canım🤗🌸

Günaydın canım🙂
Ben 64 le başlamıştım 70e dayanmişim artık😬38.haftalarda doğum planlanıyor şuan makarna pilavı tamamen kestim eskiden azıcık da olsa yerdim.
Şimdi sadece annemlere,an
ablamlarla toplu görüşmelerimizde yani haftada 1 gibi yerim o gün kendime izin veririm çünkü bizim aile yemeyi icmeyi seviyor çaylar,pastalar, börekler bizimkilerin olmazsa olmazı😁
Dedikleri gibi son aylar daha hızlı kilo aliniyormuş ben 1ayda ilk defa 2kilo almışım tabi bayram flnda etkili oldu bunda hamur işini çok kaçırdım 🤭

Yediklerin sifa olsun canim. Evet bu haftalardan sonra dikkat etmek lazim. Benim eşimle oğlumda çok seviyor pasta kek börek. Pazar günleri hamurişi günü. Fırından ilk cikan kurabiye tepsisini sıcak sicak yutuyorlar. Ben 1 tane ancak yerim.

Bende bügün tartıldım 63/64 kilo ile hamile kaldım şuan 70 kiloyum 74 kiloya ulaşmıştım ama şeker icin diyete başlayınca 1 ayda 4 kilo vermişim 4 gündürde insüline başlatılar

Bende bügün tartıldım 63/64 kilo ile hamile kaldım şuan 70 kiloyum 74 kiloya ulaşmıştım ama şeker icin diyete başlayınca 1 ayda 4 kilo vermişim 4 gündürde insüline başlatılar

Sifa olsun canim. Bende 3kg verdim diyete girince . Heryerim delik deşik oldu valla.

X