Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

_strawberry_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
2.354
1.524
Kızlar merhaba ben normalde eylül annesiyim size bir şey danışacaktım. 2.trimestere girdiğinizde belirtileriniz azaldı mı? göğüs dolgunluğu-hassasiyeti veya başka şeyler
Mide bulantisi koku hassasiyeti tiksinme hissi v.s benim gecti ama gogus hassasiyeti devam ediyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

arven84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2019
760
1.713
36
Arkadaslar merhaba ben 15. Haftamdayim ve karnim henuz hic cikmadigi gbi bebegin hareketlerini de hissetmiyorum bu da beni telaslandiriyor...5 gun once gordum en son sukur gayet iyi demisti doktorum ama bu normalmi?yani vesvesedir biliyorum ama burdan birilerinin normal demesi bile beni rahatlatiyor🤣yani sukur agrim sizim da yok halen gogus agrim oluyor arada o kadar bi de migren😬🙄
Canım benim merhaba yav artık vesvese yokkk bak kaçıncı haftalara geldik bebişlerimiz gayet iyi sadece hissetmen için erken azcık daha sabır 17+2 de hissettim ben şükür, muhteşem bir duygu tarifi yok içimde onun varlığını hissetmek çok çokkk güzel 😍darısı sana çok az kaldı🥰 Tepecik bile oluşuyor sertleşiyor nerde toplandıysa o taraf hopp hafifçe şişiyor 🙈🙊 Birkaç hafta sonra heyecanla paylaşcaksın bizimle inş🤍

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

hzlsel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2021
921
2.107
30
Arkadaslar merhaba ben 15. Haftamdayim ve karnim henuz hic cikmadigi gbi bebegin hareketlerini de hissetmiyorum bu da beni telaslandiriyor...5 gun once gordum en son sukur gayet iyi demisti doktorum ama bu normalmi?yani vesvesedir biliyorum ama burdan birilerinin normal demesi bile beni rahatlatiyor🤣yani sukur agrim sizim da yok halen gogus agrim oluyor arada o kadar bi de migren😬🙄
Canım çok normal ben 19. Haftamdayım hala hissetmiyorum karnımda belli belirsiz çıktı diyebilirim o yüzden hiç endişelenme hoş ben kiloluyum o yüzden henüz hissetmiyorumdur ama bence seninde iki üç hafta vaktin var😅
Kızlar merhaba ben normalde eylül annesiyim size bir şey danışacaktım. 2.trimestere girdiğinizde belirtileriniz azaldı mı? göğüs dolgunluğu-hassasiyeti veya başka şeyler
Benim tek belirtim göğüs hassasiyetiydi canım o da kesinlikle azalıyor ama ara ara ağrı yapıyor yine de ☺️

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :116.6 Kg. Şimdiki Kilom :88.6 Kg.

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
651
739
Oje surmek zararlı olur mu sızce

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.379
1.397
31
Ilk gebelikse karın 23.haftadan sonra çıkıyor hareketler de 17 18.haftalatda hissedersin daha erken canım.
Bazilari 14 unde hissediyormus veya 16 sinda karni cikmis oluyor o yuzden panik yapiyorum ben😬🤣🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 113 gün kaldı.

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.379
1.397
31
Normal😅Ben 19+2 yim 2. hamileligim AMA Hala hissetmiyorum bebişi.Karın kaslarım güçlüymüş demek ki 😝
Oyle mi oluyor yani 16 dan sonra hissedersin diyorlardi hele 2.gebelikte 14 te hisseden varmis 🤔 saglikla olsunlar elbette ama iste surekli tetikteyim acaba bisey mi var diye

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.379
1.397
31
Ben de henüz hissetmiyorum bence telaşlanmayın 20-25. Haftadan sonra hisseden birsürü gebe var. Benim göğüs ağrılarım başından beri var hic geçmedi bir de göğsümde kistler de olduğu için acısı 2 kat oluyormuş ama katlanıyorum 😊 siz de içinizi rahat tutun sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah yavrunuzu😘
Insallah Allahim razi olsun sizden cumlemiz insallah ...burdan yazmasam yani icimi dokmezsem hafta sonu ultrason gezecegim bazen anksiyetem tutabiliyor😬🙏

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.379
1.397
31
Canım benim merhaba yav artık vesvese yokkk bak kaçıncı haftalara geldik bebişlerimiz gayet iyi sadece hissetmen için erken azcık daha sabır 17+2 de hissettim ben şükür, muhteşem bir duygu tarifi yok içimde onun varlığını hissetmek çok çokkk güzel 😍darısı sana çok az kaldı🥰 Tepecik bile oluşuyor sertleşiyor nerde toplandıysa o taraf hopp hafifçe şişiyor 🙈🙊 Birkaç hafta sonra heyecanla paylaşcaksın bizimle inş🤍
Merhaba canimmm🙏ahh o vesveseleri bi dizginlesem🤣yaaa ne guzel hissetmisin sen Rabbim sagsalim kollarinda gormeyi nasip etsin cok sevindim darisi bana ben de hissedersem en azindan rahatlayacagim bir nebze de olsa🙏😬bi iki haftaya da cinsiyeti netlesse ona gore tam bakacam biseyler...simdi ancak bakim ve arabalarin markalarina bakarak kafa dagitiyom obur turlu surekli aklim bebekte...iyi mi?niye karnim cikmadi? Neden tekme atmiyor artik?gibi icten ice vesveseler doluyom🤣🤣ben de burdan yaziyom en azindan benim gibi birileri vardir veya birileri normal diyecek de rahatliyim diye malum kimse bizi bizden baska iyi anlayamaz🙏saglikla alalim bebislerimizi kollarimiza yeterli heyecani ayri guzel, beklemesi ayri guzel ama bi o kadar stresmis🤣🤣🦋

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Bazilari 14 unde hissediyormus veya 16 sinda karni cikmis oluyor o yuzden panik yapiyorum ben😬🤣🙏
O benim mesela 14te hissedip 16da karnı çıkan ama benim ikiz. Rahim ona göre genişliyor şu an mesela tek gebelerde 16 17 cm bir bebek varken bende biri 17 biri 18 cm iki bebek var.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Zerenneval

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
39
57
36
Nasil oldun merAk ettim hersey yolundadir insallah 🤲
Kanamam azaldi aksam ustu dun geve tekrar hastaneye gittim bebek gayet iyi ilac yazdilar kanama var dusecek diye bisey yok dedi dr gece kafam rahat yattim bebegi tekrar gordum bugunde dune gore daha az kanama ama bisey olmucak inşaallah ben inanıyorum karamsar degilim hic tesekkur ederim hepinize.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Kanamam azaldi aksam ustu dun geve tekrar hastaneye gittim bebek gayet iyi ilac yazdilar kanama var dusecek diye bisey yok dedi dr gece kafam rahat yattim bebegi tekrar gordum bugunde dune gore daha az kanama ama bisey olmucak inşaallah ben inanıyorum karamsar degilim hic tesekkur ederim hepinize.
Geçmiş olsun canım yarın muayeneye git istersen düzgün bi kadın doğumcuya. Kendini yorma yat dinlen bolca.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Zerenneval

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
39
57
36
Geçmiş olsun canım yarın muayeneye git istersen düzgün bi kadın doğumcuya. Kendini yorma yat dinlen bolca.
Zaten dinleniyorum 5. Hafta da kanamam olmuştu rahim seklim degisim catalli rahmim varmis benim birde iki tane kesem vardi biri boştu kendiliginden yok oldu o bas kese yapmistir kanamayi demislerdi baska dr da bu rahim seklinde olanlarda bu sikintilar oluyomus beklicem sabredip baska carem yok

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 104 gün kaldı.

Bebeğinizin açılmaya başlayan burun delikleri, periyodik nefes alıp verme kas hareketleri yaparak doğumdan sonra nefes almaya hazırlanıyor. Bu nefes alıp verme hareketleri akciğerin gelişimini teşvik eder ve ultrason görüntülenmesinde tespit edilebilir. Bebeğinizin başından poposuna kadar olan mesafe yaklaşık 23 cm civarında ve bebeğinizin ağırlığı yaklaşık 700-800 gr. civarında.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Zaten dinleniyorum 5. Hafta da kanamam olmuştu rahim seklim degisim catalli rahmim varmis benim birde iki tane kesem vardi biri boştu kendiliginden yok oldu o bas kese yapmistir kanamayi demislerdi baska dr da bu rahim seklinde olanlarda bu sikintilar oluyomus beklicem sabredip baska carem yok
Inşallah tekrar korkutmaz seni bebiş

massmavii

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2011
544
1.083
Oyle mi oluyor yani 16 dan sonra hissedersin diyorlardi hele 2.gebelikte 14 te hisseden varmis 🤔 saglikla olsunlar elbette ama iste surekli tetikteyim acaba bisey mi var diye

16+2 yim karnım gündüzleri yok dümdüz nerdeyse, akşamları yemek meyve vs yiyince biraz çıkıyor. Günde 1-2 defa karnım tık ediyor ama anlamıyorum bebek mi bağırsak hareketi mi. Ben de hissetmiyorum şimdilik. Habire internette “karnım büyümedi sorun mu var” gibi şeyler aratıyorum. İnternetteki 4 aylık karınlarla karşılaştırıyorum korkuyorum öyle olunca. Her bünye farklı, genel olarak ilk gebeliklerde geç çıkıyor demekki.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.379
1.397
31
O benim mesela 14te hissedip 16da karnı çıkan ama benim ikiz. Rahim ona göre genişliyor şu an mesela tek gebelerde 16 17 cm bir bebek varken bende biri 17 biri 18 cm iki bebek var.
Ah masallah saglikla alin kollariniza insallah bebislerinizi🧿🧿🧿🙏