2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
2 dogumda da rahat emzirebilecegim basit pijamalardan aldim ki normali bu Bence. Sut akiyor batiyorsun. Bez sizdiriyor yeri geldiginde rezil oluyorsun....
Turkiye'de dogum acayip bir olay olmus gerci.anne doguma giriyor dugun gibi misafirlere oda susleniyor, ikramliklar, hediyeler ..Vs hazirlaniyormus. hal Boyle olunca da suslu dantelli uygun kaciyor herhalde gecelikler.herkesin kendi tercihi ama Ben sahsen dogumda sonra yakin ailem disinda kimseyi istemem hastanede.
Ayni fikirdeyim valla cok abartiliyor bazen ben suslu bisi istemiyorum ama foto cekilir diye almami soyluyorlar ama sansliyim bende ingilterede dogum yapixam o yuzden zaten cok kimse gelio gidenez coronadan dolayi hem sade gomlek gibi alt ust alirim bende bide sade dumdumz uzun emzirmelik gibi elbise

Kızlar selam, benimki 3 gündür pek sessiz. Çok az tekme atiyor, günde 2-3 kere fikan. Bugün de bir kere mi ne attı hafif de olduğu icin hareketi karıştırıyorum bazen. Geçen hafta daha hareketliydi bu hafta niye böyle anlamadim. Endişelendim bir şey yoktur değil mi? Sizde de böyle dalgalanmalar oluyor mu?

Kızlar güzel bir yemek kokusu duydugunuzda bebeginiz harekete geçip tekmeliyo mu sizin de ? Ben ne zaman yemek yapmaya başlasam ya da çok açken hoşuma giden bir yemegi koklasam başlıyor kudurmaya 😁 merak edip baktım bebekler koku alabiliyormuş karnımızda meğer çok ilginç 🙊
Babasına kızıp onun dedikodusunu yapınca nasıl anlıyo bilmiyorum ama bildiğin alttan bi tekmeliyo cadaloz.
Sensör mü takılı nedir.

Bende bu akşamdan beri bunu araştırıyorum.Alirsam nasıl alayım diye ikisininde artıları eksileri var.Ama ben mesela gecelik tarzı şeyleri pek sevmem hele o dantelli şeyleri gecelikler de hiç sevmem.
Ben sade olsun istiyorum hani böyle gömlek pijamalar oluyor ya.Kimileri yazmış eski Forum gönderilerin de ben iki gecelik bir pijama aldım vs..O kadar gerekiyor mu ya🤔🙄
Tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok güzel olur nasıl almamız lazım kaç tane?😊
Ben gecelik giymeyi sevmiyorum hic o yüzden iki pijama takımı yeterli olmuştu. Sezaryen doğum olmuştu benim ilki

Ben 2 pijama takimi 1 gecelik takım almiştim. Geceligi hic kullanmadim. Sonradan tek alt ve 2 tsört daha getirtmistim.
Bende 1 tane normal gömlek tarzi pijama takımı, 1 tane fotoğraf çekmek için hafif dantelli ve 1 gecelik düşünüyorum. Gecelik normalde kullanmam ama sezaryende dikiş falan olunca rahat edeyim diye düşündüm tabi emzirmeye uygun olanlardan alcam. Acaba altlı uslu olanlar sezaryen de rahat olur mu ki bilemedim 🙄

Kızlar selam, benimki 3 gündür pek sessiz. Çok az tekme atiyor, günde 2-3 kere fikan. Bugün de bir kere mi ne attı hafif de olduğu icin hareketi karıştırıyorum bazen. Geçen hafta daha hareketliydi bu hafta niye böyle anlamadim. Endişelendim bir şey yoktur değil mi? Sizde de böyle dalgalanmalar oluyor mu?
Bende de olabiliyor özellikle akşam yemekten sonra oturduğumda yattığımda iyi hissedebiliyorum istersen çikolatayı dene belki hareketlenir

Geçen aynı soruyu bende sordum canım çikolata yedim karnımı salladım fln alamıyordum çok tepki hissedemiyordum tam.Sonra randevum vardı neyse ki bir siıkınti çıkmadı maaşallahi var şimdi çok hareketli ve sert vuruyor artık 😊

Bende de olabiliyor özellikle akşam yemekten sonra oturduğumda yattığımda iyi hissedebiliyorum istersen çikolatayı dene belki hareketlenir
Benimki de zaten akşamları canım gündüz pek hissetmiyorum ben de. Şimdi nutella yedim 1 sa sonra hareketlendi çok şükür teşekkür ederim🧚🏼‍♀️

kizlar bebek bezi hangi markayi dusunuyorsunuz
Benim kızımı prima dışındakiler pişik yapmıştı biraz da bebişinize bakacak bir durum.
Kızlar kendime pijama takımı lohusa takımı almak için erken mi sizce
Ben de almak istiyorum internetten mi sipariş vereceksiniz ben bir türlü aradığım gibi bir şey bulamıyorum ya gelinlik gibiler ya da çok basit
Bende bu akşamdan beri bunu araştırıyorum.Alirsam nasıl alayım diye ikisininde artıları eksileri var.Ama ben mesela gecelik tarzı şeyleri pek sevmem hele o dantelli şeyleri gecelikler de hiç sevmem.
Ben sade olsun istiyorum hani böyle gömlek pijamalar oluyor ya.Kimileri yazmış eski Forum gönderilerin de ben iki gecelik bir pijama aldım vs..O kadar gerekiyor mu ya🤔🙄
Tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok güzel olur nasıl almamız lazım kaç tane?😊
En azından bir gecelik bir de alt üst takımınız olsun ben alt üst takım kullanmam derken hemşireler bana geceliği giydirdiler sezeryan olmuştum doğumdan çıkınca benim için gecelik daha kolay oldu açıkçası pijamayı sonra giydim.

En azından bir gecelik bir de alt üst takımınız olsun ben alt üst takım kullanmam derken hemşireler bana geceliği giydirdiler sezeryan olmuştum doğumdan çıkınca benim için gecelik daha kolay oldu açıkçası pijamayı sonra giydim.
[/QUOTE]
Petek11 Petek11 Simdi siz soyleyince dusundum mantikli evet bi tane de gecelik sart. Hatta soyle bisey buldum cok hosuma gitti fotograf ekledim 😊

Eklentiler

• Screenshot_20210418-010934_Chrome.jpg
    Screenshot_20210418-010934_Chrome.jpg
    104 KB · Görüntüleme: 72
  • Screenshot_20210418-010843_Chrome.jpg
    Screenshot_20210418-010843_Chrome.jpg
    65,1 KB · Görüntüleme: 70
Kızlar bebek arabalarında portbebe aparatı çok kullanılan birşey mi ? Yoksa bebek pusette mi daha rahat ediyor ? Tecrübeli anneler yorumlarınızı bekliyorum :)

kızlar elinde yenidoğan için alışveriş listesi olan var mı? ben biraz başladım ama böyle tecrübeli birilerinden özellikle ikinciye anne olanlarda varsa şunu bunu alma gereksiz denilen merak ediyorum. ben cok ilerisine yönelik alışveriş yapmak istemiyorum.6 aylık olana kadar giyebilecegi seyleri almak istiyorum . ama cogu herkes yenidogan 0 yaş alma hemen cocuk büyüyor diyor .3-6 ay qlıyorum genelde ama onlar bile gözüme küçük geliyo 🤪🤪😂 tabi hiç cocuk görmedigim için olabilir bu. onu haricinde park yatak yanına ekstradan her odaya gidecek sallanan beşiklerden istiyorum ama kullanışlı mı bilmiyorum ? ana kucagı zaten şart diyorlar.
baby nest ve reflu yatagı aldım ikisinide kullanacagımı düşünüyorum . emziktir biberondır zaten hiç anlamam :) hala avent diye bi marka var onun biberonları ne öyle 🙈🙈
elinde hem liste hem de önerisi olan varsa bilgilendirirse cok mutlu olurum ❤️❤️

kızlar elinde yenidoğan için alışveriş listesi olan var mı? ben biraz başladım ama böyle tecrübeli birilerinden özellikle ikinciye anne olanlarda varsa şunu bunu alma gereksiz denilen merak ediyorum. ben cok ilerisine yönelik alışveriş yapmak istemiyorum.6 aylık olana kadar giyebilecegi seyleri almak istiyorum . ama cogu herkes yenidogan 0 yaş alma hemen cocuk büyüyor diyor .3-6 ay qlıyorum genelde ama onlar bile gözüme küçük geliyo 🤪🤪😂 tabi hiç cocuk görmedigim için olabilir bu. onu haricinde park yatak yanına ekstradan her odaya gidecek sallanan beşiklerden istiyorum ama kullanışlı mı bilmiyorum ? ana kucagı zaten şart diyorlar.
baby nest ve reflu yatagı aldım ikisinide kullanacagımı düşünüyorum . emziktir biberondır zaten hiç anlamam :) hala avent diye bi marka var onun biberonları ne öyle 🙈🙈
elinde hem liste hem de önerisi olan varsa bilgilendirirse cok mutlu olurum ❤️❤️
Bende tecrübeli değilim ama herkes hemen büyüyolar yenidoğan çok alma diyor ama bu bebek yeni doğunca ne giyecek 😀 Ben yenidoğan için 2 hastane çıkışı aldım. 0-3 ay 10 adet çıtçıtlı body kısa uzun kol karışık çünkü alt değiştirmede fln kirlenirse el altında bulunsun istiyorum. 4 adet eklediğim gibi 0-3 ay tulum şapkalı takım. Belki 0-3 ay için birkaç bişey daha eklerim başka da 0-3 almayı düşünmüyorum şimdilik. Birde hazır kundaklara bakıyorum en sağlıklısı hangisidir diye, uyku için kundak alıcam. Emzik içinde 2 farklı çeşit alıp hangisini severse denemeyi düşünüyorum 🙂

Eklentiler

• 96D018B1-39FA-489B-92FA-D6B9736B56CC.jpeg
    96D018B1-39FA-489B-92FA-D6B9736B56CC.jpeg
    45,3 KB · Görüntüleme: 74
Petek11 Petek11 Simdi siz soyleyince dusundum mantikli evet bi tane de gecelik sart. Hatta soyle bisey buldum cok hosuma gitti fotograf ekledim 😊
[/QUOTE]

bende bunlardan baktim . lcw 50 tl ler cok guzel ve sade

Okadar cok alinicak varki . benimde ilk tecrubem ama daha pek bisi almadim . Ebebek anne ihtiyac listesi yaz google a 3/5 bolum var orda alinicaklar yaziyor . mesela hamile anneler , 0-1 yas bebek , 1 yas ustu vs vs .

X